„Australian Open“ 2024 m. teniso statymų gidas

Visai neseniai prasidėjo 2024 metai, o tuo pačiu sugrįžta ir didysis tenisas. Jau sausio 14 d. prasidės pirmojo „Grand Slam“ turnyro mačai.

Verta pažymėti, kad „Australian Open“ kvalifikacija jau prasidėjo, todėl jau dabar galima pradėti stebėti žemesnio lygio tenisininkus, kurie laimėję kvalifikaciją sieks pateikti staigmenų pirmuosiuose „Australian Open“ raunduose. 

Šiais metais pirmą kartą Australijos atvirasis teniso čempionatas prasidės sekmadienį ir bus viena diena ilgesnis. Tvarkaraštis nebebus toks sugrūstas, todėl tenisininkai turės šiek tiek daugiau laiko. Lyginant su praėjusiais metais, prizinis fondas padidėjo 13,07% ir dabar siekia 86, mln. Australijos dolerių.

Turnyre pamatysime geriausius tenisininkus, tarp kurių ir čempiono titulą ginantį Novak Djokovič, jaunąjį ispaną Carlos Alcaraz ir kitus – Daniil Medvedev, Jannik Sinner, Andrey Rublev, Stefanos Tsitsipas, Alexander Zverev.

Australian Open

Decimal

Australian Open

„Australian Open“ turėjome išvysti ir po traumos sugrįžtantį Rafaelį Nadalį, tačiau ispanas pasitempė raumenį ir turnyre nedalyvaus. Kaip pats tenisininkas sako, tokio lygio turnyrui dar nėra pasiruošęs, nors žaisti labai norėjo. 

Šiame „Australian Open“ 2024 statymų gide išskyrėme penkis tenisininkus, kurie pagal lažybų bendroves turi didžiausius laimėjimo šansus.

📖 Turinys

Novak Djokovič – 48,8% laimėjimo tikimybė, 2,05 koef.

Kai turnyre dalyvauja beveik visi aukščiausio lygio tenisininkai ir vienam iš jų suteikiama beveik 50% tikimybė laimėti, gali atrodyti, kad tai sunkiai įmanoma, tačiau tuomet pažiūrime į istoriją ir tokie skaičiai atrodo logiški.

Pirmą kartą „Australian Open“ jis debiutavo 2005 metais, o pirmą kartą čempionu tapo 2008 m. Jeigu skaičiuotume būtent nuo šių metų, tai iš paskutinių 15 turnyrų serbas laimėjo 10, kas yra 66%. Serbas laimėjo paskutinius keturis žaistus „Australian Open“ Didžiojo kirčio turnyrus. 

novak-djokovic

36-erių metų tenisininkas praėjusiais metais dominavo ir triumfavo ne viename aukščiausio lygio turnyre. Panašu, kad artėjančiame „Australian Open“ turnyre iššūkį mesti gali tik ispanas C. Alcaraz.

Reikia nepamiršti, kad Australijoje bus žaidžiama iki 3 laimėtų setų, kas dar labiau sumažina šansus autsaideriams pateikti staigmeną.

Jeigu finale susitiktų N. Djokovič ir C. Alcaraz, už serbą koeficientas turėtų būti mažesnis nei 2,05, todėl šis ilgalaikis statymas turi nemažai vertės. Vienintelis neraminantis dalykas yra tai, kad sausio pradžioje vykusiame turnyre šiek tiek susižeidė.

Aktualūs klausimai

🎾 Kada vyks 2024 m. „Australian Open" turnyras?

Australian Open vyks šių metų Sausio 14-28 dienomis.

🎾 Kur vyksta „Australian Open"?

Australian Open – kasmet Melburne vykstantis teniso turnyras. Melburno parke Australian Open vyksta nuo 1988 m. Tai pirmasis Didžiojo kirčio turnyras, rengiamas teniso sezono pradžioje.

🎾 Kas yra geriausi AO teniso turnyro žaidėjai?

Tarp AO favoritų Melburno parko kortuose – Novakas Džokovičius, Carlos Alcaraz, Jannik Sinner. N. Džokovičius yra sėkmingiausias visų laikų šio turnyro žaidėjas.

🎾 Ar galiu atlikti live statymus už Australian Open?

Taip, galite atlikti live statymus. Norėdami atlikti statymus gyvai, turite susirasti lažybų bendrovę, kuri siūlo teniso lažybas gyvai. Galėsite stebėti rungtynes ir atitinkamai koreguoti savo statymą vykstant veiksmui. Lažybos gyvai dėl Australian Open teniso varžybų suteikia papildomų įspūdžių stebint teniso varžybas.

🎾 Kur galiu žiūrėti šio turnyro tiesioginę transliaciją?

Lietuvoje šį turnyrą transliuoja Eurosport kanalas, jį taip pat galima stebėti per išmaniuosius įrenginius nusipirkus Eurosport narystę. Tiesioginę transliaciją taip pat gali pasiūlyti teniso lažybų bendrovės. Kai kuriose iš jų tereikia užsiregistruoti, o kitose reikia atlikti bent minimalų statymą.

Carlos Alcaraz – 24,4% laimėjimo tikimybė, 4,10 koef.

20-mečiui ispanui Carlos Alcaraz suteikiama 24,4% laimėjimo tikimybė ir tai nėra veltui. Būdamas 20-ties jis jau laimėjo visus didžiausius kietos dangos turnyrus išskyrus „Australian Open“. 2022 m. triumfavo Majamio ir „US Open“ turnyruose, o 2023 m. pridėjo ir „Indian Wells“.

Per paskutinius dvejus metus žaidžiant lauke ant kietos dangos ispanas laimėjo 45 kartus ir patyrė 9 pralaimėjimus. Dėl to, galima net neabejoti, kad motyvacijos „Australian Open“ tikrai netrūks. 

Kalbant apie motyvaciją, galima pridėti ir tai, kad praėjusiais metais ispanas „Australian Open“ turnyre nežaidė, nes prieš pat jį patyrė traumą. Būtina paminėti tai, kad artėjančiame turnyre jis, lyginant su kitais pagrindiniais varžovais, turėtų jaustis šviežiausiai.

Po „US Open“ turnyro, kur pralaimėjo pusfinalyje, jis 2023 metus užbaigė sužaisdamas vos 12 mačų. Be N. Djokovičiaus, visi tenisininkai esantys TOP 5 žaidė daugiau mačų nei C. Alcaraz. 

carlosas-alcarazas

Jeigu C. Alcaraz lygintume su kitais pagrindiniais konkurentais, tai būtent ispanas yra pagrindinis ir didžiausias iššūkis serbui N. Djokovičiui.

„Australian Open“ turnyre serbas dominuoja, laimėjo paskutinius 28 mačus, tačiau praėjusiais metais ispano turnyre nebuvo, o jų susitikimas 2023 m. „Wimbledon“ finale parodė, kad Carlosas Alcarazas jau dabar yra pajėgus nugalėti serbą. Tuomet 3:2 triumfavo ispanas, tačiau kitus du mačus pralaimėjo.

Tiesa, intrigos netrūko ir „ATP 1000 Cincinnati“ turnyre, kur N. Djokovičius laimėjo tik po itin atkaklios kovos 5-7, 7-6(7), 7-6(4). 

Tiek 4,10 koeficientas, kad ispanas taps čempionu, tiek ir statymas, kad C. Alcaraz žais finale yra tikrai verti dėmesio.

Jannik Sinner – 14,3% laimėjimo tikimybė, 7,00 koef.

22-erių italui artėjančiame „Australian Open“ turnyre suteikiama 14,3% laimėjimo tikimybė, kuri gali atrodyti gana nedidelė, tačiau atsižvelgiant į šio turnyro istoriją, nuversti serbą N. Djokovičių bus labai sunku. Iš karto galima pažvelgti į tarpusavio susitikimus – iš šešių mačų serbas laimėjo keturis kartus ir paskutinius keturis iš penkių.

Italas 2023 metų pabaigoje laimėjo „Davis Cup Finals“ pusfinalyje, tačiau prieš tai pralaimėjo visus esminius mačus – „ATP Finals“ finale, „Wimbledon“ pusfinalyje bei dar metais anksčiau „Wimbledon“ ketvirtfinalyje.

jannik-sinner

Šiuo metu ketvirtą ATP reitingo vietą užimantis italas vieną kartą yra žaidęs Didžiojo kirčio pusfinalyje – 2023 m. „Wimbledon“. „Australian Open“ turnyre geriausias pasirodymas buvo ketvirtfinalis 2022 metais.

Pažymėti galima tai, kad 2023 metus italas užbaigė gana solidžiai – „ATP Finals“ tik finale nusileido N. Djokovičiui, o „Davis Cup Finals“ turnyre laimėjo visus tris mačus.

Daniil Medvedev – 10,5% laimėjimo tikimybė, 9,50 koef. 

Atsižvelgiant į tai, kad Daniil Medvedev 2021 ir 2022 metais žaidė „Australian Open“ finaluose ir abu kartus pralaimėjimo, koeficientas duodamas tikrai nemažas. Tai patyręs, 27-erių metų tenisininkas, kuris yra laimėjęs ir vieną „Grand Slam“ turnyrą – 2021 metais triumfavo „US Open“.

Šiuo metu D. Medvedevas ATP reitinge užima trečią vietą, o paskutinis žaistas turnyras buvo lapkričio viduryje – „ATP Finals“, kur pusfinalyje 1-2 nusileido italui Jannik Sinner. 

daniil-medvedev

Norint laimėti „Australian Open“, didelė tikimybė, kad finale arba keliaujant iki jo reikės įveikti vieną iš lyderių – N. Djokovič arba C. Alcaraz. Praėjusiais metais ispanas laimėjo 3 iš 4 tarpusavio susitikimu.

C. Alcaraz laimėjo ATP 1000 Indian Wells finale, Wimbledon pusfinalyje ir „ATP Finals“ grupių etape. D. Medvedevas šventė pergalę „US Open“ pusfinalyje. Iš viso per karjerą tenisininkai vienas prieš kitą žaidė penkis kartus ir tris kartus laimėjo ispanas.

Jeigu pažvelgtume į N. Djokovič ir D. Medvedev susitikimus, tai 10 kartų iš 15 laimėjo serbas. N. Djokovičius laimėjo paskutinius penkis iš šešių paskutiniųjų mačų. Sudėjus šią statistiką su C. Alcaraz, 10,5% laimėjimo tikimybė yra gana logiška.

Alexander Zverev – 4,3% laimėjimo tikimybė, 23,00 koef. 

26-erių vokiečio galimybės vertinamos labai panašiai kaip ir 20-mečio dano Holger Rune. Jų laimėjimo tikimybė stipriai padidėjo, kai dėl traumos iš turnyro pasitraukė ispanas Rafaelis Nadalis, kuris pagal suteikiamus šansus buvo penktoje vietoje.

Vokietis į „Australian Open“ atvyks sėkmingai apšilęs kojas „United Cup“ turnyre, kuris baigėsi sausio 7 d. Čia atstovaudamas Vokietiją tenisininkas atvedė savo šalį iki čempionų titulo.

alexander-zverev

Finale jis 2-1 įveikė lenką Hubert Hurkacz, o dvejetuose kartu su Laura Siegemund nugalėjo tą patį Hubert Hurkacz su Iga Swiatek. 

Šeštą reitingo vietą užimančiam vokiečiui 23,00 koeficientas suteikiamas ne veltui. Pirmiausia, „Australian Open“ istorija rodo, kad iškovoti šį turnyrą ne favoritams yra labai sudėtinga.

Antra, praėjusį sezoną Didžiojo kirčio turnyruose vieną kartą pavyko pasiekti pusfinalį, tačiau tame pačiame „Australian Open“ pralaimėta vos antrajame raunde.

3 pagrindiniai „Australian Open” lažybų patarimai

Apžvelkime tris pagrindinius „Australian Open” lažybų patarimus.

Kortų danga

Atvirasis Australijos čempionatas žaidžiamas ant kietos dangos ir yra vienas iš dviejų „Grand Slam” turnyrų, kurie žaidžiami ant tokios dangos (antrasis – atvirasis JAV čempionatas).

Ant tokios dangos žaidžiami du „Grand Slam” turnyrai ir daugybė kitų varžybų. Tai turėtų padėti išsiaiškinti, kuriems žaidėjams ant šios dangos sekasi gerai, o kuriems sunkiai.

Kietos dangos danga yra vidutinio arba greito greičio, o tai labiau primena žolės kortą nei molio kortą, kuris dažnai būna lėtas.

australijos-atvirasis-teniso-čempionatas-australian-open

Žaidėjai gali daug sukinėti kamuoliuką dėl didelio atšokimo, tačiau taip pat atkreipkite dėmesį į žaidėjus, kurie stipriai paduoda kamuoliuką (servuoja). Jie turi pranašumą, nes aikštelės greitis padidina jų padavimų galią.

Kietųjų kortų specialistų nėra, todėl tokių žaidėjų nereikia ieškoti. Tačiau greitas žaidimas vieniems bus palankesnis nei kitiems.

Jei ketinate naudoti strategiją, kad susiaurintumėte žaidėjų ratą, turbūt geriausia būtų vengti tų, kurie gerai žaidžia lėtuose molio kortuose, nes tai yra visiška priešingybė.

Žaidėjų fizinė forma

Stebėdami teniso turnyrą visada turėtumėte atkreipti dėmesį į tai, kurie žaidėjai pastaruoju metu daug žaidė ir gali būti pavargę, taip pat atkreipti dėmesį į žaidėjus, kurie nežaidė ir gali turėti fizinio pasirengimo problemų.

Šis turnyras šiek tiek skiriasi nuo daugumos varžybų, ir to neturėtumėte ieškoti.

Kadangi sezonas prasideda, kiekvienas žaidėjas taikysis į šį turnyrą. Visi norės jame dalyvauti 100%, o vieninteliai, kurie nebus geriausios sportinės formos, bus tie, kurie turi rimtų traumų iš praėjusio sezono, tačiau apie juos žinosite.

aus-open

Be to, jums nereikės atsižvelgti į nuovargį – tai dar vienas dalykas, kuris turėtų palengvinti nugalėtojo nustatymą. Įpusėjus vasarai reikia saugotis per daug žaidžiančių pavargusių žaidėjų, ypač vyresnių, tačiau šiame turnyre to nereikia daryti.

Visi žaidėjai yra profesionalai, o kadangi šis turnyras vyksta pačioje sezono pradžioje, visi jie turi savo rutiną, kuria pasitiki ir kuri jiems padės 100% susitvarkyti per šias dvi savaites truksiančias varžybas.

Pasitikėkite favoritais

Pažvelgę į ankstesnius šio renginio, ypač vyrų, nugalėtojus, pastebėsite, kad jame visada dalyvauja garsūs vardai. Roger Federer, Novak Djokovic, Rafael Nadal ir Stan Wawrinka nuo 2006 m. iki praėjusio sezono laimėjo kiekvienais metais.

Visi šie keturi yra geriausi žaidėjai, o du žaidėjai, mėgstantys žaisti su spurtu ir subtilumu, Federeris ir Džokovičius, pastaraisiais metais laimėjo daugiau titulų nei bet kas kitas.

Taip yra todėl, kad tokiame turnyre yra mažiau sensacijų. Beveik visi gali pritaikyti savo žaidimą prie šios dangos, ir, kaip jau minėjome anksčiau, nėra fizinio pasirengimo ir nuovargio problemų, į kurias turėtumėte atsižvelgti darydami šiuos pasirinkimus.

Dėl visų šių dalykų turnyre turėtų būti mažiau netikėtų rezultatų, o daugiau rungtynių turėtų baigtis favoritų naudai.

Nors kalbėti apie tokią strategiją paprasta, jau ne kartą įrodyta, kad šiame turnyre geriausia rinktis favoritus. Favoritai yra paprasčiausiai geriausiai reitinguojami žaidėjai, o kadangi juos stabdo nedaug sesancijų, šiame turnyre jiems visada buvo gera varžytis.

Moterų žaidimas visada atviresnis nei vyrų, tačiau jiems galioja tas pats principas. Nesame matę, kad moterų grupė dominuotų žaidime taip, kaip vyrų varžybose, tačiau septynios iš paskutinių dešimties moterų čempionių, laimėdamos turnyrą, pateko į pirmąjį dešimtuką.

Kiti australijos atvirojo čempionato teniso patarimai

Jei norite patikimai prognozuoti 2024 m. „Australian Open”, turite turėti omenyje keletą „Australian Open” lažybų patarimų. Kai kurie iš Australian Open lažybų patarimų, kuriuos naudoja profesionalūs lažybų tarpininkai, yra šie:

  • Atsižvelkite į ATP varžybas
  • Stebėkite Australian Open turnyro istoriją
  • Pažvelkite į žaidėjų tarpusavio rungtynių istoriją
  • Prieš priimdami galutinį sprendimą išanalizuokite žaidėjų formą bet kuriame „Australian Open” mače
Martynas Norvilas nuo jaunystės žavėjosi kazino ir sporto lažybomis, o bėgant metams tapo šios srities ekspertu. Dėl savo aistros statymams jis praleido daugybę valandų studijuodamas įvairias sporto šakas ir strategijas, analizuodamas tikimybes ir tobulindamas savo įgūdžius. Martyno didžiulis žinių bagažas ir patirtis pelnė jam lažybų žaidėjų ben ..