Bokso statymai: UFC, MMA – statymų gidas

bokso ufc statymai lazybos transliacija tiesiogiai

Šioje apžvalgoje pristatysime jums bokso ir MMA sporto šakas, aptarsime Lietuvos sportininkus, o daugiausiai dėmesio skirsime šių sporto šakų statymų pristatymui. Paaiškinsime bokso ir MMA (UFC) statymų reikšmę, aptarsime sąvokas ir nepaliksime jokių klausimų ateičiai.

📖 Turinys

Boksas Lietuvoje. Bokso lažybos

Boksas yra viena seniausių kovinių sporto šakų. Jau Antikos laikais buvo rengiamos bokso varžybos, o senovės Graikijos olimpinėse žaidynėse boksas buvo viena iš sporto šakų. Anksčiau boksas būdavo labai žiaurus sportas. Dėl taisyklių trūkumo dvikovos dažnai pasibaigdavo net mirtimi.

Šios sporto šakos atgimimu laikomas XIX amžius, kai Didžioje Britanijoje atgaivinta sporto šaka sulaukė taisyklių pakeitimų, dėl mažesnio žiaurumo į šį sportą buvo pritraukiama vis daugiau žmonių.

Bokso kovos dažnai vykdavo nelegaliai. Kovotojai už tai gaudavo nelegalius pinigus, o žiūrovai galėdavo vietoje atlikti nelegalius statymus. Dabar pagrindinės bokso kovos yra žiūrimos visame pasaulyje, o piniginiai prizai skaičiuojami milijonais. Jeigu nori atlikti statymus už boksą, turi žinoti geriausias lažybų bendroves.

Bokso pradininku Lietuvoje yra vadinamas Steponas Darius. Jis buvo vienas iš iniciatorių organizavusių pirmąjį bokso čempionatą Lietuvoje. Ši sporto šaka į Lietuvą atkeliavo prieš daugiau nei 90 metų, o per visą šį laiką sportininkai iš Lietuvos 10 kartų laimėjo Europos čempionato aukso medalius ir penkis kartus olimpinėse žaidynėse lipo ant prizinės pakylos.

lazybos sergejus maslobojevas egidijus kavaliauskas boksas

Egidijus Kavaliauskas

Šiuo metu daugiausiai dėmesio yra nukreipta į Egidijų Kavaliauską, kurio gruodžio 14 dieną Niujorke, legendinėje „Madison Square Garden” arenoje, laukia vienas iš didžiausių iššūkių jo karjeroje. Egidijus stos į kovą prieš dabartinį Pasaulio bokso organizacijos (WBO) čempioną Terence Crawford. Šiuo metu E.Kavaliauskas yra WBO reitingo lyderis, todėl būtent jis gavo teisę stotį į kovą dėl čempiono diržo.

T.Crawford savo karjeroje dar nėra pralaimėjęs. Iš viso yra laimėjęs 35 kovas, net 26 laimėjo nokautais. E.Kavaliauskas pralaimėjimo irgi nėra patyręs, tačiau per 22 kovas vieną kartą buvo lygiosios. Net 17 kovų laimėta nokautu.

Tai labai didelis iššūkis Egidijui, tačiau jo šansai yra vertinami labai mažu procentu. Šiuo metu už T.Crawford pergalę yra duodamas tik 1.07 koeficientas, o už E.Kavaliausko pergalę kovoje duodamas net 8.20 koeficientas. Ši dvikova bus transliuojama ESPN sporto kanale, tad Kavaliauskui bus didelis šansas parodyti save visam pasauliui. Boksas tiesiogiai kartais yra transliuojamas 1xbet lažybų bendrovėje – jeigu neturite sąskaitos, tai užsiregistravę šioje lažybų bendrovėje dar gausite 100 eurų premiją. Du zuikiai vienu šūviu – kokybiška bokso transliacija ir premija lažyboms.

E.Kavaliauskas du kartus dalyvavo olimpinėse žaidynėse. 2008 metais pralaimėjo pirmą kovą prieš bronzą iškovojusį prancūzą. Tuo tarpu 2012 metais E.Kavaliauskas savo kovas pradėjo nuo aštuntfinalio, kuriame pralaimėjo ir baigė pasirodymą Olimpiadoje.

boksas tiesiogiai

Bokso statymai

Vienas iš dažniausiai atliekamų statymų bokse yra už kovos nugalėtoją. Lažybų bendrovės dažniausiai duoda galimybę statyti už kovos nugalėtoją su sąlyga, kad lygiųjų atveju pinigai bus gražinti (win 2 way). Už kovos nugalėtoją galima statyti ir „win 3 way” būdu. Tai reiškia, kad lygiųjų atveju statymas bus pralaimėtas, nebent buvo statyta už lygiąsias. Renkantis statymą su lygiųjų galimybe, atsiranda papildoma pasiūla, kurioje galima statyti už x kovotoją + lygiąsias.

Dažnai koeficientas už nugalėtoją nebūna toks, į kurį verta investuoti, todėl pradedama gilintis į kitus statymus, kuriuos siūlo lažybų bendrovės. Atlikti statymą už nugalėtoją su daug didesniu koeficientu galima, jeigu prie kovos nugalėtojo pridėsite dar ir kuriame raunde kovotojas laimės kovą. Tačiau, atspėti nugalėtojo neužtenka – reikia ir teisingai pasirinkti kuriame raunde baigsis kova. Prie raundų sąrašo dažniausiai rasime statymą „Full Distance“. Tai yra vienas iš populiaresnių statymų. Jis reiškia, kad nesvarbu, kiek bus kovai nustatyta raundų, sukovota bus visuose raunduose. Tai reiškia, kad kova negali pasibaigti anksčiau.

Renkantis kovos nugalėtoją, galima rinktis ne tik kuriame raunde bus iškovota pergalė, bet ir kokiu metodu bus pasiekta pergalė. Pergalės metodai skirstomi į dvi grupes. Pirmoji: nokautas, techninis nokautas, diskvalifikacija arba pasitraukimas (KO, TKO, Disqualification, Retirement). Antroji grupė: pergalė teisėjų sprendimu, techninis sprendimas (Decision, Technical Decision).

mma online

Nokautas – kai kovotojas po smūgio neatsikelia teisėjui suskaičiavus iki 10.

Techninis nokautas – dažniausiai, kai vienas iš kovotojų bent tris kartus yra parbloškiamas ant žemės tame pačiame raunde arba, kai teisėjas nusprendžia, kad dėl sveikatos problemų kova nebegali būti tęsiama.

Diskvalifikacija – taisyklių nesilaikymas. Dažniausiai tai nutinka, kai kovotojas nesilaiko teisėjo įspėjimų nedaryti draudžiamų veiksmų.

Pasitraukimas – kai vienas iš kovotojų po pertraukėlės tarp raundų atsisako tęsti kovą.

Pergalė teisėjų sprendimu – po kovos teisėjai skiria taškus kovotojams, susumavus visus taškus yra išrenkamas kovos laimėtojas.

Techninis sprendimas – tai teisėjų sprendimas, kuomet kova nebegali būti tęsiama dėl tam tikrų priežasčių (į tai neįeina nokautai, diskvalifikacijos).

Lygiųjų statymas – rinkdamiesi kovos nugalėtoją arba kokiu būdu baigsis kova, nepamirškite, kad yra lygiųjų tikimybė. Statymas „Draw“ reiškia, kad kova pasibaigs lygiosiomis.

kavaliauskas boksas

Pataikyti, kuriame raunde kovotojas laimės kovą tikrai nėra lengva, o dideli koeficientai tai tik patvirtina, todėl kartais, kai kurios lažybų bendrovės leidžia grupuoti raundus.

Kitas populiarus statymas yra kiek bus sukovota pilnų raundų. Šiame statyme nereikia spėti kovos nugalėtojo, o tik kovos raundų skaičių. Svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad sukovotas raundas skaičiuojasi tik tada, kai praeina daugiau nei minutė ir 30 sekundžių. Taip pat, bokso kovos ne visada būna vienodo raundų skaičiaus, todėl prieš atlikdami statymą, būtinai įsitikinkite, kad žinote, koks yra raundų skaičius kovoje.

Statyti, kuriame raunde kova baigsis arba kokiu metodu bus baigta kova galima ir be kovos nugalėtojo. Koeficientai yra mažesni, kai į statymą neįtraukiamas kovos nugalėtojas, tačiau ir pataikymo tikimybė iškart padidėja. Statyti galima ne tik, kaip pasibaigs kova ar kuriame raunde, bet galima statyti ir kad tam tikrame raunde kova nepasibaigs bei, kad kova nepasibaigs nokdaunu, techniniu nokdaunu, diskvalifikacija, pasitraukimu ar teisėjų sprendimu, techniniu sprendimu.

kikboksas

MMA ir UFC statymai

Tikriausiai ne kartą esate girdėję MMA ir UFC trumpinius. Ypač paskutiniais metais daug dėmesio susilaukianti UFC organizacija kartais sukelia sumaištį ir žmonės pradeda maišyti MMA su UFC. Tik norime priminti, kad MMA yra sporto šaka – mišrieji kovos menai, o UFC – organizacija. Tai daugiausiai dėmesio sulaukianti MMA organizacija, kuri įsikūrė 1993 metais. Jeigu paprasčiau, MMA ir UFC yra kaip krepšinis ir NBA.

UFC savo populiarumu pritraukia vis daugiau dėmesio, todėl ir statymų šiose kovose būna atliekama vis daugiau ir daugiau. Pagrindinių statymų pasiūla yra panaši į bokso statymus, tačiau dėl skirtingų taisyklių tam tikri statymai gali skirtis.

UFC statymuose yra išskirti pergalės metodai. „By decision” reiškia, kad kovos nugalėtojas bus išrinktas teisėjų pagalba. „By submission” reiškia, kad vienas iš kovotų pasiduoda. Taip pat į šį terminą įeina ir „technical submission”, kuris reiškia, kad dėl sveikatos problemų teisėjas arba sportininko gydytojai vienam iš kovotojų nebeleidžia tęsti kovos. „Fight to go distance”– statymas, kuris reiškia, ar kovoje bus sukovota visuose raunduose, ar kova pasibaigs anksčiau.

Kaip ir bokso kovose, taip ir čia, galima statyti kuriame raunde pasibaigs kova. Koeficientai dažniausiai būna labai dideli, bet išbandyti sėkmę arba dėl įdomumo pabandyti tikrai galima.

mma naujienos

Statymas „on points” reiškia, kad nugalėtojas bus paskelbtas susumavus taškus kovos pabaigoje.

Šiuos statymus galima atlikti Unibet lažybų bendrovėje, tačiau tai nėra vieninteliai UFC statymai. Kitose bendrovėse, pavyzdžiui 22bet ar Melbet, UFC lažybos yra populiarios, todėl galima rasti labai plačią UFC statymų pasiūlą. Didesnis raundų pasirinkimas. Galimybė įtraukti į kombinaciją mažesnį raundų skaičių su mažesniu koeficientu. 1xbet platformoje galite pažiūrėti UFC tiesiogiai vykstančias kovas.

Galima rasti ir įdomesnių statymų. Šiuo atveju, ar vienas iš kovotų laimės kovą teisėjų sprendimu, kuris bus vienbalsis. Tai reiškia, kad visi teisėjai išrinks tą patį kovotoją kovos laimėtoju. UFC kovose labai retai būna lygiosios, tačiau net ir šį statymą galima rasti pasiūloje.

Kartais UFC kovos pasibaigia labai greitai, tad dėl įdomumo galima pagaudyti ir tokius statymus. Skirtingose lažybų bendrovėse galima rasti pačių įvairiausių statymų, tačiau čia apžvelgti buvo pagrindiniai statymai, kurie dažniausiai kelia daugiausiai klausimų. Daugiau lažybų bendrovių rasite mūsų geriausių lažybų bendrovių 2024 m.  reitinge.

boksas tiesiogiai

Sergejus Maslobojevas – kikbokso atstovas

Sergejus Maslobojevas yra vienas iš ryškiausių Lietuvos kovotojų, kuris po ilgos pertraukos sugrįžęs, šiuo metu kovoja kikbokso turnyruose. „Kikboksas – kaip šachmatai, tik sunkiau”,  – taip apie šį sportą yra pasakęs Sergejus Maslobojevas.

Spalio pradžioje kovotojas tapo pirmuoju lietuviu, kuris dalyvavo „Glory“ turnyre, o debiutas jame buvo tiesiog fantastiškas – pergalė prieš Azerbaidžano žvaigždę Bahram Rajabdzadeh, kuris prieš tai buvo iškovojęs net 57 pergales iš eilės. Spalio pabaigoje S.Maslobojevas tapo pasaulio čempionu „WAKA“ varžybose. Finale, prieš kitą pasaulio čempioną susitikęs lietuvis dominavo ir ukrainietis Roman Ščerbatiuk visai neturėjo šansų.

S.Maslobojevas taip pat yra kovojęs bokso bei MMA turnyruose. Daugkartinis Lietuvos ir Europos čempionas dalyvauja arba yra dalyvavęs šiuose turnyruose: WAKO, Wako Pro, KOKS, WAK-1F, WKA World Kickboxing K-1, Glory 69.

Aktualūs klausimai

🏆 Kas yra WBO boksas?

WBO yra pasaulinė bokso organizacija (World Boxing Organization)

🏆 Kas yra MMA kovos?

MMA yra mišrieji kovos menai.

🏆 Kuo skiriasi MMA nuo UFC?

MMA yra sporto šakos pavadinimas – mišrieji kovos menai, o UFC yra mišrių kovos menų organizacija, kuri organizuoja aukščiausio lygio dvikovas. Kad būtų lengviau suprasti, MMA tai lyg krepšinis, o UFC – NBA.

🏆 Kas yra Egidijus Kavaliauskas?

Lietuvos boksininkas, du kartus dalyvavęs Olimpinėse žaidynėse.

🏆 Kas yra Sergejus Maslobojevas?

Vienas ryškiausių Lietuvos kovotojų, šiuo metu varžosi kikbokso turnyruose.

🏆 Kokie yra bokso statymai?

Kovos nugalėtojas, kiek bus sukovota raundų, kuriame raunde baigsis dvikova, kokiu būdų bus laimėta dvikova (nokautu, techniniu nokautu, diskvalifikacija).

🏆 Kas yra techninis nokautas?

Kai vienas iš kovotų tris kartus viename raunde yra parbloškiamas ant žemės arba teisėjas nusprendžia, kad vienas iš kovotų dėl sveikatos problemų nebegali tęsti kovos.

Martynas Norvilas nuo jaunystės žavėjosi kazino ir sporto lažybomis, o bėgant metams tapo šios srities ekspertu. Dėl savo aistros statymams jis praleido daugybę valandų studijuodamas įvairias sporto šakas ir strategijas, analizuodamas tikimybes ir tobulindamas savo įgūdžius. Martyno didžiulis žinių bagažas ir patirtis pelnė jam lažybų žaidėjų ben ..