Didžiausi Lietuvos krepšinio nusivylimai

Europos krepšinio čempionatas priartėjo prie savo pabaigos, tačiau joje neišvysime Lietuvos rinktinės, kuri aštuntfinalyje neprilygo Graikijai.

Panašu, tendencija išliko ta pati – Lietuva nesėkmingai pasirodo kas 8 metus. Visgi pažiūrėkime plačiau į tai, kokie buvo didžiausi Lietuvos krepšinio pralaimėjimai ir nusivylimai po nepriklausomybės atgavimo.

2011 metai. Ketvirtfinalis. Lietuva 65:67 Makedonija.

Šis mačas įstrigo kiekvieno Lietuvos krepšinio sirgaliaus akyse, žaidėjai po jo dar ilgai sapnavo košmarus. 2011 metų Europos krepšinio čempionatas vyko Lietuvoje, tad įprastai aukštus tikslus turinčios Lietuvos rinktinės užmojai šį kartą buvo dar didesni, buvo norima triumfuoti tokia ypatinga proga.

Visgi čempionatą lietuviai užbaigė, užimdami 5-ą vietą. Viską lėmė pralaimėjimas 2 taškais Makedonijai.

Rungtynes visą laiką klostėsi lygiai ir Lietuva jau turėjo pergalę savo rankose, tačiau nesėkmingas ir skubotas Dariaus Songailos perdavimas virto klaida, o Vlado Ilievskis tapo Makedonijos didvyriu, smeigdamas tritaškį.

Atsakomosios atakos metu buvo išmuštas kamuolys. Minutės pertraukėlės paprašę lietuviai dar turėjo viltį. Be to, ir kamuolį išsimesti pavyko sėkmingai, tačiau Simas Jasaitis iš pakankamai geros padėties nepataikė ir šis mačas tapo istorija.

2009 metai. Europos čempionatas Lenkijoje.

Ko gero pats košmariškiausias čempionatas įvyko Lenkijoje. Ramūno Butauto treniruojama komanda pasižymėjo nestandartiniais sprendimais, o komandoje rungtyniavo tokie žaidėjai kaip Andrius Mažutis ir Artūras Jomantas.

Nepaisant gausaus sirgalių būrio kaimyninėje valstybėje, Lietuvai čempionatas susiklostė košmariškai – iš visų 6 rungtynių pavyko laimėti vos vienas, o ir tas tik prieš Bulgariją. Lietuvius pamokė turkai, lenkai, slovėnai, ispanai ir serbai.

Žinoma, po šio čempionato iškart su rinktine atsisveikino treneris, bet šio čempionato sirgaliai iki šiol nepamiršo.

2001 metai. Europos čempionatas Turkijoje.

Lietuvių patirtis Turkijoje yra labai įvairi – štai 2010 metais Turkijoje iškovota pasaulio čempionato bronza, šiemet patirtas pralaimėjimas aštuntfinalyje, o 2001 metais – 12-a vieta. Tai pats blogiausias rintinės rezultatas nuo pat nepriklausomybės atgavimo.

Kas galėjo pagalvoti, kad jį pasieks komanda, kurioje rungtyniavo Šarūnas Jasikevičius, Mindaugas Timinskas, Mindaugas Žukauskas, Saulius Štombergas, Ramūnas Šiškauskas, Darius Songaila, Rimantas Kaukėnas, Eurelijus Žukauskas, Gintaras Einikis ir kiti.

Visgi įveikti pavyko tik Ukrainą ir Izraelį, po to sekė pralaimėjimai prieš Prancūziją ir Latviją.

2014 metai. Pasaulio čempionatas Ispanijoje.

Medalius iš po nosies prarasti visada skaudu. Taip nutiko ir Lietuvos rinktinei, kuri atidavė pirmenybių bronzą prancūzams.

Kiek anksčiau, pusfinalyje teko susitikti su Jungtinių Amerikos Valstijų rinktine ir tuomet buvo aišku, kad teks žaisti dėl bronzos. Na, o ir mačas su prancūzais klostėsi neblogai.

Galiausiai viską lėmė ketvirtasis kėlinys, kurį prancūzai laimėjo 9 taškų skirtumu (31:22) ir išplėšė pergalę 95:93.

Šiose rungtynėse niekas nepajėgė sulaikyti Nicolas Batumo, kuris pelnė 27 taškus.

2008 metų. Pekino olimpinės žaidynės.

Kinijoje vykusios olimpinės žaidynės sutraukė aukščiausio lygio komandas, o Lietuva buvo tarp jų. Tikslai nebuvo mažiausi ir lietuviai sėkmingai ėjo link jų. Visgi viską lėmė du mačai – pralaimėjimas pusfinalyje Ispanijai (86:91) ir užleista bronza Argentinai (75:87).

Jei Argentina beveik visą laiką pirmavo ir buvo akivaizdu, kad lietuviams bus sunku, tai bent jau su ispanais scenarijus klostėsi kitaip. Po trijų kėlinių lietuviai dar turėjo 4 taškų pranašumą, tačiau galiausiai mačas baigėsi ispanų naudai.

Taip buvo nepasinaudota galimybė patekti į finalą ir užsitikrinti sidabrą. Taip pat nepavyko iškovoti ir bronzos.

Tame pačiame čempionate Argentina buvo ir įveikta. Tai anksčiau padarė pergalingą metimą pataikydamas Linas Kleiza. Visgi, kuomet vyko kova dėl medalio, Argentina pasiekė revanšą.

https://www.youtube.com/watch?v=wfxmtPIg9fE

Martynas Norvilas nuo jaunystės žavėjosi kazino ir sporto lažybomis, o bėgant metams tapo šios srities ekspertu. Dėl savo aistros statymams jis praleido daugybę valandų studijuodamas įvairias sporto šakas ir strategijas, analizuodamas tikimybes ir tobulindamas savo įgūdžius. Martyno didžiulis žinių bagažas ir patirtis pelnė jam lažybų žaidėjų ben ..