Eurolygos koeficientai 2024: antro rato apžvalga ir prognozės

Dar prieš 2023-24 m. Eurolygos sezono pradžią buvo daug kalbama, kad Madrido „Real“ ekipa iš visų komandų išsiskiria labiausiai. Praėjusio sezono čempionai vasarą neprarado svarbių žaidėjų, o kaip tik pasipildė ilgai lauktu tikruoju įžaidėju – į komandą sugrįžo Facundo Campazzo.

Argentinietis greitai tapo komandos naudingiausiu žaidėju, o „Real“ sezoną pradėjo iškovodami 13 pergalių ir patyrę vos vieną pralaimėjimą. Intrigos, kad „Real“ laimės reguliarujį sezoną beveik neliko – jau dabar duodamas vos 1,08 koeficientas. 

📖 Turinys

Eurolygos rezultatai

Euroleague

Eurolygos tvarkaraštis

Euroleague

Decimal

Naujasis Eurolygos formatas jau ne pirmus metus džiugina rungtynių gausa – visos komandos tarpusavyje sužaidžia po du kartus, o šiais metais buvo pristatytas ir naujasis įkrintamųjų formatas, nuo kurio intrigos turėtų būti dar daugiau.

Pirmasis ratas beveik baigėsi – liko sužaisti po trejas rungtynes ir nuo pirmos sausio savaitės prasidės svarbiausios Eurolygos kovos. Būtent į tai ir kviečiame pažvelgti iš arčiau.

Kurios komandos dar turi šansų kovoti dėl įkrintamųjų, kurios jau galvoja apie finalinį ketvertą, o kurioms komandoms gali greitai baigtis net ir teoriniai šansai pratęsti sezoną atkrintamosiose. 

Pagrindiniai akcentai:

 • Naujas atkrintamųjų varžybų formatas: Eurolygoje įvedamas įkrintamųjų varžybų formatas: į atkrintamąsias varžybas tiesiogiai patenka šešios komandos, o 7-10 vietas užėmusios komandos varžosi įkrintamosiose varžybose.
 • Madrido „Real” užtikrintas: Madrido „Real” beveik garantuota vieta atkrintamosiose varžybose be įkrintamųjų.
 • FC Barcelona” neaiški forma: „FC Barcelona”, šiuo metu užimanti antrąją vietą, dėl pastarojo meto formos yra neužtikrinta. Jos patekimo į atkrintamąsias varžybas koeficientas yra 1,20, tačiau statymui trūksta vertės.
 • Bolonijos „Virtus” staigmena: „Virtus”, užimanti trečiąją vietą, kurios koeficientas 1.60, gali būti reikšminga staigmena.
 • Įtemptos lenktynės dėl 4-8 vietų: Komandų, esančių nuo ketvirtos iki aštuntos vietos, rezultatai yra panašūs (8-6). Didžiausią potencialą turi „AS Monaco” (koeficientas 1,20). Su nežinomybe susiduria „Baskonia” (koeficientas 2.10 patekti į atkrintamąsias varžybas).
 • Belgrado „Partizan” pakilimas: Ketvirtoje vietoje esantis Belgrado „Partizan” turi gerus šansus patekti į atkrintamąsias varžybas (koeficientas 1.69) dėl tvirto pasirodymo namuose.
 • Iššūkiai „Valencia” ir „Maccabi”: Valensijos (koeficientas 1.72, kad nepateks į atkrintamąsias varžybas) ir „Maccabi” traumos gali turėti įtakos jų pozicijoms.
 • Vidurio lentelės komandų potencialas: „Panathinaikos”, „Olympiacos”, „Fenerbahce” ir „Anadolu Efes” turi 7-7 vietas, o jų šansai patekti į atkrintamąsias varžybas yra skirtingi (2.00 „Anadolu Efes”, 1.33 „Fenerbahce”, 1.50 „Panathinaikos” ir 1.60 „Olympiacos”).
 • Namų aikštės pranašumas: Namuose gerai pasirodžiusios komandos: „Real”, „Fenerbahce”, „FC Barcelona”, „Virtus” ir „Partizan”. Pažymėtini prasti „Asvel” namų rungtynių rezultatai.
 • Antrojo etapo svarstymai: „Crvena Zvezda”, „Bayern”, „EA7 Emporio Armani” ir „Žalgiriui”, kurios šiuo metu nepatenka į įkrintamąsias varžybas, reikia užtikrintai pradėti antrąjį etapą. Fenerbahče siekia pagerinti padėtį išvykoje, o Miuncheno „Bayern” su naujuoju treneriu turi potencialo.
 • Iššūkiai dėl traumų „Milan” ir „Anadolu Efes” komandoms: Milano klubas susiduria su traumomis, kurios turi įtakos jo galimybėms atkrintamosiose varžybose. Traumų paveikta „Anadolu Efes” išlieka grėsminga komanda, jei žaidėjai sugrįš.

Madrido „Real“ laikomas ir ryškiu favoritu laimėti Eurolygą – šiuo metu krepšinio bukmekeriai duoda 2,55 koeficientą. Lyginant su sezono pradžia, koeficientas yra nukritęs, tačiau ne tik todėl, kad „Real“ kol kas dominuoja lygoje, bet ir todėl, kad pagrindiniai konkurentai nedemonstruoja užtikrinto žaidimo.

„FC Barcelona“ komanda turi antrą mažiausią koeficientą, kuris siekia net 9,40, „AS Monaco“ – 9,80, o prie „Fenerbahce“ komandos vairo stojus Šarūnui Jasikevičiui sumažėjo ir Stambulo komandos koeficientas, kuris dabar yra 12,00.  

eurolygos-koeficientai-2023-24-madrido-real

Eurolygos komandų atkrintamųjų koeficientai

Pristačius naująjį įkrintamųjų formatą, į atkrintamąsias šiais metais pateks šešios komandos, o 7-10 vietas užėmusios komandos žais įkrintamosiose.

Išvengti įkrintamųjų tikrai norisi, kadangi tokioje konkurencingoje lygoje dešimtą vietą užėmusi komanda tikrai gali įveikti septintą. Pavyzdžiui, šiuo metu „Olympiacos“ yra dešimtoje vietoje, o „Valencia“ septintoje. 

Galima neabejoti, kad atkrintamosiose vietą jau turi Madrido „Real“ komandą – už ją net neduodamas koeficientas. „FC Barcelona“ šiuo metu užima antrą vietą, tačiau 7-8 vietoje esančios „Valencia“ ir „Maccabi“ atsilieka tik dvejais pralaimėjimais.

„FC Barcelona“ per paskutines 10 rungtynių laimėjo šešis kartus ir keturis kartus patyrė pralaimėjimą. Forma tikrai nėra pati geriausia, todėl nebūtų keista, jeigu „FC Barcelona“ kristų net už ketvertuko ribos ir atkrintamosiose neturėtų namų aikštės pranašumo.

Kad „FC barcelona“ pateks į atkrintamąsias lažybų svetainės duoda vos 1,20 koeficientą, tačiau vertės šiame statyme labai nedaug. 

Žvelgiant toliau, matome vieną didžiausių šio sezono staigmenų – Bolonijos „Virtus“. Italai su 10 pergalių ir 4 pralaimėjimais užima trečią vietą. „Virtus“ demonstruoja puikų žaidimą namuose – 7 pergalės ir 1 pralaimėjimas, kuris buvo patirtas pirmajame ture prieš „Žalgirį“.

Kad Bolonijos „Virtus“ pateks į atkrintamąsias yra duodamas 1,60 koeficientas

Kad italai pateks į atkrintamąsias duodamas 1,60 koeficientas. Tai gana didelis skaičius, lyginant su „FC Barcelona“, nors abi komandos turi tokį patį rezultatą. Atkreipti dėmesį į šį statymą tikrai verta, kadangi pagal dabartinį žaidimą „Virtus“ turi tikrai didelį potencialą. 

Ketvirtą-aštuntą vietas užimančios komandos turi tokį patį rezultatą – 8 pergalės ir 6 pralaimėjimai. Nuo čia ir prasideda visas įdomumas, kadangi vietą atkrintamosiose ir įkrintamosiose gali skirti vos viena pergalė.

virtus-bologna

Iš šių aštuonių komandų reikia išskirti „AS Monaco“, kuri turi daugiausiai potencialo. Kad ši komanda pateks į atkrintamąsias duodamas 1,20 koeficientas. Vertės nėra daug, tačiau kartu prie „Real“, „AS Monaco“ tikrai galima įskaičiuoti. 

Tarp šių komandų yra „Baskonia“, kuri šiuo metu užima šeštą vietą ir primena praėjusį sezoną, kai ilgą laiką laikėsi aštuntuke, tačiau pačioje sezono pabaigoje patyrusi esminius pralaimėjimus iškrito už aštuntuko.

„Baskonia“ vieta tarp šešių geriausių būtų didelė staigmena – kad komanda nepateks į atkrintamąsias duodamas 1,66 koeficientas, o kad pateks – 2,10. Atkreipti dėmesį galima į tai, kad komanda nepateks.

Kad Vitorijos „Baskonia“ nepateks į atkrintamąsias yra duodamas 2,10 koeficientas

Reikia nepamiršti, kad „Baskonia“ yra viena iš silpnesnių komandų žaidžiant išvykose, nors šį sezoną rezultatas 4-1, antrajame rate skaičiai turėtų pasikeisti.

Belgrado „Partizan“ komandos sezono pradžia nebuvo pati geriausia, tačiau labai trūko aukštaūgio, traumą buvo gavęs ir Kevin Punter. Dabar, panašu, kad komanda tik pradeda demonstruoti geriausią savo krepšinį.

Ketvirtoje vietoje esanti komanda turi gerus šansus į atkrintamąsias patekti tiesiogiai, o pagrindinė to priežastis – namų aikštelė. Čia „Partizan“ beveik nepralaimi ir galima tikėtis, kad antrajame rate pergalės nebus dalinamos.

Kad „Partizan“ pateks į atkrintamąsias yra duodamas 1,69 koeficientas, į kurį tikrai verta atkreipti dėmesį. 

Kad Belgrado „Partizan“ pateks į atkrintamąsias yra duodamas 1,69 koeficientas

Nors „Valencia“ ir „Maccabi“ šiuo metu yra arti šešeto, šios komandos turėtų kristi žemiau. Pirmiausia, „Valencia“ turi nemažai problemų su traumomis, žaidimas nebėra toks geras kaip sezono pradžioje, o prie prastesnių rezultatų turėtų prisidėti blogas žaidimas išvykose.

Kad „Valencia“ nepateks į atkrintamąsias yra duodamas 1,72 koeficientas, kuris yra tikrai vertas dėmesio. 

Kad „Valencia“ nepateks į atkrintamąsias yra duodamas 1,72 koeficientas

Iš žemiau esančių komandų atkreipti dėmesį reikia į „Panathinaikos“, „Olympiacos“, „Fenerbahce“ ir „Anadolu Efes“. Visos jos turi 7-7 rezultatą ir visos jos turi potencialo ne tik atkrintamosioms, bet ir finaliniam ketvertui.

Kad „Anadolu Efes“ pateks į atkrintamąsias yra duodamas 2,00 koeficientas, kad „Fenerbahce“ pateks – 1,33, kad „Panathinaikos“ pateks – 1,50, o „Olympiacos“ – 1,60. 

Aktualūs klausimai

🏀 Kas yra Eurolygos reguliaraus sezono favoritas?

Eurolygos reguliaraus sezono favoritas yra Madrido „Real”.

🏀 Koks koeficientas yra duodamas, kad Kauno „Žalgiris" pateks į atkrintamąsias?

Kad Kauno „Žalgiris” pateks į atkrintamąsias koeficientas yra 3,50.

🏀 Kada prasidės Eurolygos 2023-24 m. sezono atkrintamosios?

Eurolygos 2023-24 m. sezono atkrintamosios prasidės 2024 m. balandžio 23d.

🏀 Koks yra „FC Barcelona" koeficientas patekti į atkrintamąsias?

„FC Barcelona” koeficientas patekti į atkrintamąsias yra 1,20.

🏀 Kiek komandų patenka į Eurolygos atkrintamąsias?

Į Eurolygos atkrintamąsias patenka aštuonios komandos: šešios iš reguliaraus sezono, ir dvi per įkrintamąsias.

Krepšinio mylėtojus taip pat kviečiame skaityti mūsų anksčiau ruošta Eurolygos prognozių apžvalgą.

Eurolygos pirmojo rato tendencijos

Eurolyga vyksta kiekvieną savaitę ir jeigu tai nėra dviguba savaitė, ruoštis statymams galima tikrai nemažą laiką. Tempo tokio kaip NBA čia nėra, todėl galima būti tikriems, kad komandos aikštėje atiduos visą save, ypač kai prasidės antrasis ratas.

14 sužaistų rungtynių jau yra nemaža imtis, nuo kurios galima pradėti ieškoti vertės įvairiuose statymuose. 

Pirmiausia, atkreipti dėmesį reikia į namų aikštės pranašumą. Eurolygoje itin dažnai laimi komandos, kurios žaidžia namuose, o atkreipti dėmesį galima į geriausias komandas pagal šį aspektą:

 • Real” – 7-0. Geriausia komanda šiuo metu namuose yra nepažeidžiama, o tuo pačiu ir rezultatyviausia lygoje – meta po 89,1 tašką. Vis tik, vertės „Real“ statymuose namuose dažnai daug nebūna, nes ir koeficientai duodami itin maži. Atkreipti dėmesį galima į tai, kad į antro rato pabaigą gali prasidėti „Real“ atsipalaidavimas, kai jau bus užsitikrintas namų aikštės pranašumas, galbūt, net ir pirma vieta reguliariajame sezone.
 • Fenerbahce” – 6-0, nugalėta net Madrido „Real“ komanda. Pagal rezultatyvumą namuose „Fenerbahce“ yra antroje vietoje – meta po 89 taškus. Tai reiškia, kad „Fenerbahce“ ne tik laimi namuose, bet ir žaidžia rezultatyviai.
 • FC Barcelona” – 7-1. Nors „Barca“ namuose pralaimėjo tik kartą, sunkių rungtynių čia būta nemažai. Antroje sezono pusėje išlaikyti tokį rezultatą bus labai sunku, kadangi žaidimas po truputį prastėja. Taip pat, atkreipti dėmesį galima į tai, kad vis daugiau rungtynių bus žaidžiama išvykoje. 
 • Virtus” – 7-1. Bolonijos klubas yra didelė staigmena Eurolygoje, tačiau kiekvienais metais atsiranda tokių išsišokėlių. Praėjusį sezoną „Žalgiris“ namuose turėjo 13-4 rezultatą, nebūtų keista, jeigu šiais metais „Virtus“ turėtų kažką panašaus. 
 • Partizan” – 6-1. Belgrade žaisti yra sunkiausia, o tokį užnugarį turinti komanda demonstruoja puikų rezultatą. Nebūtų staigmena, jeigu po reguliaraus sezono „Partizan“ turėtų geriausią pergalių/pralaimėjimų santykį namuose. 

Atkreipti dėmesį galima į „Asvel“. Prancūzijos komanda turi iškovojusi vos dvi pergales, tačiau namuose pralaimėjo visus septynis kartus. Komanda žaisti pradėjo naujoje arenoje, kuri nebėra tokia jauki kaip būdavo anksčiau.

anadolu-efes-vs-fenerbahce

Ten kur kas labiau girdėdavosi fanai, o ir komandoms žaisti būdavo gana sunku. Naujoje arenoje svečiai jaučiasi gana komfortabiliai. Pasitikėti „Asvel“ namuose tikrai nereikėtų. 

Jeigu yra gerai žaidžiančių komandų namuose, tai net ir vienos geriausių komandų išvykoje gali atrodyti visai kitaip:

 • „Crvena Zvezda” – 0-7;
 • „Fenerbahce” – 1-7;
 • „Partizan” – 2-5;
 • „Virtus” – 3-3;
 • „AS Monaco” – 4-4;
 • „Valencia” – 3-4;
 • „Panathinaikos” – 2-4.

Į ką atkreipti dėmesį antrajame rate

Jau po kiek daugiau nei dviejų savaičių prasidės antrasis Eurolygos ratas ir atkreipti dėmesį reikia į kelis svarbiausius aspektus. „Crvena Zvezda“, „Bayern“, „EA7 Emporio Armani“, „Žalgiris“ – tai yra tos komandos, kurios šiuo metu yra ir už įkrintamųjų ribos, tačiau atsilieka vos 1-2 pergalėmis.

Gera antro rato pradžia šioms komandoms yra būtina, kadangi po 3-6 turų kai kurioms komandoms šansų gali beveik nebelikti. Nebūtų staigmena, jeigu antro rato pradžioje šios komandos įveiktų kur kas geresnį pergalių-pralaimėjimų santykį turinčias komandas. 

„Fenerbahce“ pakeitė trenerį ne todėl, kad namuose dar nei karto nepralaimėjo, o todėl, kad niekaip nepavykdavo laimėti išvykose. Stambulo ekipa išvykoje sužaidė jau aštuonerias rungtynes, o tai reiškia, kad namuose liko žaisti daugiau nei išvykoje.

kauno-zalgiris

Šarūnas Jasikevičius su „FC Barcelona“ parodė, kad išvykoje komanda gali žaisti ne ką blogiau nei namuose, todėl galima tikėtis, kad „Fenerbahce“ išvykose demonstruos kur kas solidesnį žaidimą.

Tuo pačiu komanda turėtų grįžti į kovą dėl vietos šešetuke – nenustebintų ir vieta pirmajame ketverte bei namų aikštės pranašumas ketvirtfinalyje. 

Miuncheno „Bayern“ turi potencialo nustebinti antrajame rate. Šiuo metu komanda iškovojusi 6 pergales bei turi 8 pralaimėjimus, tačiau namuose „Bayern“ atrodo tikrai solidžiai – 4-1. Jau devynias rungtynes „Bayern“ sužaidė išvykoje, o tai reiškia, kad net 12 rungtynių dar žais namuose.

Naujasis treneris Pablo Laso turi čempioniškos patirties, įprastai su tokiais treneriais reikia laiko, kol žaidėjai perpras sistemas ir pradės išpildyti trenerio norus aikštėje. Kai Š. Jasikevičius treniravo „Žalgirį“, antra sezono pusėje dažnai būdavo kur kas solidesnė – to galima laukti ir iš „Bayern“. 

„EA7 Emporio Armani“ ir „Anadolu Efes“

Be Kauno „Žalgirio“, tai komandos, kurios daugiausiai kenčia dėl traumų, ypač Milano komanda. Šiuo metu italai turi penkias pergales ir devynis pralaimėjimus.

Vis tik, ilgą laiką reikės žaisti be Nikola Mirotičiaus, traumą gydosi Maodo Lo, nei vienerių rungtynių dar nesužaidė Billy Baron. Nėra aišku, ar iki antrojo rato pradžios klubui pavyks kažkuo pasipildyti, todėl panašu, kad ir vėl talentingosios Milano ekipos atkrintamosiose nematysime.

Su pilna sudėtimi klubas potencialo turi, tačiau prasta sezono pradžia dar palieka atvertas nebent įkrintamųjų duris.

„Anadolu Efes“ prieš keletą savaičių subyrėjo labai stipriai. Traumas patyrė Rodrigue Beaubois, Elijah Bryant, Will Clyburn, Derek Willis, Ante Zizic, Tibor Pleiss.

Laidot sezono komanda nesiruošė ir greitai pasipildė žemesnio lygio krepšininkais su kuriais iškovojo dvi pergales – prieš „Panathinaikos“ ir „Alba“ bei patyrė pralaimėimą prieš „Maccabi“.

Su sugrįžusiais žaidėjais „Anadolu Efes“ turi vieną talentingiausių sudėčių, todėl antroje sezono pusėje tai gali būti viena stipriausių komandų, kurios nurašyti tikrai nereikėtų. Jeigu komandai pasiekti norimų rezultatų nepavyks, tikėtina, kad klubą paliks vyriausias treneris Erdem Can

Martynas Norvilas nuo jaunystės žavėjosi kazino ir sporto lažybomis, o bėgant metams tapo šios srities ekspertu. Dėl savo aistros statymams jis praleido daugybę valandų studijuodamas įvairias sporto šakas ir strategijas, analizuodamas tikimybes ir tobulindamas savo įgūdžius. Martyno didžiulis žinių bagažas ir patirtis pelnė jam lažybų žaidėjų ben ..