Eurovizijos statymai 2021

Po metų pertraukos sugrįžta vienas iš laukiamiausių muzikos renginių, kuris vyks gegužės 18-22 dienomis Roterdame, Olandijoje. Naudingos informacijos taip pat rasite ankstesniame mūsų straipsnyje – Eurovizijos statymai 2019.

📖 Turinys

Konkursas vyks antrame pagal dydį Olandijos mieste, o arenoje, kuri buvo renovuota 2011 metais, telpa 16 tūkst. žiūrovų. Tačiau, dėl susidariusios situacijos pasaulyje, šiais metais atmosfera arenoje bus kitokia nei mes buvome įpratę.

eurovizijos dainu konkursas statymai uz eurovizija lažybos

Šiais metais lietuviai itin laukia Eurovizijos, kadangi „The Roop“ keliauja su tikrai stipria daina, tačiau tuo pačiu metu nemažai žiūrovų pergyvena, ar „Discoteque“ yra tokia pati stipri daina, kokia buvo praeitais metais, kai lietuviai buvo minimi kaip vieni iš pagrindinių favoritų laimėti šį konkursą.

Šiame straipsnyje rasite visą svarbiausią apie Eurovizijos konkursą, aptarsime favoritus, kokius statymus galima atlikti ir ko reikėtų tikėtis. Čia galite rasti The Roop Discoteque Eurovizijos prognozę.

The Roop galimybės Eurovizijoje

Dėl pandemijos nukelta praeitų metų Eurovizijos dainų konkursas susilaukė itin daug diskusijų, kadangi Lietuvai tai buvo labai gera galimybė ne tik užimti aukštą vietą, tačiau net ir laimėti visą dainų konkursą. „The Roop“ daina „On Fire“ tapo didžiuliu hitu, o „Youtube“ rengiamuose Eurovizijos apdovanojimuose ši daina laimėjo pirmą vietą. Tokie puikūs Eurovizijos rezultatai nuvylė daugelį  fanų, tačiau šiais metais vėl vykstantys „The Roop“ turi paruošę irgi puikų pasirodymą.

Aktualūs klausimai
🎵 Kas laimės Euroviziją 2021?

Šiais metai nėra aiškaus favorito. LazybuGuru.lt išankstinę nuomonę Eurovizijos favoritai yra Šveicarija, Italija, Lietuva ir Kipras.

🎵 Kelintą vietą užims The Roop?

The Roop Roterdame turi realius šansus būti tarp TOP-3 geriausių dainų. O kokia bus tiksli vieta, lems greičiausiai keli taškai, nes šiemet Eurovizija yra gana silpna, bet tuo pačiu labai įdomi, nes nėra aišku kas sužavės Europą šiais metais.

🎵 Kada vyks pusfinaliai ir Eurovizijos finalas?

Pirmasis Eurovizijos pusfinalis įvyks gegužės 18 d., kuriame dalyvaus Lietuva. Antrasis vyks gegužės 20 d., o finalas gegužės 22 dieną.

🎵 Ar Eurovizijos renginys Roterdame vyks su žiūrovais?

✅ Eurovizija gavo leidimą rengti konkursą Roterdame gyvai ir užpildyti areną iki 3.5 tūkst. žiūrovų. Toks skaičius užims pusę sėdimų arenos vietų. Eurovizijos atlikėjai ir žiūrovai norintys patekti į areną turės turėti neigiamą COVID-19 testą. Taip pat vyks gyvos repeticijos, bet jeigu epidemiologinė situacija pasikeis, Olandijos valdžia pasilieka teisę atšaukti šį leidimą.

🎵 Kaip pelningai lažintis už Euroviziją?

Jeigu jums patinka kuri nors daina ir esate įsitikinęs, kad ji gerai pasirodys Eurovizijoje, tai nebūtina lažintis tik iš vienos nugalėtojo pasiūlos, t.y kad ta daina laimės. Galima sumažinti rizika ir rinktis statymus iš kas pateks į finalą, trejetuką, ar TOP-10 pasiūlos. Lažybų bendroves pateikia dažnai palyginimus su kitomis dainomis (H2H), tai galima čia atlikti statymą, kuri šalis užims aukštesnę vietą.

🎵 Kur stebėti Euroviziją tiesiogiai internete?

Euroviziją Lietuvoje jau daug metų transliuoja LRT kanalas, o šio kanalo interneto svetainėje lrt.lt taip pat galėsite stebėti Euroviziją. Užsienyje gyvenantys fanai gali žiūrėti transliacija per oficialų Eurovizijos youtube kanalą.

Kai tik buvo pristatyta daina, lažybų bendrovės laikė „The Roop“ kaip vieną iš favoričių laimėti visą dainų konkursą, tačiau vėliau, pasirodžius ir kitoms dainoms, koeficientas už lietuvių pergalę pakilo.

Šiuo metu Lietuvai yra suteikiamas 23.00 koeficientas, o pagal tai prognozuojama 8 vieta. Tačiau, reikėtų atkreipti dėmesį į tai, kad „The Roop“ gali susilaukti nemažai balsų dėl to, kad praeitų metų daina susilaukė tikrai didelio pasisekimo ir už šią grupę gali balsuoti dėl prisirišimo ir už tai, kad turėjo puikią dainą praeitais metais. Šis faktas gali padėti užimti Lietuvai dar aukštesnę vietą.

Lietuva Eurovizijoje neturėdavo didelių tikslų, dažnai mums patekimas į finalą būdavo kaip puikus rezultatas. O šiemet apie tai net nediskutuojame ar Lietuva bus finale, o keliame klausimą ar The Roop bus Eurovizijos nugalėtojai? Ir tam yra rimto pagrindo, ne vien dėl geros „The Roop dainos”. Bet ir dėl to, kad šiemet Eurovizijos konkursas tikrai yra silpnas, nemažai yra baladžių, ar standartinių dainų, kurios nepalieka stipraus įspūdžio. Europa pastaruosius daugiau jau nei metus gyvena tikrai liūdnai, todėl norisi pasilinksminti, nors ir šokant vieniems namuose, kaip dainuoja „The Roop”.

Vienintelis šios dainos minusas yra tas, kad mūsų atstovas neturi labai stipraus balso, o tai Eurovizijos žiuri gali nepatikti, kurios balsai sudaro 50% galutinio vertinimo. Bet 23.00 koeficientas už Lietuvos pergalę yra tikrai vertas dėmesio, nes net neabejoju, kad Europos žiūrovai tikrai skirs nemažai balų „The Roop”. Lažybų kontoros šiuo metu prognozuoja Lietuvai 8-tą vietą, o mes prognozuojame, kad „Discoteque” daina bus TOP- 5.

Kas laimės Eurovizija 2021? Geriausių TOP-10 dainų  apžvalga

Apžvelgiame „The Roop” galimybės triumfuoti Olandijoje, o dabar pažiūrėkime į kitus atlikėjus, kurie lažybų bendrovių yra laikomi favoritais nugalėti. Čia pateikiame 10 dainų ir savo subjektyvų vertinimą, bei patarimą kokį statymą atlikti kai bus daugiau Eurovizijos pasiūlos lažybų bendrovėse.

Malta

Maltai šiais metais atstovaus „Destiny”, kuri gegužės 18 diena pirmajame pusfinalyje atliks daina „Je Me Casse”. Ši atlikėja yra laimėjusi vaikų Eurovizija 2016 metais Bugarijoje, o dabar yra laikoma viena iš favoričių laimėti suaugusiųjų konkursą.

Ši atlikėja tikrai yra charizmatiška ir išskirtinė, tačiau jos galimybės laimėti Eurovizija yra stipriai pervertinamos. „Je Me Casse” daina yra tipinė Eurovizijos formato, pati pasirodymo idėja primena 2018 metų Eurovizijos nugalėtojos, Izrealio atstovės, „Netta” pasirodymą. Tai kas jau yra buvę ir dabar šiek tiek kopijuojama dažniausiai patyria fiasko Eurovizijoje arba nesudomina žiūrovų. LazybuGuru.lt lažybų prognozė, kad Malta bus už TOP-5 ribos.

Prancūzija

Sunku pasakyti, kodėl Prancūzija yra laikoma viena iš favoričių laimėti ir yra siūlomas 5.50 koeficientas už pergalę. Šiais metais šiai šaliai atstovauja Barbara Pravi su daina „Voila”. Šį lyriška daina yra graži, atlikėjos balsas stiprus ir gražus, bet dainuoja prancūzų kalba. Tai reiškia šios dainos nesupras daugelis Europos gyventojų.

Tai matosi vėl, kad prancūzai išsiuntę dalyvę pagal savo skonį ir nebando taikyti į Europos skonį, o tai dažnai baigiasi gana prastais pasirodymais. Per 25 metus Prancūzija į TOP-10 yra patekę vos 5 kartus, o net 11 kartų yra buvę žemiau nei 20 tos vietos. Kodėl šįkart turėtų būti kitaip kai siunčiama vėl tokia pačio tipo daina? Man ji graži ir greičiausiai sulauks balų iš komisijos žiūri, bet per liūdna, kas pasiektu Eurovizijos žiūrovą, kuris nori veiksmo ir šventės. Lazybuguru.lt prognozė Prancūzija nepateks į TOP-5.

Šveicarija

„Gjon's Tears” su daina „Tout l'Univers” šiemet atstovauja Šveicarija. Daina atliekama prancūzų kalba, bet lyginant su Prancūzijos atstovę, ši daina yra šiek tiek greitesnė, o atlikėjo balsas išreiškiamas stipriau. Išklausius šią daina, atrodo kažko trūksta, kad ji laimėtų Eurovizija, bet šiais metais daugeliui dainų kažko trūkstą – aiškaus favorito nėra.

Lažybų bendrovės siūlo apie 6.50 koeficientą už Šveicarijos pergalę, kas atrodo, kad yra vertės imti tokį koeficientą, nes mažai šansų, kad koeficientas artėjant konkursui didės, greičiausiai tik mažės. Atlikėjas turėtų dėl savo balso sulaukti nemažai balų iš komisijos.

Išlieka labai didelis klaustukas koks bus „Gjon” pasirodymas ant scenos, jeigu viskas atrodys nenuobodžiai, ir atlikėjas sugebės pademontruoti savo stiprų balsą gyvai, tada Šveicarijai prognozuojame patekimą į TOP-5.

Italija

„Maneskin” grupė su daina „Zitti e bouni” laimėjo San Remo festivalį ir gavo teisę atstovauti Italijai šiais metais Roterdame. Italai atliks daina iškarto finale, todėl ją žiūrovai išgirs tik viena kartą. Ši daina tikrai nepataiko į Eurovizijos formatą, bet tuo pačiu ir išsiskria iš kitų dainų.

Jeigu esate Marilyn Mansono fanas, kurio išvaizda primena pagrindinis grupės vokalistas Damiano David, tai galbūt ir verta lažintis už 9.00 koeficientą, kad Italija nugalės. LazybuGuru.lt manymu Italija turi šansų patekti į TOP-5.

Bulgarija

„Victoria”, kuri šiais metais dainuos Roterdame, yra laikoma viena perspektyviausių dainininkių Bulgarijoje. Bet Eurovizijoje jos atliekama daina „Growing Up is Getting Old” yra nuobodi baladė.

Lazybuguru.lt manymu koronaviruso išvarginta Europą tikrai šiais metais jau paliūdėjo ir nemanau, kad už liūdnas dainas bus stipriai balsuojama. O komisija šiai dainai taip pat nepridės daug balsų, nes atlikėja nėra charizmatiška, o vokalas nėra labai stiprus. Bulgarijos tikrai nematysime geriausių dainų TOP-5.

Švedija

„Tusse” atlikėjo daina „Voices”, kuri atstovaus Švedija yra tipinė Eurovizijos standartą atitinkantis kūrinys. „Tusse” charizmatiškas dainininkas, bet ar to užteks laimėti Euroviziją? Turbūt nelabai. Tik šios šalies atstovai visada parengia puikius pasirodymus ant scenos, todėl šiuo metu siūlomas 13.00 koeficientas už Švedijos pergalę, tikrai turi vertės. Nes kai paaiškės pasirodymo detalės, koeficientas tikrai kris.

Dėl patekimo šios dainos į TOP-5 sunku pasakyti, greičiausiai bus aišku po „Tusse” pasirodymo pusfinalyje, bet koeficientai atitinkamai irgi pasikoreguos.

Islandija

2020 metais ši Islandijos grupė pristatė dainą „Think About Things”, kuri tapo hitu youtube platformoje ir jeigu būtų įvykus Eurovizija praeitais metais, tai šiemet jį vyktu ne Roterdame, o Reikjavike ar kitam Islandijos mieste. Taigi šiais metais grupė sukuria gana panašia, smagia dainą, kuri man asmeniškai atrodo, kad turi šansų būti pastebėta.

Daði og Gagnamagnið grupė yra tiesioginiai The Roop konkurentai, todėl tie kurie norės balsuoti už mus dalį balsų tikrai paskirs ir islandams. Pastarieji gana dažnai atsiunčia smagių dainų, bet laimėti kartais jiems sutrukdo tai, kad Islandijos sala neturi kaimynų. Ir negali gauti tokiu lengvų 12 taškų, kokius kiekvienais metas Kipras dalina Graikijai. Ar tarkim kaip mes, kurie visada gaunam taškų iš Latvijos.

Jeigu lyginant su „The Roop”, tai mūsų atlikėjo daina atrodo šiek energingesnės ir su daugiau veiksmo, nors lažybų bendrovės islandų šansus vertina geriau nei lietuvių. Todėl reikia laukti išplėstinės Eurovizijos pasiūlos ir lažintis, kad Lietuva bus aukščiau už Islandija.

Novergija

Norvegija į Roterdamą atsiunčia labai standartinę dainą ir bendrai matosi, kad skandinavai nesiruošė šiems metams ir per daug neinvestavo į Euroviziją. O kam, jeigu vasarą dauguma festivalių vis tiek neįvyks, taigi pergalės atveju nebus galima surengti turo per Europa ir atidirbti tų investuotų pinigų.

Taigi šios norvego, kuris pasivadinęs TIX daina „Fallen Angel”, tikrai skamba kaip kritusio angelo. Tiesa pats pasirodymas yra įdomus ir tikrai atkreips dėmesį, bet ar to užtenka laimėti Eurovizija? Tad siūlomas 27.00 koeficientas už šio atlikėjo pergalę atrodo logiškas.

Kipras

Kipro atstovė Elena Tsagrinou yra puikiai žinoma pop atlikėja Kipre ir Graikijoje. Tačiau šįkart su daina „El Diablo” (isp. „Velnias”) sulaukė nelabai malonaus dėmėsio iš Kipro stačiatikių bažnyčios. Dalis visuomenės kritikavo Kipro nacionalinį transliuotojo sprendimą būtent šią dainą siųstį į Euroviziją. Net gi buvo sulauktą anoniminio skambučio ir grąsinimų sudeginti nacionalinio transliuotojo būstinę.

Eurovizijos dainų konkurso esmė per gana trumpą laiką atkreipti į save dėmesį, taigi Elena Tsagrinou tą jau padarė. O kaip vertinama „El Diablo” daina? Lažybų kontoras Kiprui prognozuoja užimti 10-12 vietas ir siūlo 34.00 koeficientą už pergalę. Koeficientas atrodo vertingas ir reikia laukti išplėstinės pasiūlos, nes būtų galima surizikuoti su labai drąsiu statymų, kad ši atlikėja pateks į TOP-5.

Graikija

Graikijos atstovės „Stefania” daina  „Last dance” atrodo iš vienos pusės lyg ir panaši į Eurovizinį standartą, bet iš kitos labai dinamiška ir energingą.

Tiek Kipro, tiek Graikijos dainos yra gana panašaus stiliaus ir tai nėra gerai abejoms dainoms, nes šalia esančios šalys turės dalintis balsus iš kaimynų. Tad dainos „Last Dance” ir „El Diablo” konkuruos tarpusavyje, o ypač konkurencingoje Eurovizijoje kaip šiais metais, kiekvienas balsas bus lemiamas.

Sprendžiant iš vaizdo klipo, kuris atrodo padarytas ne pigiai, šios atstovės biudžetas Eurovizijoje bus gana nemažas, todėl galima tikėtis įspūdingo pasirodymo Roterdamo scenoje. O daina greičiausiai jau dabar yra užsakyta aktyviai groti Europos radijo stotyse, kad įsimintų klausytojams dar konkursui neprasidėjus.

Eurovizijos statymai 2021 

Šiais metais Lazybuguru.lt išankstinę nuomonę Eurovizijos favoritai yra Šveicarija, Italija, Lietuva ir Kipras. Tačiau pelningiausi statymai už Euroviziją būna tada  kai galima susidaryti tikrą įspūdį iš pirmųjų atlikėjų repeticijų. Ten jau matosi konkretus vaizdas kaip kas pasirodys, tiesa koeficientai dėl šios priežasties taip pat pakrenta.

Šiais metais lyg ir bus repeticijos, bet iki jų lieka didelis klaustukas dėl Švedijos, Islandijos, Norvegijos ir Graikijos pasirodymų. Abejonių tikrai nekelia, kad lažybų bendrovės stipriai pervertino Maltos, Prancūzijos ir Bugarijos atlikėjus, šie tikrai nepelnytai laikomi favoritais.

the roop lazybos eurovizija 2021 tiesiogiai online

Toliau pateikiame kokia būna Eurovizijos dainų konkurso lažybų pasiūla:

  • Nugalėtojas – Daugumai įprastas statymas, galima sakyti, kad vienas iš populiariausių, kadangi tiesiog atliekamas statymas už tai, kas laimės visą dainų konkursą. Tačiau, tai tikrai nėra vienintelis pasirinkimas, kurį galima atlikti. Dažnai nuspėti nugalėtoją gali būti per daug rizikinga, todėl Eurovizijos fanai pradeda dairytis į kitus pasirinkimus. 
  • Pateks į finalą – Tai vienas iš populiaresnių statymų Lietuvoje, kadangi dažnai dalyviams iš Lietuvos būna visai aukštas koeficientas ar pateks Lietuva į finalą. Būna, kad galima rasti ir statymų su 1.90 koeficientu. Taip pat, kas domisi ne tik lietuvių pasirodymu, tai puiki galimybė atlikti statymus ir už kitas šalis. 
  • Pateks į trejetuką – Tai puikus statymas, kai išrinkti vieną nugalėtoją būna per daug sunku. Dažniausiai už kelis favoritus koeficientas, kad pateks į trejetuką nebūna didelis, tačiau tam tikras šalis galima pagauti, kur didelė tikimybė, kad nustebins ir net gali laimėti. Pavyzdžiui, šiais metais „The Roop“ prognozuojama tik apie 8 vieta, todėl surizikuoti ir atlikti statymą, kad pateks į trejetuką būtų geriau nei statyti, kad laimės. 
  • Aukštesnė vieta – Tai vienas iš įdomiausių Eurovizija lažybos statymų, ypač tiems, kurie labiau domisi. Čia koeficientai dažniausiai būna nuo 1.70 iki 2.10, todėl galima atrasti labai puikių pasirinkimų, paanalizuoti kitų šalių pasirodymus ir atlikti statymą. Šiame statyme reikia nemažai analizės, svarbu atkreipti dėmesį į kaimynines šalis, kas tikėtina, kad suteiks daugiau taškų. 
eurovizijos nugaletojai rezultatai finalas lietuva eurovizijoje

Ar Eurovizijos dainų konkurse vis dar daug politikos? 

Tikriausiai ne kartą esate girdėję, kad Eurovizija yra persipynus su politika. Kad žiūrovai balsuoja už savo kaimynines šalis ir nemažai prie to prisideda tai, kas tuo metu aktualu politikos pasaulyje.

Tikriausiai pamenate, kai Euroviziją laimėjo Ukraina – daugybė kalbų buvo apie tai, kad viskas dėl politikos. Tačiau, reikia nepamiršti, kad ir kokią įtaką turėtų politiniai dalykai, šiame dainų konkurse itin dažnai aukštas vietas užima itin išsiskiriantys pasirodymai. 

kas laimes eurovizija olandija izrealis

Pažvelgus į paskutinius nugalėtojus, galime ten matyti išskirtinį Conchita Wurst „Rise Like a Phoenix“ pasirodymą, taip pat, 2018 metų nugalėtojos Netta „Toy“ sukurtą šou. Tokių įsiminusių pasirodymų buvo dar daugiau – kai kuriems pavyko laimėti, kai kuriems užimti aukštas vietas.

Net ir mūsų, geriausias pasirodymas Eurovizijoje buvo „LT United“, kurie sukūrė tikrai puikų šou ir užėmė 6 vietą. Tad vis tik, dideliu klausimu išlieka ar tai politinis dainų konkursas ar vieta, kur išskirtiniai pasirodymai užima aukščiausias vietas. 

Balsų skaičiavimo sistema

Prieš keletą metų keitėsi balsų skaičiavimo sistema ir dabar kiekvienas dalyvis turi galimybę surinkti jų dar daugiau, kadangi taškai yra išdalinami iš žiūrovų pusės ir iš komisijos. Žiūrovų ir komisijos balsai sudarys atskirus taškų rinkinius, todėl labai svarbu, kad daina ne tik būtų profesionali, į ką daugiausiai dėmesio atkreipia komisija, tačiau ir patiktų žiūrovams bei būtų įsimintina. 

lažybos eurovizija pirmas pusfinalis statymai

Tokia taškų skaičiavimo sistema bus naudojama ir pusfinaliuose, tačiau finale taškų paskelbimas turi atskirą pramogos dalį. Atskleidus žiūrovų balsus, vedėjai skambins į 43 konkurse dalyvaujančias šalis ir sužinos, kam buvo skiriami 1-8, 10 ir 12 taškų. 

Martynas Norvilas nuo jaunystės žavėjosi kazino ir sporto lažybomis, o bėgant metams tapo šios srities ekspertu. Dėl savo aistros statymams jis praleido daugybę valandų studijuodamas įvairias sporto šakas ir strategijas, analizuodamas tikimybes ir tobulindamas savo įgūdžius. Martyno didžiulis žinių bagažas ir patirtis pelnė jam lažybų žaidėjų ben ..