Eurovizijos statymai

Lietuvoje Eurovizija yra labai populiari ir net nacionalinio svarbumo. Kiekvienais metais palaikome savo atstovą, aistringai diskutuojame apie kiekvieną pasirodymo detalę, atliekame statymus lažybų bendrovėse.

Kaip atrodo D.Montvydo šukuosena ar jo suktukas. Iki šiol visi prisimena A.Stepukonio beretę ir visi žino, kas geriausiai pasirodė Eurovizijoje – LT United “We are the winners”.

O kaip šiais metais jausimės? Lyg nugalėtojai ar patirsime fiasko? Kas didžiausi favoritai kitais metais rengti Eurovizijos dainų konkursą? Apie visas prognozes ir kokie geriausi šiais metais Eurovizijos statymai, pristatome šiame straipsnyje.

Aktualūs klausimai
🎵 Per kur rodys Euroviziją?

Lietuvoje oficialus Eurovizijos transliuotojas yra LRT, tad tiek per šį tv kanalą galima stebėti Euroviziją, tiek ir per lrt.lt portalą. Jeigu iš užsienio portalas nebūtų pasiekiamas, šį dainų konkursą transliuoja oficialus Eurovizijos youtube kanalas.

🎵 Kada vyks Eurovizijos finalas?

Eurovizija 2022 metais bus organizuojama Turine, Italijoje. Pusfinaliai numatyti gegužės 10 ir 12 dienomis, o Eurovizijos finalas vyks gegužės 14 dieną.

🎵 Kuri bendrovė geriausia Eurovizija online statymams?

Lietuviškos bendrovės pateikia nemažai Eurovizijos statymų, tačiau anksčiausią ir didžiausią pasiūla pateikia 888starz ir Paripesa lažybų kontoros.

🎵 Kuri šalis daugiausiai kartų laimėjo Euroviziją?

Daugiausiai kartų Euroviziją yra laimėjusi Airija (7), 6 kartus tą padarė Švedija, o 5 kartus yra lamėję Liuksemburgas, Prancūzija, Olandija ir Didžioji Britanija.

🎵 Kokie yra Eurovizijos statymai?

Pats populiariausias statymas Eurovizijoje yra už nugalėtoją, tačiau taip pat galima lažintis, kas iš pusfinalio pateks į finalą, kuri šalis užims aukštesnę vietą, spėti finalo dešimtuką ar trejetuką.

Eurovizija tai daugiau nei dainų konkursas, šis konkursas visada yra paskanintas politikos prieskoniais. Laimėjimą lemia ne tik daina, bet ir ką atlikėjas norėjo pasakyti atlikdamas dainą prieš milijoninę auditoriją. Tai ypač atsispindėjo pastarųjų trijų Eurovizijos nugalėtojų dainose.

📖 Turinys

eurovizijos dainų konkursas

Eurovizijos dainų konkursas – ne tik muzika

Labai daug politikos šiame konkurse buvo 2016 m. kai Euroviziją laimėjo Ukrainos atikėja Džamala, kurios daina „1944“ buvo apie Krymo Totorių deportaciją 1944 metais, kurią įvykdė Sovietų Sąjunga. Ši daina tiesiog idealiai tiko politiniams įvykiams kurie vyko Ukrainoje, kai Rusija neteisėtai aneksavo Krymą. Todėl Europos žiūrovus papirko Džamalos jautrus pasirodymas ir jie skyrė aukščiausius balsus už čia dainą, kuri po Eurovizijos greitai buvo pamiršta.

eurovizija per lrt lietuviai eurovizijoje

Keisčiausia buvo jog labiausiai politikavo komisijos nariai, kurie turi 50% balso teisę kiekvienoje šalyje. Lietuvos Eurovizijos komisija, pagrindinei Ukrainos konkurentei Rusijai, skyrė vos 20 vietą iš 26 šalių. Tai buvo akivaizdžiai politinis sprendimas, po kurio komisijos nariai pareiškė: „jog neturime pataikauti Rusijai“.

Rusijos daina nebuvo tokia prasta ir nebūtų jokio pataikavimo jei šiai dainai būtų skirta aukšta vieta. Rusijos delegacijai finale pritrūko keletos taškų ir ji liko antroje vietoje. Taigi, kartais prognozuoti Euroviziją gali būti sunku ir reikia numatyti ne tik Europos žiūrovų simpatijas, bet ir visų šalių komisijos sprendimus, kurių vertinimai kartais gali išeiti už dainos ir pasirodymo vertinimo ribų.

Kitas aspektas gali būti dainininko sveikatos būklė.  Salvadoras Sobralis, kuris su daina „Amar pelos dois“ laimėjo 2017 m. Euroviziją, pavergė Europą tikrai ne savo daina, kuri buvo nuobodi ir vėl gi po konkurso apleista Europos radijo didžėjų.

Prieš Eurovizijos konkursą pasklido naujiena, kad Salvadoro Sobralio laukia širdies operacija. Jis net gi  nedalyvavo repeticijose ir nebuvo aišku iki galo ar pasirodys finale. O kai pasirodė finale, taip graudžiai dainavo tarsi būtų jo laidotuvės, žiūrovus tas papirko ir portugalai laimėjo Euroviziją.

eurovizija statymai 2019 pusfinalis

Europos atlikėjai pastebėję, kad žmones veikia ne tik daina, o ir tai ką jie sako prieš lipdami į sceną. 2018 metų Eurovizijos dainų konkursas Lisabonoje pasipylė atlikėjų deklaruojančių įvairių gyvenimo misijų, dėl ko jie dainuoja ir pan.

Lietuvė Ievos Zasimauskaitės misija buvo meilė iki grabo lentos,  italų dainoje skambėjo pacifistinės idėjos. Seksualioji Kipro atstovė dainavo apie karštą meilę tiesiog  gyvenimui. Bet konkursą laimėjo Izrealio atstovė Netta Barzilai, kuri pasinaudojo “metoo“ skandalu, kudakuodama scenoje kovojo už moterų teises.

Galime įžvelgti, kad dažnai laimi dainos, kurios turi tam tikrą potekstę. Galbūt tai atsitinka, kad konkurse trūksta tikrai stiprios dainos, tikro hito, kaip buvo 2012 metais, kai Europą ištiko euforija ir konkursą laimėjo Loreen. Ar kai 2015 metais Man Zelmerlow sutriuškino visus su „Heroes“ daina.

Statydami už Euroviziją šiemet, nesilažinkite tik išklausę dainą, pasidomėkite atlikėjo istorija ir bandykite nuprognozuoti ne tik žiūrovų elgseną, bet ir kaip tą dainą įvertins komisija, kuri labiau atsižvelgia į atlikėjo balsą ir dainos kokybę.

Eurovizijos statymai: kaip pelningai lažintis už Euroviziją?

Jeigu tau keista, kodėl Euroviziją laimėjo Loreen su „Euphoria“ daina ar Mans Zemerlow su „Heroes“, tai greičiausiai prognozuoti ir lažintis iš Eurovizijos statymų ne tau. Visgi, pagrindinis dalykas, kurį reikia turėti norint sėkmingai prognozuoti, tai tau turi Eurovizija patikti, t.y. bent puse dainų tau tikrai patinka ir esi pop muzikos fanas. Kitu atveju Euroviziją tikrai bus sunku prognozuoti pasikliaujant savo muzikiniu skoniu.

Pirmas įspūdis geriausias. Jeigu nusprendei lažintis už šių metų konkursą, tai pirmiausiai perklausyk visas dainas youtube platformoje. Jeigu ieškai dainos laimėtojos, tai ta daina tau turi patikti iš pirmo perklausimo arba bent jau užkabinti.

Pirmas įspūdis yra geriausias, nes vėliau kai daug kartų tenka klausyti tą pačią dainą, jinai jau prisijaukina ausį ir tampa gražesnė. Bet reiktų atsiminti, kad dauguma Eurovizijos žiūrovų balsuos už dainą, kurią išgirdo pirmą kartą, o jeigu ta daina pateks į finalą, tai geriausiu atveju balsuojant susidarys įspūdį iš dvejų pasirodymų.

Vyresnio amžiaus žiūrovai, didžiausi Eurovizijos fanai. Kai kurie lažybos Eurovizija fanai youtube peržiūras ar komentarus traktuoja kaip rimtą vertinimą, kas gali laimėti Euroviziją. Bet kas turi daugiausiai peržiūrų dar nereiškia, kad laimės.

eurovizija finalas gyvai

Pirmiausiai Euroviziją daug žiūri ir vyresnio amžiaus žmonių, kurie nėra aktyvūs internete ir ką jie mano, sunku pamatuoti. Kitas dalykas, kad už kai kurių Eurovizijos atlikėjų stovi stiprios prodiuserinės kompanijos, kurios meta daug pinigų reklamai ir visiems kitiems reikalams, kad tik būtų kuo dažniau pastebėti iki konkurso pradžios. Dažniausiai stiprų užnugarį turi skandinavų atstovai, Azerbaidžanas, Rusija.

Eurovizijos pasirodymai ir statymai gyvai. Jeigu norite pelningai lažintis, geriausia pasikliauti savo intuicija, muzikos skoniu ir nedaryti stambių statymų kol nežinote koks bus pasirodymas pagrindinėje Eurovizijos scenoje. 2016 metais prancūzų atlikėjas Amir, atliko dainą, kuri po konkurso tiesiog užkariavo Europos radijo topus ir buvo puikus radijo hitas. Tačiau atlikėjo pasirodymas per konkurso finalą buvo labai nykus ir paskendo tarp kitų atlikėjų pasirodymų, kurie naudojo daug fejerverkų ir LED ekranus.

Taigi prieš konkursą pasidarykite dainų analizę ir per 15 minučių pertrauką, per kurią balsuoja žiūrovai, galėsite atlikti statymus lažybos gyvai platformose, stebėdami live Eurovizijos transliaciją.  2018 metais puikiai buvo vertinama Lenkijos atlikėjo daina „Light Me Up“, tačiau pasirodant pusfinalyje lenko balsas virpėjo ir atlikimas buvo prastas, dėl to daina net nepateko į finalą.

Todėl statydami gyvai apsidrausite nuo tokių netikėtų nutikimų. Taip pat žiūrėdami tv transliaciją, klausykite ką sako komentatoriai. Dažnai jų nuomonė apie dalyvaujančias dainas atsispindi ir galutinėje konkurso lentelėje.

eurovizija tiesiogiai online

Repeticijos. Eurovizija patiems dalyviams prasideda savaite anksčiau, nes atlikėjai susirinkę iš visos Europos dar turi nemažai repeticijų. Tam, kad kai renginį žiūrės milijoninė televizijos auditorija viskas būtų sklandu ir profesionalu. Jeigu norite pelningai lažintis už Euroviziją turite stebėti repeticijas ir jūs.

Oficialiam Eurovizijos youtube kanale, bus keliami video iš repeticijų. Be abejo dauguma dalykų bus neatskleistų, fejerverkų nepamatysite, bet sužinoti kaip išdėstyta pati scena ir kaip atlikėjai planuoja joje judėti, jau tikrai galėsite.

Eurovizijos statymų tipai

Nugalėtojas. Šiais metais lažybų bendrovės prognozuoja Olandijos pergalę Izrealyje. Per paskutinius 10 metų, jeigu būtumėte statę, kas laimės Euroviziją, pagal lažybų bendrovių prognozes, tai būtumėte atspėję 8 iš 10 kartų.

Taigi, lažybų bendrovės gana tiksliai įvardija laimėtoją ir siūlo gana nemažą koeficientą (dažniausiai virš 2). Taigi, pasikliaudami paskutinių 10 metų statistika, galima pelningai prognozuoti Eurovizijos nugalėtoją. Tai reiškia, kad kitais metais Eurovizija vyks Olandijoje? Pasiklausykite dainos ir nuspręskite patys. O geriausią koeficientą už Olandijos pergalę duoda Betfair lažybų bendrovė.

eurovizijos statymai

Iš pusfinalio pateks į finalą. Kitas būdas lažintis už Euroviziją, tai yra prognozuokite kas iš pusfinalių pateks į finalus. Gegužės 14 dieną vyks pirmas Eurovizija pusfinalis, o Lietuva Eurovizijoje dalyvaus antrame pusfinalyje gegužės 16 dieną. Eurovizija finalas vyks gegužės 18 dieną ir jį sudarys 26 valstybių atstovai. Šešios valstybės jau dalyvauja finale. Izrealis kaip šeimininko statusu, o Prancūzija, Vokietija, Italija, Ispanija ir Didžioji Brinatija, kaip didieji Eurovizijos rėmėjai.

Jeigu jus domina šis statymų tipas, kai prognozuojate kas pateks į finalą, rekomenduojama išbandyti „banker“ strategiją. Kai statoma labai didelė suma ant mažo koeficiento (1,05-1.20).  Geriausia lažintis live statymuose tik baigus pusfinalio atlikėjams dainuoti. Jeigu nenutiko nieko netikėta, dainininkas puikiai sudainavo ir atliko savo kūrinį, galite ruošti stambų statymą, kad jūsų favoritas pateks į finalą.

Per Eurovizijos statymų istoriją nepamenu, kada lažybų kontorų nustatyti favoritai nepatekdavo į finalą. Aišku, reikia žinoti, jog lažybose nebūna 100% statymų, todėl loškite atsakingai ir LazybuGuru.lt komanda neatsako už jūsų pralaimėjimus.

eurovizijos finalas

Aukštesnė vieta. Jeigu mėgstate lažintis iš 1,75-2.10 koeficientų, tokių daug galite rasti prognozuodami, kuri daina bus aukščiau galutinėje rezultatų lentelėje. Lažybų bendrovės palygina dvi panašaus pajėgumo dainas (head to head) ir taip gali pasiūlyti panašius koeficientus. Vertindami, kuri daina bus aukščiau būtinai atsižvelkite:

  • kuri valstybė turi daugiau kaimynų. Islandijai ir Didžiajai Britanijai dėl to jog yra salos, istoriškai sunkiau sekasi rinkti taškus. O Didžiosios Britanijos Eurovizijos fanai kasmet lažinasi ar jų šalies atstovai ir vėl bus paskutiniai.
  • kuri daina jums labiau patinka. Jeigu esate Eurovizijos fanas ir turite gerą pop muzikos skonį, šis faktorius yra svarbiausias prognozuojant Eurovizijoje.
  • neskaitykite ir neklausykite kitų nuomonės. Eurovizija dainų konkursas, ne sporto renginys kur argumentai paremti statistika ir fizinėmis galimybės. Tai muzika ir kiekvienas žmogus turi savo muzikinį skonį. Jeigu jums tikrai prastai sekasi prognozuoti, tada galbūt pasikliaukite ką argumentuoja kiti, bet jeigu ne, tada pasikliaukite savo intuicija ir muzikiniu skoniu.
  • Europos žiūrovai ir komisija. Norint nuprognozuoti, kuri daina bus aukščiau reikia nuspėti ir daugumos Europos žiūrovų skonį. Išsikelkite klausimą, už ką balsuotų jaunimas, vidutinio amžiaus gyventojai ir pensininkai? Tačiau, žiūrovų balsas yra tik 50%, kitą medalio pusę sudaro komisijos balsai. Komisijos balsuose galima pamatyti daugiau logikos, nes muzikos ekspertai vertina dainos atlikimo kokybę, pasirodymą, atlikėjo balsą.

Finalo dešimtukas. Už finalo dešimtuką lažybų bendrovės suteikia progą lažintis kai jau aiškūs visi finalo Eurovizijos dalyviai. Taigi, pamatę abu pusfinalius jau turbūt drąsiai galite įvardinti pagrindinius lyderius. Dažniausiai už favoritus didelių koeficientų negausite iš lažybų bendrovių, tačiau jeigu jūsų nuomonė išsiskirs galite neblogai pasipelnyti su nemažu koeficientu. O kiekvienais metais Eurovizijoje būna dainų, kurios nustebina bukmekerius.

eurovizijos dalyviai

Tokios dainos nebūna labai stiprios, bet turi linksmus pasirodymus ir netikėtai sužavi žiūrovus. O kartais pasirodyme nieko neturi, bet sužavi europiečius, kaip pvz, Donatas Montvydas. 2016 metais jis netikėtai pateko į dešimtuką ir užėmė 9 vietą, nors jam buvo prognozuojama apie 16 vieta. Ir tokių pavyzdžių galima rasti kiekvienais metais, kai bukmekeriai stipriai prašauna pro šalį prognozuodami top-10.

Finalo trejetukas ar ketvertukas. Šiuo statymu galite apsidrausti jeigu tikite viena daina, kuri jūsų manymu laimės Euroviziją, tačiau bukmekerių nėra vertinama tarp favoritų. Statydami, kad pateks į trejetuką apsidrausite jeigu jūsų favoritai šiek tiek pritrūks iki pergalės, bet jūs vis tiek atsiimsite laimėjimą už patekimą į top 3.

lietuva eurovizija 2022

Eurovizija 2022: Lietuvos šansai

Lietuvai lažybų bukmekeriai prognozuoja, kad Jurijus Veklenko neperžengs pusfinalio slenksčio ir į finalą nepateks. Kaip bus iš tikrųjų sunku pasakyti, tačiau šiais metais Eurovizijoje dalyvauja labai daug vyrų solistų, kurie yra tiesioginiai konkurentai lietuviui.

Mūsų atstovo balsas nėra pats stipriausias, o kaip Europai patiks Jurijaus tembras ir nuoširdumas, neaišku. Gali pakišti koją ir patirties trūkumas. Be to lietuvio pasirodymas, bent jau nacionalinėje atrankoje, buvo gana minimalistinis ir paprastas. Mažoje LRT televizijos scenoje niekas to ir nepastebėjo, bet didžiojoje Eurovizijos scenoje, tai bus trūkumas. Praėjusiais metais Ieva Zasimauskaitė išsisuko su scenoje pastatytu tilteliu, D.Montvydas atkreipdavo dėmesį suktuku, o kuo sužavės Jurijus Veklenko?

Antras pusfinalis, kuriame yra lietuviai Eurovizijoje yra tikrai stipresnis nei pirmasis. Penki bilietai į finalą tikrai rezervuoti ryškiems favoritams – Olandijai, Rusijai, Švedijai, Šveicarijai, Azerbaidžanui. Už juos galite lažintis naudodami „banker“ strategiją.  4 šalys yra ryškios autsaiderės – Austrija, Airija, Moldova ir Latvija. O likusios 9 šalys kausis dėl likusių penkių kelialapių – Malta, Armėnija, Norvegija, Šiaurės Makedonija, Danija, Rumunija, Albanija, Kroatija.

Pagal bukmekerius Lietuva pusfinalyje turėtų užimti 12-13 vietą. Youtube platformoje galite perklausyti mūsų konkurentų dainas. Patys įvertinkite ar bėgiojimas su liūtais, apie kuriuos dainuoja Jurijus Veklenko, mums bus pražūtingas ar laimingas.

per kur rodo eurovizija tiesiogiai online

Per kur rodo Eurovizija tiesiogiai (online)?

Kur gegužės 10,12 ir 14 dienomis stebėti Eurovizija tiesiogiai online? Eurovizijos partneris Lietuvoje jau ilgą laiką yra LRT televizija, todėl jos interneto puslapyje lrt.lt galėsite tiesiogiai stebėti visus įvykius iš Turino. Tačiau Euroviziją per LRT gali stebėti tik Lietuvoje gyvenantys žmonės. Ką daryti jeigu norite palaikyti Lietuvą ir gyvenate užsienyje?

per kur rodys eurovizija lietuva

Turime jums išeitį – youtube platformą. Kiekvienais metais youtube galima rasti tiesiogines Eurovizija gyvai transliacijas. Jeigu nepavyks rasti Eurovizijos oficialiam kanale, šiek tiek idėję darbo rasite kitam youtube kanale.  Ir jeigu stebėsite iš užsienio nepamirškite prabalsuoti už Lietuvą, nebent lažinotės, kad Jurijus nepateks į finalą.

Išvados

Sporto lažybose nuprognozuoti bukmekeriams kas įvyks yra kur kas paprasčiau, nes jie turi neribotus išteklius statistikos, patys žaidėjai ne vienus metus yra tie patys, tik pakeičia komandas, išryškėja vienas kitas talentas, bet dauguma lygų dominuoja tos pačios komandos.

Eurovizija statymai viskas kitaip, tai dainų konkursas, kur kiekvienais metais pasirodo vis kiti atlikėjai. Prognozuoti muzikos skonį ir dar visos Europos yra tikras iššūkis. O jeigu dar su dainų konkursu susilieja ir politika, reikalai tampa tikrai sunkiai prognozuojami.

Todėl išnagrinėję lažybų pasiūlas tikrai galite rasti vertingų koeficientų. Jeigu turi puikų muzikinį skonį ir POP muzika tau prie širdies, vadovaudamiesi mūsų patarimais tikrai ne vienus metus pelningai lažinsies iš Eurovizijos.

Jurijui Veklenko bukmekeriai prognozuoja nepatekimą į pusfinalį, jis pusfinalyje turėtų likti 12-13 vietoje. Tačiau, jeigu tikėtume tai ką prognozuoja lažybų bendrovės, tai Jurijaus iš vis nematytume Eurovizijoje.

eurovizijos data lazybos lietuva eurovizija online

Kontoros prognozavo Monikai Marijai didžiausius šansus laimėti nacionalinę atranką, tačiau netikėtai jos vietą užėmė Jurijus su daina „Run with the lions”. Taigi, jau greitai pamatysite ar lietuvis vėl paneigs bukmekerius prognozes.

O, kad įvertinti Lietuvos atstovo galimybes, kurį palaiko ir Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė, minint Lietuvos būvimą ES 15 metų, ji perdavė Lietuvos vėliavą Jurijui, reikėtų perklausyti konkurentų dainas.

Pirmiausiai nereiktų skubėti atlikti daug statymų tik išklausius dainas per radiją. Stambiausi statymai turi būti atliekami finale, kai jau įvertinai abu pusfinalius, matei visų šalių pasirodymus ir išsirinkai savo favoritus.

Prieš Eurovizijos konkursą apie kiekvieną dainą išgirsi visokių nuomonių ir tai normalu. Tai muzikos konkursas, kiekvienas žmogus turi savo unikalų muzikinį skonį. Turėk savo tvirtą muzikinį stuburą ir nepasimesk tarp nuomonių, vadovaukis savo intuicija ir mūsų patarimais!

Martynas Norvilas nuo jaunystės žavėjosi kazino ir sporto lažybomis, o bėgant metams tapo šios srities ekspertu. Dėl savo aistros statymams jis praleido daugybę valandų studijuodamas įvairias sporto šakas ir strategijas, analizuodamas tikimybes ir tobulindamas savo įgūdžius. Martyno didžiulis žinių bagažas ir patirtis pelnė jam lažybų žaidėjų ben ..