2023 metų Pasaulio krepšinio čempionatas – lažybos, finalo prognozė

Sekmadienį, rugsėjo 10 d. sužinosime, kas taps 2023 m. FIBA Pasaulio krepšinio čempionato nugalėtojais, o statymų mėgėjai dar visą savaitę galės mėgautis krepšinio lažybomis.

Šiuo metu liko aštuonios stipriausios komandos, kurių tikslas vienas – aukso medaliai. Jeigu pažvelgtume į komandų kelią iki finalo, tai visų prieš čempionatą kalbėtą pusfinalį tarp JAV ir Kanados sugadino Lietuvos pergalė. Dabar JAV ir Kanada gali susitikti tik finale, kas tikrai nebūtų didelė staigmena. 

Vis tik, JAV komanda pusfinalyje potencialiai susitiks su Vokietijos rinktine, kuri šiame čempionate dar nepralaimėjo.

Šios komandos jau buvo susitikusios draugiškose rungtynėse ir nors vokiečiai rungtynių pabaigoje patyrė pralaimėjimą, trečiajame kėlinyje pirmavo 16 taškų skirtumu. Būtent pusfinalis gali būti ta vieta, kur vokiečiai atsirevanšuos ir žengs į FIBA Pasaulio čempionato finalą. 

Vokietija turi viską, kad galėtų mesti iššūkį jau pralaimėjimą prieš Lietuvą patyrusiai rinktinei. Lietuvos pergalė parodė, kad ši rinktinė yra nugalima ir jeigu JAV krepšininkai nepadarys greitų išvadų, aukso medaliai gali būti sunkiai pasiekiami.

Vis tik, vokiečiams galvojant apie finalą, labai reikėtų, kad galėtų žaisti Franzas Wagneris, kuris dar labiau padidintų komandos galimybes. 

📖 Turinys

FIBA Pasaulio čempionato finalo prognozė

Prieš čempionatą iš šios rinktinės niekas nieko nesitikėjo, tačiau tuomet atsirado kalbos, kad Kanada atvažiuoja su NBA čempionu Jamalu Murray, vienu geriausiu NBA lygos gynėju Shai Gilgeous-Alexander, Luguentz Dortu, RJ Barrett, Kelly Olynyk ir kitais.

Nors galiausiai J. Murray neprisijungė prie rinktinės, tai, ką Kanada demonstruoja čempionate yra tikrai labai solidu.

FIBA Pasaulio krepšinio čempionato nugalėtojas – Kanada @ 5.65

Taip, buvo patirtas netikėtas pralaimėjimas prieš Braziliją, tačiau jau pirmose rungtynėse 30 taškų skirtumu nugalėta Prancūzija parodė, kad ši komanda gali tikrai daug.

Kanadiečiai neturi tokios lygios sudėties kaip JAV, tačiau atrodo, kad Kanada yra kur kas labiau subalansuota – turi ryškų lyderį bei solidžius pagalbinius krepšininkus.

Kanadai kelias iki finalo atrodo lengvesnis nei Vokietijai, kadangi vokiečiams reikės įveikti JAV rinktinę, o JAV rinktinei vokiečius.

Kažkuri iš jų finale nežais, tuo tarpu Kanados kelias toks sudėtingas neatrodo – įveikus Slovėniją lauktų Lietuva arba Serbija. 

dillon-brooks

Koeficientas už Kanadą tikrai vertas dėmesio, kadangi kol Vokietija – JAV aiškinsis santykius tarpusavyje, kanadiečiai lauks savo būsimų varžovų. Galima rinktis ir saugesnį variantą, kad Kanada pateks į finalą.

Vis tik, jeigu finale Kanadai reikėtų žaisti prieš JAV, tai panašu, kad kanadiečiai yra vieni iš tų, kurie JAV rinktinei gali atsakyti tokiu pačiu fiziškumu.  

Aktyvūs statymai ir FIBA Pasaulio krepšinio čempionato koeficientai iš antro etapo

Pasibaigus antrajam etapui į ketvirtfinalį pateks aštuonios komandos – po dvi iš kiekvienos grupės. Pirmą I grupėje užėmusi komanda žais prieš antrą J grupės komandą.

Būtent šios grupės mums ir yra įdomiausios, nes čia varžosi Lietuvos rinktinė bei potencialūs varžovai. Iš viso išskyrėme aštuonias rinktines, kurios turi daugiausiai šansų žengti į kitą etapą.

Serbija – be pralaimėjimų pirmą etapą užbaigusi komanda triuškino visus varžovus ir nors neturi ryškiausių žvaigždžių: Nikola Jokičiaus, Vasilije Micičiaus, Nemanja Bjelica ir kitų, komanda žaidžia labai stabiliai ir turi gerus šansus užimti pirmą vietą grupėje ir antrajame etape.

Kad Serbija laimės ketvirtfinalį ir pasiek pusfinalį verta imti didesnį nei @ 2.20 koeficientą

JAV – be jokių abejonių JAV yra antrojo etapo favoritė, kur didelė tikimybė, kad su Lietuva žais dėl pirmos vietos grupėje. Talentingiausią sudėtį ant popieriaus turinti komanda neturėtų susilaukti didelio pasipriešinimo.

JAV taps Pasaulio čempionais verta imti didesnį nei @ 1.95 koeficientą

Kanada – jau pirmose rungtynėse Kanada davė žinoti apie save, kai 30 taškų skirtumu sutriuškino prancūzus. Nors rinktinei negalėjo padėti Jamalas Murray ir Andrew Wigginsas, Shai Gilgeous-Alexanderio vedama rinktinė atrodo puikiai subalansuota ir antrajame etape didelių problemų susilaukti neturėtų.

Kanada pasieks finalą @ 2.95

Italija – italai susikomplikavo savo situaciją pirmajame etape, kai pralaimėjo Dominikos Respublikos rinktinei, tačiau nurašyti šios rinktinės anksčiau laiko tikrai nereikia. Italija ir Serbija paskutiniu metu žaidė ne vieną svarbų mačą ir abu kartus italai šventė pergalę – atrankoje į Tokijo olimpines žaidynes bei praeitų metų Europos krepšinio čempionate. 

Italijos pergalė pries Serbiją @ 3.30LAIMĖTAS

Lietuva – lietuviai nors ir neturi ryškiausių žaidėjų, panašiai kaip serbai, pirmajame etape triuškino visus varžovus. Patekimą į ketvirtfinalį garantuotų pergalė prieš graikus, kurie kol kas šiame čempionate neatrodo labai kokybiškai.

Lietuva – Graikija: Lietuva -8.0 @ 1.90LAIMĖTAS

Vokietija – puikiai pirmajame etape atrodžiusi komanda yra viena iš favoričių keliauti iki pat Pasaulio krepšinio čempionato finalo. Pirmose rungtynėse traumą patyrė Franzas Wagneris, tačiau pailsėjęs dvejas rungtynes turėtų būti pasiruošęs žaisti svarbiausiose kovose.

Kad Vokietija pasieks pusfinalį verta imti koeficientą didesnį nei @ 1.60

Australija – australams norint žengti į kitą etapą reikės ne tik nugalėti Slovėnijos rinktinę, bet ir tikėtis, kad vokiečiai nepralaimės slovėnams. Kiek susilpnėjusi rinktinė lyginant su ankstesniu čempionatu, tačiau jaunosios kartos ir veteranų mišinys dar gali patriukšmauti.

Kad Australija pasieks pusfinalį verta imti koeficientą didesnį nei @ 2.70

Ispanija – ispanai tvarkingai sužaidė pirmajame etape iškovoję visas tris pergales, o antrasis etapas jiems irgi turėtų būti sėkmingas, kadangi latviai netikėtai išmetė prancūzus. Dabar Ispanijos rinktinei užtenka nugalėti Latviją ir ji jau turės vietą ketvirtfinalyje. Be Ricky Rubio atvykusi rinktinė ir toliau demonstruoja kovingumą bei krepšinio supratimą.

Kad Ispanija pasieks pusfinalį verta imti koeficientą didesnį nei @ 2.40

FIBA Pasaulio krepšinio čempionatas – lažybos, koeficientai ir statymų pasiūla

Priklausomai nuo pasirinktos lažybų svetainės, per FIBA Pasaulio krepšinio čempionatą galima rasti ne tik įprastus krepšinio statymus, bet ir papildomų pasirinkimų. 

Pagrindinė to priežastis – didelis žiūrovų dėmesys ir noras dar labiau įsitraukti į rungtynes. Prieš atliekant bet kokį Pasaulio krepšinio čempionato statymą, pirmiausia, rekomenduojame skirti šiek tiek laiko ir gerai susipažinti su statymų pasiūla. 

Aktualūs klausimai

🏀 Kada vyksta 2023m Pasaulio vyrų krepšinio čempionatas?

2023m. FIBA Pasaulio krepšinio čempionatas vyksta Rugpjūčio 25 d. – Rugsėjo 10 d.

🏀 Kas bus Lietuvos varžovai 2023m. FIBA Pasaulio krepšinio čempionate?

Pirmajame atkrintamųjų etape, rugsėjo 5d., Lietuva žais pries Serbiją. Pergalės atveju pusfinalyje Lietuva susitiktų su Kanados – Slovenijos poros nugalėtoju.

🏀 Kokie yra geriausi FIBA Pasaulio krepšinio čempionato lažybų puslapiai?

Geriausi FIBA Pasaulio krepšinio čempionato lažybų puslapiai yra: BC.Game, 888Starz, Megapari, Bitsler, Paripesa.

🏀 Kas yra Lietuvos rinktinės lyderiai?

Lietuvos rinktinės lyderiai yra Jonas Valančiūnas, Rokas Jokubaitis, Ignas Brazdeikis.

🏀 Kokie yra pagrindiniai FIBA Pasaulio krepšinio čempionato statymai?

Pagrindiniai FIBA Pasaulio krepšinio čempionato statymai yra: Rungtynių nugalėtojas, Pranašumas/Azijietiškas pranašumas, Daugiau/Mažiau.

Nepulkite lažintis ant neįprastų statymų, kurie sukurti būtent šiam čempionatui. Pagrindiniai FIBA Pasaulio krepšinio čempionato statymai, į kuriuos turėtumėte atkreipti dėmesį:

Rungtynių nugalėtojas – tai be jokių abejonių populiariausias statymas, kurio metu žaidėjai lažinasi už tai, kas laimės rungtynes.

Tai atrodo, kad yra lengviausias statymas, kadangi nereikia pataikyti tam tikro pranašumo, o tiesiog pasirinkti nugalėtoją. 

Vis tik, reikia atkreipti dėmesį į tai, kad neturėtumėte statyti už mažesnį nei 1,60 koeficientas, kadangi reikės išlaikyti didelį pataikymo procentą – kitu atveju ilgajame laikotarpyje turėsite minusą. 

Pranašumas/Azijietiškas pranašumas – tai panašus statymas į rungtynių nugalėtoją, tik šiuo atveju reikia pasirinkti ne tik vieną iš komandų, bet ir pranašumą, kuriuo bus iškovota pergalė arba kaip tik tam tikra komanda nepralaimės didesniu skirtumu nei pateikiamas pranašumas. 

Šiuo atveju reikėtų ieškoti bendrovės, kuri suteikia kuo didesnį koeficientą – tokio statymo koeficiento vidurkis yra apie 1,88-1,90. Taip pat, rekomenduojame atkreipti dėmesį į autsaideriams suteikiamą pranašumą – tokio tipo turnyruose būna daug staigmenų ir favoritai tikrai ne visada laimi, o jeigu laimi, tai nebūtinai didesniu skirtumu nei jiems duodamas pranašumas. 

Daugiau/Mažiau – tai klasikinis statymas susijęs su taškų suma, kurią įmes komanda arba abi komandos.  

Šio statymo koeficientas taip pat turėtų būti bent 1,88-1,90 – tokiu atveju ilguoju laikotarpiu daugiau šansų išlaikyti pliusą. Jeigu koeficientas didesnis – dar geriau, bet mažesnio koeficiento naudoti nereikėtų.

Specialūs statymai – jau minėjome, kad į šiuos statymus reikia atkreipti daugiau dėmesio nei įprastai. Pasiūlymai gali būti labai įvairūs – rezultatyviausias turnyro žaidėjas, kuris žaidėjas atkovos daugiausiai kamuolių ir t.t. 

Tai gali būti labai viliojantys statymai, tačiau sunkiai prognozuojami – atkreipti dėmesį reikia į tai, kad tam tikro žaidėjo komanda gali iškristi anksčiau nei tikėtina, nereikia nuvertinti žaidėjų, kurie žaidžia silpnose komandose ir yra jų lyderiai – net jeigu tai ir mažiau žinomi žaidėjai, kažkas statistiką vis tiek susirinks. 

Tokie statymai įprastai didelio pelno neatneša ir tai daugiau statymai pramogai, bei statymų bendrovės šiems statymams turi mažiau informacijos nei klasikiniams. Vis tik, atlikus didelę analizę, kažką įdomaus galima rasti.

FIBA Pasaulio krepšinio čempionato lažybų svetainės

Artėjantis Pasaulio krepšinio čempionatas 2023 yra didžiausias šių metų krepšinio renginys, todėl nieko keisto, kad skirtingos bendrovės turi paruošusios specialią statymų pasiūlą. Čia galite matyti kelias geriausias lažybų bendroves, į kurias verta atkreipti dėmesį:

BC.Game – tai gerai žinomas kripto kazino, kuris turi puikią sporto lažybų pasiūlą. Ši bendrovė rekomenduojama tiems žaidėjams, kurie nori statymus atlikti kriptovaliutomis.

888Starz – tai itin plačią sporto lažybų pasiūlą turinti bendrovė, kurioje galima rasti ne tik išskirtinius statymus, bet ir daugybę premijų. Tai patikima, ilgus metus veikiantis bukmekeris. 

888starz

Megapari – tai nuo 2019 m. veikiantis statymų puslapis, kuris daug dėmesio skiria ne tik statymų pasiūlai, bet ir naršymo patogumui. Megapari turi „Android“ ir „iOS“ programėles, nustatymuose galima keisti svetainės dizainą. Čia galima rasti ne tik platų statymų pasirinkimą, bet ir konkurencingus koeficientus.

megapari

Bitsler – tai nuo 2015 m. veikianti kriptovaliutų lažybų kontora, kurioje atlikti statymus galima ne tik Bitcoin ar kitomis populiariausiomis kriptovaliutomis, bet ir kur kas mažiau populiariomis kripto. Bitsler turi itin didelę bendruomenę, su kuria galima bendrauti skirtinguose socialiniuose tinkluose. 

bitsler

Paripesa – tai beveik penkerius metus veikianti bendrovė su patogiu svetainės naršymu, puikiomis premijomis bei konkurencingais koeficientais. Šioje bendrovėje galima rasti daugybę išskirtinių ilgalaikių statymų. 

paripesa

FIBA Pasaulio krepšinio čempionato antrojo raundo grupės

Antrajame etape suformuotos keturios grupės po keturias komandas. Iš kiekvienos pirmo etapo grupės po dvi stipriausias pateko į antrąjį etapą, kur komandos sužais po dvejas rungtynes.

Pirmajame etape be pralaimėjimų žengusios komandos turės pranašumą, kadangi antrajame etape viena pergalė galimai garantuoja patekimą į ketvirtfinalį. 

I grupė: Serbija, Dominikos Respublika, Italija, Puerto Rikas

J grupė: JAV, Lietuva, Juodkalnija, Graikija

K grupė: Slovėnija, Vokietija, Australija, Sakartvelas

L grupė: Kanada, Ispanija, Brazilija, Latvija

FIBA Pasaulio krepšinio čempionato grupės

Iš viso šis vyrų Pasaulio krepšinio čempionatas 2023 išvydo 32 komandas. Turnyro sistema yra tokia, kad keturios komandos padalintos į aštuonias grupes. Iš kiekvienos grupės po dvi komandas pateks į kitą etapą. Visos čempionato grupės ir komandos:

A grupė: Angola, Dominikos Respublika, Filipinai, Italija

B grupė: Pietų Sudanas, Serbija, Kinija, Puerto Rikas

C grupė: JAV, Jordanija, Graikija, Naujoji Zelandija

D grupė: Lietuva, Meksika, Egiptas, Juodkalnija

E grupė: Vokietija, Suomija, Australija, Japonija

F grupė: Slovėnija, Žaliasis Kyšulys, Sakartvelas, Venesuela

G grupė: Iranas, Ispanija, Dramblio Kaulo Krantas, Brazilija

H grupė: Kanada, Latvija, Libanas, Prancūzija

Geriausios FIBA Pasaulio krepšinio čempionato komandos ir žaidėjai

Tarp neatvykusių žaidėjų į Pasaulio čempionatą yra ryškių pavardžių, tačiau atkreipti dėmesį reikia į tai, kokius žaidėjus galėsime stebėti. Daugybė rinktinių atsivežė geriausius savo žaidėjus, todėl aukščiausio lygio krepšinio tikrai netrūks. Artėjančiame 2023 metų Pasaulio krepšinio čempionate galėsime matyti:

Italija – Simone Fontecchio, Achille Polonara, Nicolo Melli

Serbija – Marko Gudurič, Nikola Milutinov, Bogdan Bogdanovič

JAV – Anthony Edwars, Jalen Brunson, Brandon Ingram, Jaren Jackson Jr.

Lietuva – Jonas Valančiūnas, Rokas Jokubaitis, Ignas Brazdeikis

Vokietija – Dennis Schroder, Daniel Theis, Maodo Lo, Moritz Wagner, Franz Wagner

Australija – Patty Mills, Joe Ingles, Josh Giddey

Slovėnija – Luka Dončič, Mike Tobey, Klemen Prepelič

Ispanija – Rudy Fernandez, Willy Hernangomez, Alex Abrines

Kanada – Shai Gilgeous-Alexander, R.J. Barrett, Dillon Brooks

Prancūzija – Rudy Gobert, Evan Fournier, Nando de Colo

Martynas Norvilas nuo jaunystės žavėjosi kazino ir sporto lažybomis, o bėgant metams tapo šios srities ekspertu. Dėl savo aistros statymams jis praleido daugybę valandų studijuodamas įvairias sporto šakas ir strategijas, analizuodamas tikimybes ir tobulindamas savo įgūdžius. Martyno didžiulis žinių bagažas ir patirtis pelnė jam lažybų žaidėjų ben ..