Ką žiūrėti: filmai apie krepšinį

Space Jam

Aistra sportui yra rimta liga. Tačiau tokia, kuria galime džiaugtis.

Dažnas iš mūsų po sporto varžybų neskuba užsiimti visai kita veikla – sportuojame patys, skaitome naujienas ir straipsnius apie mylimą sporto šaką, o galiausiai ir žiūrime filmus ar televizijos laidas.

Taigi, jei myli krepšinį, tikriausiai norėsi pamatyti šiuos filmus apie krepšinį (arba su krepšinio elementais).

„LazybuGuru.lt“ pateikia Jums sąrašą atsitiktine tvarka (tai ne reitingas).

He Got Game (1998)

Jesus Shuttlesworth. Teko girdėti apie jį? Taip, tai pagrindinis šio filmo personažas, kurį suvaidino ne kas kitas, o NBA legenda, puikus tritaškių metikas Ray‘us Allenas. Ne veltui yra nuomonių, jog šis filmas yra tarp geriausių, o krepšininkas pateigė stereotipą apie sportininkų nesugebėjimą sužibėti kine.

Filmo scenarijus vystos apie mokyklų krepšinio žvaigždę, J.Shuttlesworthą, kuris turi pasirinkti, kokiame universitete norės tęsti karjerą. Jo nori, tad viskas jo rankose. Nepaisant to, pasitaiko kliūtis – iš kalėjimo laikinai išleidžiamas žaidėjo tėvas su misija įtikinti sūnų žaisti „Big State“.

Šis filmas pavaizduoja, kaip kartais ir realybėje vyksta žaidėjų verbavimas žaisti tam tikrų universitetų komandose – panašių nutikimų būta ir realybėje.

Taip pat „He Got Game“ pasižymi stipriu, jausmingu siužetu. Tikrai verta pamatyti.

White Men Can‘t Jump (1992)

Dar viena kino klasika kiekvienam žinomu pavadinimu (lietuviškai: „Baltieji nemoka šokinėti“).

Filmo citata „This is not about black or white, this is about money“ tikriausiai labiausiai tinkama apibūdinti patį siužetą, kuomet du gatvės krepšinio žaidėjai – baltaodis ir juodaodis – suvienija jėgas vardan vieno tikslo – pergalių (o su jomis yra ir uždarbis).

Šiuolaikiniame kontekste tai būtų neįprastas filmas, pilnas komedijos elementų ir stereotipų – baltieji negali šokinėti, bet yra puikūs metikai, o juodaodžiai priešingai – yra atletiški, pasižymintys dėjimais ir galingais blokais.

Kiekvienam krepšinio aistruoliui tiesiog privaloma pamatyti šį filmą.

Love & Basketball (2000)

Nuostabi istorija apie… kaip ir atspėjote pagal pavadinimą – meilę ir krepšinį. Šiame kino darbe tai tikrai susiję, o istorija vystosi apie nuo 11 metų kartu buvusią porą.

Jis – nori tapti NBA krepšininku, ji irgi nori žaisti NBA ir tapti pirmąja moterimi, kuriai pavyko tai padaryti.

Susitikimas kiemo aikštelėje virto meilės ir konkurencijos santykiais, o scena, kuomet jie žaidžia krepšinį iš nusirenginėjimo yra viena geriausia tarp su sportu susijusių filmų.

Tai jautri istorija, kupina jausmų, tarpusavio aistros ir aistros žaidimui.

Tokį filmą pasižiūrėti kartu neatsisakytų ir Jūsų antroji pusė!

Above the Rim (1994)

Tendencija tokia, kad geriausi filmai apie krepšinį (didžioji dauguma jų) yra iš praėjusio amžiaus.

Na, o šis nėra kažkuo itin išskirtinis, tačiau daugelio mėgstamas. „Above the Rim“ pasižymi puikiu garso takeliu (prie kurio prisidėjo ir filme vaidinęs reperis Tupacas Shakuras, kitaip žinomas kaip 2Pac).

Pačiame filme krepšinio tikrai daug, tačiau istorija vystosi apie žmonių santykius – pagrindinio veikėjo ir kylančios krepšinio žvaigždės santykius su dviem broliais, narkotikų prekeiviu ir buvusia, bet kritusia, krepšinio žvaigžde, dabar dirbančia apsaugos darbuotoju.

Space Jam (1996)

Kas nematė šio filmo? Jį matė tikrai turbūt visi, tačiau kartais malonu mėgstamus filmus pasižiūrėti ir vėl. Šis, priešingai nuo ankstesnių, nėra toks rimtas, be gilios potekstės, tad tiks kiekvienam, norinčiam lengvai praleisti laiką.

Įdomumo prideda ir tai, kad šiame animuotų personažų kupiname filme vaidina ir Michaelas Jordanas.

„Space Jam“ anonsas pasako daugiau nei galėtų pasakyti kokie nors žodžiai.

Martynas Norvilas nuo jaunystės žavėjosi kazino ir sporto lažybomis, o bėgant metams tapo šios srities ekspertu. Dėl savo aistros statymams jis praleido daugybę valandų studijuodamas įvairias sporto šakas ir strategijas, analizuodamas tikimybes ir tobulindamas savo įgūdžius. Martyno didžiulis žinių bagažas ir patirtis pelnė jam lažybų žaidėjų ben ..