Kas laimės Euroviziją 2022?

Praeitais metais Italija laimėjusi Euroviziją, šiais metais dainų konkursą atvežė į Turiną. Gegužės 10-14 dienomis vyksiantis konkursas Lietuvoje turi itin didelį susidomėjimą. Ypač daug dėmesio būna skiriama Eurovizijos lažyboms.

Statymus lažybų bendrovėse dažnai atlieka net ir tie žmonės, kuriai šiaip nesidomi lažybomis ir tik dėl įdomumo atlieka statymus, kad Eurovizijos dainų konkursą būtų stebėti įdomiau. Bet visiems yra įdomu kas laimės Euroviziją 2022? Ar įmanoma, kad kažkada Eurovizijos laimėtojas bus Lietuvos atstovas? Visa svarbiausia informaciją ir prognozės rasite šiame straipsnyje.

📖 Turinys

eurovizijos tvarkaraštis ir formatas

Eurovizijos tvarkaraštis ir formatas

Šiais metais konkursas turėtų turėti išskirtinių spalvų. Be jokių abejonių karas Ukrainoje turės įtaką Eurovizijai. Taip pat, po daugiau nei 20 metų Eurovizijoje galėsime girdėti lietuvišką dainą. Šiais metais Lietuvą atstovaus Monika Liu su daina „Sentimentai“.

Italijoje Eurovizija vyks trečią kartą, prieš tai 1965 m. vyko Neapolyje, o 1991 metais Romoje. Iš viso dalyvaus 40 šalių, į konkursą sugrįžta Armėnija ir Juodkalnija, o Rusija yra pašalinta, dėl karo Ukrainoje.

Aktualūs klausimai
🎵 Kada įvyks Eurovizijos dainų konkursas 2022?

Eurovizija pirmuoju pusfinaliu startuos gegužės 10 d., antrasis bus po kelių dienų – gegužės 12 dieną, o finalas numatomas gegužės 14 dieną.

🎵 Kas yra Eurovizijos favoritai?

Lažybų bendrovės šiuo metu Eurovizijos favoritais išskiria Ukrainos, Italijos, Didžiosios Britanijos ir Švedijos atstovus. Bet favoritais gali dar pasikeisti kai savaitę prieš renginį atlikėjai pradės repetuoti ir tada bus galima kažkiek pamatyti kokie bus jų pasirodymai. Taip pat koeficientai „sujuda” dar po pirmo pusfinalio, kada paaiškėja dalis finalo dalyvių.

🎵 Ar Ukraina laimės Eurovizija?

✅ Mūsų prognozė, kad Ukraina laimės Eurovizija ir verta imti koeficientą iki pat 1.60 vertės. Šiuo metu lažybų bendrovėse jis sukasi apie 2.10-2.20, tad yra tikrai sultingas ir vertingas.

🎵 Ar Lietuva pateks į Eurovizijos finalą?

❌ Mūsų prognozė, kad Monika Liu į finalą nepateks. Šiais metais yra nemažai lyrinių dainų, tad išskirti bus sunku, plius lietuviški žodžiai bus nesuprasti.

🎵 Ar lengva pelningai lažintis už Eurovizija?

✅ Taip, pelningai lažintis už Eurovizija tikrai galima, ypač jeigu jums šis Eurovizijos konkursas patinka ir domitės juo. Kai kurie Eurovizijos fanai šio konkurso laukia kaip Kalėdų, kad galėtų laimėti prieš bendrovės, nes koeficientai kartais nustatomi neteisingai. Tai nėra sportas, kur rezultatus galima įvertinti labai lengvai vesdami statistika, tai dainų konkursas, kuriame labai daug subjektyvumo ir politikos.

🎵 Kokie yra geriausi Eurovizija 2022 statymai?

Eurovizijos statymai nėra vien tik už nugalėtoja, galima lažintis taip pat už:

  • kas pateks į top 10, top 5, top 3;
  • ar pateks į finalą;
  • H2H;
  • kiek surinks taškų.

Pirmasis pusfinalis vyks gegužės 10 dieną, antrasis gegužės 12 dieną, o Eurovizija 2022 finalas – gegužės 14 dieną. Monika Liu pasirodys pirmame pusfinalyje, trečiu pasirodymu iš karto po Albanijos ir Latvijos. Šeštu numeriu pirmame pusfinalyje pasirodys ir favoritais laikomi Ukrainos atstovai. 

Balsavimo sistema bus tokia pati, kaip ir paskutinius penkis metus. 50% lems žiūrovų balsai, 50% komisija. Pusfinalyje balsuoti gali tik tos šalies žiūrovai ir komisijos, kurios šalys dalyvauja. 10 šalių iš žiūrovų gaus taškus, nuo 10 iki 3 vietos nuo 1 iki 8 tašku, už antrą vietą 10 taškų, už pirmą – 12.

eurovizijos dainų konkursas 2022 statymai lažybos eurovizija

Vėliau sudėjus žiūrovų ir komisijos balsus bus aišku, kurios 10 šalių pateko į finalą. Finalo metu balsavimo sistema tokia pati, tik skirtumas tas, kad balsuoti gali jau visos šalys dalyvaujančios dainų konkurse. 

kas laimės euroviziją 2022

Kas laimės Euroviziją 2022? 

Tikriausiai tai, kad Ukraina yra laikoma Eurovizija lažybos favorite nėra didelė staigmena. Šiuo metu už tai, kad Ukraina laimės Euroviziją yra duodamas 2.00 – 2.20 koeficientas ir mūsų manymu, verta statyti už Ukraina iki 1.60 koeficiento. 888Starz šiuo metu duoda 2.18 koeficientą, o WilliamHill lažybų bendrovė – 2.10 koeficientą. 

Įdomu tai, kad Ukrainą turėjo atstovauti Alina Pash, tačiau vėliau ši atlikėja buvo pašalinta, kadangi turėjo ryšių su Rusijos okupuotu Krymu. Dėl to, 2022 metais Ukrainą Eurovizijoje atstovaus antrą vietą atrankoje užėmusi „Kalush Orchestra“.

„Kalush“ yra repo grupė, kuri įsikūrė 2019 metais, o „Kalush Orchestra“ yra papildomas projektas, kuris buvo sugalvotas būtent Eurovizijai. Šio projekto pagrindinė esmė, kad prie repo muzikos yra pridedami tradicinės Ukrainos liaudies dainų motyvai. Kadangi dainoje galėsime girdėti itin Ukrainai artimus aspektus, tai dar labiau padidina šios grupės galimybes laimėti. 

Kad ir kaip tai skambėtų, bet viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl Ukraina gali laimėti Euroviziją yra šiuo metu vykstantis karas. Atkreipti dėmesį reikėtų į tai, kad 2014 metais, kai buvo okupuotas Krymas, Euroviziją irgi laimėjo Ukraina ir tai dar kartą parodė, kad šis dainų konkursas yra neatsiejamas nuo politikos.

Prognozės laikas: įvykis prasidės gegužės 10, 2022
Eurovizija
Prognozė: Ukraina laimės
Koeficientas: 2.18
Bendrovė: 888Starz

Šiuo metu Ukraina iš didžiosios dalies Europos gauna visokeriopą palaikymą, todėl net neabejojama, kad ir Eurovizijoje Ukraina susilauks daugiau balsų nei įprastai. Dalis žiūrų balsuos už šią šalį norėdami palaikyti Ukrainą ir taip dar labiau atkreipti dėmesį į šioje šalyje vykstančius dalykus. 

Statyti dabar verta todėl, kad prasidėjus perklausoms, koeficientai dažnai keičiasi ir jie gali dar labiau nukristi. Žinoma, yra rizika, kad jie gali ir šiek tiek pakilti, tačiau atlikus statymą dabar, galima būti ramiems, kad spėjote pagauti tikrai solidų koeficientą.

kiti eurovizijos favoritai 2022

Kiti Eurovizijos favoritai 2022

Nors Ukraina yra laikoma ryškia favorite laimėti, pagrindiniais jos konkurentais yra laikomi Italijos ir Švedijos atstovai. Ketvirtoje vietoje matoma Didžioji Britanija, tačiau jai skiriamas koeficientas jau siekia daugiau nei 10 ir ši šalis labai dažnai būna viena iš paskutinių, todėl šiais metais neturėtų kažkas drastiškai pasikeisti. Sam Ryder yra „TikTok“ platformoje išgarsėjęs dainininkas, o kadangi atranka Jungtinėje Karalystėje nėra vykdoma, tai šalies atstovai būtent jį paskyrė atstovauti šaliai. 

Pagal bukmekerius didelę galimybę laimėti turi Italija. Tačiau, atkreipti dėmesį reikia į tai, kad paskutinį kartą du kartus iš eilės Euroviziją laimėjusi šalis buvo 1993 ir 1994 metais – Airija. Nuo to laiko konkurso laimėti du kartus iš eilės niekam nepavyko ir panašu, kad šiais metais tai irgi neįvyks.

Nors Italiją atstovaujantys Mahmood & Blanco su daina „Brividi“ turi gan stiprų pasirodymą, tiesiog jiems nėra lemta laimėti. Įdomu tai, kad Mahmood Eurovizijoje dalyvaus antrą kartą ir pirmą kartą jis liko antroje vietoje 2014 metais, kai Euroviziją laimėjo Ukraina. Labai didelė tikimybė, kad tai gali pasikartoti ir šiais metais. 

Labai dažnai aukštą rezultatą Eurovizijoje pasiekia Švedijos atstovai. Šiais metais savo šalį atstovauja Cornelia Jakobs su daina „Hold Me Closer“. Savo muzikinę karjerą ji pradėjo su grupe „Love Generation“, su kuria dalyvavo Švedijos atrankoje į Euroviziją 2011 ir 2012 metais.

Vis tik, Švedijos daina šiais metais yra kiek pervertinta, atlikėja nepasižymi itin stipriu balsu, o į tai tikrai dėmesį atkreips komisija. Kadangi komisija sudaro 50% balsų, būtent dėl šios priežasties Švedija gali nelaimėti. 

lietuvos galimybes eurovizija 2022 lazybos statymai

Lietuvos galimybės Eurovizijoje

Paskutiniais metais itin didelį tikėjimą Eurovizijoje buvo sukėlusi „The Roop“ grupė. Galima sakyti, kad kartelė buvo iškelta labai aukštai ir šių metų pasirodymas gali būti arba labai solidus, arba labai prastas.

Itin sunku prognozuoti, kaip Eurovizijoje seksis su lietuviška daina, kadangi paskutinį kartą lietuviškai daina šioje scenoje skambėjo 1999 metais, kai Lietuvą atstovavo Aistė Smilgevičiūtė su daina „Strazdas“. Ne ką geriau pasirodė ir 1994 metais su lietuviška daina Ovidijus Vyšniauskas – „Lopšinė Mylimai“. 

Šių metų pasirodymas yra itin šiuolaikiškas ir turėtų turėti vietinių italų palaikymą, kadangi daina primena itališkus San Remo festivalius. Taigi, norint statyti už Lietuvą, reikėtų palaukti repeticijų ir pamatyti, ką Lietuvos delegacija sugalvojo šiame pasirodyme. Taip pat, bus galima matyti bendrą vaizdą ir galiausiai nuspręsti, ar verta statyti už Moniką Liu.

Šiuo metu atlikėja yra ant ribos dėl patekimo į finalą, todėl statyti verta nebent už tai, ar Monika Liu pateks į finalą ar ne. 

lazybos uz eurovizija kiti statymu pasirinkimai

Lažybos už Euroviziją – kiti statymų pasirinkimai

Daugiausiai dėmesio susilaukia pagrindinis Eurovizija 2022 lažybos statymas – kas laimės dainų konkursą. Tačiau, atkreipti dėmesį galima ir į tai, kad yra daugiau pasirinkimų, kurie tikrai nėra blogi statymai ir lažybos už Euroviziją nėra tik nugalėtojo spėjimas. Priklausomai nuo lažybų bendrovės, galima rasti tokius Eurovizija statymai kaip:

Kas pateks į TOP 10, TOP 5, TOP 3 – galima sakyti, kad tai antras pagal populiarumą statymas, kurio metu yra statoma, ar šalis finale pateks tarp 10, 5 ar 3 stipriausių. 

lazybos eurovizija 2022 finalas eurovizijos laimetojas

Ar pateks į finalą – tai populiariausias statymas pusfinalių metu, kuomet žiūrovai gali atlikti lažybos Euroviizja statymus už tai, ar tam tikra šalis pateks į finalą. 

Head-to-Head – tai lažybos Eurovizija 2022 statymas, kurio metu statoma kad viena šalis pasirodys geriau už kitą. Lažybų bendrovės sudeda poras ir žiūrovai gali statyti, pavyzdžiui, kad Švedija šiais metais užims aukštesnę vietą nei Italija arba atvirkščiai

Kiek surinks taškų – tai dar vienas statymų tipas, kurio metu galima statyti, kiek iš viso balų surinks tam tikra šalis. Šiuo atveju reikia įdėti darbo skaičiuojant, kadangi taškus šalys gauna tiek iš žiūrovų, tiek iš komisijos. 

Pagrindinė Eurovizijos pasiūla būna pateikiama tik prieš pat konkursą, todėl iš anksto pasigilinti į pasiūlą dažniausiai galimybės nėra. Šiuo metu pasiūloje galima matyti tik pagrindinį statymą – kas laimės Euroviziją. 

Martynas Norvilas nuo jaunystės žavėjosi kazino ir sporto lažybomis, o bėgant metams tapo šios srities ekspertu. Dėl savo aistros statymams jis praleido daugybę valandų studijuodamas įvairias sporto šakas ir strategijas, analizuodamas tikimybes ir tobulindamas savo įgūdžius. Martyno didžiulis žinių bagažas ir patirtis pelnė jam lažybų žaidėjų ben ..