Kėdainių „Lifosa“ – ar ryškus pėdsakas Lietuvos futbolo padangėje?

Tikriems futbolo entuziastams didelį susidomėjimą sukelia ir mažiau girdėti klubai, o tai jau atskira istorija. Vieniems pavyksta greitai pakilti iš regionų lygos į „A lygą“, kitiems atvirkščiai – nukristi žemyn, treti tiesiog verda savo sultyse. Lietuvos centre – Kėdainiuose – taip pat futbolo buvo nemažai. Ypatingą dėmesį sukėlė tuometinių klubų Kėdainių Lifosa ir Kėdainių „FK Nevėžis” konkurencija. Galbūt miestelis būtų pasiekęs daugiau jei turėtų vieną stiprią komandą, bet vienybės nebuvo pasiekta. Vietiniai futbolo aistruoliai juokavo, kad kuo mažesnis kaimas, tuo daugiau futbolo komandų.

Nors Kėdainių „Nevėžiui“ Lietuvos futbolo padangėje sekėsi geriau (ne kartą žaidė Lietuvos aukščiausioje lygoje), bet šį kartą didesnį dėmesį skirsime jaunesniam futbolo broliui – „Lifosai“.  Šio klubo gyvavimo laikotarpis labai trumpas – 5 metai (2007-2012 metai). Žinoma, klubo istorija apima ne tik šį penkmetį. Pavyzdžiui, 2006 metais klubas vadinosi „Futbolas visiems“, o nuo 2012 metų komanda vadinasi „FK Kėdainiai“. Istorijos šaltiniuose galima rasti ir „FK Kėdainiai“ egzistavimą 2009-2011 metais, bet tai nebuvo tikroji komanda. Tuo laikotarpiu taip buvo vadinami „FK Lifosa“ dubleriai.

Kelią į aukštesnį futbolo olimpą komanda pradėjo 2007 metais II lygoje, Pietų zonoje. Jau pirmasis „Lifosos“ sezonas buvo sėkmingas – komanda užėmė 3-ąją vietą ir iškovojo bronzos medalius. Tais metais komanda buvo išplaukusi ir į tarptautinius vandenis. Žinoma, tai ne Čempionų lyga ar Europos taurė. Dalyvavo panašaus profilio gamyklų remiamų komandų turnyre „Eurochem“ Rusijoje, Novomoskovsko mieste, ir tarp 7 futbolo komandų iškovojo 2-ąją vietą.

2008 metų sezone nebuvo nei kilimo, nei kritimo. Vėlgi užimta ta pati 3 vieta. Komandos pakilimą galima pamatyti jau 2010 metais. Debiutas I šalies lygoje ir užimta 6 vieta. 2011 metais komanda liko ištikima savo rezultatams ir vėlgi 6 vieta.

Žymiausias klubo pasiekimas buvo 2011 metais. Tai buvo LFF taurės varžybos su tuometine A lygos vidutinioke „FC Klaipėda“ ekipa. „Lifosos“ ekipa pasiekė istorinę pergalę rezultatu 5:1 ir žengė į kitą taurės etapą. „Lifosa“ pateko tarp 8 stipriausių šalies komandų, tęsiančių kovas dėl trofėjaus. Tiesa, kitame etape sekėsi prasčiau, pralaimėta tuometiniam Vilniaus REO klubui rezultatu 8-1.

„Lifosos“ komanda 2012 m. kovo mėnesio 10 dieną paskutinį kartą sužaidė su Jonavos Lietava komanda. Pasikeitė rėmėjai – pasikeitė ir pavadinimas.

Kadangi komanda rungtyniavo žemesnėse lygose, todėl žymesnių futbolininkų sudėtyje įžvelgti sunkoka. Gal tik užkietėję regiono futbolo fanai žinotų Deividą Jodenį, Egidijų Liubauską, Arūną Kolojanską, Aivarą Stančių, Mindaugą Masevičių, Andrių Kolesnikovą, Arną Sirotavičių ar kitus, kurie gynė Kėdainių „Lifosos“ ir krašto futbolo garbę.

Jeigu domitės Lietuvos futbolo komandomis ir jų istorija, skaitykite apie Panevėžio „Ekraną” ir dar viena nutrauktą šlovės istorija.

Martynas Norvilas nuo jaunystės žavėjosi kazino ir sporto lažybomis, o bėgant metams tapo šios srities ekspertu. Dėl savo aistros statymams jis praleido daugybę valandų studijuodamas įvairias sporto šakas ir strategijas, analizuodamas tikimybes ir tobulindamas savo įgūdžius. Martyno didžiulis žinių bagažas ir patirtis pelnė jam lažybų žaidėjų ben ..