Lažybos dėl iškritimo iš Anglijos Premier lygos

Kas kyla aukštyn, gali ir kristi žemyn. Būtent taip „Premier” lyga veikia nuo pat jos išradimo. Tai kintanti koncepcija, leidžianti ambicingoms komandoms pakilti į aukštesnį lygmenį ir dar labiau apsunkinanti aukščiausiame lygyje nusileidžiančių komandų padėtį.

Lažybos dėl iškritimo (angl. relegation) iš „Premier” lygos tampa svarbios prognozuojant, kurios komandos gali susidurti su iššūkiu nukristi į žemesnį divizioną.

Iškritimas į žemesnę lygą yra neatsiejama „Premier” lygos futbolo varžybų dalis. Ne visada paprasta prognozuoti, kas gali iškristi į žemesnę lygą. Tačiau „Premier” lygoje paprastai yra tam tikrų komandų, kurios, palyginti su kitomis, yra jautresnės iškritimui.

Lengviau pasirinkti komandas, kurios pateks į aukštesnę lygą, nei tas, kurios gali iškristi į žemesnę. Tačiau į „Premier” lygą iš „Championship” patekusios komandos paprastai turi didesnę tikimybę vėl iškristi į žemesnę lygą. Pagrindinė priežastis ta, kad joms teks varžytis su patyrusiais ir gerai išsivysčiusiais klubais.

Lažybų požiūriu, tai tam tikrų skaičių mišinys, tikėtinų komandų įvertinimas, o tada bandymas taikyti strategiją galutiniam pasirinkimui. Sužinokime daugiau apie lažybas dėl iškritimo iš „Premier” lygos.

Premier League

Decimal

Premier League

Pagrindiniai aspektai:

  • Įvairios lažybų opcijos: „Premier” lygoje siūlomos įvairios lažybų galimybės, įskaitant ilgalaikes lažybas dėl komandos iškritimo.
  • Populiarūs statymai dėl iškritimo: Įprasti statymai – tai konkrečių komandų, trijų komandų arba vienos iš iškritusių komandų prognozavimas.
  • Rinkos variantai: Įvairios rinkos, pavyzdžiui, „To Finish Bottom”, „Not To Be Relegated” ir „Treble/Tricast”, suteikia įvairių būdų dalyvauti lažybose dėl iškritimo.
  • Naujovės: Futbolo lažybų bendrovės siūlo kūrybiškas parinktis, pavyzdžiui, „Bottom At Mid-Season”, skirtas trumpesniems „Outright” statymams.
  • Savininkų ir vadovų pasikeitimai: Nuosavybės ar vadovybės pokyčiai gali turėti įtakos komandos rezultatams ir iškritimo į žemesnę lygą galimybėms.
  • Žaidėjų perėjimai: Pagrindinių žaidėjų pardavimas gali turėti didelę įtaką komandos gebėjimui išlikti konkurencingai ir turėti įtakos iškritimo į žemesnę lygą rezultatams.
  • Varžybų analizė: Įvertinti komandų rezultatus pusiaukelėje ir būsimų rungtynių sudėtingumą labai svarbu norint atlikti pagrįstus statymus dėl iškritimo.
  • Paaukštintos komandos kovoja sunkiai: Į „Premier” lygą atėjusios komandos dažnai susiduria su sunkumais dėl patirties trūkumo ir joms gresia iškritimas į žemesnę lygą. Tai 2023/2024 m. sezone patyrė „Luton”, „Burnley” ir „Sheffield United”.
lazybos-del-iskritimo-is-anglijos-premier-lygos
📖 Turinys

Kaip veikia lažybos dėl iškritimo iš „Premier” lygos?

„Premier” lyga suteikia galimybę atlikti statymus už beveik visus galimus įvykius. Kas nutiks per artimiausias dvi rungtynių minutes, kaip baigsis rungtynės per pagrindinį rungtynių laiką ar kas nutiks sezono gale – už visa tai galima atlikti statymus.

Ilgalaikiai statymai yra labai populiarūs. Atlikęs vieną statymą, lošėjas gali turėti puikų „Premier” lygos sezoną. Vienas iš tokių statymų – prognozuoti komandą ar komandas, kurios iškris į „Championship”.

Statymą galite atlikti prieš varžybas arba bet kuriame kampanijos etape. Yra kelios EPL iškritimo į žemesnę lygą lažybų galimybės.

Populiarios yra tiesioginio nugalėtojo parinktys, o įprasti statymai yra tokie: kuri konkreti komanda iškris į žemesnę lygą, trys komandos, kurios iškris į žemesnę lygą, arba komanda, kuri bus tarp tų, kurios iškris į žemesnę lygą.

„Premier” lygos iškritimo į žemesnę lygą lažybų rinkos

Dauguma lažybų bendrovių paprastai daugiausia dėmesio skiria „Premier” lygos lentelės viršūnei ir pamiršta apie apačią. Daugelis patikimų lažybų bendrovių siūlo konkurencingus koeficientus ir pelningas premijas tiems, kurie atlieka statymus už apatinės lentelės dalies rezultatus.

Rinkose yra daugybė rinkų, iš kurių pagrindinė – ar tam tikras futbolo klubas iškris į žemesnę lygą. Prieš pirmąjį „Premier” lygos sezono švilpuką paprastai būna patrauklūs koeficientai ir geros vertės statymai.

Kai kurie žaidėjai paprastai laukia, kol prasidės „Premier” lygos sezonas arba ką tik pasibaigs perėjimų langas, kad galėtų atlikti savo vertinimus ir statymus. Be to, kad galite ne tik pasirinkti komandą, kuri iškrenta į žemesnę lygą, bet ir ieškoti konkurencingesnių koeficientų pasirinkdami vieną iš šių rinkų:

„To Finish Bottom”

Ar manote, kad „Premier” lygos komanda yra prikalta prie iškritimo ir norite gauti didžiulį pelną? Statykite už komandą, kuri „Premier” lygą baigs 20-oje vietoje. Nors ši parinktis veikia kaip ir pagrindinis iškritimo variantas, kad statymas būtų sėkmingas, jūsų pasirinkta komanda turi baigti „Premier” lygą pačiame dugne.

epl-relegation-sheffield-united

„Not To Be Relegated”

Kai kurios lažybų kontoros šią rinką nurodo kaip „To Stay Up”. Tai yra priešinga pagrindiniam statymui dėl iškritimo į žemesnę lygą. Vietoj to, kad lažintumėtės už tai, kad komanda iškrito į žemesnę lygą, statote už tai, kad ji baigs lygą už iškritimo zonos ribų. Todėl kartais ši lažybų rūšis vadinama „Stay Up”.

„Treble/Tricast”

Norėdami gerokai padidinti savo koeficientą, galite pabandyti nuspėti visas tris komandas, kurios iškrenta į žemesnę lygą. Daugeliu atvejų tai bus siūloma kaip statymas už tris teisinga tvarka išdėstytas komandas.

Arba galite atlikti statymą už tris komandas, kurios iškris į žemesnę lygą bet kokia tvarka. Tai reiškia, kad jums nereikia nurodyti tikslių jų pozicijų iškritimo zonoje.

burnley-luton

„Bottom at Mid-Season”

„Premier” lygos lažybų svetainės paprastai yra inovatyvios. Todėl rasite inovatyvių lažybų variantų, pavyzdžiui, „Bottom at Mid-Season” arba per Kalėdas. Ilgą laiką buvimas dugne sezono viduryje buvo puikus ženklas, kad komanda sezono pabaigoje bus iškritusi iš EPL.

Statymas už tai, kad „Premier” lygos komanda sezono viduryje atsidurs apačioje, yra trumpesnio laikotarpio statymas, kuris išmokamas tik tuo atveju, jei jūsų komanda prieš prasidedant antrajam etapui atsiduria lentelės apačioje.

„To Finish In The Bottom Half”

„To Finish in the Bottom Half iš tikrųjų nėra lažybos dėl iškritimo į žemesnę lygą. Tačiau jis priskiriamas statymų dėl iškritimo kategorijai. Jų metu lažinamasi, kad „Premier” lygos komanda sezoną baigs apatinėje lentelės pusėje. Tai dar vienas statymas, kuriuo galite mėgautis, jei jums patinka iškritimo į žemesnę lygą koncepcija.

Aktualūs klausimai

⚽ Ką reiškia iškritimas iš "Premier" lygos?

„Premier” lygoje iškritimas į žemesnę lygos turnyrinės lentelės dalį reiškia, kad trys komandos, esančios turnyrinės lentelės apačioje, kitą sezoną iškrenta į „EFL Championship”. Ši sistema yra labai svarbus Anglijos futbolo piramidės aspektas – komandos stengiasi išvengti iškritimo į žemesnę lygą, kad išlaikytų aukščiausios lygos statusą ir su juo susijusią finansinę naudą.

⚽ Kokios yra "Premier" lygos iškritimo į žemesnę lygą taisyklės?

Pagal „Premier” lygos iškritimo iš lygos taisykles, pasibaigus sezonui trys žemiausias vietas užimančios komandos iškrenta į „Championship”. Komandų padėtis nustatoma pagal rungtynėse pelnytus taškus ir įvarčių skirtumą, o tada, esant vienodam taškų skaičiui, įmušti įvarčiai naudojami kaip lygybės koeficientas.

⚽ Kur iškrenta "Premier" lygos komandos?

Iš „Premier” lygos iškritusios komandos patenka į „EFL Championship”.

⚽ Kas yra 2023-24 m. sezono "Premier" lygos iškritimo į žemesnę lygą favoritai?

2023-24 m. sezono „Premier” lygos iškritimo favoritai: „Sheffield Utd”, „Burnley” ir „Luton”.

⚽ Kas niekada nebuvo iškritęs iš "Premier" lygos?

Nuo pat „Premier” lygos įkūrimo 1992 m. iš jos niekada nebuvo iškritę šeši klubai. Tai „Arsenal”, „Chelsea”, „Everton”, „Liverpool”, „Manchester United” ir „Tottenham Hotspur”.

Kaip padidinti savo šansus laimėti statymus dėl iškritimo į žemesnę lygą

Kai kalbama apie „Premier” lygos lažybas, prieš priimdami sprendimą turite apsvarstyti įvairius dalykus. Atidžiau pažvelkime į šiuos dalykus.

Savininko ir (arba) trenerio keitimas

Vienas iš požymių, kad komanda gali iškristi į žemesnę lygą arba finišuoti lentelės viduryje, yra savininkų arba vadovų pasikeitimas. Pažvelkime į vieną iš puikių pavyzdžių. Iš pradžių „Aston Villa” priklausė Dougui Ellisui. Jam komanda priklausė 1968-2006 m. Kai jis perėmė valdžią, „Aston Villa” priklausė antrajam divizionui.

Pamažu klubas kilo aukštyn ir pradėjo rungtyniauti pirmajame divizione, kuris tapo „Premier” lyga. Jam valdant „Aston Villa” žaidė „Premier” lygoje.

Tačiau kai klubą įsigijo amerikiečių milijardierius Randy Lerneris, klubas, kuriam pavyko išsilaikyti „Premier” lygoje septynis sezonus, iškrito į žemesnę lygą.

Įsigijimo metu komanda buvo pirmajame dešimtuke, tačiau per kitus sezonus ji nukrito į lentelės dugną, o po to iškrito į žemesnę lygą.

aston-villa

Pagrindinių žaidėjų pardavimas

Kai atliekate statymą dėl iškritimo, taip pat turite atsižvelgti į žaidėjų pardavimą. Tiek nauji vadovai, tiek savininkai gali turėti didelę įtaką „Premier” lygos klubo pajėgumui.

Tačiau būtent žaidžiantys žaidėjai nulemia bet kurio įvykio rezultatą, o EPL sezono eigoje – ir komandos gebėjimą išlikti varžybose.

Daug įvarčių įmušusio puolėjo ar gero vartininko pardavimas gali smarkiai paveikti rezultatus ir padidinti iškritimo į žemesnę lygą tikimybę.

Varžybų tvarkaraštis

„Premier” lygos rungtynių tvarkaraštis yra vienas iš nepakankamai įvertintų futbolo kampanijos aspektų. Svarbu pažvelgti į tai, kaip komandoms sekasi įpusėjus varžybų etapui, ir tada įvertinti, kokias rungtynes turi sužaisti žemesnėse vietose esančios komandos.

Išvados

Visais sezonais atėjusioms į „Premier” lygą komandoms nepavyksta išlikti konkurencingoms daugiausia dėl EPL kokybės ir patirties trūkumo. Jei kaip pavyzdį paimtume 2023/2024 m. EPL sezoną, „Luton”, „Burnley” ir „Sheffield United” sunkiai atitiko EPL kokybę ir gali būti favoritais iškritimo į žemesnę lygą.

Martynas Norvilas nuo jaunystės žavėjosi kazino ir sporto lažybomis, o bėgant metams tapo šios srities ekspertu. Dėl savo aistros statymams jis praleido daugybę valandų studijuodamas įvairias sporto šakas ir strategijas, analizuodamas tikimybes ir tobulindamas savo įgūdžius. Martyno didžiulis žinių bagažas ir patirtis pelnė jam lažybų žaidėjų ben ..