Lažybos: už ir prieš

Lažybos: už ir prieš

 

LazybosNe paslaptis, jog šiais laikais lažintis ir altikti statymus yra itin paprasta – tai gali padaryti bene kiekvienas, net neiškeldamas kojos iš savo miegamojo. Viskas ko reikia, tai kompiuteris, interneto ryšys, sąskaita lažybų bendrovėje ir bent šiek tiek pinigų joje. Technologijų amžius su savimi atsinešė daug naujovių, kurios jau yra įsisavintos ir įtakoja visų žmonių gyvenimus. Ar ta įtaka teigiama? Klausimas labai svarstytinas. Svarstytinas iki negalėjimo. Pasaulis pilnas tiek ir sporto mėgėjų, lažybų šalininkų, kurie šiame reikale neįžvelgia jokių problemų ir visom keturiom tam pritaria, tiek ir šventuolių, tris kartus persižegnojančių ir lažybas siunčiančių tiesiai į pragarą, kaip didžiulę šventvagystę, kuri surakina žmones, išugdo jiems priklausomybę, nusitempia į dugną kartu su savimi. Tikriausiai jau supratote, kad aiškaus ir tvirto atsakymo, ar lažybos yra pateisinamas ir geras dalykas, šiandien jūs negausite. Nepasakysiu ir ar jums reikia lažintis, ar ne. Kaip gyventi taip pat neišmokinsiu. Gyvenimas, tai ilgas kelias su įvairiais sprendimais, kuriuos kiekvieną akimirką priimate jūs pats, pats už juos atsakote, pats mėgaujatės arba liejate ašaras dėl atoveiksmių. Lažybas galima apibūdinti lygiai taip pat. Atminkite vieną – kiekvienas žingsnis po bukmekerio sparnu, jums atneš rezultatą. Kiekvieną pajusite savo kailiu. Sprendimas pradėti lažintis gali tapti geriausiu sprendimu jūsų gyvenime, arba prakeiksmu, dėl kurio prarasite viską, kas jums svarbu. Lygiai taip pat kaip ir sprendimas neišbandyti lažybų – galbūt nepajausite to, ko jūsų gyvenime trūko. It‘s up to you.

Viskas, ką aš galiu padaryti stengdamasis jums padėti apsispręsti, tai argumentuotai išdėstyti (! verta paminėti, jog esu absoliučiai nešališkas) visus už ir prieš. Puikiai suprantu, kokie pavojai laukia nepatyrusių paklydusių sielų, nusprendžiusių išbandyti lažybas, tačiau dar puikiau suprantu kokius patyrimus gali atnešti profesionalios, apgalvotos ir pasvertos lažybos. Pirmyn!

Pradedam, tikriausiai, nuo blogybių? Visada linksmiau užbaigti saldžia gaida.

Prieš

Neginčijamai didžiausias pavojus, sukuriantis lažyboms blogą reputaciją šviesiojoje visuomenės pusėje – pinigų praradimai ir iš to sekančios problemos (tiek finansinės, tiek ir psichologinės). Visi šūkiai ant bukmekerių kontorų kabančių plakatų maloniai praneša apie greitus pinigus, lengvus pinigus, pinigus iš oro, pinigus už nieką, pinigus už sėkmę (arba išmonę, intuiciją). Nereikia būti labai sumaniu, jog susiprastumėte ir viską apsuktumėte atvirkščiai. Pinigų iš oro nebūna, lengvų pinigų nebūna taip pat, kaip ir pinigų už sėkmę. Jums gali pasisekti kartą, du, tris, tačiau anksčiau ar vėliau išauš tas rytas, kai grįšite prie savo suskilusios geldos, arba pralošite ir tą pačią. Lažybų bendrovės gyvena ir uždirba iš tų, kurie neapgalvoja savo veiksmų, netobulėja, nepasveria rizikos ir dalį pinigų atiduoda tiems, kurie supranta tai, ką daro, vadovaujasi šaltu protu ir eina pirmyn, o ne atgal. Pradėti lažintis žmonės viliojami įvairiomis premijomis atsidarius naują saskaitą, bonusais ir pan. Taip pagaunamos pačios patikliausios žuvelės, atnešančios lažybų bendrovėmis didžiausius pinigus, patikinčios greitais ir lengvais pinigais. Tuo tarpu patyrę lošėjai, iš to uždirbantys ir net pragyvenantys (!) bukmekerius nugręžia ir dėl to net būna užblokuojami arba limituojami, įspraudžiami į rėmus, kokias pinigų sumas jie gali statyti. Jei nusprendei pradėti užsiiminėti lažybomis, atmink – devynis kartu pagalvok, dešimtą statyk. Skaityk lažybų literatūrą, domėkis įvairiais jų aspektais (pvz. banko valdymu) bei, visų svarbiausia, domėkis sportu, išmanyk tai, ką darai, kam patiki savo pinigus.

Kaip neigiamą lažybų atributą galima įvardinti ne vien pralaimėjimus, bet ir laimėjimus, kuomet žmogus nėra tam pasiruošęs. Išmanyti psichologiją propaguojant lažybas, yra ne ką mažiau svarbu nei išmanyti pačias lažybas. Kai žmogų iš niekur aplanko malonios pinigų sumos, jis gali kiek pervertinti savo potencialą ir atlikti labai daug neapgalvotų, neprotingų sprendimų. Niekada nesilažinkite būdami apsvaigę ar nenumanydami į kur kišate savo pinigus. Jei planuojate atlikti itin rizikingą ėjimą, net jei ir šventai savimi pasitikite, trumpam nusigręžkite ir pagalvokite apie savo artimuosius, apie tai, kas jums svarbu ir ką galite prarasti. Tada dar kartą pagalvokite apie savo veiksmus ir atsakykite sau į klausimą, ar tikrai priimate optimalų sprendimą. Jei atsakymas teigiamas, kelias į priekį laisvas.

Trumpam pamirštam visas lažybų blogybes, pažvelkim į šviesiąją pusę. Visų pirma, jei pradėsite rimtai lažintis, tapsite ekspertu. Būsite geras, būsite savo amato specialistas. Visiškai nesvarbu, kas tu esi, kokią profesiją atstovauji, svarbu būti geru (-iausiu) ir tuom didžiuotis. Profesionalus medkirtys, krentančius medžius valdantis ne ką prasčiau nei savo dešinę plaštaką, gyvena galvą iškėlęs kur kas aukščiau, nei apgailėtinas pardavimų skyriaus vadovas, jau eilę metų nesugalvojantis nieko naujo ir net nesistengiantis išbristi iš nesėkmių liūno. Jei užsiimsite tuo profesionaliai, tapsite mažų mažiausiai vienos sporto šakos žinovu. Šaunu, ar ne? Taip pat tapsite nebogu ekonomistu, mokančiu puikiai valdyti asmeninius finansus, pasverti riziką ir „atstovėti“ už savo sprendimus. Greičiausiai būsite ir kritinių situacijų specialistas, puikus psichologas, per baisiausius gyvenimo amerikietiškų kalnelių nuosmukius nardantis su vėjavaikiška šypsena, o pasiekęs aukštumas ne plosite katučių džiaugdamiesi, jog viskas jau baigėsi, o pasiruošite maišelį vėmalams, kurio gali prireikti leidžiantis į sekantį dugną, kuris bus kur kas gilesnis, nei visi buvę prieš tai (o jis tikrai bus, anksčiau ar vėliau). Galų gale, grįžtame prie tų pačių finansų. Jei jums seksis, viską vykdysite tvarkingai, greičiausiai turėsite finansinę nepriklausomybę. Galbūt iš laimėtų lėšų atidarysite savo aludę ir kasdien praeinant pro lažybų kontorą svajingai pamosite ranka, o mintyse padėkosite už galimybę stovėti ten, kur stovite šiandien.

Nereikia aštrios erelio akies jog pasakytum, kad teigiamų lažybų aspektų pastraipa yra trumpesnė, už neigiamų. Tai visiškai natūralu. Esmė tame, jog jūs pats, diena iš dienos, žengdamas sėkmingus žingsnius, vieną po kitos galite ištrinti eilutes iš minusų sąrašo ir jo niekada nebematyti.

Martynas Norvilas nuo jaunystės žavėjosi kazino ir sporto lažybomis, o bėgant metams tapo šios srities ekspertu. Dėl savo aistros statymams jis praleido daugybę valandų studijuodamas įvairias sporto šakas ir strategijas, analizuodamas tikimybes ir tobulindamas savo įgūdžius. Martyno didžiulis žinių bagažas ir patirtis pelnė jam lažybų žaidėjų ben ..