Koks bus galutinis Lietuvos krepšinio rinktinės 12-tukas?

Likus mažiau nei mėnesiui iki pasaulio krepšinio čempionato ir sužaidus pirmuosius draugiškus mačus, aiškėja rinktinės kontūrai.

Prisiminus kiekvieną rinktinės vasarą, vaizdas būdavo panašus – aiškus 8-9 žaidėjai, o dėl likusių vietų kovoja arba toje pozicijoje labai reikalingas žaidėjas arba konkuruoja panašios pozicijos ir pajėgumo krepšininkai. Ne išimtis ir šiemet.

Jeigu jus domina krepšinio lažybos, turite žinoti kur geriausia atlikti krepšinio statymus, tai mes jums sudarėme geriausių krepšinio bendrovių 2024 reitingą.

📖 Turinys

Garantuotos 10 vietų, liko keli nežinomieji

Taigi pirmiausia, kas turi garantuotas vietas. Centro pozicija – Jonas Valančiūnas ir Domantas Sabonis. Jokių klausimų šiuo klausimu. Tik traumos (tris kartus į medį) gali sustabdyti šiuos NBA žaidėjus. Įžaidėjai – Mantas Kalnietis ir Lukas Lekavičius. Pirmasis svarbus dėl milžiniškos patirties, antrasis šiuo metu vienintelis įžaidėjas šiuo metu rungtyniaujantis Eurolygoje. Jeigu ilgą laiką rinktinėje reikėjo ieškoti Jasikevičiui ar Kalniečiui dublerio, šiemet antrojo įžaidėjo problema nėra aktuali. Sunkiojo krašto pozicijoje  ryškus lyderis Paulius Jankūnas. Nors praėjęs sezonas nebuvo pats sėkmingiausias dėl pastoviai gaunamų traumų, bet šiuo metu demonstruojama žaidimo kokybę negalima būtų peikti. Lengvųjų kraštų pozicijoje itin didelis pasirinkimas. Lažybų bendrovės siūlo nedidelius koeficientus už Mindaugą Kuzminską, Edgarą Ulanovą, Joną Mačiulį ir Roką Giedraitį. Jono patirtis, Mindaugo universalumas, Edgaro kovingumas ir Roko šio sezono atgimimas, leidžia daryti prielaidą, jog visi keturi važiuos į krepšinio čempionatą. Tai universalūs žaidėjai, gebantis žaisti ne tik lengvojo krašto pozicijoje. Liko atakuojantis žaidėjai. Pirmiausia Marius Grigonis. Šis žaidejas ne tik turėtų papulti į rinktinę, bet turėtų žaisti ir startiniame penkete. Tai pat Renaldas Seibutis išgyvenantis antrąją jaunystę, turėtų būti solidus atsarginio suolelio atstovas, keičiantis Marių Grigonį.

Už šiuos auksčiau 11 paminėtų krepšininkų yra siūlomi  nuo 1,005 iki 1,23 koeficientai. Ar verta statyti? Nors ir tvirtai atrodo šie kandidatai kaip busimi rinktinės žaidėjai, siūlyčiau susilaikyti. Koeficientai nėra dideli, bet deja traumų tikimybė yra nemaža. Įdomumo delei, galima smulkiai pabandyti rinktis solidžius koeficientus, kas nepapuls į rinktinę. Pavyzdžiui didelė grustis lengvojo krašto pozicijoje, gal verta labai smulkiai uždėti, kad Rokas Giedraitis nepaklius į rinktinę? Koeficientas 3,75.    

Kas kovos dėl vietos, o kam svarbu tik dalyvauti?

Gytis Masiulis. Nors ir šiuo metu šioks toks aukštaūgių badas, bet  pirmiausia Gytis manau turėtų palikti rinktinę. Tai puikus ateities žaidėjas, bet nemanau kad gali sudaryti konkurenciją likusiems kandidatams. Tai pat ir Žygimantas Janavičius, nors ir atgimė šiame sezone, bet neturėtų būti rimtai vertinamas kandidatas.

Taigi dėl paskutinės vietos rinktinės traukinyje liko varžytis 5 dalyviai. Daug kas priklauso nuo trenerio Dainiaus Adomaičio. Jeigu treneris matys poreikį, stiprinti ir taip skurdoką priekinę liniją, tuomet kaip vienas garsus krepšinio ekspertas teigia, jog į pasaulio čempionatą važiuos arba Martynas Echodas (4,00 Betsafe, kad pateks) arba Martinas Gebenas (3,00 Betsafe, kad pateks). Tai manyčiau rimčiausias lažybų pasiūlymas. Nesame garantuoti dėl Pauliaus Jankūno sveikatos, todėl jam dublelis tikrai būtų reikalingas.

Arnas Butkevičius, Eimantas Bendžius ar Adas Juškevičius. Šių žaidėjų galimybes vertinčiau vienodai. Atsižvelgiant į Ado patirtį rinktinėje, Už pastarąjį siūlomas mažiausias 1,62 koeficientas. Paprastai šis žaidėjas į rinktinę pakliūdavo per atsarginį įėjimą – gavus kuriam nors žaidėjui traumą. Savo pasirodymu neapvildavo. Arnas Butkevičius sužaidė geriausią karjeros sezoną. Eimantas Bendžius buvo geriausias žaidėjas atrankoje. Todėl pasikartosiu – šių žaidėjų galimybės yra vienodos.

Draugiškų rungtynių apžvalga ir žaidėjų analizė

Po kiekvienų draugiškų rungtynių įvertinsime kaip atrodė Lietuvos rinktinė ir pateiksime pagrindinių kandidatų, kurie pretenduoja užimti tas likusias kelias vietas, žaidėjų ir koeficientų analizę.

Rugpjūčio 2 diena. Ispanija – Lietuva 78:70. Rezultatas nieko nesako, nes tiek ispanai, tiek ir lietuviai neparodė savo tikro veido. Abejų rinktinių treneriai daug leido pasireikšti jauniems žaidėjams. Lietuviai matėsi, kad dar daug neišpildė Dainiaus Adomaičio taktinių sumanymų. Mūsiškiai daug turėjo vargo po krepšiu stabdant Ispanijos priekinę liniją, bet tai normalu nes nežaidė pagrindiniai rinktinės lyderiai – J.Valančiūnas ir D.Sabonis. Taip pat rungtynėse nepasirodė M.Kalnietis, P.Jankūnas, R.Seibutis. Abi rinktinės turėjo vargo pataikydami tritaškius metimus, bet tai pateisinama, nes pasiruošimas tik prasidėjo ir krepšininkai atvykę iš fizinio pasirengimo treniruočių, dar nejaučia taip gerai metimo.

Taigi 8 žaidėjai (Rokas Giedraitis, Adas Juškevičius, Arnas Butkevičius, Eimantas Bendžius, Martinas Gebenas, Martynas Echodas, Gytis Masiulis, Žygimantas Janavičius) pretenduoja į likusias 2 vietas rinktinėje. LažybųGuru.lt mano, kad geriausiai iš visų šitų krepšininkų su ispanais pasirodė Arnas Butkevičius (2,15 Betsafe, kad pateks), taip pat neblogai pasirodė Martinas Gebenas (3,00 Betsafe, kad pateks), jam ir daugiausiai laiko skyrė Dainius Adomaitis. Bet matėsi, kad M.Gebenui truputi trūksta pasitikėjimo savimi, galbūt jis atsiras vėliau. Rokas Giedraitis (4,00 Betsafe, kad nepateks), sužaidė vidutiniškai, bet aikštėje atrodo užtikrintai ir pasitikintis savimi. Prastai pasirodė ir akcijos krenta šių žaidėjų – M.Echodo, G.Masiulio, E.Bendžius (1,53 Betsafe, kad nepateks), Ž.Janavičiaus ir A.Juškevičius (2,15 Betsafe, kad nepateks), kuris prametė visus 6 tolimus metimus.

LažybųGuru.lt mano, kad šiuo metu yra vertės surizikuoti, kad Arnas Butkevičius pateks (2,15 Betsafe), ir neblogas koeficientas už Eimanto Bendžiaus nepatekima (1,53 Betsafe) į rinktinę.

 

Rugpjūčio 4 diena. Lietuva – Suomija 80:60. Lietuvos rinktinė sutriuškino Suomijos rinktinę, kuri akivaizdžiai matėsi nepasiruošusi šioms draugiškoms rungtynėms – nebuvo agresyvus ir žaidė atsipalaidavę. Suomijos rinktinės didžiausia bėdos buvo po krepšiu, stiprių ir fiziškai galingų centrų ši rinktinė neturi, dažniausiai pasikliauja tritaškiai, o kai šie nekrenta – suomių puolimas visai tampa bedantis. Lietuvos rinktinė žaidė stipriausios sudėties, išskyrus rungtynėms nebuvo registruotas J.Valančiūnas. Labiausiai patiko D.Sabonio žaidimas, puolime jo dėka komanda atrodė puikiai susižaidusi, atliekami puikūs perdavimai, greitai juda kamuolys, sukuriamos geros progos metimams. Taigi Lietuvos rinktinė atrodo, kad gerina savo žaidimą, sutriuškino suomius ir dabar ruošiasi sekančios rungtynėms su serbais, jų pačių tvirtovėje. Visą draugiškų rungtynių tvarkaraštį bei kur stebėti rungtynes internete rasite šiame straipsnyje – krepšinis tiesiogiai internetu. Rugntynės su serbais jau galbūt parodys realesni mūsų komandos vaizdą.

O mes toliau vertiname žaidėjus, kurie nėra užsigarantavę vietos, tokių yra 8. Po sekmadienio rungtynių dar mažiau, nes vyriausiasis treneris Dainius Adomaitis, paskelbė, kad rinktinę palieką trys krepšininkai – Adas Juškevičius, M.Echodas ir G.Masiulis. Šiek tiek netikėta, kad taip anksti nuo rinktinės buvo „atkabintas” Adas Juškevičius. „Betsafe” davė 1.62 koeficientą, jog šis krepšininkas pateks į rinktinė, taigi šiokia tokia staigmena. 

Taigi lieka 5 žaidėjai, kuriuos intensyviai stebime – A.Butkevičius, M.Gebenas, E.Bendžius, R.Giedraitis, Ž.Janavičius, jie pretenduoja į likusias 2 vietas. Iš šių penkių žaidėjų geriausiai su Suomiais pasirodė A.Butkevičius ir R.Giedraitis. Ž.Janavičius nors ir pelnė 8 taškus, tačiau jam sunkiai ir toliau sekasi organizuoti rinktinės puolimą. Ne daug žaidė M.Geben ir E.Bendžius, todėl jų pasirodymas neutralus.

Apžvelgime „Betsafe.lt” patekimo į 12-tuką koeficientus. Visi koeficientai už patekimą šiek tiek pakrito, tai normalu, nes atkrito ir trys žaidėjai po mačo su suomiais. Mūsų prognozė jog A.Butkevičius pateks į 12-tuką išlieka, tačiau nuo rekomenduoto koeficiento 2,15 jis nukrito iki 2,00. Toliau manome, kad į rinktinę nepateks E.Bendžius, bet koeficientas krenta nuo 1,53 iki 1,40. Mėgstantiems rizikuoti, galite pabandyti, kad R.Giedraitis nepateks, koeficientas nuo 4.00 pakilo iki 5.50. Martino Gebeno 3.00 koeficientas, kad pateks buvo tikrai vertingas, šiuo metu jis nukrito iki 2.50, tai vertės rizikuoti jau lieka vis mažiau ir galbūt jau verta pabandyti koeficientą 1.45, kad šis krepšininkas nepateks.

Tokie žaidėjų įvertinimai, o dabar mėnuo kai reikia savo vertę įrodyti iš naujo. Sėkmės kandidatams, svarbiausia nepatirti traumų!

Martynas Norvilas nuo jaunystės žavėjosi kazino ir sporto lažybomis, o bėgant metams tapo šios srities ekspertu. Dėl savo aistros statymams jis praleido daugybę valandų studijuodamas įvairias sporto šakas ir strategijas, analizuodamas tikimybes ir tobulindamas savo įgūdžius. Martyno didžiulis žinių bagažas ir patirtis pelnė jam lažybų žaidėjų ben ..