MLB beisbolo statymų gidas

Dažniausiai vasarai prasidėjus po truputį pasibaigia visos pagrindinės krepšinio lygos ir tenka pradėti dairytis ne tik į ne tokias populiarias lygas, bet net ir į kitas sporto šakas. Viena iš sporto šakų, kuri vasara suteikia tikrai daug veiksmo yra beisbolas. Niekam nėra naujiena, kad beisbolo MLB lyga yra viena iš populiariausių JAV. Kaip kažkas eina iš proto dėl NBA ar NFL, taip didelė dalis amerikiečių savo vasaras leidžia stebėdami MLB lygą. 

MLB nugalėtojas Koef. Bendrovė
Los Anželo „Dodgers” 4.29 cloudbet naujas logo
Čikagos „White Sox” 7.17 cloudbet naujas logo
San Diego „Padres” 7.35 cloudbet naujas logo
Niujorko „Yankees” 8.74 cloudbet naujas logo

Šiame straipsnyje aptarsime į ką reikia atkreipti dėmesį žiūrint MLB lygą, kaip rinktis statymus ir kokie statymai yra patys pelningiausi. Amerikiečiai, kurie daugybę metų užsiima lošimais pagrindinėse JAV sporto lygose sako, kad būtent MLB yra pati pelningiausia. Dėl šios priežasties buvo bandoma analizuoti MLB ir ieškoti geriausių šios lygos statymų pasirinkimų. 

📖 Turinys

Statymų analizavimas. Statistika

Pirmiausia reikėtų atkreipti dėmesį į tai, kad beisbolas yra viena iš tų sporto šakų, kurioje yra labai daug skaičių. Nors beveik visose sporto šakose statymus galima remti skaičiais ir vadovautis statistiniais rodmenimis, tai beisbole tai daryti galima labiausiai. Jeigu krepšinyje galima žvalgytis į žaidėjų traumas, atmosferą ir kitus dalykus, tai beisbole pagrindiniai dalykai yra skaičiai, oro sąlygos ir „pitcher“ – metėjas. 

Statymų analizavimas Statistika

Daugiausiai dėmesio reikia atkreipti į „pitcher“ ir „hitter“ santykį. Išanalizuoti, kokią statistiką mušėjas turi prieš tam tikrą metiką, kaip jam sekasi atmušti kamuoliukus pagal tam tikrą metimo stilių. Kiekvienas metikas MLB lygoje pasižymi savo išskirtiniu metimu, todėl reikia ieškoti stipriųjų ir silpnųjų metiko – mušėjo pusių. 

Metėjas (Pitcher)

„Pitcher“ yra be jokios abejonės svarbiausias žmogus beisbolo komandoje. Jis ant savo pečių laiko beveik visą komandos puolimą, todėl jeigu metėjui pasitaikė bloga diena, komanda tikėtina, kad patirs pralaimėjimą. Dažniausiai pagrindiniai komandų metėjai meta visas rungtynes arba iki priešpaskutinių kėlinukų. 

pitcher metejas

Analizuojant statymą, pirmas dalykas į kurį reikia atkreipti dėmesį, tai kas bus rungtynių metėjas. Susiradę informaciją apie komandos metėją, mes galime pradėti žiūrėti jo statistiką, pažiūrėti, kaip jam sekasi mesti prieš kitos komandos mušėjus. MLB lygoje žaidėjai yra susiskirstę pagal skirtingus žaidimo tipus, todėl juos galima lyginti tarpusavyje. 

Stadionas

Beisbolo stadionai yra tai, kas statymams turi daugiau įtakos nei daugumai gali atrodyti. Viena iš pagrindinių naujokų klaidų yra tai, kad jie visai nesigilina į tokius dalykus, nes net nepagalvoja, kaip svarbu yra patikrinti, kokiame stadione komandos žaidžia. Stadiono faktorius yra itin svarbus, kai komanda žaidžia naujai atidarytame stadione. 

Pavyzdžiui, gerai žinomas „Yankee“ komandos stadionas yra labai palankus mušėjams, šiame stadione galima išvysti suminį daugiau nei kituose stadionuose. Taip yra todėl, kad stadionų dydžiai gali šiek tiek skirtis, taip pat – oro sąlygos. Beisbolas yra žaidžiamas lauke, todėl labai svarbu atkreipti, kokią įtaką oras turi stadionams. 

yankees stadionas

Jeigu matote, kad artimiausiu metu bus atidaromas naujas stadionas, būtinai pasiskaitykite įvairias stadiono apžvalgas, kol lažybų bendrovės nesusirinks pakankamai informacijos, tol pirmose varžybose galima pasipelnyti. 

Traumos

Kaip ir kiekviename sporte traumos yra tai, kas gali turėti didelę įtaką komandos rezultatams. Beisbole komandų sudėtis yra labai gilios, kadangi čia rungtynės vyksta beveik kiekvieną dieną. Labai svarbu atkreipti dėmesį, kokią užduotį komandoje atlikdavo žaidėjas, kuris patyrė traumą. Kartais mažiau patyrę žaidėjai apsigauna ir pamatę, kad kurioje nors beisbolo komandoje žaidėjas yra patyręs traumą, tai iš karto nuvertina tą komandą. 

Žaidėjų vertė komandoje yra labai skirtinga, kartais traumos gali atverti galimybę pasirodyti kitam žaidėjui, todėl neapsigaukite anksčiau laiko ir pamatę traumuotus žaidėjus nepulkite priimti greitų sprendimų. Žinoma, jeigu traumą yra patyręs pagrindinis metėjas arba kiti svarbūs žaidėjai, tai gali turėti labai didelę įtaką artėjančioms rungtynėms. 

Pelningiausi statymai

Statymų pasirinkimas beisbolo rungtynėse yra nemažas, todėl norint reguliariai pelnytis iš šios sporto šakos, reikia išsirinkti statymų tipus ir jiems pagrinde skirti visą dėmesį. Jeigu šokinėsite nuo vienų statymų prie kitų, sunku tikėtis sėkmės, todėl geriausia yra analizuoti vienodos rūšies statymus. 

pelningiausi mlb statymai

Beisbolo rungtynėse pagrindiniai statymai yra – rungtynių nugalėtojas, pranašumas, komandų ir suminiai totalai, pirmų penkių kėlinių rezultatai. Tačiau pelningiausiais statymais yra vadinami daugiau/mažiau ir pirmų penkių kėlinukų laimėtojas arba daugiau/mažiau. Apie tai čia plačiau ir pakalbėsime. 

Daugiau/mažiau 

Rungtynių totalas susideda iš kelių niuansų. Pagrinde komandos metėjo ir kitos komandos gynybos bei, žinoma, oro sąlygų. Žaidėjai labai mėgsta statyti suminius daugiau, nes įdomiau stebėti rungtynes ir tuo pačiu analizuojant statymą yra lengviau rasti argumentų, kurie rodo, kad rungtynėse turėtų būti suminis daugiau. Vis tik, jeigu jūs rasite tokius argumentus, kurie parodytų, kad rungtynių suminis bus mažiau, jūsų tokie statymai ilgalaikėje perspektyvoje bus daug sėkmingesnis. 

daugiau maziau iningai

Būtent suminis mažiau yra tas statymas, kuris dažniausiai atneša pelną. Tai nereiškia, kad jūs turite statyti kiekvienoje rungtynėse suminį mažiau, tai reiškia, kad geras suminis mažiau statymas yra labiau vertingesnis už gerą suminį daugiau statymą. Visada rekomenduojama ieškoti argumentų, kurie privestų prie suminio mažiau statymo pasirinkimo. Nedarykite klaidos ir nepritempkite, ieškokite geriausio varianto. 

Pirmi penki kėlinukai 

Pirmi penki kėlinukai yra labai vertingi ir pelningi statymai sezono pradžioje, kai pagrindiniai komandų metėjai nėra dar geriausioje formoje. Dažnai jie neįsižaidžia visų rungtynių, todėl baigose žaidžia jaunimas. Būtent per paskutinius kėlinius, kai pagrindinis metėjas pasitraukia iš rungtynių, gali labai pasikeisti rungtynių rezultatas. Kad išvengti staigmenų, patyrę lošėjai stato už pirmus penkis kėlinukus, nes būtent juose komandos žaidžia didžiausiu pajėgumu. 

Dovydas Neverauskas pitsburgh

Dovydas Neverauskas 

Dovydas Neverauskas yra pirmasis lietuvis, kuris žaidžia MLB lygoje. Šiuo metu jis žaidžia Pittsburgh „Pirates“ komandoje ir yra vienas iš komandos metėjų. „Pirates“ komandai jis priklauso jau 11 metų, kai su jais dirbti pradėjo 2009 metais. 2017 metais D.Neverauskas sulaukė savo debiuto MLB lygoje, kai rungtynėse prieš Chicago „Cubs“ jis du kėlinukus buvo pagrindiniu komandos metėju. 

Daugiausiai laiko Dovydas savo karjeroje praleido diublerių komandoje, tačiau vis dažniau ir dažniau žaidžia pagrindinės komandos sudėtyje. 

Kur žiūrėti beisbolą

Beisbolas Lietuvoje tikrai nėra populiari sporto šaka, todėl transliacijų čia lengvai rasti nepavyks. Norint reguliariai žiūrėti MLB lygą rekomenduojama prisijungti prie oficialios MLB televizijos, kuri yra panaši į gerai žinomą NBA „League Pass“. Čia galima žiūrėti rungtynių įrašus, juos prasukti ar žiūrėti pagreitintu rėžimu. 

Taip pat, beisbolą galima stebėti lažybų bendrovėse, kurios transliuoja rungtynes gyvai. Tai puiki galimybė ne tik atlikti statymą už beisbolo rungtynes, bet tuo pačiu ir pasižiūrėti rungtynes. Įdomu tai, kad MLB nemažai MLB rungtynių vyksta Lietuvai patogiu metu, kadangi rungtynių tempas ten labai didelis ir dažnai būna žaidžiamos rungtynės dar dienos metu. 

MLB Rezultatai

MLB

MLB Tvarkaraštis

MLB

Decimal
Martynas Norvilas nuo jaunystės žavėjosi kazino ir sporto lažybomis, o bėgant metams tapo šios srities ekspertu. Dėl savo aistros statymams jis praleido daugybę valandų studijuodamas įvairias sporto šakas ir strategijas, analizuodamas tikimybes ir tobulindamas savo įgūdžius. Martyno didžiulis žinių bagažas ir patirtis pelnė jam lažybų žaidėjų ben ..