NBA atkrintamųjų apžvalga 2024

Šiame „NBA atkrintamųjų apžvalga” straipsnyje supažindinsime jus su šiuo metu geriausiomis komandomis, kurios turi daugiausiai perspektyvų atkrintamosiose, į ką reikia atkreipti dėmesį atliekant statymus bei pasidalinsime didžiausią vertę turinčiais statymais.

Balandžio 20 d. prasidėjo 2023-24 m. NBA atkrintamosios, kuriose varžosi ir vienas lietuvis – Jonas Valančiūnas. Jo atstovaujama „Pelicans“ žaidžia prieš pirmą vietą vakarų konferencijoje užėmusią „Thunder“.

Įdomu tai, kad Shai Gilgeous-Alexander vedama komanda yra jauniausia visos lygos istorijoje, kuriai pavyko laimėti vakarų konferenciją. Šį patirties trūkumą galėjome matyti jau pirmose serijos rungtynėse prieš „Pellicans“ – pergalė pasiekta vos dvejais taškais, nors „ant popieriaus“ namuose žaidžianti komanda atrodo kur kas talentingesnė. 

NBA atkrintamosios yra vienas iš laukiamiausių krepšinio metų renginių. Žaidimas atėjus svarbiausioms kovoms yra visai kitos nei reguliariajame sezone – atsiranda kur kas kietesnė gynyba, kiekviena ataka turi didesnę svarbą.

Nemažai pirmų rungtynių pirmajame raunde baigėsi mažesniu suminiu nei davė lažybų bendrovės, todėl į šį statymą tikrai verta atkreipti dėmesį. Iš viso atkrintamosios NBA varžybos trunka beveik du mėnesius, todėl veiksmo čia tikrai netrūksta.

📖 Turinys

NBA Rungtynių Rezultatai

NBA

NBA Tvarkaraštis

NBA

Decimal

Pirmasis NBA atkrintamųjų raundas

Pirmajame raunde yra kelios poros, kurios kelia daugiausiai intrigos. Tai yra „Clippers“ – „Mavericks“ ir „Timberwolves“ – „Suns“. Nustebinti gali ir „Pelicans“, jeigu pavyks pasinaudoti „Thunder“ komandos patirties trūkumu.

Pirmąsias serijos rungtynes „Clippers“ ir „Timberwolves“ laimėjo gana užtikrintai, tačiau serija čia turi potencialo užsitęsti ir iki septintų rungtynių. Nebūtų keista, jeigu visos kitos NBA rungtynės nebūtų komandoms tokios lengvos. 

„Mavericks“ sužaidė tragišką antrąjį kėlinį, per kurį pelnė vos 8 taškus – antroje pusėje parodė atsigavimo ženklus ir galima tikėtis, kad šioje serijoje dar bus visko.

Žvelgiant iš statymų pusės, tai sunkiausiai prognozuojamos serijos, kuriose nemažai vertės yra autsaideriuose – šiose serijose yra daugiausiai šansų, kad į kitą etapą žengs komandos, kurios neturi namų aikštės pranašumo. 

„Celtics“ – „Heat“

Didelė tikimybė, kad „Celtics“ šią seriją laimės 4:0. Pirmąjį mačą Bostone laimėjo 114:94. Nebūtų keista, jeigu visos rungtynės būtų laimėtos dviženkle persvara.

„Celtics“ demonstruoja geriausią žaidimą lygoje, turi pakankamai motyvacijos atsirevanšuoti už praėjusius metus, o „Heat“ žaidžia be Jimmy Butler, kuris dėl traumos pirmajame raunde nerungtyniaus.

Kad „Celtics“ laimės seriją 4-0 duodamas 1,60 koeficientas. Nors koeficientas ir nėra didelis, jis turi tikrai nemažai vertės. Kai serija persikels į Majamį, tikrai rekomenduojama rinktis „Celtics“ pergales abejuose mačuose. 

„Cavaliers“ – „Magic“

Žvelgiant bendrai, tai gali atrodyti visai įdomi serija, tačiau pasigilinus – „Cavaliers“ yra ryški serijos favoritė. Tai pamatėme jau ir pirmosiose rungtynėse, kur „Cavs“ žaisdama su pagrindiniais žaidėjais nepaliko jokių šansų.

„Magic“ turi didelę problemą – visas pagrindas yra iš jaunų, nepatyrusių žaidėjų. Tuo pačiu jų pagrindiniai žaidėjai mėgsta rinkti taškus iš baudos aikštelės, kur „Cavs“ turi pakankamai talento juos stabdyti. 

Kad „Cavaliers“ laimės seriją su -2.5 pranašumu, šiuo metu yra duodamas 2,15 koeficientas. Į šį statymą verta atkreipti dėmesį dėl to, kad bent vienas rungtynes Orlande „Cavs“ tikrai gali laimėti ir seriją 4:1 uždaryti namuose arba netgi ją laimėti 4:0.

Gaudyti „Cavs“ pergalę Orlande gali būti kiek rizikinga, nes nėra aišku, ar laimės pirmąjį mačą ar antrąjį, todėl apsisaugant galima pasirinkti tiesiog serijos pranašumą. 

„Nuggets“ – „Lakers“

Pagal pavardes tai gali atrodyti kaip viena įdomiausių porų, tačiau pagal rezultatą, nebūtų staigmena, jeigu serija pasibaigtų 4:0 arba 4:1. „Nuggets“ prieš „Lakers“ laimėjo jau 9 rungtynes iš eilės, įskaitant ir praėjusių metų konferencijos finalą, kai laimėjo 4:0.

„Nuggets“ jau pirmauja 1-0 ir kad laimės seriją su -2.5 pranašumu yra duodamas 1,85 koeficientas. Tikrai didelė tikimybė, kad Los Andžele laimės bent kartą ir tokiu atveju namuose uždarytų seriją. Čia labai panaši situacija kaip ir „Cavs“ – „Magic“ serijoje. 

Antrasis NBA atkrintamųjų raundas

Antrajame raunde konkurencingų serijų tikrai netrūks. Atkreipti dėmesį reikėtų į „Thunder“ – „Clippers“/„Mavericks“. „Thunder“ turėtų praeiti „Pelicans“ komandą, tačiau, panašu, kad antrasis raundas kol kas šiai komandai yra lubos.

Vis tik, reikia nepamiršti, kad tai jauniausia lygos komanda. Jau pirmose rungtynėse prieš „Pelicans“ pamatėme daug sunkumų. Jonas Valančiūnas sugebėjo atkovoti 20 kamuolių – „Thunder“ priekis yra labai silpnas ir kuo toliau, tuo labiau kitos komandos tai išnaudos. 

„Clippers“ komanda su Ivica Zubac išnaudojo „Mavericks“ skyles gynyboje, todėl neabejojama, kad būtų atakuojamas ir Chet Holmgren.

Nors šios komandos daug nugara žaidžiančių centrų ir neturi, NBA prognozė teigia, kad problemų gynyboje atsiras tuomet, kai į baudos aikštelę veršis tokie žaidėjai kaip James Harden, Paul George, Luka Dončič ar Kyrie Irving. 

Gali būti, kad „Thunder“ ir antrajame raunde bus laikomi favoritai prieš vieną iš šių komandų ir tuo pasinaudoti tikrai verta atliekant statymus lažybų bendrovėse.

Tiek „Clippers“, tiek „Mavericks“ turi daugiau patirties ir nors neturės namų aikštės pranašumo, komandos yra pajėgios nuversti „Thunder“ jaunimą, kuriam antras atkrintamųjų raundas ir taip jau bus didelis pasiekimas. 

Rytų konferencijoje „Celtics“ – „Cavaliers“ serija daug intrigos nekelia, tačiau kur kas įdomiau gali būti kitame pusfinalyje. Jeigu „76ers“ neturės sveiko J. Embiid ir į kitą etapą išeis „Knicks“, bus labai įdomu pamatyti, kaip gana mažą rotaciją turinti komanda ištemps dar vieną seriją be vieno iš lyderių Julius Randle.

Didelė tikimybė, kad antrajame raunde reikės žaisti prieš „Bucks“, kuriuos šį sezoną jau įveikė ne kartą, tačiau atkrintamosiose ši komanda yra visai kito lygio. Damian Lillard atkrintamosiose yra visai kitas žaidėjas nei reguliariajame sezone. 

Jeigu „Bucks“ turės sveiką sugrįžusį Giannis Antetokounmpo, verta eiti su šia komanda, nesvarbu, koks bus varžovas – „76ers“ ar „Knicks“. 

Aktualūs klausimai apie NBA atkrintamąsias

🏀 Kurios NBA atkrintamųjų rungtynių poros kelia daugiausiai intrigos šiame sezone?

Šiame NBA atkrintamųjų sezone daugiausiai intrigos kelia rungtynės tarp stiprių ir lygiaverčių komandų, tokių kaip „Clippers“ – „Mavericks“ ir „Timberwolves“ – „Suns“.

🏀 Kokie buvo NBA rezultatai pirmosiose „Celtics“ ir „Heat“ serijos rungtynėse?

Pirmojoje serijoje tarp „Celtics“ ir „Heat“ „Celtics“ laimėjo rezultatu 114:94.

🏀 Koks koeficientas suteikiamas, jei „Celtics“ laimi NBA finale prieš „Nuggets“?

Jeigu „Celtics“ laimės NBA finale prieš „Nuggets“, yra duodamas 5,00 koeficientas.

🏀 Į ką reikia atkreipti dėmesį vertinant NBA atkrintamųjų serijas?

Vertinant NBA atkrintamųjų serijas, svarbu atkreipti dėmesį į komandų formą, žaidėjų pasirengimą ir taktiką, bei praeitų susitikimų istoriją.

🏀 Kiek rungtynių iš eilės laimėjo „Nuggets“ prieš „Lakers“?

„Nuggets“ prieš „Lakers“ laimėjo jau 9 rungtynes iš eilės.

NBA konferencijų finalų apžvalga

Rytų konferencijos finalas gali būti tai, kur „Celtics“ pagaliau gaus rimtesnį varžovą ir tuo pačiu pradės savo tikrąjį kelią link čempionų žiedų. „Knicks“, „Bucks“ ar „76ers“ gali pasipriešinti, tačiau favoritas vis tiek būtų laikomas Bostono klubas.

„Knicks“ būtų parankiausias varžovas, kadangi neturi stiprios priekinės linijos, o gynėjų linijoje daug vidutiniokų. Jrue Holiday yra puikus žaidėjas stabdyti Jalen Brunson. „76ers“ su Joel Embiid gali pridaryti problemų gana silpnai „Celtics“ priekinei linijai. „Bucks“ atrodo labiausiai subalansuota komanda. 

Vakarų konferencijos finale veiksmo turėtų būti kur kas daugiau nei rytuose. Vis tik, jeigu „Nuggets“ praeis „Timberwolves“/„Suns“, tuomet tikrai gali įveikti ir „Clippers“, „Mavericks“ ar „Thunder“.

nuggets-nba-varzybos-prognozes

Daugiausiai pavojaus gali sukelti „Clippers“, jeigu turės sveiką Kawhi Leonard. Tai ypač plačią rotaciją turinti komanda, kuri kiekvienoje pozicijoje turi talentingų žaidėjų. Priekinė linija kiek silpnoka ir stabdyti N. Jokičių būtų problemų, tačiau tikrai daugiau problemų stabdant N. Jokičių turėtų „Mavericks“ ir „Thunder“.

Dėl to, atrodo, kad pats neparankiausias varžovas „Nuggets“ komandai yra „Timberwolves“, kurie priekinėje linijoje turi tiek Rudy Gobert, tiek Karl-Anthony Towns. 

NBA atkrintamųjų finalo prognozės

Paskutiniu metu NBA krepšinis ypač konkurencingas – keturi metai, keturi skirtingi čempionai. Trys iš jų vakarų komandos, vieną kartą laimėjo „Bucks“. Bostono komanda finale buvo 2022 m., o praėjusiais buvo labai arti to, tačiau septintose rungtynėse nusileido prieš „Heat“.

Šiais metais, panašu, kad rytuose intrigos daug nėra, tuo tarpu vakarų konferencijoje išskirti galima „Nuggets“, „Clippers“, „Mavericks“, „Suns“ komandas. 

Bostono „Celtics“

  • Bostono „Celtics“ laimės rytų konferenciją – 1,40 koeficientas
  • Bostono „Celtics“ NBA čempionai – 2,23 koeficientas
  • Jayson Tatum rytų konferencijos MVP – 1,90 koeficientas
  • Bostono „Celtics“ NBA finale nugalės „Nuggets“ – 5,00 koeficientas

Bostono „Celtics“ yra ryški rytų konferencijos favoritė. Komanda turėjo geriausią rezultatą reguliariajame sezone ir per atkrintamąsias nelabai kas pasikeis. Pagrindiniai varžovai turi nemažai problemų, todėl didžiausios konkurencijos „Celtics“ gali tikėtis tik NBA finale. 

Antrajame raunde „Celtics“, tikėtina, kad žais prieš „Cavaliers“. Ši serija neturėtų užsitęsti ilgiau nei penkerios rungtynės – „Cavs“ turi per mažai talento puolime, kad galėtų užpulti prieš Bostono gynybą. Taip, „Cavs“ turėtų pranašumą priekinėje linijoje, tačiau visur kitur didelis „Celtics“ pliusas. 

Konferencijos finale, tikėtina, kad lauktų „Bucks“, „76ers“ arba „Knicks“.

„Bucks“ atrodo kaip daugiausiai problemų galėsianti sukelti komanda. Šiuo metu „Bucks“ žaidžia be Giannis Antetokounmpo, tačiau jis turėtų greitai pasveikti ir jeigu reikės, žaisti galės jau pirmojo raundo pabaigoje.

„76ers“ turi problemų su Joel Embiid, kuris nors ir žaidė pirmose rungtynėse prieš „Knicks“, yra tikimybė, kad praleis antrąsias. Jeigu „Knicks“ nueitų iki konferencijos pusfinalio, prieš „Celtics“ šiai komandai bus labai sunku užpulti, kadangi turi mažai talento puolime ir tik geros gynybos čia jau neužteks. 

76ers-nba-tvarkaraštis

„Celtics“ yra labiausiai subalansuota šio sezono komanda – pirmas puolimo ir trečias gynybos reitingas. Tokie skaičiai yra ne veltui, didžioji sudėties dalis kartu žaidžia ne vienerius metus, pagrindiniai žaidėjai turi ir NBA finalo patirties. Komanda šią vasarą pasipildė Jrue Holiday, kuris yra puikiai besiginantis žaidėjas ir Kristaps Porzingiu, kuris, svarbiausia, kad išliko sveikas ir tuo pačiu demonstruoja labai solidų žaidimą. 

Žvelgiant iš krepšinio statymų lažybų puslapiuose pusės, „Celtics“ kelia pasitikėjimą bet kurioje serijoje. Nesvarbu, ar tai būtų rytų konferencija ar NBA finalas – ši komanda šiais metais nusipelno titulo ir eiti su „Celtics“ iki galo tikrai verta. Ypač, kai bus žaidžiama Bostone. 

Denverio „Nuggets“

  • Denverio „Nuggets“ laimės vakarų konferenciją – 2,25 koeficientas
  • Nikola Jokičius vakarų konferencijos MVP – 2,37 koeficientas

Vakarų konferencijoje konkurencijos yra kur kas daugiau nei rytuose, tačiau „Nuggets“ jau praėjusiais metais įrodė, kad čempionais tapo ne veltui.

Tai ne per vienerius metus suburta komanda, kuri sulipdyta taip, kad kiekvienas žaidėjas turėtų savo rolę. Sudėtyje pokyčių beveik neįvyko, o tai reiškia, kad komanda gali tęsti darbą. Apginti čempionų titulą yra sunkiau nei iškovoti, tačiau „Nuggets“ tą padaryti šansų tikrai turi. 

Antrajame raunde „Nuggets“ lauktų „Suns“/„Timberwolves“, o konferencijos finale, tikėtina, kad „Clippers“/„Mavericks“. Visos komandos turi savų pliusų ir minusų, tačiau kuo išsiskiria „Nuggets“, tai panašiu balansu, kaip „Celtics“ – penktas puolimo ir aštuntas gynybos reitingas. 

Žvelgiant į pati NBA finalą, čia „Celtics“ turėtų pliusą dar dėl to, kad į jį turėtų patekti mažiau pavargę. Nebūtų keista, jeigu ten serijos ilgos nebūtų, nebent konferencijos finale. Tuo tarpu „Nuggets“ jau nuo antro raundo laukia tikrai ne pats lengviausias kelias. 

Martynas Norvilas nuo jaunystės žavėjosi kazino ir sporto lažybomis, o bėgant metams tapo šios srities ekspertu. Dėl savo aistros statymams jis praleido daugybę valandų studijuodamas įvairias sporto šakas ir strategijas, analizuodamas tikimybes ir tobulindamas savo įgūdžius. Martyno didžiulis žinių bagažas ir patirtis pelnė jam lažybų žaidėjų ben ..