NFL atkrintamųjų statymų gidas – Prognozės ir koeficientai 2024

Sausio 13 d. prasideda NFL atkrintamosios. Pirmajame raunde varžysis 12 komandų iš kurių 6 pateks į konferencijų pusfinalius. Dvi komandos – San Francisco „49ers” ir Baltimore „Ravens“ jau turi vietas pusfinaliuose, kadangi atitinkamai laimėjo NFC ir AFC konferencijas.

Visos komandos, kurios varžysis pirmajame raunde yra – Philadelphia „Eagles“, Tampa Bay „Buccaneers“, Detroit „Lions“, Los Angeles „Rams“, Dallas „Cowboys“, Green Bay „Packers“, Buffalo „Bills“, Pittsburgh „Steelers“, Kansas City „Chiefs“, Miami „Dolphins“, Houston „Texans“ ir Cleveland „Browns“. 

NFL

Decimal

NFL

Pagrindiniai akcentai:

 1. NFL atkrintamųjų varžybų tvarkaraštis:
  • Prasideda sausio 13d.
  • Kassavaitiniai raundai, finalas – vasario 11 d.
 2. Lažybų patarimai:
  • „Single-elimination” formatas padidina rungtynių svarbą.
  • Namų aikštės pranašumas skirtinguose turuose skiriasi.
  • Pergalei lemiamą vaidmenį atlieka gynėjo patirtis.
  • Subalansuotas puolimas ir gynyba labai svarbūs rungtynėse.
 3. Geriausios komandos:
  • San Francisco „49ers” (3.15 koeficientas): Pailsėjusi, gerai subalansuota komanda.
  • Baltimore „Ravens” (4.10 koeficientas): Agresyvus stilius, stipri gynyba.
  • Buffalo „Bills” (7.40 koeficientas): Gera forma, atkrintamųjų varžybų patirtis.
  • Dallas „Cowboys” (8.60 koeficientas): Nepralaimėję namuose, iššūkiai išvykose.
📖 Turinys

NFL atkrintamųjų tvarkaraštis

NFL atkrintamosios prasidės sausio 13 d. ir pirmi trys raundai vyks kiekvieną savaitę, tuo tarpu finalas vasario 11 dieną. Pilnas tvarkaraštis:

 • Pirmas raundas – sausio 13 – 15 d. 
 • Antras raundas – sausio 20 – 21 d. 
 • Konferencijų finalai – sausio 28 d. 
 • Finalas – vasario 11 d.

NFL atkrintamųjų statymų patarimai

NFL iš kitų JAV sporto lygų išsiskiria tuo, kad tiek reguliarusis sezonas, tiek ir atkrintamosios yra gana trumpos. Reguliariajame sezone komandos sužaidžia po 17 rungtynių, todėl kiekvieno susitikimo vertė yra kur kas didesnė nei lyginant su NBA, MLB ar NHL lygomis.

Žvelgiant į atkrintamąsias, būtina išskirti tai, kad čia žaidžiama iki vos vienos pergalės. Tai reiškia, kad rungtynių svarba yra dar svarbesnė nei reguliariajame sezone. 

nfl-atkrintamuju-statymu-gidas-kansas-city-chiefs

Mums įprastai atkrintamosios asocijuojasi su serijomis bent iki 2 pergalių, tačiau NFL atkrintamąsias sudaro vos vienerios rungtynės ir tai yra viena iš priežasčių, kodėl šios sporto šakos rungtynės pritraukia tokį didelį susidomėjimą.

Žiūrint iš statymų pusės, vienos rungtynės reiškia, kad komandos aikštėje nesitaupys, nes laimėti reikia čia ir dabar. Lygiai taip pat, atkreipti dėmesį reikia į tai, kad kai kurios komandos atkrintamosiose nesužaidžia rungtynių namuose. 

Žemiau išskyrėme kelis pagrindinius aspektus, į kuriuos reikėtų atkreipti dėmesį prieš prasidedant NFL atkrintamosioms:

 • Namų aikštės pranašumas – savų žiūrovų palaikymas dažnai siejamas su geresnėmis komandos laimėjimo galimybėmis. Tačiau, nuo 2010 iki 2020 m. NFL atkrintamųjų pirmajame raunde namuose žaidusios komandos laimėjo vos 47,8% rungtynių. Tai reiškia, kad kas antra komanda pirmajame raunde laimi žaisdamos išvykoje. Visai kitaip yra antrajame raunde ir konferencijų finaluose – 75% ir 68%. 
 • Žaidėjų patirtis – amerikietiško futbolo rungtynėse beveik viskas sukasi aplink „quarterback“. Istorija rodo, kad nuo 2002 m. „įžaidėjai“ be atkrintamųjų patirties laimėjo 27 pirmąsias rungtynes ir 50 jų pralaimėjo. Šiose atkrintamosiose vyks keturios rungtynės, kuriose žais „įžaidėjai“ be patirties – C. J. Stroud, Tua Tagovailoa, Mason Rudolph ir Jordan Love. Du iš jų pirmąsias rungtynes žais prieš NFL čempionus Patrick Mahomes ir Joe Flacco. 
 • Gynyba/puolimas – yra sakoma, kad puolimas laimi rungtynes, o gynyba čempionatus. Jeigu pažiūrėtume į NFL atkrintamųjų laikotarpį nuo 2010 iki 2019 m., kai tarpusavyje žaidė TOP 10 puolimo komanda prieš TOP 10 gynybos komandą, iš viso tokių susitikimų buvo 22 ir abi pusės pasidalino po 11 pergalių. Tačiau, jeigu pažvelgtume į TOP 5 puolimą ir TOP 5 gynybą, tokių rungtynių buvo aštuonios ir visas jas laimėjo TOP 5 puolimas.

Besidominčius amerikietišku sportu taip pat kviečiame skaityti mūsų NBA atkrintamųjų koeficientų apžvalgą.

Aktualūs klausimai

🏈 Kada prasideda NFL atkrintamosios varžybos?

2024 m. NFL atkrintamosios varžybos prasidės sausio 13 d.

🏈 Kaip nustatomos NFL atkrintamųjų komandos?

NFL atkrintamosiose varžybose dalyvauja 14 komandų: keturi divizionų nugalėtojai ir 3 „Wild Card” komandos iš kiekvienos konferencijos. Komandos išrenkamos atsižvelgiant į jų reguliariojo sezono rezultatus, žaidžiama „Single-elimination” formatu. Turnyro kulminacija – „Super Bowl” turnyras, kuris laikomas NFL sezono finalo rungtynėmis.

🏈 Kiek yra NFL atkrintamųjų varžybų?

Standartiniame NFL atkrintamųjų varžybų sezone vyksta 13 varžybų, kurias sudaro 4 „Wild Card” raundo rungtynės, 4 diviziono raundo rungtynės, 2 konferencijų finalo rungtynės ir 1 „Super Bowl” rungtynės. Atkrintamųjų varžybų kulminacija – „Super Bowl” turnyras, kuriame AFC ir NFC čempionai susitinka viename mače dėl čempiono titulo.

🏈 Kiek kainuoja NFL atkrintamųjų varžybų bilietai?

NFL atkrintamųjų varžybų bilietus galite įsigyti vos už 71 JAV dolerį, o vidutinė kaina yra 1370 JAV dolerių.

🏈 Kas yra favoritai laimėti 2024 m. „Super Bowl"

San Francisco „49ers” yra favoritai laimėti 2024 m. „Super Bowl”.

Geriausios 2024 m. NFL atkrintamųjų komandos

Beveik kiekvienais metais NFL atkrintamosiose galima išvysti staigmenų. Jos yra neišvengiamos, kai atkrintamosios vyksta vos iš vienerių rungtynių, o pirmajame raunde praėjus atkrintamąsias, komandoms tereikia laimėti keturis kartus iki čempionų titulo.

Komandoms tiek prieš sezono pradžią, tiek ir prieš atkrintamąsias suteikiami itin dideli koeficientai, kadangi net ir favoritams lengva tikrai nebūna. Išskyrėme keturias komandas, kurios turi didžiausius šansus tapti 2023-2024 m. NFL čempionais.

San Francisco „49ers“

Šiuo metu, kad San Francisco „49ers“ taps čempione, bukmekeriai suteikia mažiausią koeficientą – 3,15. NFC konferencijos čempionai atkrintamąsias pradės tik nuo antrojo raundo, o tai reiškia, kad turės papildomą savaitę poilsio.

Taip pat, nuo čempionų titulo skiria vos trys laimėtos rungtynės. Prieš ką reikės žaisti antrajame raunde nėra aišku, nes po pirmojo raundo bus iš naujo reitinguojamos komandos.

san-francisco-49ers

Tačiau, prisiminus tai, kad antrajame raunde namuose žaidžiančios komandos laimi 75% rungtynių, didelė tikimybė, kad „49ers“ matysime konferencijos finale.

Žiūrint į komandos galimybes, panašu, kad „49ers“ yra šiuo metu labiausiai užpildyta komanda. Kitaip sakant, nėra silpnų vietų. Komandos „įžaidėjas“ Brock Purdy yra sveikas ir demonstruoja puikią formą.

Tiek puolimo, tiek gynybos sudėtyse yra daugybę talento. Pridėti galima ir tai, kad „49ers“ ilsėjosi jau paskutinėse reguliaraus sezono rungtynėse, todėl prieš antrojo raundo dvikovą pagrindiniai žaidėjai turės net dviejų savaičių pertrauką.

Baltimore „Ravens“

AFC konferencijos nugalėtojai kaip ir „49ers“ turėjo papildomo laiko pasiruošti atkrintamosioms, kurias pradės nuo antrojo raundo. Be jokių abejonių komandos pagrindinis žaidėjas – QB Lamar Jackson, jis taip pat yra vienas iš kandidatų laimėti MVP apdovanojimą.

„Ravens“ išsiskiria itin agresyviu žaidimo stiliumi, visose trijose pagrindinėse linijose turi puikius žaidėjus ir daugybę talento. Kamuolio gaudytojai Odell Beckham Jr. ir Zay Flowers komandai atveria kur kas daugiau galimybių puolime. 

baltimore-ravens

Komandos x-faktoriais galima išskirti gynybos duetą Michael Pierce ir Justin Madubuike. Abu žaidėjai turi solidų sezoną ir galima net neabejoti, kad atkrintamosiose bus didelė problema varžovams.

Savo pajėgumą „Ravens“ pademonstravo gruodžio pabaigoje, kai net 33 – 19 sutriuškino vienus iš favoritų „49ers“. Šiuo metu už tai, kad Baltimore „Ravens“ taps NFL čempionais yra duodamas 4,10 koeficientas.

Buffalo „Bills“

AFC diviziono nugalėtojai į atkrintamąsias ateina būdami geroje formoje. Reguliarųjį sezoną užbaigė laimėdami šešias rungtynes iš septynių, o vienintelis pralaimėjimas po pratęsimo prieš „Eagles“.

Paskutinėse reguliaraus sezono rungtynėse sprendė, kurią vietą „Bills“ užims ir išvykoje pavyko nugalėti solidžią Majamio komandą. Tai parodė, kad Buffalo komanda atkrintamosioms yra pasiruošusi. 

buffalo-bills

Jeigu pažvelgtume į pirmąjį raundą, jame laukia „Steelers“ be, tikėtina, kad vieno svarbiausių gynybos žaidėjų T.J. Watt. Net ir su T.J. Watt „Steelers“ yra viena silpniausių komandų atkrintamosiose, todėl „Bills“ turėtų be didesnių problemų patekti į konferencijos pusfinalį, kur ir prasidės pagrindiniai iššūkiai.

Šiuo metu, kad Buffalo „Bills“ taps čempionais yra suteikiamas 7,40 koeficientas. Vienas iš pagrindinių komandos pliusų yra tai, kad ilgus metus sudėtis žaidžia kartu. Nemaža dalis sudėties yra sukaupusi ir atkrintamųjų patirties.

Dallas „Cowboys“

Iš šių keturių komandų, Dalaso „Cowboys“ suteikiamas didžiausias koeficientas – 8,60. Tačiau, ši ekipa gali pasigirti tuo, kad vienintelė šį sezoną namuose dar nepralaimėjo. Pirmajame raunde laukia susitikimas prieš „Green Bay Packers“, prieš kuriuos „Cowboys“ yra laikomi favoritais.

Čia atsižvelgti galima į tai, kad „Cowboys“ namie dar nepralaimėjo, o taip pat bus žaidžiama prieš komandą, kurioje QB neturi atkrintamųjų patirties. 

Vienas iš didžiausių „Cowboys“ komandos pliusų yra tai, sudėtis pajėgi ne tik triuškinti ir žaisti, kai viskas sekasi, bet ir laimėti sunkias, intriguojančias rungtynes. Didžiausias iššūkis bus rungtynės išvykose.

Namuose komanda dar nepralaimėjusi, tačiau reguliariajame sezone išvykoje laimėjo 4 kartus ir pralaimėjo 5. Aukšta vieta reitinge reiškia, kad pirmajame ir antrajame raunde žais namuose, tačiau, galimai, konferencijos finale gali tekti žaisti išvykoje – kaip ir NFL finale, kuris vyks Las Vegase.

Martynas Norvilas nuo jaunystės žavėjosi kazino ir sporto lažybomis, o bėgant metams tapo šios srities ekspertu. Dėl savo aistros statymams jis praleido daugybę valandų studijuodamas įvairias sporto šakas ir strategijas, analizuodamas tikimybes ir tobulindamas savo įgūdžius. Martyno didžiulis žinių bagažas ir patirtis pelnė jam lažybų žaidėjų ben ..