2024 m. Olimpinė krepšinio atranka – Prognozės

Liepos pirmą savaitę sužinosime keturias rinktines, kurios vyks į 2024 m. Paryžiaus olimpines žaidynes. Liepos 2–7 dienomis keturiose šalyse vyks keturi atskiri turnyrai, kuriuose dalyvaus po šešias rinktines.

Tik viena rinktinė iš turnyro iškovos kelialapį į olimpiadą. Vietą olimpinėse žaidynėse jau turi aštuonios rinktinės: Prancūzija, JAV, Kanada, Pietų Sudanas, Japonija, Australija, Vokietija ir Serbija.

Lietuvos krepšinio rinktinė varžysis Puerto Rike vyksiančiame turnyre, kuriame pagrindiniais varžovais laikomi šeimininkai bei Italijos krepšininkai. Jeigu lietuviams pavyks laimėti turnyrą ir patekti į olimpines žaidynes, jose reikės varžytis C grupėje, kurioje jau laukia JAV, Serbijos ir Pietų Sudano rinktinės. 

Kiekviename turnyre galima išskirti favoritus, tačiau intrigos tikrai niekur netrūks. Galbūt, antrasis turnyras Latvijoje neturi tokių ryškių rinktinių, tačiau šeimininkams latviams lengva vis tiek nebus.

Daugelio dėmesys krinta į atranką Graikijoje, kurioje šeimininkams iššūkį mes Slovėnija, Kroatija bei Dominikos Respublika. 

Visų turnyrų formatas yra toks pats – dvejose grupėse varžosi po tris komandas, iš kurių po dvi patenka į pusfinalį. Pirmą vietą grupėje užėmusi komanda žaidžia prieš kitos grupės antrą komandą.

Pusfinalių laimėtojos susitinka finale ir į olimpines žaidynes patenka tik finalą laimėjusi rinktinė. Visuose turnyruose pusfinaliai vyks liepos 6 d., o finalas liepos 7 d. 

Pagrindiniai akcentai:

 • Turnyro Ispanijoje prognozės: Tikėtinas Ispanijos ir Suomijos finalas, kuriame Ispanija užsitikrins olimpinį kelialapį.
 • Turnyro Lenkijoje prognozės: Tikėtinas Latvijos ir Brazilijos finalas, kuriame Latvija užsitikrins olimpinį kelialapį.
 • Turnyro Graikijoje prognozės: Tikėtinas Slovėnijos-Graikijos finalas, kuriame Slovėnija greičiausiai laimės, jei žais Dončičius.
 • Turnyras Puerto Rike Prognozės: Krepšinio bukmekeriai prognozuoja, kad turnyrą laimės Lietuva, kurios galinga priekinė linija suteiks jai pranašumą finale.
2024m-krepšinio-olimpinių-žaidynių-atranka-prognozės
📖 Turinys

Pirmas turnyras – Ispanijoje

Ispanams nebuvo sėkmingas paskutinis FIBA pasaulio krepšinio čempionatas, todėl vietą olimpinėse žaidynėse reikės iškovoti per papildomą atranką.

Valensijoje vykstančiame turnyre šeimininkai yra laikomi ryškiais favoritais, o išskirti galima tik Suomius ir Bahamų rinktinę. Angola, Libanas yra silpniausios turnyro komandos, nustebinti gali Lenkija, tačiau įveikti ispanus bus be galo sunku. 

A grupė

 • Libanas
 • Angola
 • Ispanija

A grupėje ispanai turės dvi kontrolines rungtynes – kitaip susitikimų prieš Angolą ir Libaną negalima pavadinti. Varžovo nuvertinti tikrai nereikia, tačiau sunkiai įsivaizduojama, kaip ispanai nepatenka į pusfinalį – jiems užtenka bent kartą laimėti prieš vieną iš šių rinktinių.

Kadangi kitoje grupėje varžovai panašaus pajėgumo, nėra svarbu, kuri vieta grupėje bus užimta, svarbiausia yra patekti į pusfinalį. 

Olimpinis krepšinio turnyras yra išskirtinis, ir tai yra unikali galimybė Angolai ir Libanui prie jo priartėti. Viena iš šių rinktinių žais pusfinalyje, o tai reiškia, kad dvi pergalės juos skirtų nuo didelės šventės Paryžiuje. 

B grupė

 • Suomija
 • Lenkija
 • Bahamai

Čia daug kas favoritais išskiria suomius arba lenkus, tačiau labiausiai nustebinti gali Bahamų rinktinė. Jie į atranką pateko ne veltui – papildomos atrankos finale įveikė Argentiną, kurioje žaidė Facundo Campazzo, Nicolas Brussino, Carlos Delfino, Gabriel Deck, Patricio Garino.

Visos atrankos lyderiai Bahamų rinktinėje buvo trys NBA krepšininkai – Deandre Ayton, Buddy Hield ir Eric Gordon, kuris finale surinko 27 taškus. Naudingai žaidė ir Travis Munnings, kuris pridėjo 16 taškų. 

bahamu-krepšinio-rinktinė

Po sėkmingos atrankos, atsirado kalbų, kad „Warriors“ komandos gynėjas Klay Thompson taip pat nori prisijungti prie Bahamų rinktinės ir padėti atrankoje į olimpines žaidynės.

Didelė tikimybė, kad K. Thompson neprisijungs, tačiau D. Ayton, B. Hield ir E. Gordon turėtų žaisti ir pratęsti pradėtą darbą. Visiems trims žaidėjams NBA sezonas jau baigėsi, todėl turės pakankamai laiko pailsėti bei tuo pačiu pasiruošti atrankai. 

Suomija 2022 m. Europos čempionate visus nustebino savo gražiu, greitu ir pergalingu žaidimu. Ryškus rinktinės lyderis – Lauri Markkanen parodė save FIBA krepšinyje, kur yra sunkiai sustabdomas.

Vis tik, suomiams nenusisekė pasaulio krepšinio čempionatas ir komandos galimybės prieš šią atranką iš karto sumažėjo. Lenkija nors ir nėra kažkuo išsiskirianti rinktinė, tais pačiais 2022 m. sugebėjo ketvirtfinalyje įveikti Slovėnus ir čempionate liko ketvirtoje vietoje.  

Prognozė 

Akivaizdu, kad iš A grupės išskirti galima ispanus, kurie privalo užimti pirmą vietą grupėje ir geros formos žengti į pusfinalį. Suomija, Lenkija ir Bahamai priklausomi nuo to, ar rinktinei padės visi svarbiausi žaidėjai. Lenkija iš šios trijulės atrodo kaip silpniausi, todėl pusfinalyje turėtume išvysti Bahamus ir Suomiją.

Geriausius koeficientus rasite mūsų atrinktose geriausiose lažybų bendrovėse.

ricky-rubio

L. Markkanen turės pakankamai laiko atsigauti po NBA sezono, todėl jeigu jie grupėje užims pirmą vietą ir išvengs ispanų, turnyro finale turėtume išvysti Ispaniją – Suomiją, kas būtų 2022 m. Europos krepšinio ketvirtfinalio pakartojimas. 

Nors Ispanijos krepšinio rinktinės žaidimas paskutiniu metu nėra dominuojantis kaip anksčiau ir galime stebėti kartų kaitą, sudėtyje yra pakankamai talento, kad būtų laimėtas turnyras ir tuo pačiu dar patriukšmauta olimpinėse žaidynėse.

Džiugi žinia ispanams yra tai, jog Ricky Rubio grįžo į krepšinį ir šiuo metu žaidžia „FC Barcelona“ komandoje. Jis turėtų rungtyniauti ir atrankoje bei būti vienas svarbiausių rinktinės žaidėjų. 

Aktualūs klausimai

🏀 Kiek komandų iš atrankos turnyrų pateks į 2024 m. Paryžiaus olimpines žaidynes?

Į 2024 m. Paryžiaus olimpines žaidynes pateks keturios komandos, po vieną iš kiekvieno iš keturių atskirų turnyrų.

🏀 Kada vyks 2024 m. Krepšinio olimpinių žaidynių atranka?

2024 m. Krepšinio olimpinių žaidynių atranka vyks Liepos 2-7 dienomis.

🏀 Kuriose šalyse vyks 2024 m. krepšinio olimpinių žaidynių atrankos turnyrai?

2024 m. krepšinio olimpinių žaidynių atrankos turnyrai vyks Ispanijoje, Lenkijoje, Graikijoje ir Puerto Rike.

🏀 Kurios komandos jau pateko į 2024 m. Paryžiaus olimpines žaidynes?

Į olimpines žaidynes jau pateko aštuonios komandos: Prancūzija, JAV, Kanada, Pietų Sudanas, Japonija, Australija, Vokietija ir Serbija.

🏀 Kas yra kiekvieno, 2024 m. krepšinio olimpinių žaidynių atrankos, turnyro favoritai?

Favoritais yra laikomos Ispanijos, Latvijos, Slovenijos ir Lietuvos rinktinės.

Antras turnyras – Latvijoje

Latviai paskutiniu metu maloniai stebina ir turi unikalią galimybę patekti į olimpines žaidynes. Praėjusią vasarą pasaulio čempionate Latvija įveikė tokius varžovus kaip Prancūziją, Ispaniją ir Braziliją.

Ketvirtfinalyje tik keliais taškais nusileido būsimiems čempionams vokiečiams, o vėliau dėl penktos vietos sutriuškino ir Lietuvos rinktinę. 

Apsiėmę organizuoti atrankos turnyrą, latviai daug spaudimo uždėjo ant savo krepšininkų, tačiau burtų ceremonija buvo ypač sėkminga ir Latvija negavo nei vieno labai stipraus varžovo. Braziliją jau yra įveikusi praėjusiais metais, nustebinti gali nebent Juodkalnija. 

A grupė

 • Sakartvelas
 • Filipinai
 • Latvija

Filipinus A grupėje galima išskirti kaip silpniausią rinktinę ir į pusfinalį turėtų žengti Tornike Shengelia vedama Sakartvelo rinktinė bei namuose žaisiantys latviai.

Net jeigu Filipinai ir atvažiuos su NBA rungtyniaujančiu Jordan Clarkson, žaidimas pasaulio čempionate nebuvo įtikinamas, o per metus situacija labai nepasikeis. 

latvijos-krepšinio-rinktinė

Latvija nėra aišku ar žais su Kristaps Porzingiu, kuris šiuo metu NBA atkrintamosiose nežaidžia dėl traumos, o Bostono „Celtics“ turi didelius šansus patekti į NBA finalą, kuris potencialiai gali pasibaigti likus mažiau nei dvejoms savaitėms iki atrankos. Daugiau apie tai skaitykite mūsų paruoštoje NBA atkrintamųjų apžvalgoje.

Vis tik, jeigu K. Porzingis ir nežais, latviai jau pasaulio čempionate parodė, kad jų nurašyti anksčiau laiko nereikia ir tokiu žaidimu užsitarnavo favorito statusą ne tik A grupėje, bet ir visame turnyre. 

B grupė

 • Brazilija
 • Kamerūnas
 • Juodkalnija

Kamerūnas yra B grupės autsaideriai, iš kurių nieko daug nesitikima. Net jeigu ir pavyktų patekti į pusfinalį, ten pasipriešinti prieš A grupės komandas šansų būtų nedaug. Visas dėmesys čia bus į Braziliją ir Juodkalniją.

Abi komandos turi pakankamai talento laimėti ne tik grupę, bet ir visą atranką. Juodkalnijai nebuvo sėkmingas pasaulio čempionatas, tačiau atrankoje turėtų padėti tokie žaidėjai kaip Nikola Vucevič, Nikola Ivanovič, Bojan Dubljevič, Kendrick Perry, Nemanja Radovič, Marko Simonovič. 

juodkalnija

Brazilijoje vyksta kartų kaita ir paskutiniu metu demonstruojami vis geresni rezultatai. Atrankoje turėtume pamatyti Bruno Caboclo, Yago Santos, Cristiano Felicio, Lucas Dias, Vitor Benite.

Nėra aišku ar žais visus metus dėl traumos praleidęs Raul Neto, tačiau vis dar žaidžia ir FIBA Čempionų lygos sezono MVP išrinktas buvo 40-metis Marcelinho Huertas, kuriam atrankoje jau bus 41-eri. 

Prognozė 

A grupėje į pusfinalį turėtų patekti Sakartvelas ir Latviją, tuo tarpu B grupėje Brazilija ir Juodkalnija. Finale yra laukiamas Latvijos ir Brazilijos susitikimas. Komandos tarpusavyje žaidė 2023 m. pasaulio krepšinio čempionate ir tada latviai net 104:84 šventė pergalę. 

Brazilijos pasirodymas priklauso nuo to, kokius žaidėjus pavyks atsivežti, tuo tarpu Latvijoje be K. Porzingio, kuris gal ir žais, turėtų rungtyniauti visi likę geriausi krepšininkai.

Padėti rinktinei turėtų ir Artūrs Žagars, kuris atsigavo po traumos ir sezoną užbaiginėja Vilniaus „Wolves“ komandoje. Savų žiūrovų palaikoma rinktinė turėtų iškovoti kelialapį į olimpines žaidynes. 

Trečias turnyras – Graikijoje

Graikijos turnyre laukiama daugiausiai intrigos, kadangi čia jau grupių etape netrūks permainingų kovų. Jau dabar kalbama, kad turnyro finale susitiks Luka Dončič prieš Giannis Antetokounmpo, tačiau skubėti nereikia.

L. Dončič vis dar žaidžia NBA atkrintamosiose ir jeigu patektų į NBA finalą, turėtų nedaug laiko iki atrankos. Tačiau, slovėno nuo atrankos neturėtų niekas sustabdyti, nebent būtų patirta trauma. Slovėnija rimtai ruošiasi artėjančiam turnyrui, kadangi natūralizavo ir Josh Nebo. 

karl-anthony-towns

G. Antetokounmpo nežaidė NBA atkrintamosiose dėl patirtos traumos ir nėra aišku, kaip greitai pavyks atsigauti. Jeigu puolėjas negalės rungtyniauti, graikų šansai net ir namuose stipriai sumažėtų.

Nuvertinti nereikia Kroatijos, kuri visada turi talentingų žaidėjų, bet niekaip nieko nelaimi. Dominikos Respublika gali atvažiuoti su Karl-Anthony Towns, o pati rinktinė parodė savo potencialą FIBA pasaulio čempionate. 

A grupė

 • Slovėnija
 • Naujoji Zelandija
 • Kroatija

Slovėnija yra A grupės favoritė ir čia bus svarbu užimti pirmą vietą, kad pusfinalyje nereikėtų žaisti su Graikija. Iš dalies nėra skirtumo, kada su šia rinktine teks susidurti, kadangi į olimpines žaidynes pateks viena komanda, tačiau gali būti ir taip, kad graikai pusfinalyje nusileistų kroatams. 

Dėl antros vietos grupėje kausis Kroatija ir Naujoji Zelandija. Zelandus galima laikyti grupės autsaiderius – iš jų niekas nieko daug nesitiki, tuo tarpu Kroatija turėtų atvažiuoti su tokiomis pavardėmis kaip Jaleen Smith, Mario Hezonja, Ivica Zubac, Dario Šarič, Bojan Bogdanovič. Gerą dieną vienose rungtynėse jie gali rimtai pasipriešinti ir slovėnams.

kroatijos-krepšinio-rinktinė

B grupė

 • Egiptas
 • Graikija
 • Dominikos Respublika

Šioje grupėje Graikija yra ryški favoritė – net jeigu ir nežaistų G. Antetokounmpo, savo grupę laimėti graikai vis tiek privalo.

Jeigu praėjusiais metais į pasaulio čempionatą atsisakė važiuoti beveik visi pagrindiniai žaidėjai, tai namuose vykstančioje atrankoje turėtume išvysti visus pagrindinius krepšininkus – Kostas Sloukas, Konstantinos Mitoglou, Kostas Papanikolaou, Giannoulis Larentzakis, Ioannis Papapetrou, Nikos Rogkavopoulos, Tyler Dorsey, Thanasis Antetokounmpo. 

Dominikos Respublikos rinktinės rezultatai priklauso nuo to, ar pavyks atsivežti Karl-Anthony Towns. Su juo komandos pajėgumas ženkliai didesnis, ką galėjome pamatyti ir pasaulio čempionate. Be NBA žvaigždės rinktinė taip pat išskirti galima Victor Liz, Andres Feliz, Angel Delgado, Jean Montero. 

Prognozė 

Jeigu visos rinktinės atvyks stipriausios sudėties, turnyro finale turėtume išvysti Slovėnija – Graikija susitikimą. Slovėnai jau žino, ką reiškia laimėti atranką ir patekti į olimpines žaidynes – tą jie padarė prieš Tokijo olimpines žaidynes, kai atrankos finale įveikė Lietuvos rinktinę. 

luka-doncic

Į turnyro finalą graikai gali patekti ir be G. Antetokounmpo, tačiau finale be puolėjo jau bus labai sunku. Jeigu slovėnai atvyks su Klemen Prepelič, Jaka Blažič, Edo Murič, Vlatko Čančar ir savo vietą atradusiu Josh Nebo, į olimpines vykti turėtų L. Dončič vedama rinktinė. 

Ketvirtas turnyras – Puerto Rike

Turnyras Puerto Rike Lietuvoje susilauks daugiausiai dėmesio, tačiau bendrai intrigos daug nėra laukiama. Įdomiausios turnyro rungtynės turėtų būti finalas – iki tol nustebinti gali nebent Puerto Riko ir Italijos susitikimas.

Kiekvienoje grupėje yra po ryškią autsaiderę, o Lietuva yra laikoma turnyro favorite – Jonas Valančiūnas ir Domantas Sabonis jau baigė NBA sezoną, todėl turės pakankamai laiko atsigauti ir pasiruošti atrankai. 

A grupė

 • Lietuva
 • Meksika
 • Dramblio Kaulo Krantas

A grupė viena iš silpniausių tarp visų atrankos turnyrų ir iš dalies primena tik Ispanijos turnyro A grupę, kurioje šeimininkai varžosi su Angola ir Libanu.

Lietuvai svarbiausia patekti į pusfinalį, kadangi užėmus pirmą arba antrą vietą vis tiek teks susitikti su Puerto Riku ir su Italija – kažkuri bus varžovė pusfinalyje, kažkuri finale. Dramblio Kaulo Kranto rinktinė yra grupės autsaiderė, gali bandyti priešintis Meksikai, tačiau šansų daug nėra. 

valanciunas

Meksika ir Lietuva tarpusavyje žaidė 2023 m. FIBA pasaulio krepšinio čempionate ir tada lietuviai laimėjo net 96:66. Tokio didelio sutriuškinimo antrą kartą nėra laukiama, tačiau pergalė turėtų būti užtikrinta.

Lietuva grupėje turės dvi aukšto lygio kontrolines rungtynes, kas turėtų padėti įsivažiuoti ir į pusfinalį žengti geresnės formos. 

Lietuvos krepšinio rinktinės vyriausiasis treneris Kazys Maksvytis sakė, kad nei vienas žaidėjas neatsisakė padėti rinktinei, todėl jeigu per likusius kelis mėnesius nebus patirtų traumų, turėtume išvysti visus geriausius krepšininkus.

Tai reiškia, kad rinktinės pagrindą turėtų sudaryti tokie žaidėjai kaip Jonas Valančiūnas, Domantas Sabonis, Marius Grigonis, Rokas Jokubaitis, Ignas Brazdeikis, Tadas Sedekerskis, Mindaugas Kuzminskas ir kiti. 

B grupė

 • Italija
 • Puerto Rikas
 • Bahreinas

Šioje grupėje Bahreinas yra ryškus autsaideris ir jau galima sakyti, kad Puerto Rikas bei Italija turi vietą pusfinaliuose. Klausimas lieka tas, kuri komanda pasiims pirmą vietą ir pusfinalyje išvengs Lietuvos.

Didelė tikimybė ir tai, jog komanda, kuri užims pirmą vietą grupėje žais ir finale, nes tiek šeimininkai, tiek italai turi pajėgesnę rinktinę nei dabartinė Meksika. 

Simone-Fontecchio

Puerto Rikas šioje atrankoje gali būti labai pavojingas, kadangi turi daug talento gynėjų linijoje. Rinktinei padės Eurolygoje siaučiantis Markus Howard, taip pat žaisti turėtų „Pelicans“ rungtyniaujantis J. Valančiūno komandos draugas Jose Alvarado. O dar yra tokie krepšininkai kaip John Holland, Isaiah Pineiro, Tremont Waters. 

Italams šansai patriukšmauti atrankoje nėra blogi, tačiau labai daug priklauso nuo to, ar rungtyniauti galės Simone Fontecchio.

Be puolėjo Italijos rinktinei bus be galo sunku – jeigu prieš Puerto Riką galės atsakyti greitu žaidimu, tai prieš Lietuvą bus per daug sunku be tikro vidurio puolėjo, kurio rinktinei trūksta jau daugelį metų. 

Prognozė 

Akivaizdu, kad iš A grupės išskirti galima tik Lietuvos rinktinę, kuriai, panašu, kad reikės nugalėti tiek Italiją, tiek ir Puerto Riką.

Meksika pasipriešinti gali, bet šansų pusfinalyje prieš B grupės komandas daug nėra. Jeigu Lietuva atvažiuos pajėgiausios sudėties, kas panašu, jog taip ir nutiks, ją galima laikyti gana ryškia favorite. 

Puerto Rikas gali nustebinti vieneriose rungtynėse, kadangi žais prie savų žiūrovų, o komandos gynėjai tokie, kurie pajautę metimą gali primėtyti ypač daug taškų. Italams prieš juos žaisti gal netgi bus parankiau, nes turi mobilius aukštaūgius, tuo tarpu Lietuvos didžiausias ginklas yra priekinė linija.

Tiek Puerto Rikas, tiek Italija neturės ką pastatyti prieš Joną Valančiūną ir Domantą Sabonį. Lietuva čia turi gerus šansus sugrįžti į olimpines žaidynes ir neiškovotą kelialapį būtų galima laikyti fiasko. 

Martynas Norvilas nuo jaunystės žavėjosi kazino ir sporto lažybomis, o bėgant metams tapo šios srities ekspertu. Dėl savo aistros statymams jis praleido daugybę valandų studijuodamas įvairias sporto šakas ir strategijas, analizuodamas tikimybes ir tobulindamas savo įgūdžius. Martyno didžiulis žinių bagažas ir patirtis pelnė jam lažybų žaidėjų ben ..