Pradžiamokslis, kaip naudotis tekstinėmis užklausomis sporto duomenų bazėje

Norint gerai išanalizuoti didžiausių pasaulio sporto lygų statistiką, prireikia nemažai laiko. Negana to, kad reikia turėti pakankamą kiekį šaltinių (tinklalapių), kurie pateikia norimus duomenis, visus juos dar dažnai tenka išnarplioti savaip.

Tai virsta į lenteles „Microsoft Excel“ programoje, užrašus knygutėje, ilgas paieškas ar darbą skaičiuotuvu.

Vis dėlto yra ir kiek paprastesnis būdas, tik su juo reikia apsiprasti – sporto duomenų bazė „SportsDatabase.com“.

Tai įrankis sukurtas specialiai tiems, kurie lažinasi, bet naudingas ir entuziastams.

„SportsDatabase.com“ naudoja SDQL – The Sport Data Query Language. Turintys bent kiek minimalios programavimo patirties, supras, kad tai yra įrankis, kurio pagalba, pačiam tereikia suvesti tekstinę užklausą ir prieš savo akis išvysi jos rezultatus. Panašiai daugelis internetinių tinklalapių naudoja MySQL duomenų bazę.

Veikimas vyksta panašiu principu, o šiuo metu „SportsDatabase.com“ siūlo Kanados amerikietiško futbolo lygos (CFL), JAV beisbolo lygos (MLB), Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA), JAV studentų krepšinio ir futbolo lygų (NCAA), Nacionalinės amerikietiško futbolo lygos (NFL), Nacionalinės ledo ritulio lygos (NHL) ir Moterų Nacionalinės krepšinio lygos (WNBA) statistiką.

Pagrindinės nuorodos:

Taigi, kaip viskas vyksta?

Arba sugebate programuoti ir pasinaudojate suteikta API prieiga bei ištraukiate reikiamą informaciją, arba paprasčiausiai rašote tekstinę užklausą.

Tekstinė užklausa įprastai yra „parametrai @ sąlygos“.

Vienas iš paprasčiausių pavyzdžių sužinoti, kiek taškų kiekvienose šio sezono rungtynėse pelnė NBA komanda Bostono „Celtics“:

date, points @ team=Celtics and season=2017

SDQL1

Čia date ir points yra parametrai, o po jų seka sąlygos – šiuo atveju tai yra komanda („Celtics“) ir sezonas (2017).

Tačiau tai pakankamai paprastas pavyzdys ir kur kas naudingesnė SDQL yra, kuomet norima gauti šį tą sudėtingesnio.

LeBron James:P:points > 30,40,50

SDQL2

Ši sąlyga pateikia rezultatus, kaip sekėsi LeBrono Jameso atstovaujamai komandai, kuomet šis žaidėjas pelnė daugiau nei 50/40/30 taškų.

Daugiau informacijos apie sintaksę ir rezultatų gavimą yra SDQL.com tinklalapyje.

Kitoje straipsnio dalyje pamėginsime šį įrankį panaudoti praktikoje – atlikti analizę.

Martynas Norvilas nuo jaunystės žavėjosi kazino ir sporto lažybomis, o bėgant metams tapo šios srities ekspertu. Dėl savo aistros statymams jis praleido daugybę valandų studijuodamas įvairias sporto šakas ir strategijas, analizuodamas tikimybes ir tobulindamas savo įgūdžius. Martyno didžiulis žinių bagažas ir patirtis pelnė jam lažybų žaidėjų ben ..