UEFA Čempionų Lyga: Barcelona – PSG Apžvalga

Tęsiame savo naująją rubriką ir šį kartą leisimės į kelionę po Čempionų Lygos atkrintamasias! Per šią rubriką apžvelgsime įdomiausias dienos rungtynes. Taigi per šį laikotarpį išvysite 4 straipsnius su mūsų įžvalgomis, pastebėjimais ko galima tikėtis iš komandų, bei nuomones kas turi geriausius šansus žengti į kitą etapą.

📖 Turinys

Barcelona – PSG

Pirmąją apžvalgą pradėsime katalonų ir Paryžiaus klubų apžvalgomis kuriuos likimas suveda ne pirmą kartą. Tiesa paskutinis šių komandų susitikimas ir vyko atkrintamosiose tik tą kartą abi komandos susitiko ketvirtfinalyje, kuriame Barcelona sugebėjo įrodyti savo pranašumą. Na o šį kartą istoriją rašysime iš naujo, nes komandos susitinka jau dabar – aštuntfinalyje. 

Turnyras: UEFA Čempionų Lyga (aštuntfinalis)

Stadionas: „Parc des Princes”, Paryžius

Data: 2017m. vasario 14 d.

Laikas: 21:45 val.

Barcelona

Kelionę pradėsime nuo vienos geriausių komandos visame pasaulyje – Barcelona. Pasižvalgius atgal į grupių etapą  galime išvysti jog didelių problemų katalonai neturėjo. Be didelio vargo surinkti 15 taškų, 1 vieta grupėje, o įvarčių santykis pavydėtinas 20 įmuštų ir vos 4 praleisti. Tiesa iš 4 praleistų paskutinius 3 ispanai privalėjo traukti per paskutines grupės rungtynes prieš Manchester City, kurios nieko nelėmė ispanams. Taip pat norisi atkreipti dėmesį ir į „magiškąjį trejetą” Messi, Neymar ir Suarez mušė didžiąją liūto dalį įvarčių, bendromis jėgomis jie pasiekė net 14! Kalbant apie patį žaidimą bei demonstruojamą formą, ispanams dar reikia padirbėti, nes jų potencialas kur kas didesnis, negu pirmąją sezono pusę demonstruojama forma. Vis tik vietinę lyga gali tekti šį sezoną ir paaukoti, nes karališkojo klubo atsiplėšimas šiuo metu 5 taškai bei vienerios rungtynės atsargoje. Taip, tai klubo fanams didelis nusivylimas, bet atimti galimybę Real futbolininkams pasiekti rekordą laimint Čempionų lygos taurę du sezonus iš eilės būtų kur kas saldesnis pasiekimas nei La Liga trofėjus.

Luis Enrique – Barcelona treneris, komandai sėkmingai vadovauja jau trečiąjį sezoną. Kalbant kaip apie patį strategą, jis sėkmingai pratęsė tiek Guardiola tiek Vilanova darbą su 4-3-3 taktine schema ir „tiki-taka” prieš akį. Kad ir kaip viskas gražiai atrodytų, bet eilę metų katalonų „achilo kulnas” tampa gynyba. Puyol baigus karjera vis nesiseka surasti idealios „antros pusės” Pique kurie sudarytų tvirtą gynybos pagrindą. Nors kalbant apie vidurio gynėją šį sezoną Barcelona nusipirko prancūzą S. Umtiti kuris perspektyvoje manau galėtų sudaryti puikią gynėjų porą su jau minėtuoju Pique, bet to dar gali tekti palaukti. O dabar tenka Mascherano atitraukti žemiau kuris, kad ir kaip gerai rungtyniautų, bet ūgio kartais pritrūksta bandant išlošti dvikovas.

Paris Saint Germain

Kitoje barikadų pusėje įsikūrusi Paris Saint Germain futbolininkai kurie šį kartą bus nusiteikia atsirevanšuoti. Jeigu kalbant apie Barcelona buvo galima sakyti jog jie neturėjo didesnių problemų išeinant iš grupės bei tuo pačiu užimant pirmą vietą, tai PSG situacija kiek kitokia. Prancūzai buvo praktiškai užsitikrinę pirmąją vietą grupėje, bet paskutiniame ture lygiasios su autsaideriais Ludogorets futbolininkais privertė užleisti Arsenal futbolininkams pirmąją vietą grupėje. Komanda per šešerias rungtynes sugebėjo pelnyti 13 įvarčių ir savo ruožtu buvo priversti 7 kartus kamuolį traukti iš savųjų vartų tinklo. Na žinant, kad prancūzai iš rankų paleido pirmąją vietą grupių etapas tikrai nesusiklostė kaip jie norėjo, bet bus puiki proga išsianalizuoti ir nebekartoti daugiau tokių pačių klaidų.

Šį sezoną komandą papildė ne tik žaidėjai, bet ir treneris – Unai Emery. Pakankamai jaunas, perspektyvus strategas, atvykęs iš Sevilla klubo kuriame sugebėjo nuveikti išties nemažai. Pradėkime nuo to jog lygoje jo vadovaujama komanda buvo visada konkurencinga ir ne kartą atėmusi taškus iš grandų, toliau buvo iškovoti 3 Europos Lygos trofėjai! Žinant prieš kokias komandas buvo žaista tas skaičius galėjo būti ir 0, na ir dar pridėkim jog paskutiniais metais nužingsniavo iki finalo Ispanijos taurėje kur tik vėl gi po pratęsimo pripažino Barcelona pranašumą. Atvykdamas į Paryžių Emery iš Sevilla klubo pasikvietė lenką Krychowiak kuris buvo vienas iš pagrindinių komandos variklių, stabilus, užtikrintas bei produktyvus pastiprinimas. Turbūt nesuklysiu teigdamas jog dabar stiprioji Prancūzų pusė yra saugų linija kuriai noro bei talento tikrai netrūksta. Kalbant apie atakuojančią grandį bei gynybos tai per vasarą buvo prarasti tiek iš vienos tiek iš kitos grandies po vieną kertinių žaidėjų: Ibrahimovic ir Luiz, kurie atlikdavo svarbius vaidmenis komandos planuose. Pats žaidimo planas atėjus ispanui vadovauti komandai iš esmės nesikeitė, prioritetas išliko puolimas, prancūzai mėgsta atakuojantį futbolą, nes sezono eigoje pasipildžius Draxler jų atakuojantis potencialas dar išaugo. Jei buvo galvojama jog puolimas užstrigs išėjus Ibrahimovic tai Cavani visus šiuos gandus paneigė, nes pirmoje sezono pusėje buvo tikras atakų lyderis vietinėje lygoje pelnydamas 18 įvarčių, o Europoje pridėjo 6 tikslius smūgius. 

Statymų pasiūla

Taigi bukmeikeriai šioje poroje visišku favoritu įžvelgia katalonus, kurių už išėjimą į kitą etapą gauname vos 1.25 kas be kalbų neturi jokios vertės. Iš vienos pusės galima pateisinti tokį koeficientą vis tik dvejose rungtynėse įrodyti prancūzams savo pranašumą gali tapti ir misija neįmanoma. Prisiminus šios poros susitikimą prieš porą metų dėmesį atkreipčiau į įvarčius kuriuose būtų galima rasti vertės, nors rungtynės gali prasidėti ir be didesnių išpuolių tiek iš vienų tiek iš kitų, bet eigoje abi yra pajėgios mušti ne po kartą. Na, o geriausius koeficientus šiuo metu galime rasti Unibet kurie už daugiau 2.5 pelnytų įvarčių siūlo 1.82 kas šiuo metu vienas geriausių mūsų akiai pasiūlymų!

Martynas Norvilas nuo jaunystės žavėjosi kazino ir sporto lažybomis, o bėgant metams tapo šios srities ekspertu. Dėl savo aistros statymams jis praleido daugybę valandų studijuodamas įvairias sporto šakas ir strategijas, analizuodamas tikimybes ir tobulindamas savo įgūdžius. Martyno didžiulis žinių bagažas ir patirtis pelnė jam lažybų žaidėjų ben ..