UEFA Čempionų Lyga: Bayern – Arsenal Apžvalga

Tęsiame savo naująją rubriką ir šį kartą leisimės į kelionę po Čempionų Lygos atkrintamasias! Per šią rubriką apžvelgsime įdomiausias dienos rungtynes. Taigi per šį laikotarpį išvysite 4 straipsnius su mūsų įžvalgomis, pastebėjimais ko galima tikėtis iš komandų, bei nuomones kas turi geriausius šansus žengti į kitą etapą.

📖 Turinys

Bayern – Arsenal

Atėjo laikas išvysti dienos šviesą ir antrajai UEFA Čempionų Lygos apžvalgai. Šį kartą leisimės į kelionę po Londono „Arsenal” ir Miuncheno „Bayern” komandų akistatą. Komandos viena kitą puikiai pažįsta, nes per paskutinius penkis metus tai bus jų trečias susitikimas aštuntfinalį! Jei žvalgysimės ir praeitį matysime jog anglams peršokti vokiečių barjero nepavyksta, bet kaip sakoma trečias kartas nemeluoja! 

Turnyras: UEFA Čempionų Lyga (aštuntfinalis)

Stadionas: „Allianz” arena, Miunchenas

Data: 2017m. vasario 15 d.

Laikas: 21:45 val.

Bayern

Staigmenų kaip ir kiekviena sezoną netrūksta, viena iš gerosios pusės tai padaro, kiti savo ruožtu būna priversti iš blogosios, kaip sakoma negali būti visiems gerai. Šį kartą vokiečiams teko atlikti antrąjį vaidmenį ir grupių etapą užbaigti antroje pozicijoje kas potencialiai jiems lėmė stipresnį varžovą atkrintamosiose. Kaip vėliau paaiškėjo burtai suvedė su senu geru pažįstamu Arsenal klubu. Nors grupių etape vokiečiai su Atletico ir pasidalino po pergale, bet taškai buvo prarasti rytuose prieš maloniai stebinančius, praeito sezono atradimą FK Rostov futbolininkus kas ir nulėmė antrąją poziciją grupėje. Nors mušė ir nemažai 14 įvarčių grupių etape, bet teko traukti net 6 kartus kamuolį iš savųjų vartų tinklo kas galėjo būti ir geresnis rezultatas žinant komandos sudėtį. Pažvelgus į vietinį čempionatą matome jog situacija ten vadinkime įprasta, užimama pirma pozicija, pagrindiniai konkurentai lenkiami 6 taškais, na tikiu jog Ancelotti didelio galvos skausmo neturi.

Pratęsiant apie bavarų strategą – Carlo Ancelotti, tai unikali asmenybė, dirbusi su ne vienu garsiu klubu, o kas labiausiai žavi paskutinės jo karjeros stotelės visos buvo pakankamai sėkmingas su trofėjais prieš akį. Turbūt geresnio pakaitalo Bayern vadovybė ir negalėjo rasti anglų iššūkį nusprendusiam priimti Pep Guardiola. Tokie treneriai kaip italas remiasi filosofija negriauk kas sukurta, tęsk pradėtą darbą. Tai nėra blogai, net gi tokiai komandai turbūt tinkamiausias variantas. Vis tik per metus praleistus Vokietijoje Pepas nebuvo sudėjęs koją ant kojos ir jo įdirbis puikiai matomas, o tai leidžia jau pirmajame sezone Ancelloti tikėtis trofėjų ne tik Vokietijoje, bet ir Europoje, ką padaryti per pirmą sezoną mažai kam pavyksta. Vasarą komanda pasipildė vos keliais žaidėjais, papildymas atvyko iš principinio varžovo Borussia vienas lyderių Hummels kuris tik padidina konkurencija gynybos širdyje, o kitas pirkinys tai jaunasis portugalų talentas Sanches už kurį buvo pakloti dideli pinigai, bet jei lūkesčiai pasiteisins jis tą sumą atpirks su kaupu. Kalbant apie pačią sudėtį, tai silpnų apčiuopti labai sunku, komandoje išlaikomas tarp jaunystės ir patirties balansas, netrūksta jaunų perspektyvių žaidėjų, ši komanda tiesiog sutverta skinti titulus. Nors visur įžvelgiam tik pliusus, bet yra dalykų kurie nuo mūsų nepriklauso. Traumas šiuo metu gydo Boateng, svarbi persona, vienas lyderių gynybos grandyje, prognozuojama, kad nespės išsilaižyti ant pirmų rungtynių traumos padarinių ir vidurio gynėjų porą greičiausiai teks sudaryti Martinez su Hummels. Kitas nuskriaustasis – Thiago, taip pat labai svarbus žaidėjas aikštėja, ne tik noru ir atsidavimu, bet ir kokybės atžvilgiu, prognozuojama jog taip pat nespės sugrįžti ant pirmųjų rungtynių.

Arsenal

Atėjo laikas apkalbėti ir nuskriaustuosius Arsenal. Jei apžvelgsime ta patį 5 metų laikotarpį pamatysime jog visais metais identiškai anglu žygis baigdavosi aštuntfinalį. Tai tarsi užburtas ratas, kad ir kokie ambicingi tikslai būtų po grupių etapo viskas virsta pelenais. Iš pirmo žvilgsnio šie metai kitokie, ankstyva prancūzų kalėdinė dovana leido džiaugtis pirmąją vieta grupėje. Grupėje rungtyniauta rezultatyviai, per 6 rungtynes pasiekta 18 įvarčių bei 6 praleisti. Nors praleisti būtų galima ir mažiau, bet žinant angliško futbolo tendencijas tas skaičius galėjo būti ir didesnis. Vis tik propaguojamas kietas, greitas futbolas kuris kartais ir nulemia įvarčių „fiestas”. Kas įdomiausia jog komanda Europoje taip ir neatrado lyderio puolime, nes rezultatyviausias šiuo metu su 4 įvarčiais Ozil, kuris labiau pagarsėjęs dėl savo sukuriamų progų. Vietiniam čempionate vaizdas kitoks. Kanonieriai šiuo metu rikiuojasi antroje pozicijoje vos tašku lenkdami Liverpool ir dviems Tottenham. Anglijoje visada kova vyksta, nesvarbu žaidi su pirma ar paskutine komanda, visos vienodai pavojingos ir gali atimti taškus, todėl šiuo metu trenerių štabas gali būti patenkinti rezultatais.

Arsene Wenger, šį žmogų jau galima vadinti klubo simboliu, 21 sezonas prie Kanonierių vairo, jau vien tai pasako koks šio prancūzo įdirbis padarytas. Nors, kad ir kaip gražiai skambėtų viskas, bet fanai ir vadovybė visada nori trofėjų, o tokioje aplinkoje juos skinti prancūzui sekasi sunkiai, be abejo didelę dalį galima nurašyti ant didelės konkurencijos, bet teisintis tuo negalima. Wenger per šį laikotarpį pagarsėjęs dar dėl savo taupumo, kurio dėka neleidžia klubo vadovybės pinigų ant didelių „transferių”, o žvalgosi į mažiau žinomus, perspektyvius futbolininkus. Nors šią vasarą užtildė visus kritikus nusipirkdamas Mustafi, Xhaka ir Perez kurie atsiejo komandai ne vieną milijoną, bet žvelgiant į perspektyvas tie milijonai tikrai neišmesti į balą. Ypač už pirmąjį dėčiau didelį pliusą! Koscielny iki tol sudarė vidurio gynėjų porą su Mertesacker kuris yra aukštas, bet ūgiu ne visada pavykdavo kompensuoti greičio savybėmis kurios dažnai anglams pakišdavo koją. Kitie du – Xhaka su Perez rungtyniauja aikštės viduryje. Šveicaras labiau gynybinio plano žaidėjas kurio viena pagrindinių užduočių griauti varžovų atakas, kas jam sekasi išties neblogai, nes jau spėjo užsitarnauti trenerio pasitikėjimą ir sėkmingai padeda komandai. Ispanas savo ruožtu yra labiau kūrybinio plano žaidėjas, tik viena bėda jog šiuo metu konkurencija komandoje tokia didelė, todėl jis priverstas kilti dažniausiai nuo suoliuko. Tęsiant apie puolimą tai jei Europoje atakų lyderio nepavyksta atrasti, tai Anglijoje šią rolę atlieka čilietis Sanchez, kuris jau spėjo sukrapštyti 4 įvarčių. Nors įvarčių komanda pelno daug, bet šis skaičius galėjo būti dar didesnis jei ne puolėjo Giroud traumos kurios jam visą pirmąją sezono pusę trukdė rungtyniauti. Kalbant apie traumas, tai kiekvieną sezoną Wenger turi problemų, net ir šiuo metu komandai negali padėti jau minėtasis: Mertesacker, Debuchy, Walcott ir Cazorla, nors ir plati rotacija šiuo metu komandoje, bet konkurencijos atžvilgiu tikrai nepamaišytų, o aikštėje vaizdą nebent pagyvintų.

Statymū pasiūla

Taigi bukmeikeriai šioje poroje ryškiu favoritu vėl gi laiko vokiečius, o už išėjimą į kitą etapą galime gauti vos 1.36 kas kaip ir praeitoje apžvalgoje neturi visiškai jokios vertės. Priekaištauti labai bukmeikeriams negalim, vis tik vokiečiai pelnytai yra favoritai ir anglams norint išeiti į kitą etapą neužteks vien tik sėkmingai sužaisti Allianz arenoje. Žvalgantis kitų alternatyvų į akis krenta Bayern gynybos stabilumas namų aikštėje, šį sezoną per lygoje ir Europoje sužaistas 12 namų rungtynių praleista vos 5 įvarčiai. Už pasirinkimą jog bent viena komanda neįmuš įvarčio gauname 2.12 koeficientą, kas šiuo metu ir yra geriausias pasirinkimas.

Mūsų rekomenduojamas statymas

Martynas Norvilas nuo jaunystės žavėjosi kazino ir sporto lažybomis, o bėgant metams tapo šios srities ekspertu. Dėl savo aistros statymams jis praleido daugybę valandų studijuodamas įvairias sporto šakas ir strategijas, analizuodamas tikimybes ir tobulindamas savo įgūdžius. Martyno didžiulis žinių bagažas ir patirtis pelnė jam lažybų žaidėjų ben ..