UEFA Čempionų Lyga: Manchester City – Monaco

Tęsiame savo naująją rubriką ir šį kartą leisimės į kelionę po Čempionų Lygos atkrintamasias! Per šią rubriką apžvelgsime įdomiausias dienos rungtynes. Taigi per šį laikotarpį išvysite 4 straipsnius su mūsų įžvalgomis, pastebėjimais ko galima tikėtis iš komandų, bei nuomones kas turi geriausius šansus žengti į kitą etapą.

📖 Turinys

Manchester City – Monaco

Štai ir prieš paskutinė, trečioji UEFA Čempionų Lygos apžvalga. Šioje poroje akistata įvyks tarp anglų – Manchester City bei dar vieno Prancūzijos atstovo – Monaco. Tai bus dar vienas naujas puslapis Čempionų Lygos istorijoje, nes šioms komandoms tai bus pirmas tarpusavio susitikimas! 

Turnyras: UEFA Čempionų Lyga (aštuntfinalis)

Stadionas: „Etihad” stadionas, Mančesteris

Data: 2017m. vasario 21 d.

Laikas: 21:45 val.

 

Manchester City

Yra gražus posakis „svajok atsargiai, nes svajonės pildosi” būtent jį pritaikyčiau iš dalies miestiečiams. Arabų šeichai pasvajojo apie Josep Guardiola ir štai jis čia. Kitos svajonės Čempionų Lyga ir Premier Lyga? Turbūt kažko mažiau tikėtis ir negalima pastačius tokį trenerį prie komandos vairo. Mėlyniesiems sezono pradžia prasidėjo lyg iš natų, atsiplėšimas Premier Lygoje nuo persekiotojų, Europoje pirmame ture sumindyti vokiečiai. Visa tai užtildė visus ekspertus, ir jau atrodė turėsime naują jėgą Anglijoje kuri pagaliau sugrąžins futbolo gimtinei garbę. Bet… Visa tai labai greit nutrūko, komandos žaidimo kreivė nusileido žemyn ir reikia viską iš naujo įrodinėti. Vietiniam fronte vos 5 pozicija, Čempionų Lygoje kiek lengviau išeita iš grupės, bet konkurencijos didesnės taip ir nepavyko sudaryti Barcelona futbolininkams. Jei kalbėtume paprastai komanda, kad ir kaip eidama, bet tikslus pamažu įvykdo, o dar ir varžovas Europoje gautas vienas iš palankiausių.

Grįžtant prie trenerio – Josep Guardiola, trofėjus jis mėgsta. Praktiškai nuo naujo karjeros etapo, tampant treneriu jis išsiugdė kartu ir nugalėtojo mentalitetą. Taip, komandos buvo tokios, kad pačios įtakojo laimėti tuos titulus, bet kaip treneris sugebėjo padaryti perversmą futbole. Pritaikęs savo schemas tapo vienu geriausiu strategu. Ne veltui komandos kovoja dėl jo parašo. Šis naujasis karjeros etapas atrodo ne toks sėkmingas, bet reikia tikėtis adaptacija neužtruks ir bus galima stebinti fanus ne tik gražiu žaidimu, bet ir rezultatu. Tik prisilietus naujajam treneriui prie komandos iškart įvyko keletas neišvengiamų pokyčių. Komanda privalėjo išnuomuoti vartininką Hart, prasidėjo pykčiai tarp Toure ir trenerio… Tiesa su pastaruoju situacija jau pasitaisius todėl toliau sėkmingai gali padėti komandai. Vasarą komandą papildė būrys naujų, talentingų žaidėjų: Jesus, Sane, Gundogan, Nolito, Bravo, Stones. Iš peties ispanas sustiprino komandos priekinę linija, kuri tapo kur kas įvairesnė tiek žaidimo tiek rotacijos prasme. Nors komanda įspūdingai atrodo atakoje, bet gynyboje galima atrasti ne vieną silpną vietą, o tai tik įrodo trenerio nuolatinės rotacijos toje grandyje. O vis tai tik įrodo komandos rezultatai, per 38 rungtynes sužaistas Premier ir Čempionų Lygoje praleista net 38 įvarčiai. Rezultatas tokio lygio komandai prastas ir tai reikia kuo skubiau taisyti norint šį sezoną kovoti dėl titulų. Kad ir kaip būtų sunku, visada gyvenima apsunkina traumos. Tiesa šį kartą galima iš dalies pasidžiaugti, nes su komanda nesitreniruoja tik Gundogan, kuris turėtų spėti išsilaižyti savo žaizdą iki pirmųjų tarpusavio rungtynių. Taip pat dėl kortelių komandai negali padėti Fernandinho. Nors abu ir svarbūs žaidėjai, bet sugrįžimas ne už kalnų ir treneriui skaudės galvą tik nuo to ką reiks leisti į aikštę.

Monaco

Kitoje pusėje turime Prancūzus, Monaco futbolininkus, kuriems šis sezonas kaip gražus sapnas iš kurio dar niekas jų neprikėlė. Kalbant apskritai tai turbūt vienintelis klubas šiuo metu kuris negali nei kiek priekaištauti futbolininkams rezultatų atžvilgiu. Pradėkim nuo to jog vietiniam fronte susigrąžinta pirmoji pozicija, taip ten kova vyksta arši ir kiekvienas taškas šiuo metu aukso vertės, bet kai užimi pirmąją poziciją ir nuo tavęs pačio viskas priklauso geriau būti ir negali. Toliau turime Čempionų Lygą, bet ir čia priekaištauti negalima, taip buvo sunku, kautis reikėjo su visais. Vėl gi galutinis grupių etapo rezultatas toks pats kaip ir lygoje – pirmoji vieta. Iš statistinės pusės viskas atrodo dar grėsmingiau. Per 28 rungtynes sužaistas Prancūzijos čempionate ir Europoje įmušta net 74 įvarčiai! Pavydėtinas rezultatyvumas, kad ir ką bekalbėtume atsilaikyti prieš tokį uraganą sunku visiems be išimties.

Kalbant apie trenerį – Leonard Jardim, tai įdomi asmenybė. Tas faktas jog jo vadovaujama komanda muša daug įvarčių neturėtų kelti didelės nuostabos, nes ir praeities karjeros stotelėse jis puikiai sugebėdavo įdiegti atakuojančio futbolo filosofiją. Pridėk dar jog tai išties jauna komanda pagal žaidėjų amžių su keletą patyrusių žaidėjų prieš akį ir gauname jaunatvišką entuziazmą, norą laimėti kas kartais ir pakiša koją. Per vasaros perėjimo langą pavyko susigrąžinti Falcao, kuriam palikus prancūzus nesisekė prisitaikyti Anglijoje na, o sugrįžus atgal pradėjo vėl džiuginti fanus įvarčiais. Be kolūmbiečio komanda pasipildė dideliu būriu žaidėjų: Glik, De Sanctis, Mendy, Sidibe taip pat po nuomos grįžo: Germain, Boschilia, Elderson, Jorge. Nors sezono pradžioje buvo galima tikėtis jog užtruks adaptacija, bet viskas ėjosi kaip per sviestą! Nors gynybos atžvilgiu šį sezoną komanda ir susilpnėjo, bet kai pelnai vidutiniškai 3 įvarčius per varžybas labai priekaištauti negalima. Prieš keletą sezonų būtent Monaco kiek netikėtai jau pavyko išmesti iš Čempionų lygos Anglijos klubą, tik tą kart tai buvo Arsenal. Nors praėjo laiko ir nemažai, komandos didžioji dalis pasikeitus, bet treneris pamena tą saldžią pergalę ir bus pasiruošęs dar vienam anglų iššūkiui!

Statymų pasiūla

Bukmeikeriai šioje poroje ryškiu favoritu išskiria Manchester City už kurių patekimą į kitą etapą gauname vos 1.29 už ką statyti eilinį kartą negauname vertės. Vis tik šį kartą manau pervertinti anglų šansai, nes Monaco žaidimo kreivė dar vis kyla. Nors pranašumą ir nemažą turi Manchesterio futbolininkai, bet žinant kaip jiems sekasi šį sezoną nenustebintų dar vienas fiasko aštuntfinalį. Todėl šį kartą kiek neįprastai einame su prancūzais jog išeis į kitą etapą. Koeficientas siekia 3.50 kas pilnai tenkina. Primenam apie banko valdymą ir rizikos įvertinimą! į kiekvieną faktorių reikia atkreipti didžiulį dėmesį, nes negalima viskuo pasikliauti aklai!

Martynas Norvilas nuo jaunystės žavėjosi kazino ir sporto lažybomis, o bėgant metams tapo šios srities ekspertu. Dėl savo aistros statymams jis praleido daugybę valandų studijuodamas įvairias sporto šakas ir strategijas, analizuodamas tikimybes ir tobulindamas savo įgūdžius. Martyno didžiulis žinių bagažas ir patirtis pelnė jam lažybų žaidėjų ben ..