UEFA Čempionų Lyga: Sevilla – Leicester

Tęsiame savo naująją rubriką ir šį kartą leisimės į kelionę po Čempionų Lygos atkrintamasias! Per šią rubriką apžvelgsime įdomiausias dienos rungtynes. Taigi per šį laikotarpį išvysite 4 straipsnius su mūsų įžvalgomis, pastebėjimais ko galima tikėtis iš komandų, bei nuomones kas turi geriausius šansus žengti į kitą etapą.

📖 Turinys

Sevilla – Leicester

Atėjo laikas užbaigti vieną odisėją, bet tai jokiu būdu nebus liūdna pabaiga. Nes kiekviena pabaiga tai kažko naujo pradžia, o paskutiniai apžvalgai pasilikome tikrą desertą! Šį kartą į mūsų akiratį pateko turbūt mažiausiai nuspėja akistata tarp ispanų – Sevilla ir svečių iš Anglijos – Leivester.

Turnyras: UEFA Čempionų Lyga (aštuntfinalis)

Stadionas: „Estadio Ramón Sánchez Pizjuán” stadionas, Sevilija

Data: 2017m. vasario 22 d.

Laikas: 21:45 val.

Sevilla

Pradėkime kaip visada nuo namuose rungtyniaujančios komandos, kuri šį kartą – Sevilla. Turbūt nesuklysčiau teigdamas jog tai viena labiausiai progresuojančių Ispanijos komandų. Vis tik konkuruot su Barcelona, Real ar Atletico yra sunku, bet baltiesiems eilę sezonų tai sekasi daryti tikrai neblogai. Pažvelgus į vietinį čempionatą ten rezultatais išties geri. Komanda šiuo metu užima trečiąją poziciją virš savęs praleisdami tik Real ir Barcelona. Tą patį galima pasakyti ir apie komandos puolimą, kuris yra trečias rezultatas lygoje. Pažvelgus į Čempionų Lyga tai Europoje išvydome visai kitą ispanų veidą. Sevilla demonstravo išties brandų žaidimą savo ruožtu praleisdami vos 3 įvarčius ir tuo pačiu pelnydami tik 7. Savaime supranta jog didesnis dėmesys skiriamas Čempionų Lygai ir tai galime viską lengvai paaiškinti kodėl būtent tokie rezultatai.

Kaip visada pradėkime nuo trenerio kuris turėtų vesti komandą į pergalę. Šį kartą turime pietų Amerikos atstovą – Jorge Sampaoli. Po išties nuostabių metų praleistų prie Čilės nacionalinės rinktinės vairo treneris nusprendė pakeisti aplinką bei priimti Sevilla iššūkį. Viską šiuo metu galima vertinti tik teigiamai, rezultatai labai geri, komanda progresuoja. Vasarą argentinietis nuveikė nemažą darbą ne tik ruošdamas komandą sezonui, bet ir atlikdamas „transferius”. Prie komandos prisijungė tokie žaidėjai kaip: Ben Yedder, Ganso, Sarabia, Correa, Vazquez ir Mercado. Taip pat nuomos pagrindai atvyko: Lenglet, Montoya, Jovetic, Vietto, Nasri. Galima sakyti jog su pastaruoju buvo eksperimentas. Reikėjo aukšto lygio atakuojančio žaidėjo, kuris pasižymėtų lyderio savybėmis ir šis eksperimentas pasiteisino. Treneris sugebėjo atgaivinti visų užmirštą prancūzą bei paversti jį vienu iš fanų numylėtiniu. Jorge Sampaoli šį sezoną jau spėjo išbandyti per 10 skirtingų taktinių schemų. Jokiu būdų tai nėra blogas reiškinys jog treneris nežino kaip vadovauti komandai, priešingai tai padaro komandą universalesnę. Būtina atkreipti dėmesį į prancūzų tandemą viduryje tai jau minėtąjį Nasri bei N`Zonzi, šie žaidėjai pagrindiniai varikliai viduryje, ypač tranzicijoje į atakas kas yra viena iš priežasčių leidžianti mušti tiek įvarčių. Kad ir kaip viskas gražiai skambėtų jog treneris padaręs savotišką perversmą komandoje, privertęs ją kilti karjeros laipteliais, bet visada reikia pažiūrėti ir atgal. Kad ir kaip sektųsi sėkmingai regzti atakas disciplinos gynyboje vis pritrūksta. Komandai sunkiai sekasi aktyvus presingas praradus kamuolį, kartais tiesiog nepavyksta išsirinkti žmonių arba jų būna per daug kas priverčia kamuolį traukti iš savų vartų tinklo. Taip pat pažvelgus į traumuotų žaidėjų sąrašą ten randame: Escudero, Tremoulinas ir Krohn-Dehli,  na nėra jie nepakeičiami, bet visada treneriui maloniau turėti pilną sudėtį ir taip dėliotis rungtynių gaires.

Leicester

Na ir viską vainikuokim praeito sezono žvaigždutėmis, sudrebinusiom visą futbolo pasaulį. Jei praeitas sezonas atrodė pasaka, tai šį tenka sugrįžti i realybę ir pirmąją vietą užleisti kitiems mėlyniesiems – Chelsea. Komandai šis sezonas sunkesnis nei visi galėjo pagalvoti, lygoje užimama 17 pozicija ir vos taškas skiriantis nuo iškritimo galvos priverčia ne vieną susiimti už galvos, kaip? Pažvelgus į Europos frontą matome jog komandai sekasi išties neblogai. Pasiektas rekordas sužaidžiant keturias sausas rungtynes grupių etape, kas praktiškai ir lėmė pirmąją poziciją grupėje. Apie paskutinių rungtynių fiasko prieš Porto 5-0 vėl gi neverta daug kalbėti, tai buvo vienas iš retų atvejų sezono metu kada gali leisti pailsėti lyderiams kuo ir pasinaudojo treneris. Kalbant apie pirmosios sezono pusės skaičius turbūt būtų galima vadinti didžiausiu sezono nusivylimu, bet iš kitos pusės niekas dar neprarasta, o kol dar įmanoma reikia eiti ir daryti ką įmanoma geriausia!

Lapių treneris – Claudio Ranieri, per savo ilgą karjerą matė daug šilto ir šalto, bet turbūt nesuklysime jog pastaroji stotelė sėkmingiausia ir įsimintiniausia ką galėjo turėti šis italas. Apie tai jau daug prikalbėta koks įspūdingas ir nuostabus sezonas buvo, bet laikas tai dėti į istorijos skyrelį ir gelbėti skęstantį laivą. Komandai visas sezonas klostosi tragiškas apart Čempionų Lygos kuri tarsi šviesos spindulys ir rusenanti viltis pateikti dar vieną stebuklą. Kalbant apie pačią komandą tai ji demonstruoja tipišką, kietą anglišką futbolą. Komandos žaidimas laikosi ant praeito sezono įdirbio, kas yra viena iš priežasčių kodėl taip nesiseka. Varžovai pasiruošę tiek Vardy, tiek Mahrez išpuoliams. Praradus Kante atsivėrė ir didelės skylės aikštės viduryje, nes pakeisti tokį unikalų žaidėją kuris sugeba ne tik griauti, bet ir visas rungtynes bėgti labai sunku. Per vasarą treneris nenuvertė kalnų, komanda pasipildė tik: Slimani, Musa, Zieler, Kapustka ir Mendy. Pirkiniai nors ir neatrodo prastai, rotacijoje padidina konkurencija, bet kokybėje negauname didelės naudos. Tai galima priskirti vienai iš priežasčių kodėl komanda šį sezoną buksuoja. Pažvelgus į traumuotų žaidėjų sąrašą randame vos vieną: Hamer kuris yra komandos trečiasis vartininkas, tad bent šitoje vietoje Ranieri neskauda galvos.

Statymų pasiūla

Šioje poroje taip pat turime aiškų favoritą – Sevilla, už kurį gauname vos 1.36 koeficientą. Nors ir sutikčiau su bukmeikerių nuomonę jog pranašumą turi ispanai, bet jokiu būdu negalima nurašyti anglų. Leicester koeficientas siekia net 3.50 kas yra išties geras bei vertingas pasirinkimas. Vis tik anglų propaguojamas kietas futbolas gali išmušti iš vėžių Sevilla bei pridaryti milžiniškų problemų. Nepaisant to kaip nesėkmingai klostosi šis sezonas Leicester prie tokių sąlygų tenka rinktis juos,  komanda turi didelį potencialą ir tokio lygio rungtynėse yra per daug nuvertinami.

Martynas Norvilas nuo jaunystės žavėjosi kazino ir sporto lažybomis, o bėgant metams tapo šios srities ekspertu. Dėl savo aistros statymams jis praleido daugybę valandų studijuodamas įvairias sporto šakas ir strategijas, analizuodamas tikimybes ir tobulindamas savo įgūdžius. Martyno didžiulis žinių bagažas ir patirtis pelnė jam lažybų žaidėjų ben ..