Ateities įvykiai ir lažybos

Įprastai galime manyti, kad lažybos yra ta sritis, kurioje ateities įvykiai nėra verti dėmesio.

Vis dėlto viskas yra kiek kitaip ir čia galioja auksinė taisyklė, kad kiekviena situacija skiriasi.

Kalbėdami apie ateities įvykius, omenyje turime tokius bendrovių pasiūloje esančius įvykius kaip „X lygos nugalėtojas“, „naudingiausias X lygos žaidėjas“ ar netgi su sportu nesusijusius įvykius (prezidento rinkimai, Eurovizija ir t.t.).

Visi šie įvykiai turi savo išskirtinius bruožus – dažnai skiriasi sritys (sporto šaka ar net ne sporto įvykis), pasiekiamumo imtis (naudingiausiu sezono žaidėju per dieną netapsi), koeficientai (nuo juokingai mažų iki be galo didelių).

Tikriausiai dėl būtent tos priežasties, kad iki įvykio pabaigos reikia laukti ilgą laikotarpį, jie nėra labai populiarūs.

Tai neturėtų tapti priežastimi visiškai vengti šių įvykių, tačiau, kaip ir visuomet, paprasčiausiai reikia mokėti atsirinkti ir įžvelgti vertę.

Štai, pavyzdžiui, įprastai prieš daugelio sporto šakų sezono pradžią, pateikiami koeficientai ir suteikiamos galimybės lažintis už įvairių čempionatų nugalėtojus. Kadangi tai geriausia išnaudoti prieš sezono pradžią, akyla akis gali įvertinti tai, kaip per tarpsezonį pasikeitė komandų sudėtys ir pajėgumas. Tam reikia gero sporto šakos supratimo, žinoti žaidėjus, sekti perėjimus ir netgi būsimus sezono tvarkaraščius.

Jei pastaraisiais metais Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) nugalėtojas buvo daugiau mažiau aiškus, yra kitų sričių, kur to aiškumo nebuvo tiek daug, kaip pavyzdžiui anksčiau buvusi galimybė lažintis, kad Donaldas Trumpas taps JAV prezidentu.

Lažybos yra ta sritis, kuri itin paveikiama turimos informacijos, tad jos kiekis ir potenciali grąža – svarbiausi faktoriai.

Pavyzdžiui, prieš praėjusių metų Europos krepšinio čempionatą apžvelgėme didžiausius koeficientus už čempionato nugalėtojo statymus. Čempione tapo Slovėnija, už kurią pats didžiausias koeficientas siekė 31 (888sport ir Unibet bendrovėse).

Taigi galime išskirti keletą patarimų, kurie padės sėkmingai lažintis už ateities įvykius:

  • Jei įvykių pasiūla yra platesnė nei keli pasirinkimai (taip būna dideliuose čempionatuose ir lygose), tuomet išsirinkite keletą savo favoritų. Jei vienodą sumą pastatysite už kelis savo pasirinktus įvykius ir bent vienas iš jų bus sėkmingas, realu, kad visa investicija gerai atsipirks.
  • Peržvelkite visus koeficientus. Kaip galite pamatytų vaizdo įraše (nuoroda aukščiau), kartais koeficientai tam tikrose bendrovėse skiriasi labai ženkliai, o tai yra labai susiję su galima grąža. Išnaudokite tai.
  • Įvertinkite laikotarpį ir galimą eigą. Pavyzdžiui, jei norėtumėte lažintis už individualias sporto šakas, kyla grėsmė, kad Jūsų pasirinktas žaidėjas patirs traumą ir dėl to iškris iš varžybų. Lažinantis už komandas, vieno žaidėjo traumos padariniai gali būti didesni arba mažesni, priklausomai nuo pačios komandos ir jos žaidimo modelio. Taip pat reikėtų nepamiršti ir apie sezono metu galinčius įvykti sudėčių pokyčius. Savo ruožtu laikotarpis lemia, kiek yra laiko, kad galėtų nutikti kažkas netikėto – kuo ilgesnis sezonas, tuo didesnė nežinomybė ir tuo labiau viską lemia faktoriai, kurių negalime numatyti iš anksto.
  • Laimėjimo formatas – turnyrinė lentelė, atkrintamosios varžybos? Tai itin svarbu, kalbant apie tokias sporto šakas kaip futbolas. Jei nugalėtoją lemia pasirodymas viso sezono metu (t.y. čempionas nusprendžiamas pagal surinktus taškus), tai reiškia, kad laimi stabilumas. Geriausios komandos turi didžiausius šansus. Tačiau, jei viskas sprendžiasi atkrintamųjų varžybų metu, kur kas labiau veikia atsitiktinumo faktorius. Iš tiesų tuo metu didelę įtaką galutiniam rezultatui daro žaidėjų traumos ar komandos įgyta sportinė forma. Prieš lažinantis, reikia žinoti, kokia varžybų struktūra.

Panašių faktorių yra ir gerokai daugiau, tačiau kiekviena sritis skirtinga, tad viskas priklauso būtent nuo konkretaus atvejo. Pats svarbiausias dalykas – supratimas, kad lažybos vyksta už tolimus įvykius ir egzistuoja tam tikri aspektai, kurie gali lemti pokyčius. Informacijos trūkumas, pokyčiai prieš/per varžybas ir t.t. yra tai, kas lemia galutinį rezultatą.

Martynas Norvilas nuo jaunystės žavėjosi kazino ir sporto lažybomis, o bėgant metams tapo šios srities ekspertu. Dėl savo aistros statymams jis praleido daugybę valandų studijuodamas įvairias sporto šakas ir strategijas, analizuodamas tikimybes ir tobulindamas savo įgūdžius. Martyno didžiulis žinių bagažas ir patirtis pelnė jam lažybų žaidėjų ben ..