CS2 Statymai – 2024 m. sezono ap┼żvalga ir prognoz─Śs

2023 m. rugsėjo 27 d. oficialiai pasirodė „Counter-Strike 2” žaidimas, kuris laikui bėgant pakeitė ilgus metus iki šiol žaistą „Counter-Strike: Global Offensive“.

Nuo 2023 m. žiemos visi aukščiausio lygio „Counter-Strike“ turnyrai buvo pradėti žaisti „Counter-Strike 2” žaidimu, kol galiausiai „CS:GO“ visiškai pasitraukė nuo aukščiausios scenos.

2023 metų sezonas buvo užbaigtas naujuoju žaidimu, o jau nuo antros sausio mėnesio savaitės galėsime pradėti stebėti naująjį sezoną, kuriame prasidės ir CS2 statymai. 

2024 metai bus pažymėti pasikeitusiu tvarkaraščiu – metai užsibaigs didžiausiu turnyru Kinijoje, o bendrai per 2024 metus bus sužaisti du „Major“ turnyrai – Kopenhagoje kovo mėnesio pabaigoje ir gruodžio mėnesį Šanchajuje.

Kitaip nei anksčiau, žaidėjų pertrauka bus vasarą – šiuo pokyčiu buvo itin patenkinti geriausi pasaulio žaidėjai, kadangi pagaliau pailsėti galės vasaros metu.

cs2-statymai

Pagrindiniai Aspektai:

 1. Team Liquid”:
  • Praėjusį sezoną patyrė svarbių pokyčių.
  • Naujoje sudėtyje yra tokių patyrusių žaidėjų kaip „Twistzz”, „cadiaN” ir „YEKINDAR”.
 2. Falcons”:
  • Pasirašė svarbių žaidėjų, įskaitant „Magisk” ir „ENCE” trio.
  • Iš „Natus Vincere” pasiskolino „s1mple”, kuris pakeitė „BOROS”
  • „IEM Katowice” turnyre, nepaisant pralaimėjimo pusfinalyje komandai „Team Spirit”, pasirodė daug žadančiai, tačiau nesugebėjo patekti į „PGL Major Copenhagen”.
 3. Astralis”:
  • Po „IEM Katowice” nusivylimo ir nepatekimo į „Major”, „pasodino ant suolo „blameF”, įsigijo „br0” iš „Monte”, „dev1ce” perėmė „IGL” vaidmenį.
  • Kol kas be trenerio, vis dar atrodo neužtikrintai.
 4. MOUZ”:
  • Pridėtas „Brollan” vietoj „frozen”.
  • „IEM Katowice” parodė savo jėgą, tačiau pusfinalyje neatsilaikė prieš „FaZe”.
  • Daug žadantis pasirodymas, lengvai pateko į 2024 m. „PGL Major Copenhagen” turnyrą.
 5. Team Spirit”:
  • Naująjį sezoną pasitinka atnaujinta sudėtimi.
  • Įspūdingas debiutas LAN turnyre „IEM Katowice” – laimėtas turnyras.
  • „donk” pripažintas MVP, komanda laikoma stipria būsimų turnyrų favorite.
 6. Heroic”:
  • Pakeista sudėtis, liko tik du nariai.
  • Naujas treneris sAw vadovauja atnaujintai komandai.
  • Lūkesčiai dideli, tačiau sunku pakartoti ankstesnę sėkmę.
 7. Counter-Strike 2″ artimiausi turnyrai ir statymų patarimai:
  • „PGL CS2 Major Copenhagen” – kovo 21 – 31 d. 
  • „IEM China” – balandžio 8 – 14 d. 
  • Atliekant esporto statymus favoritais laikomos komandoms, kurių branduoliai išliko.
­čôľ Turinys

Žaidėjų perėjimai ir naujienos

Pokyčiai geriausiose „Counter-Strike“ komandose prasidėjo dar sezono pabaigoje, tačiau pertraukos metu galiausiai susiformavo visos likusios esporto organizacijos. Ilgametis „FaZe“ komandos žaidėjas Russel „Twistzz“ Van Dulken paliko komandą ir sugrįžusio į buvusią organizaciją – „Liquid“.

Vis tik, „FaZe“ jį greitai pakeitė didelę patirtį turinčiu ir vis dar perspektyviu laikomu slovaku David „frozen“ Černansky. Pokyčių įvyko ir šiuo metu geriausioje komandoje „Vitality“ – Emil „Magisk“ Reif pakeitė britas William „mezii“ Merriman.

Prieš naująjį sezoną galima išskirti kelias daugiausiai dėmesio susilauksiančias ir daug perspektyvų turinčias komandas.

„Liquid”

Viena iš labiausiai intriguojančių komandų artėjančiame sezone yra „Team Liquid“. Komanda praėjusį sezoną atliko nemažai permainų – atvyko Robert „Patsi“ Isyanov ir Aleks „Rainwaker“ Petrov.

Vis tik, šis projektas komandai nebuvo sėkmingas ir komandoje liko vos du žaidėjai – latvis Mareks „YEKINDAR“ Galinskis ir kanadietis Keith „NAF“ Markovič. Prie jų prisijungė ilgametis „Heroic“ lyderis Casper „cadiaN“ Moller, jau minėtas Russel „Twistzz“ Van Dulken ir brazilas Felipe „skullz“ Medeiros. 

team-liquid-cs2

Pirmiausia, naujoji sudėtis turi labai daug patirties. „Twistzz“ du kartus laimėjo „Grand Slam“, „cadiaN“ su „Heroic“ ilgą laiką buvo geriausia komanda pasaulyje, „YEKINDAR“ atsisakęs lyderio rolės žaidime grįžta į sau įprasta poziciją, kurioje laikomas vienu geriausiu.

Vienintelis „skullz“ neturi tokios patirties kaip kiti komandos draugai, tačiau nuo pat pradžių, kai prisijungė prie komandos brazilas susilaukia gražių žodžių. Jeigu žaidėjas susitvarkys su savo užduotimis, ši komanda turi potencialo ateinančiais metais patekti į TOP 5 reitingą. 

Aktual┼źs klausimai

­čöź Kas yra "Counter-Strike 2"?

„Counter-Strike 2″ yra multiplayer” taktin─Ś pirmojo asmens ┼íaudykl─Ś, kuri─ů 2023 m. suk┼źr─Ś ir i┼íleido „Valve”. Tai penktoji pagrindin─Ś „Counter-Strike” serijos dalis ir atnaujinta ankstesnio pagrindinio ┼żaidimo „Counter-Strike” versija: Global Offensive (2012 m.).

­čöź Kokie artimiausi CS2 turnyrai?

Kiti svarb┼źs turnyrai – „BLAST Premier Spring Groups” ir „IEM Katowice 2024”. Tikimasi, kad var┼żysis tokios komandos kaip „Vitality”, „FaZe”, „NaVi” ir „Astralis”, o d─Śl nauj┼│ sud─Ś─Źi┼│ gali b┼źti netik─Śt┼│ rezultat┼│.

­čöź Kaip u┼żdirbti i┼í CS2 la┼żyb┼│?

Naudokit─Śs ┼żiniomis apie komandas ir asmenis, kad atliktum─Śte tinkamus statymus. Nesistenkite daryti nieko pernelyg sud─Śtingo, j┼źs┼│ tikslas tur─Śt┼│ b┼źti paprasti pavieniai laim─Śjimai.

­čöź Kokios yra populiariausios "Counter Strike" la┼żyb┼│ rinkos?

I┼ísiskiria trys rinkos. Pirmoji – kas laim─Śs vis─ů „match'─ů”, antroji – kas laim─Śs atskir─ů ┼żem─Ślap─», o paskutinioji – tai statymai d─Śl atskir┼│ ┼żem─Ślapi┼│ su prana┼íumu.

­čöź Kas yra "IEM Katowice 2024" favoritai?

„Team Vitality” yra IEM Katowice favorit─Ś (koeficientas 2.60).

„Falcons”

Jau kelerius metus veikianti Saudo Arabijos organizacija prieš artėjantį sezoną nusprendė sukrėsti rinką ir įsigyti keletą geriausių „Counter-Strike” žaidėjų.

Pirminis komandos planas nepasiteisino, nes Nikola „NiKo” Kovacas liko G2 organizacijoje. Tačiau „Falcons” pasikvietė vieną geriausių ir tituluočiausių CS trenerių Danny „zonic” Sorenseną.

Pirmasis sutartį pasirašė patyręs, daugkartinis „Major” turnyrų nugalėtojas Emilis „Magisk” Reifas iš Danijos. Komanda, kuri ilgą laiką neturėjo nė vieno pasirašyto žaidėjo, įsigijo „ENCE” trijulę: Marco „Snappi” Pfeifferį, Pavle „maden” Boškovičių ir Alvaro „SunPayus” Garcią. Penktuoju žaidėju buvo Mohammadas „BOROS” Malhas, kuris čia žaidė ir praėjusiais metais.

„IEM Katowice” buvo pirmasis naujai suformuotos komandos turnyras, ir ji atrodė solidžiai. Pirmąsias grupės match'ą „Falcons” pralaimėjo 0:2 prieš „Eternal Fire”, tačiau vėliau laimėjo tris matchus iš eilės ir pateko į atkrintamąsias varžybas.

Ypač solidžiai jie atrodė paskutinėse dvejose kovose prieš „Complexity” ir „NaVi”, tačiau pusfinalyje 0:2 pralaimėjo „Team Spirit” komandai.

s1mple

„Falcons” priėmė netikėtą sprendimą pasodinti Mohammadą „BOROS” Malhasą ant suolo. Šokiruojančiu žingsniu jie pasikvietė Oleksandr „s1mple” Kostyliev, kurį vienam mėnesiui pasiskolino iš „Natus Vincere”.

Ukrainos superžvaigždė grįžta į „Counter-Strike” po to, kai spalio mėnesį padarė pertrauką. Saudo Arabijos organizacija atliko šį sąrašo pakeitimą praėjus vos kelioms dienoms po nuviliančio pasitraukimo iš „PGL Major Copenhagen Europe RMR”.

„S1mple”, paskelbęs apie savo pertrauką, išreiškė smalsumą dėl pasiūlymų, kurių sulauks grįžęs. Jis taip pat paminėjo, kad būtų atviras pakeisti vaidmenį ir tapti „rifleriu”, nes manė, kad „Counter-Strike 2” žaidime „AWP” nėra toks veiksmingas.

„Astralis”

Praėjusiais metais „Astralis” patyrė keletą pokyčių, o naują sudėtį sudarė aplink Nicolai „dev1ce” Reedtz ir Benjamin „blameF” Bremer.

Galiausiai pokyčiai nepasiteisino ir 2023 m. pabaigoje, po dramos „Heroic” organizacijoje, į „Astralis” perėjo du TOP 20 žaidėjai – Jakobas „jabbi” Nygaardas ir Martinas „stavn” Lundas.

Tačiau po nuviliančio pasirodymo „IEM Katowice” ir šokiruojančio nepatekimo į „PGL CS2 Major” turnyrą Kopenhagoje komanda nusprendė pasodinti Benjaminą „blameF” Bremerį ant suolo ir iš „Monte” įsigijo Alexanderį „br0” Bro, o Nicolai „dev1ce” Reedtzas imasi „IGL” vaidmens.

jabbi-stavn-astralis

Iš danų sudarytai komandai keliami dideli tikslai. Sezono pradžioje „Astralis“ organizacijai reikės duoti šiek tiek laiko, dažniausiai naujai suburtos komandos geriausią žaidimą demonstruoti pradeda tik po kurio laiko.

Dėl to, artimiausiuose turnyruose rekomenduojama į „Astralis“ žiūrėti gana atsargiai – nustebinti gali tiek iš teigiamos, tiek iš neigiamos pusės. Kitoms komandoms pradžioje žaisti prieš „Astralis“ irgi bus labai sunku, nes nebus laiko išanalizuoti jų žaidimo. 

„MOUZ”

Praėjusius metus „MOUZ” baigė kaip viena geresnių komandų, tačiau metų pabaigoje neteko vieno iš pagrindinių žaidėjų – 21 metų Davido „frozen” Černanskio. Jis persikėlė į „FaZe”, kad pakeistų Russelą „Twistzz” Van Dulkeną, kuris išvyko į „Liquid”. Buvo daug klausimų, ką „MOUZ” paims į jo vietą.

brollan

Prie komandos prisijungė 21 metų Ludvig „Brollan” Brolin ir „IEM Katowice” parodė, kad šis žingsnis buvo gana tvirtas. Nors jis yra gana jaunas, „Counter-Strike” profesionaliai žaidžia jau daugiau nei šešerius metus. Vienas talentingiausių Švedijos žaidėjų „IEM Katowice” atrodė labai solidžiai.

Grupės etape „MOUZ” įveikė „Cloud9” 2:1, tada pusfinalyje 2:0 nugalėjo „GamerLegion”, o grupės finale nepaliko jokių šansų „ENCE”, tik pusfinalyje pralaimėjo „FaZe”. Komanda atrodo daug žadanti, nes nesunkiai pateko į 2024 m. „PGL Major Copenhagen” turnyrą.

„Team Spirit”

„Team Spirit“ naująjį sezoną pasitiko su šiek tiek atsinaujinusia sudėtimi. Praėjusių metų viduryje prie komandos prisijungė Danil „donk“ Kryshkovets ir Myroslav „zont1x“ Plakhotia. Tai ypač jauni, bet talentingi žaidėjai – „donk“ neseniai atšventė 17-os metų gimtadienį, o „zont1x” suėjo 18.

Prieš mėnesį komandą papildė 2022 metais vienu geriausiu žaidėju laikytas 22-erių Dmitry “sh1ro” Sokolov. Jie prisijungė prie komandoje jau daugiau nei ketverius metus žaidžiančių 27-erių Leonid „chopper“ Vishnyakov ir 20-mečio Boris „magixx“ Vorobiev.

donk-cs2

Nebuvo aišku, ko tikėtis iš „Spirit” šiame turnyre, nes tai buvo pirmasis komandos LAN turnyras. Tačiau pirmosios rungtynės parodė, kad „Spirit” gali nueiti labai toli.

Grupės etape jie laimėjo 2:1 prieš „NaVi” ir sutriuškino „Complexity” 2:0, o grupės finale nepaliko jokių šansų vienai geriausių komandų – „FaZe”.

Po to nepralaimėjo nė vieno žemėlapio ir pakėlė „IEM Katowice” trofėjų, o „donk” gavo turnyro MVP apdovanojimą.

Šiemet lažybų bendrovėse „Spirit” bus laikoma viena iš turnyrų favoričių, turėdama tokio potencialo komandą.

„Heroic”

„Heroic” yra viena iš labiausiai pasikeitusių komandų. „Heroic” sudėtis yra intriguojanti, ir tai jie jau įrodė nugalėję tokias komandas kaip „Astralis” ir patekę į „Major” turnyrą.

Praėjusiais metais ši organizacija ne kartą buvo pirmoje reitingo vietoje, žaidė įvairiuose finaluose, tačiau galiausiai sudėtis iširo.

heroic

Naujuoju treneriu tapo Eetu „sAw“ Saha, o prie likusių dviejų „Heroic“ narių Rene „TeSeS“ Madsen ir Rasmus „sjuush“ Beck prisijungė Guy „NertZ“ Iluz, Nico „nicoodoz“ Tamjidi ir Damjan „kyxsan“ Stoilkovski.

Pakartoti praėjusio sezono „Heroic“ komandos pasiekimus bus be galo sunku, tačiau nuvertinti naujai suburtos komandos nereikėtų. 

Counter-Strike 2 artimiausi turnyrai

„Blast Premier Spring Groups“ ir „IEM Katowice“ buvo pirmieji šių metų turnyrai, po kurių viskas tik įsibėgėja. Pirmuose turnyruose rekomenduojame atkreipti dėmesį į komandas, kurios išlaikė savo branduolius ir galės parodyti tęstinumą.

Nustebinti gali komandos, kurios susiformavo visiškai naujai, kadangi kitoms komandoms nebuvo galimybių jų išanalizuoti. Dėl to, statyti prieš naujai suburtas komandas gali būti gana rizikinga. Kiti artimiausi 2024 m. „Counter-Strike“ turnyrai:

 • „PGL CS2 Major Copenhagen” – kovo 21 – 31 d. 
 • „IEM China” – balandžio 8 – 14 d. 
 • „ESL Pro League Season 19” – balandžio 23 – gegužės 12 d. 
 • „IEM Dallas” – gegužės 27 – birželio 2 d. 
 • „BLAST Premier Spring Final” – birželio 12 – 16 d. 
 • „YaLLa Compass” – birželio 5 – 9 d.
Martynas Norvilas nuo jaunyst─Śs ┼żav─Śjosi kazino ir sporto la┼żybomis, o b─Śgant metams tapo ┼íios srities ekspertu. D─Śl savo aistros statymams jis praleido daugyb─Ö valand┼│ studijuodamas ─»vairias sporto ┼íakas ir strategijas, analizuodamas tikimybes ir tobulindamas savo ─»g┼źd┼żius. Martyno did┼żiulis ┼żini┼│ baga┼żas ir patirtis peln─Ś jam la┼żyb┼│ ┼żaid─Śj┼│ ben ..