PČ prognozė: Lietuva – Juodkalnija (29-08)

FIBA pasaulio krepšinio čempionatas įsibėgėja – puse komandų sužaidė po dvejas rungtynes, tarp kurių ir Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė. 

Lietuva – Juodkalnija: Lietuva -6.0 @ 1.92

Pirmos dvejos rungtynės nebuvo sunkios, tačiau tai jau garantavo vietą kitame etape, o dabar beliko sužinoti, kurią vietą grupėje užims lietuviai. 

Antradienį 15:30 val. lietuviai lemiamas rungtynes žais prieš taip pat be pralaimėjimų žygiuojančią Juodkalnijos rinktinę. 

📖 Turinys

Lietuva – Juodkalnija rungtynių prognozė

Taip, Lietuvos rinktinė neatrodo pačios stipriausios sudėties, tačiau pagrindiniai žaidėjai turi kur kas daugiau patirties nei Juodkalnijos krepšininkai. 

Kendrickas Perry atrodo kaip tas gynėjas, kurio rankose didelė Juodkalnijos rinktinės sėkmės dalis – kol kas atlieka po 7 rezultatyvius perdavimus, tačiau žaisti prieš gerai besiginančius Lietuvos rinktinės krepšininkus bus kur kas sunkiau nei Egiptą ar Meksiką. 

Pirmų dviejų rungtynių statistikos galima net nelyginti, nes nei viena komanda rimto iššūkio nesulaukė. Juodkalnija savo darbą padarė – pasiekė antrąjį etapą, o pergalė prieš Lietuvą būtų papildomas taškas. 

Spaudimo neturėtų jausti nei viena rinktinė, tačiau norą parodyti, kas yra stipresnis Lietuva tikrai turėtų jausti. 

Didžiausia jėga tarp dviejų komandų – Jonas Valančiūnas. Taip, Juodkalnijos aukštaūgiai gali pataikyti iš toli, tačiau jiems gintis reikės prieš Joną, o baudos aikštelėje vienas prieš vieną jo nesustabdys nei vienas Juodkalnijos žaidėjas. 

jonas-valanciunas

Bukmekeriai stipriai nuvertina Lietuvą, kadangi nėra ryškiausių pavardžių. Tačiau, Juodkalnija nors ir turi savo geriausius žaidėjus – viskas laiko ant penkių krepšininkų. 7 taškai nėra tas pranašumas, kurio Lietuva negalėtų pasiekti ir jeigu bus iškovota pergalė, ji turėtų būti bent 10 taškų skirtumu. 

Lietuvos rinktinė

Į FIBA pasaulio krepšinio čempionatą Lietuvos rinktinė išvyko be didelių lūkesčių, kadangi sudėtis yra kur kas silpnesnė nei praeitų metų Europos krepšinio čempionate. Šiais metais nėra Domanto Sabonio, Mariaus Grigonio, Luko Lekavičiaus, Roko Giedraičio, Arno Butkevičiaus.

Rinktinei ir vėl padėti negalėjo Edgaras Ulanovas, o šių žaidėjų netektis lėmė tai, kad į pasaulio čempionatą rinktinė atvyko su debiutantais – Margiriu Normantu, Gabrieliumi Maldūnu, Deividu Sirvydžiu, po ilgo laiko rinktinėje ir vėl žaidžia Vaidas Kariniauskas bei Donatas Motiejūnas. 

Ant popieriaus Lietuvos rinktinė gali neatrodyti tokia grėsminga, tačiau tokiuose čempionatuose ne visada žaidžia pavardės. Gera atmosfera ir aiškus žaidimo braižas kartais yra geriau nei daugybė žvaigždžių. 

Tuo galėjome įsitikinti ne kartą, o kiekviename čempionate galima rasti panašių pavyzdžių. Latvijos rinktinės pergalė prieš Prancūziją parodė, kad žaidžia ne pavardės. 

Pirmos dvi Lietuvos rinktinės rungtynės nebuvo sunkios, primenančios draugiškas rungtynes, kurių metu didžiąją laiko dalį aikštėje praleidžia ne pagrindiniai krepšininkai.

Toks tvarkaraštis leido žaidėjams po truputį įsibėgėti ir galima net neabejoti, kad prieš kiekvienas rungtynes buvo galvojama apie artėjantį antradienio mačą. 

Juodkalnijos rinktinė

Juodkalnija pirmas dvi rungtynes irgi laimėjo gana nesunkiai. Meksiką nugalėjo 20 taškų skirtumu, o Egiptą 15. Po dviejų rungtynių, kaip ir buvo galima tikėtis, rezultatyviausias ir naudingiausias krepšininkas Nikola Vucevičius

Aukštaūgis su Čikagos „Bulls“ komanda pratęsęs sutartį turėtų pridaryti nemalonumų ir Lietuvos rinktinei. Antroje vietoje pagal rezultatyvumą Nikola Ivanovičius, o trečioje – Kendrickas Perry. Tai vieninteliai trys žaidėjai, kurie renka dviženklį taškų skaičių. 

Rinktinėje išskirti galima Bojaną Dubljevičių, kuris kol kas per 21,4 min. pelno tik po 6,5 taškus, tačiau ilgus metus Eurolygoje praleidęs krepšininkas tikrai gali sužaisti kur kas sėkmingiau. 

Kartu su N. Vucevičiumi bus neparankūs Lietuvos rinktinei, nes abu gerai meta iš toli, o tai reiškia, kad Jonui Valančiūnui teks gintis toliau nei baudos aikštelė. 

Ši 2023 m. FIBA pasaulio krepšinio čempionato prognozė yra tik rekomendacinio pobūdžio ir mes neatsakome už jūsų statymus.

Martynas Norvilas nuo jaunystės žavėjosi kazino ir sporto lažybomis, o bėgant metams tapo šios srities ekspertu. Dėl savo aistros statymams jis praleido daugybę valandų studijuodamas įvairias sporto šakas ir strategijas, analizuodamas tikimybes ir tobulindamas savo įgūdžius. Martyno didžiulis žinių bagažas ir patirtis pelnė jam lažybų žaidėjų ben ..