Gražiausios Europos krepšinio čempionatų akimirkos – pergalingi metimai

Pirmasis Europos krepšinio čempionatas buvo suorganizuotas 1935 metais. Nuo to laiko daug kas pasikeitė – keitėsi žaidimo taisyklės, čempionate dalyvaujančių komandų skaičius.

Keitėsi ir pats žaidimas, žaidėjai tapo atletiškesni, krepšinis tapo populiaresnis. Na, o technologijų vystymasis leido užfiksuoti įspūdingiausius šio žaidimo epizodus.

Taigi apžvelkime, ką geriausio apie Europos krepšinio čempionatus mums gali pasiūlyti „YouTube“. Taupant Jūsų laiką, prisiminkite (arba pirmą kartą pamatykite) daugybę pergalingų metimų!

Praėjusiame čempionate išsiskyrė šis Nemanja Bjelicos pergalingas metimas į Vokietijos krepšį.

Vienas įspūdingiausių epizodų buvo sukurtas dėka vieno geriausių visų laikų Europos krepšininkų. Dirkas Nowitzki, būdamas savo žaidime pike, nubaudė Ispanijos komandą sau įprastu būdu – metimu iš vidutinio nuotolio.

https://www.youtube.com/watch?v=dKf5UylaF2I

Lietuvoje vykusiame čempionate įspūdingai pergalę Rusijos rinktinei išplėšė Sergejus Monia. Puolėjas, viso mačo metu nepasižymėjęs taikliu metimu iš žaidimo, pademonstravo savo patirtį ir pataikė tuomet, kai to reikėjo labiausiai!

https://www.youtube.com/watch?v=4FB1_C43OVw

Praėjusiame čempionate visus nustebino Belgijos rinktinė. Ji visą mačą sėkmingai kovojo su Lietuvos krepšininkais ir viską užbaigė pergalingu metimu. Šį metimą pataikė natūralizuotas amerikietis Mattas Lojeski.

Lietuviams tai buvo vienintelis pralaimėjimas grupėje, o belgai daugiau nieko čempionate nepasiekė.

Latvijos rinktinė jau ir prieš keturis metus žaidė akiai gražų krepšinį, pagrįstą tritaškiais metimais. Na, o komandą į priekį vedė veteranai. Kristapas Janičenokas – vienas iš jų. Šis žaidėjas puikiu tritaškiu išplėšė pergalę savo šalies rinktinei.

Šiek tiek Europos krepšinio istorijos ir Sašos Djordjevičiaus sunkus, bet pergalingas metimas. Kaip žaidėjas jis yra pasiekęs daug, o dabar bando sėkmingą karjerą susikurti ir trenerio poste. S.Djordjevičius – Serbijos rinktinės strategas.

Ar pamenate Jaka Lakovičių? Etatinis Slovėnijos lyderis, žaidęs pajėgiausiose Europos komandose, tokią sėkmingą karjerą turėjo ne veltui. Tai įrodo ir šis epizodas.

NBA pasistažavęs ir po to visomis ryškiausiomis spalvomis Europoje sužibėjęs Nando De Colo aktyvesniems sirgaliams yra puikiai žinomas jau ilgą laiką. Šis prancūzas niekada nebijojo imtis iniciatyvos į savo rankas. To įrodymą matote šiame vaizdo įraše – žvaigždžių pilnoje Prancūzijos komandoje jis drįso atlikti pergalingą metimą.

Paradoksalu, bet vienintelį savo auksą Europos krepšinio čempionate Rusija iškovojo dėka amerikiečių. 2007 metais rusus treniravo Davidas Blattas, o komandą į priekį vedė Maskvos CSKA žaidėjas J.R.Holdenas. Europos krepšinio legenda tapęs žaidėjas pataikė sudėtingą pergalingą metimą ir taip įėjo į istoriją. Filmo scenarijaus vertą mačą vainikavo gražiai į lanką įsisukęs kamuolys. Tai bene įspūdingiausias finalų epizodas.

Dar vienas šaltų nervų pavyzdys – Dimitris Diamantidis ir jo tritaškis į Prancūzijos krepšį.

Tarp Graikijos legendų įspūdingai sužaidęs yra ne tik D.Diamantidis, bet ir Vassilis Spanoulis – jis taip pat tritaškiu išplėšė pergalę.

Dažnas reiškinys, kad, jei Ispanija pralaimi, tai nutinka po varžovų pergalingo metimo. Štai Marko Tomas, anksčiau žibėjęs Kroatijos rinktinėje, išplėšė pergalę. Šio žaidėjo žvaigždė jau užgeso, bet jis tikrai turės, ką prisiminti senatvėje.

Praėjusiame čempionate žibėjo Bosnijos ir Hercegovinos lyderis Elmedinas Kikanovičius – šis bosnis parodė savo charakterį pergalingu metimu ir…

…tritaškiu, išplėšusiu pratęsimą.

Martynas Norvilas nuo jaunystės žavėjosi kazino ir sporto lažybomis, o bėgant metams tapo šios srities ekspertu. Dėl savo aistros statymams jis praleido daugybę valandų studijuodamas įvairias sporto šakas ir strategijas, analizuodamas tikimybes ir tobulindamas savo įgūdžius. Martyno didžiulis žinių bagažas ir patirtis pelnė jam lažybų žaidėjų ben ..