Ispanijos futbolo lyga „La Liga” 2024 – lažybos

Paskutiniai sezonai Ispanijos vietiniame futbolo čempionate „La Liga“ buvo labai permainingi. Per ketverius metus niekam nepavyko laimėti du kartus iš eilės, kas yra gana retas atvejis, todėl nieko keisto, kad ir šiais metais Ispanijos futbolo lyga žada nemažai intrigos.

Po trijų metų pertraukos praeitą sezoną čempionais užtikrintai tapo „FC Barcelona“, kurie ir šiais metais yra vieni iš favoritų. 

Futbolas net ir Lietuvoje susilaukia didelio susidomėjimo, o Ispanijos „La Liga“ yra viena iš stipriausių lygų pasaulyje.

Didelis susidomėjimas lemia ir statymų paklausą, todėl šiame „La Liga“ statymų gide skirsime visą dėmesį įvairiems statymams ir jų koeficientams. Taip pat apžvelgsime šio sezono komandų galimybes. 

📖 Turinys

„La Liga“ statymų pasiūla

Geriausios futbolo statymų bendrovės turi itin plačią „La Liga“ statymų pasiūlą, kur galima statyti ne tik už pagrindines baigtis, bet ir rinktis tokius variantus kaip – kiek bus kampinių, kiek bus parodyta geltonų kortelių, kas pirmas įmuš įvartį ir kita.

Žinoma, prieš atliekant statymą reikia skirti laiko analizei. Nemažai statymų žaidėjai atlieka ant emocijų – pamato įdomų variantą ir neskirdami daug laiko tiesiog pasirenka vieną iš baigčių. 

Norint ilgajame laikotarpyje pasipelnyti iš sporto statymų, reikia ne tik skirti dėmesio koeficientams, bet ir statymų pasiūlai.

Vienos baigtys yra labai loterija, kitos baigtys labiau nuspėjamos, todėl kiekvienas žaidėjas ir siekia susirinkti kuo daugiau informacijos, kad tai padėtų atlikti tinkamą statymą. Žemiau išskyrėme pagrindinius „La Liga“ pasiūlos statymus, kurie susilaukia itin daug dėmesio. 

ispanijos-futbolo-lyga

Rungtynių nugalėtojas 

Be jokių abejonių rungtynių nugalėtojas yra dažniausiai atliekamas statymas. Pirmiausia, už nugalėtoją dažnai suteikiamas solidus koeficientas, kas leidžia atlikti tiesiog paprastą statymą.

Antra, žaidėjai dažnai mėgsta sudaryti kombinuotus statymus iš rungtynių nugalėtojų su mažesniais koeficientas, kas nėra gera strategija ilgajame laikotarpyje. 

Mažiausiai pralaimėjimų praeitą sezoną patyrė „FC Barcelona“ – šešis. Tris iš jų per paskutines ketverias rungtynes, kurios jau nieko nelėmė, o tai reiškia, kad per pirmas 34 rungtynes buvo patirti vos trys pralaimėjimai.

Mažiau nei 10 pralaimėjimų praeitą sezoną patyrė keturios komandos – „FC Barcelona“, Madrido „Real“ – 8, Madrido „Atletico“ – 7 ir „Real Sociedad“ – 9. 

Barselonos „FC Barcelona“ ir Madrido „Real“ praeitą sezoną namuose patyrė vos po vieną pralaimėjimą. Prasčiausia komanda buvo „Elche“, kuri namuose per 19 rungtynių laimėjo vos tris kartus ir patyrė 10 pralaimėjimų.

Įdomu tai, kad „Mallorca“, kuri liko devintoje vietoje, namuose patyrė vos keturis pralaimėjimus ir prie savų žiūrovų žaidė labai solidžiai. 

Be jokių abejonių atkreipti dėmesį reikia į tai, kad „La Liga“ čempionate komandos kur kas dažniau laimi namuose. Praeitą sezoną vos keturios lygios komandos išvykoje per 19 rungtynių laimėjo 10 ir daugiau kartų. Penktoje vietoje liko „Real Betis“, kuris iškovojo 8 pergales, tai yra vos 42%.

Net dvylika komandų išvykoje laimėjo keturis arba mažiau kartus, o „Almeria“ iškovojo vos vieną pergalę išvykoje. 

Atkreipti dėmesį galima ir į tai, kad pralaimėjimų išvykoje buvo kur kas daugiau nei lygiųjų. Visos 20 „La Liga“ komandų išvykoje patyrė 182 pralaimėjimus, o 89 kartus buvo sužaista lygiosiomis.

Įdomu tai, kad lygos lyderiai „FC Barcelona“ ir „Real“ praeitą sezoną vos po kartą išvykoje sužaidė lygiosiomis, tačiau patyrė 5 ir 7 pralaimėjimus. 

Aktualūs klausimai

⚽ Kas yra „La Liga“?

„La Liga” yra aukščiausia Ispanijos profesionali futbolo lyga, kurioje žaidžia 20 komandų iš visos šalies. Ši lyga garsėja aukštu varžybų lygiu ir joje rungtyniauja tokie garsūs klubai kaip „ FC Barcelona” ir Madrido „Real”.

⚽ Kiek „La Liga“ rungtynių vyksta per sezoną?

Per „La Liga” sezoną kiekviena iš 20 komandų paprastai sužaidžia 38 lygos rungtynes. Su kiekviena iš kitų 19 komandų jos susitinka po du kartus – kartą savo stadione ir kartą išvykoje.

⚽ Kur žaidžiama „La Liga“?

„La Liga” rungtynės žaidžiamos įvairiuose Ispanijos stadionuose, o kiekviena komanda turi savo namų aikštę. Vieni iš žinomiausių stadionų yra „Camp Nou” Barselonoje ir „Santiago Bernabéu” Madride.

⚽ Kiek pinigų gauna „La Liga" nugalėtojai?

„La Liga” nugalėtojo piniginis prizas, priklausomai nuo įvairių veiksnių, pavyzdžiui, televizijos sutarčių ir komercinių pajamų, paprastai svyruoja nuo 100 iki 150 mln. eurų. Tačiau tikslios sumos gali skirtis priklausomai nuo sezono.

⚽ Kas laimėjo 2022-2023 m. „La Liga"?

2022-2023 m. „La Liga” laimėjo „FC Barcelona”.

Ir paskutinis dalykas, į ką reikia atkreipti dėmesį, tai į sezono stadiją. Pačioje pradžioje yra geriausia ieškoti bukmekerių klaidų – komandos vasarą atsinaujinusios, ne visos demonstruoja geriausią žaidimą, todėl ir nustatyti koeficientus nėra lengva.

Tuo tarpu sezono pabaigoje daugiausiai dėmesio reikia kreiptis į paskutines vietas užimančias komandas ir į aukščiausias vietas užimančias komandas. 

Paskutinėje vietoje esančios komandos nenori iškristi iš stipriausios lygos, o praeito sezono „FC Barcelona“ komandos rezultatai parodė, kad užsitikrinus čempionų titulą žaisti motyvacijos nebėra, o ir žaidžia ne visi pagrindiniai futbolininkai.

„Barca“ pralaimėjo trejas iš ketverių rungtynių, nors koeficientai iš „FC Barcelona“ pergalę buvo – 1,70 prieš 5,00, 1,95 prieš 3,60 ir 2,45 prieš 2,70. Lentelės viduryje esančios komandos tiesiog laukia sezono pabaigos.

Pavyzdžiui, 11-oje vietoje likusi „Rayo Vallecano“ sezoną išvykoje užbaigė su septyniais pralaimėjimais iš aštuonių rungtynių. 

ispanijos-la-liga

Daugiau/Mažiau

Vienas iš populiariausių pagrindinių statymų – daugiau/mažiau. Šis statymą renkasi dažniau nei pranašumą, kadangi nereikia spręsti, kas laimės rungtynes – daugiau/mažiau statymas gali būti sėkmingas net ir pralaimint favoritams. 

Renkantis šiuos statymus, atkreipti dėmesį galima į tai, kad ne veltui „La Liga“ yra vadinama viena iš rezultatyvesnių lygų. Čia žaidžiamas gana greitas žaidimas, kuriame netrūksta įvarčiu net ir nežaidžiant lygos lyderiams.

Kaip tik praeitą sezoną „FC Barcelonos“ rungtynės būdavo vienos iš mažiau rezultatyvių, kadangi per 38 rungtynes praleido vos 20 įvarčių. 

Vos keturios komandos praeitą sezoną prasileido mažiau nei 40 įvarčių, kas reiškia, jog šešiolika komandų vidutiniškai per rungtynes prasileisdavo bent po vieną įvartį.

Tuo tarpu bent po vieną įvartį per rungtynes įmušė keturiolika komandų, o dar dvi pelnė 37 įvarčius, kas yra beveik po įvartį per rungtynes. Net šešiolika komandų iš dvidešimties per rungtynes vidutiniškai pelnydavo po įvartį. 

Nors įvarčių „La Liga“ netrūksta, dažniausiai suteikiamas statymas rungtynėms yra 2,5 įvarčio. Už tai, kad bus daugiau nei 2,5 įvarčio per rungtynes suteikiami gana solidūs koeficientai – 1,86, 1,83, 1,9. Madrido „Atletico“ ir Madrido „Real“ rungtynėms duodamas 1,89 koeficientas.

girona-fc

Tačiau galima rasti ir tokių rungtynių, kur tikimasi mažiau įvarčių, pavyzdžiui Bilbao „Athletic“ – „Getafe“ rungtynėms už 2,5 daugiau duodamas net 2,4 koeficientas. 

Praeitą sezoną iš 380 sužaistų rungtynių mažiau nei pusė baigėsi su daugiau nei 2,5 įmuštų įvarčių – tik 179. Tai parodo, kad ilgajame laikotarpyje statymas už suminį mažiau nei 2,5 būtų atnešę didesnį pelną, kadangi koeficientai dažnai už suminį mažiau netgi būna didesni nei už suminį daugiau. 

Futbolo mėgėjus taip pat kviečiame skaityti mūsų Vokietijos „Bundesliga“ lažybų apžvalgą.

Tikslus rezultatas 

Vienas iš įdomesnių statymų yra tikslus rezultatas. Nors jį pataikyti nėra lengva, šis statymas turi itin didelius koeficientus. Pavyzdžiui, „Athletic“ – „Getafe“ rungtynėse už rezultatą 1:0 duodamas 5,00 koeficientas, o už 0:0 7,20. Praeitais metais šios rungtynėse būtent ir baigėsi rezultatu 0:0.

„La Liga“ čempionate už rezultatą 0:0 koeficientai svyruoja nuo 6,50 iki 17,00. Iš viso praeitą sezoną buvo 26 rungtynės, kurios baigėsi 0:0. O iš viso lygiosiomis baigėsi 89 rungtynės. 

Jeigu už kiekvienų praeito sezono rungtynių 0:0 rezultatą būtų statoma 10€, iš viso būtų pastatyti 3 800€. Turint omenyje, kad 26 statymai buvo sėkmingi, bendrai būtų patirtas minusas. Jeigu imtume koeficientą 7 – sugrįžtų 1 820€.

fc-barcelona

Norint, kad būtų pliusas, reikia, kad vidutiniškai koeficientas siektų 14,50 – tokiu atveju sugrįžtų 3 770€ ir būtų 30€ minusas. 

Tuo tarpu 46 rungtynės praeitais metais baigėsi 2:1 namų komandos naudai. Už tokį spėjimą įprastai duodamas 7,50 – 10 koeficientas.

Jeigu už tokį tikslų rezultatą būtų statoma 10€, o koeficientų vidurkis 7,50 – grįžtų 3 450€. Bet jeigu vidurkis būtų 8,5 – grįžtų 3 910€, kas yra 110€ pliusas. Kur kas labiau verta atkreipti dėmesį nei į 0:0 tikslų rezultatą. 

„La Liga“ čempionas

Skirti daug dėmesio statymui už „La Liga“ čempioną nereikėtų – per paskutinius 19 sezonų čempionais tapo trys klubai – „FC Barcelona“, „Atletico“ ir „Real“. Madrido „Atletico“ laimėjo du kartus, „FC Barcelona“ 11 kartų, o „Real“ – šešis kartus.

Neverta ieškoti vertės kitose komandose, kadangi šansų aplenkti „Real“ ir „FC Barcelona“ beveik nėra – ilgalaikėje perspektyvoje tikrai būtų nuostolis. 

real-madrid-real-sociedad

Šiuo metu už tai, kad „FC Barcelona“ taps čempione duodamas 2,18 koeficientas, o už „Real“ 1,90. Turint omenyje, kad Madrido komanda atsisveikino su K. Benzema, didžiąją sezono dalį bus traumuotas pagrindinis vartininkas, o ir šiuo metu komanda nežaidžia pilna sudėtimi, dėl trumpalaikių traumų, daugiau vertės statyme už „FC Barcelona“. 

Dabartinė „La Liga“ komandų forma

Šiame „LaLigos“ sezone beveik visos komandos sužaidė po šešerias rungtynes ir išskirti būtų galima tris klubus:

„Girona FC“ – po trijų metų pertraukos praeitą sezoną į „La Liga“ sugrįžo „Girona FC“, kuri šį sezoną atidarė lygiosiomis, tačiau tada laimėjo penkerias rungtynes iš eilės ir šiuo metu su 16 taškų dalinasi 1-2 vietas. 

Komandos sudėtyje yra keli veteranai – Daley Blind, David Lopez, Bernando Espinosa, tačiau pagrindine iš jaunimo suburtas klubas. Sunku tikėtis, kad visą sezoną pavyks išlaikyti tokią formą, bet turint omenyje, kad praeitais metais buvo užimta 10 vieta, šį sezoną gali dar labiau nustebinti.

„Sevilla“ – UEFA Europos taurės čempionai „La Liga“ sezoną pradėjo tragiškai – per penkerias rungtynes laimėta vos vieną kartą ir patirti trys pralaimėjimai.

sevilla-sergio-ramos

Užbaigti karjeros į savo pirmąjį klubą sugrįžo Sergio Ramos ir toks rezultatas tikrai nėra tas, kuris tenkintų tiek veteraną, tiek fanus, tiek vadovybę. 

Komandos sudėtyje yra daug talentingų žaidėjų ir galima tikėtis, kad „Sevilla“ pradės kilti lentelėje į viršų, vis tik, šiuo metu reikėtų į šią komandą žiūrėti atsargiai. 

„FC Barcelona“ – dabartiniai „La Liga“ čempionai sezoną pradėjo lygiosiomis, o tada laimėjo penkerias rungtynes iš eilės ir šiuo metu su „Girona FC“ dalinasi 1-2 vietas. 

Paskutinėse rungtynėse „Barca“ 76-ą minutę pralaiminėjo 0:2, tačiau sugebėjo laimėti 3:2. Charakterį parodžiusi komanda demonstruoja tikrai solidžią formą, nors keli svarbūs žaidėjai nežaidžia dėl nesunkių traumų. 

Traumuoti žaidėjai ir vasaros perėjimai 

Vasarą iš Ispanijos išvyko ne vienas gerai žinomas futbolininkas – Matheus Cunha, Yannickas Carrasco, Ousmane Dembele, Franckas Kessie, Luizas Felipe, Marco Asensio, Karimas Benzema, Edenas Hazardas, Pau Torres. 

Tačiau, galima pažymėti, kad ir atvyko tikrai ne vienas aukšto lygio žaidėjas. Daugiausiai dėmesio skiriama 20-mečiui Jude Bellingham, už kurį „Real“ sumokėjo 103 mln. išpirką. Šią vasarą į Ispanijos futbolo lygą taip pat atvyko Ilkay Gundoganas, Joao Cancelo, Kieranas Tierney, Boubakary Soumare, Djibril Sow, Boulaye Dia. 

Prieš atliekant statymus už „La Liga“ rungtynes, atkreipti dėmesį reikia ne tik į naujus žaidėjus, kurie papildė komandas, bet ir į traumas. Galima pažymėti, kad sezono pradžioje yra ne vienas aukšto lygio žaidėjas, kuris gydosi traumą ir stipriai keičia komandos galimybes:

  • David Silva – nežais iki 2024 m. kovo mėnesio.
  • Giuliano Simeone – nežais iki 2024 m. kovo mėnesio.
  • Thomas Lemar – nežais iki 2024 m. sausio mėn. 
  • Thibaut Courtois – nežais iki 2024 m. balandžio mėnesio.
  • Eder Militao – nežais iki 2024 m. balandžio mėnesio.

LaLiga

Decimal

LaLiga

Martynas Norvilas nuo jaunystės žavėjosi kazino ir sporto lažybomis, o bėgant metams tapo šios srities ekspertu. Dėl savo aistros statymams jis praleido daugybę valandų studijuodamas įvairias sporto šakas ir strategijas, analizuodamas tikimybes ir tobulindamas savo įgūdžius. Martyno didžiulis žinių bagažas ir patirtis pelnė jam lažybų žaidėjų ben ..