Vokietijos Bundesliga 2024 – Lažybos

Rugpjūčio mėnesį prasidėjo 2024 Vokietijos čempionatas, o šiame straipsnyje visą dėmesį skirsime Vokietijos „Bundesliga“ lažyboms.

Net ir tai, kad „Bayern“ nuolat tampa šalies čempionais, žiūrovų neatbaido nuo šios lygos, kuri yra viena iš žiūrimiausių. Čia galima pamatyti daug įvarčių, nuostabių fanų ir tikrai aukšto lygio futbolo. 

Vokietijos „Bundesliga“ – vienas iš didžiausių Europos futbolo čempionatų, kuriame intrigos dėl čempiono beveik niekada nebūna. Vis tikimasi, kad „Bayern“ bus nuverstas, bet galiausiai Miuncheno klubas ir vėl džiaugiasi titulu.

Praeitą sezoną Dortmundo „Borussia“ turėjo puikią galimybę nutraukti Miuncheno „Bayern“ dominavimą, tačiau paskutinėse rungtynėse šiuo šansu pasinaudoti nesugebėjo – „Borussia“ namuose sužaidė lygiosiomis, o „Bayern“ net 11-ą kartą iš eilės tapo Vokietijos čempionu.

📖 Turinys

„Bundesliga“ statymų pasiūla

Vokietijos futbolo lyga yra priskiriama prie penkių stipriausių Europos vietinių čempionatų, todėl nieko keisto, kad ir futbolo lažybų svetainės turi itin didelę statymų pasiūlą.

Vokietijos futbolo čempionato rungtynėse galima statyti ne tik už rungtynių nugalėtoją ar pranašumą, bet ir rinktis kitus statymus – kiek bus kampinių, kas įmuš įvartį, ar bus parodyta raudona kortelė. Priklausomai nuo pasirinktos bendrovės, netgi galima statyti už įvairius kombinuotus statymus. 

Žemiau išskyrėme keturis skirtingus statymus, kurie susilaukia itin daug dėmesio. Tai gana paprasti statymai, kas ir sukelia jų populiarumą – vieni žaidėjai šiems statymams skiria daug laiko ir analizės, o kiti tiesiog spėlioja ir tuo pačiu susikuria įdomesnių rungtynių patirtį.

Apžvelgėme pagrindinių pasirinkimų baigtis ir kaip praeitų metų statistika gali padaryti įtakos šių metų „Bundesliga“ statymams.  

Rungtynių nugalėtojas 

Nieko keisto, kad rungtynių nugalėtojas yra dažniausiai pasirenkamas statymų variantas. Futbole tai populiariausias statymas, kadangi suteikiami koeficientai dažnai būna labai solidūs ir nereikia rinktis nei papildomo pranašumo, nei bandyti atlikti kombinuoto statymo.

vokietijos-bundesliga

Tuo pačiu žvelgiant iš kitos pusės – labai daug kas mėgsta statyti už favoritus ir iš mažų koeficientų sudaryti mažąsias kombinacijas. 

Praeitą „Bundesliga“ sezoną penkios komandos patyrė mažiau nei 10 pralaimėjimų, tačiau jų tikrai netrūko. Net „Bayern“ pralaimėjo penkis kartus, o „Borussia“, kuri surinko tiek pat taškų kiek „Bayern“ – 71, galėjo tapti Vokietijos čempionais su 7 pralaimėjimais. Lyderių pralaimėjimai rodo, kad lygoje bet kas gali nugalėti bet ką. 

Labai svarbu atkreipti dėmesį į tai, kaip komandos šioje lygoje žaidžia namuose. Stipriausios lygos komandos pasižymi itin geru žaidimu namuose.

Pavyzdžiui, praeitą sezoną net septynios komandos namuose pralaimėjo vos keturis arba mažiau kartų, o ketvirtoje vietoje likusi Berlyno „Union“ namuose nepralaimėjo nei karto – bet net šešis kartus sužaidė lygiosiomis. „Borussia“, „Bayern“, namuose pralaimėjo po kartą, o „RB Leipzig“ du kartus. 

Net ir silpnesnės lygos komandos namuose kovodavo dėl pergalių – aštuonios komandos laimėjo 5-6 kartus. Tuo tarpu išvykoje skaičiai visiškai kitokie – net devynios komandos išvykoje laimėjo tik 4 kartus arba mažiau. Keturios komandos laimėjo po du kartus arba mažiau.

Geriausios lygos komandos išvykoje irgi pralaiminėjo – „Bayern“ keturis kartus, „Borussia“, „RB Leipzig“, „Freiburg“, „Bayer“ patyrė po šešis pralaimėjimus. 

Renkantis rungtynių nugalėtoją, šioje lygoje atkreipti dėmesį reikia ne tik į tai, kuri komanda žaidžia namuose ar išvykoje, bet ir į sezono stadiją. Sezono pradžioje pasitaiko nemažai staigmenų, kai krinta ir lygos lyderiai, tačiau sezono pabaigoje motyvacija būna visai kitokia.

Pavyzdžiui, praeitais metais trečioje vietoje likusi „RB Leipzig“ sezoną užbaigė su septyniomis pergalėmis iš aštuonių rungtynių. Puikią formą demonstravusi komanda laimėjo net ir išvykoje prieš „Bayern“ – koeficientas už pergalę siekė net 5,25. 

Lentelės viduryje likusios komandos žaidė jau dėl nieko, o tai atsispindi ir rezultatuose – „Werder Bremen“ per paskutines penkerias rungtynes nelaimėjo nei karto ir vieną kartą sužaidė lygiosiomis. 

Aktualūs klausimai

⚽ Kas yra „Bundesliga“?

„Bundesliga“ yra profesionali futbolo lyga Vokietijoje, kurioje 18 komandų varžosi itin konkurencingose ir populiariose futbolo varžybose. Ji garsėja aistringais sirgaliais ir talentingų futbolininkų ugdymu.

⚽ Kiek būna „Bundesliga“ rungtynių per sezoną?

Įprastiniame „Bundesliga“ sezone kiekviena iš 18 komandų sužaidžia iš viso 34 rungtynes. Su kiekviena iš kitų 17 komandų jos susitinka po du kartus – vieną kartą namuose ir vieną kartą išvykoje, taigi iš viso kiekviena komanda sužaidžia 34 rungtynes.

⚽ Kas laimėjo 2022-2023 m. „Bundesliga“ sezono titulą?

2022-2023 m. „Bundesliga“ sezone titulą laimėjo Miuncheno „Bayern“.

⚽ Kuri komanda turi daugiausiai „Bundesliga“ titulų?

Daugiausiai „Bundesliga“ titulų turi Miuncheno „Bayern“ – 33.

⚽ Kiek truks 2023-2024 m. „Bundesliga“ sezonas?

2023-2024 m. „Bundesliga“ sezonas prasidėjo Rugpjūčio 18d. ir truks iki 2024 m. Gegužės 18d. 

Daugiau/Mažiau

Be rungtynių nugalėtojo ir pranašumo, kitas populiarus statymas yra daugiau/mažiau. Vokietijoje įvarčių tikrai netrūksta, todėl čia dažnai rungtynėms duodamas net ne 2,5 įvarčio skaičius, o 3 arba 3,5.

Pavyzdžiui, „Hoffenheim“ – „Borussia“ rungtynėms už daugiau nei 3,5 įvarčio duodamas 2,01 koeficientas, o už mažiau – 1,80. „RB Leipzig“ – „Bayern“ rungtynėms irgi duodamas 3,5 įvarčio pasirinkimas su panašiais koeficientais. 

Norint atlikti statymą už daugiau nei 2,5 įvarčio per rungtynes, dažnai tenka rinktis koeficientą, kuris nesiekia net 1,70. Ilgajame laikotarpyje toks koeficientas yra gana mažas, nes reikia didelio pataikymo procento.

Vis tik, jeigu pažvelgtume į praeitų metų statistiką, tai iš 289 sužaistų rungtynių net 189 baigėsi su daugiau nei 2,5 įvarčio. Jeigu visose rungtynėse būtų statoma po 10€ už daugiau nei 2,5, o koeficientų vidurkis siektų 1,65 – grįžtų 3118,5€, o pastatyta būtų 2 890€. 

vokietijos-futbolo-lyga

Nieko keisto, kad „Bayern“ mušė daugiausiai įvarčių – net 92, tai yra vidutiniškai po 2,7 per rungtynes. Iš 17 „Bayern“ rungtynių namuose, 11 iš jų baigėsi su daugiau nei 2,5 įvarčio per rungtynes, tačiau įdomu tai, kad net devynios iš jų baigėsi su daugiau nei 3,5.

Tai reiškia, kad statymas 2,5 nevertas savo koeficiento, nes jeigu jau būna įvarčių, tikėtina, jų bus ne trys, o bent keturi. 

Futbolo aistruoliams taip pat bus įdomu skaityti mūsų paruoštą šio UEFA Čempionų Lygos lažybų apžvalgą.

Tikslus rezultatas 

Tikslaus rezultato statymas yra daugiau kaip loterija, tačiau žaidėjus žavi didelis koeficientai, todėl tikrai kartas nuo karto yra pabandoma atspėti, kaip baigsis tam tikros rungtynės. Iš karto norime atkreipti jūsų dėmesį, kad Vokietijos lygoje nespėtumėte 0:0 rezultato.

Lygiosios be įvarčių nėra dažnas reiškinys ir kitose lygose, tačiau tikrai pasitaiko, tuo tarpu praeitą sezoną Vokietijoje su tokiu rezultatu buvo vos 15 rungtynių. Iš viso buvo sužaistos 74 lygiosios ir kaip matote, rezultatyvių lygiųjų buvo kur kas daugiau. 

Pavyzdžiui, rezultatų 1:1 buvo net 37 rungtynėse, į ką jau verta atkreipti dėmesį. Už tokį spėjimą įprastai duodamas 6,50 – 8 koeficientas.

miuncheno-bayern

Ir jeigu praeitą sezoną kiekvienose rungtynėse būtų statoma po 10€, iš viso būtų pastatyta 2 890€, o grįžtų 2 405€, jeigu koeficientas 6,50. Norint būti pliuse, reikia vidutiniškai bent 8,00 koeficiento. 

Atkreipti dėmesį galima į tai, kad čia beveik visose rungtynėse abi komandos pasižymi įvarčiais. Vien rezultatyvių lygiųjų kiek daug, o ne retai pasitaiko ir tokių rezultatų kaip 3:1, 4:1, 4:2.

Tik yra kitas dalykas – „Bundesliga“ rungtynėse už tai, kad abi komandos įmuš duodamas vos 1,40 – 1,70 koeficientas. 

„Bundesliga“ čempionas

Ilgalaikiai statymai yra visai įdomūs, kadangi jų rezultatą lemia ne vienos rungtynės. Tačiau, statyti už Vokietijos čempioną tikrai nėra verta, nebent visus 11 metų būtų rinktasi statyti už „Bayern“.

Šiuo metu, kad „Bayern“ taps čempionu duodamas vos 1,20 koeficientas, o jau praeiti metai parodė, kiek nedaug trūko, kad toks statymas nebūtų pasiteisinęs. 

Paskutinį kartą „Borussia“ Vokietijos čempionu tapo prieš 12 metų, o šiais metais už juos duodamas 14,50 koeficientas.

dortmundo-borussia

Teoriškai, jeigu visus šiuos metus už komandą būtų toks koeficientas, dar dabar būtų minimalus pliusas. Vis tik, atkreipti dėmesį galima geriau į tokius statymus, kuri komanda užims aukštesnę vietą. 

Pavyzdžiui, kad „Borussia“ užims aukštesnę vietą nei „RB Leipzig“ yra duodamas 1,95 koeficientas. Kad „Borussia“ aplenks „Bayer“ – 2,01 koeficientas. Kad Berlyno „Union“ bus aukščiau nei „Freiburg“ – 1,80 koeficientas. Tai statymai, kuriems galima skirti laiko, analizės ir investicijų. 

Dabartinė „Bundesliga“ komandų forma

Šiame „Bundesliga“ sezone komandos sužaidė po penkerias rungtynes, tačiau jau dabar galima atkreipti dėmesį į keletą iš šių komandų. 

„Bayern“ – nieko keisto, kad nuo pat sezono pradžios viena geriausių komandų yra Miuncheno klubas. Per penkerias rungtynes iškovotos keturios pergalės – 4:0, 3:1, 1:2 ir 7:0. Vieną kartą sužaista 2:2 lygiosiomis prieš tiek pat 13 taškų turinčia „Bayer“.

harry-kane

Įdomu tai, kad net keturiose iš penkių rungtynėse buvo daugiau nei 3,5 įvarčio. Sunkų praeitą sezoną turėjusi „Bayern“ šiais metais turėtų atrodyti kur kas užtikrinčiau.

„Bayer“ – gana silpnai praėjusį sezoną sužaidusi Lėverkuzeno komanda šiuos metus pradėjo labai užtikrintai.

Jau pirmose rungtynėse namuose 3:2 laimėjo prieš „RB Leipzig“, o tada iškovojo dar tris užtikrintas pergales 3:0, 5:1 ir 4:1. Įvarčių šios komandos rungtynėse tikrai netrūksta, todėl verta atkreipti dėmesį ne tik į pergales, bet ir įvarčių suminį daugiau.  

„Mainz“ – praeitą sezoną „Mainz“ užėmė devintą vietą, tačiau sezono pabaiga buvo tragiška – pralaimėjo keturias iš paskutinių penkių rungtynių, tačiau paskutinėse sugebėjo sužaisti lygiosiomis bei užkirsti kelią „Borussia“ tapti čempionais. 

Vis tik, ši serija persikėlė ir į šiuos metus – sezonas pradėtas keturiais pralaimėjimais ir vienomis lygiosiomis. Galima sakyti, kad šiuo metu komanda „Bundesliga“ turi 10 nelaimėtų rungtynių iš eilės seriją.  

Traumuoti žaidėjai ir vasaros perėjimai 

Jeigu ryškiausias žaidėjas, kuris vasarą paliko „Bundesliga“ buvo Jude Bellingham, kuris persikėlė į Madrido „Real“, tai didžiausia žvaigždė, kuri šiais metais žais Vokietijoje yra Harry Kane.

Už Anglijos rinktinės puolėją „Bayern“ Londono „Tottenham“ klubui sumokėjo 100 mln. eurų išpirką. Už 50 mln. eurų „Bayern“ iš „Napoli“ įsigijo ir 26-erių Pietų Korėjos gynėją Min-jae Kim. 

lois-openda

„RB Leipzig“ vasarą pardavė Joško Gvardiol, Dominik Szoboszlai ir Christopher Nkuku už kuriuos gavo 220 mln. eurų. Vokietijos klubas visų pinigų neišleido, tačiau pasistiprino dvejais žaidėjais iš Prancūzijos lygos – už 23-erių Lois Openda sumokėjo 38,50 mln. eurų, o už Castello Lukeba 30 mln. eurų. 

Solidų sezoną sužaidusi Berlyno „Union“ tiek pinigų kiek didieji klubai neturi, o brangiausias vasaros pirkinys buvo 29-erių Robinas Gosensas iš „Inter“ už 13 mln. eurų.

Solidžiai sezoną pradėjusi „Bayer“ vasarą irgi šiek tiek paišlaidavo – iš „Southampton“ už 23,3 mln. eurų įsigijo 24-erių Nathan Tella, už 15 mln. iš „Arsenal“ atvyko Granitas Xhaka, o už 20,5 mln. eurų iš „Union SG“ 22-erių puolėjas Victor Boniface. 

Atliekant statymus už „Bundesliga“ rungtynės atkreipti dėmesį reikia ne tik į komandų pavadinimus bei kokius žaidėjus turi sudėtyje, o ir į traumuotus žaidėjus.

Minimalių traumų galima rasti beveik kiekvienoje komandoje, tačiau čia išskyrėme kelis žaidėjus, kurie savoms komandoms šį sezoną padėti negalės ilgesnį laiką:

  • Gabriel Marusic „Bayern“ – nežais mažiausiai iki gruodžio mėnesio.
  • Mehdi Loune „Eintracht“ – nežais iki 2024 m. kovo mėnesio. 
  • Andreas Hanche-Olsen „Mainz 05” – nežais iki 2024 m. kovo mėnesio. 
  • Willi Orban „RB Leipzig“ – nežais iki lapkričio mėn. pabaigos.
  • El Chadaille Bitshiabu „RB Leipzig“ – nežais iki lapkričio mėn. 

Bundesliga

Decimal

Bundesliga

Martynas Norvilas nuo jaunystės žavėjosi kazino ir sporto lažybomis, o bėgant metams tapo šios srities ekspertu. Dėl savo aistros statymams jis praleido daugybę valandų studijuodamas įvairias sporto šakas ir strategijas, analizuodamas tikimybes ir tobulindamas savo įgūdžius. Martyno didžiulis žinių bagažas ir patirtis pelnė jam lažybų žaidėjų ben ..