Politikos prognozė: JAV Prezidento rinkimai 2020

Šiais metais lapkričio 3 diena įvyks JAV Prezidento rinkimai 2020. Lažybų bendrovės jau pateikia savo koeficientus, mes pateiksime savo prognozę. Šioje prognozėje apžvelgsime apie JAV Prezidento rinkimų sistema, pagrindinius kandidatus ir pateiksime savo spėjimą.

Čia galite rasti mūsų prognozių rezulatatus, taip pat junkitės prie Rimti Statymai Facebook grupės ir nepraleisite kai paskelbsime kitas lažybų prognozes.

📖 Turinys

Prognozė: Joe Bidenas laimės JAV Prezidento rinkimus @1.91 WilliamHill

Prieš lažinantis svarbu žinoti, kad kuo daugiau sąskaitų turėsite lažybų bendrovėse, tuo geresnį koeficientą galėsite rasti. Čia rasite geriausias lažybų bendrovės 2020 m.

Pergalė

Koeficientas Bendrovė
Pergalė 1.91 WH logo
Pergalė 1.90

Pergalė 1.87

betest logo

Pergalė 1.86

intertops logo

Pergalė 1.83

vbet logo

JAV Prezidento rinkimų sistema

Pirmiausiai jeigu lažinsitės už šiuos rinkimus turite žinoti kokia sistema vyksta Prezidento rinkimai JAV. Taigi 50 JAV valstijų renka nustatytą skaičių rinkikų. Šis skaičius apskaičiuojamas pagal valstijos dydį. Kadangi Kalifornijos valstija didžiausia, tai rinkikų bus 55, Vajomingo yra mažiausiai joje sudarys tik 3 rinkikai. Tas kandidatas, kuris laimi toje valstijose, pasiima visus rinkikų balsus. Norint laimėti rinkimus didžiausio balsų skaičiaus neužtenka, reikia užsitikrinti 270 rinkikų balsų iš 538.

Būtent taip atsitiko per 2016 m. rinkimus, kai H.Clinton gavo daugiau balsų nei D.Trump – 65 mln. prieš 62 mln. Tačiau Donaldas Trumpas užsitikrino 270 JAV rinkikų kolegijos balsų (iš viso gavo 304) ir tapo pirmuoju JAV Prezidento atėjusiu ne iš viešojo sektoriaus ar kariuomenės.

amerikos jav prezidento rinkimai 2020 donaldas trumpas

Amerikos Prezidento rinkimai 2016 – rinkikų balsų pasiskirtymas pagal valstijas

Didžioji dalis valstijų tradiciškai visada palaiko tos pačios partijos atstovą. Kaip Lietuvoje stabilumu pasižymi Šalčininkų rajonas – ten visada rinkimus laimi Lenkų rinkimų akcija. Todėl kandidatams Amerikoje yra svarbu pelnyti pergalę tose valstijose, kuriose laukiama įnirtinga kova, kur nėra iki galo aiškus rinkėjų apsisprendimas.

Stabilaus palaikymo pastaruoju metu nėra Floridos ir Ohajo valstijose, kurios yra vienas didžiausių ir tai reiškia, kad ten galima užsitikrinti nemažai rinkikų kolegijos balsų – atitinkamai 29 ir 18.

Donaldas Trumpas (Respublikonai)

Amerikos Prezidento rinkimai JAV 2016 m. nustebino Pasaulį, kai D.Trumpas netikėtai laimėjo juos, nors apklausos tuomet rodė gan užtikrinta H.Clinton pergalę, bet galutiniai rezultatai buvo priešingi.

amerikos prezidento rinkimai jav amerikoje 2016 respublikonai

Vėliau prasidėjusi 4 metų kadencija buvo nelengva respublikonui. Jis pradėjo muitų karą prieš Kinija, pasitraukė iš Paryžiaus klimato kaitos susitarimo. Atrodo įgijo daugiau priešų nei draugų. JAV Prezidentas tapo konfliktiška figūra, o ne vienijantį Pasaulį, kaip buvo B.Obamos laikais. Prieš JAV Prezidentą netgi buvo pradėta apkalta ir D.Trumpas buvo teisiamas senate. Galėjo atsistatydinti, bet partijos nariai apsaugojo valstybės vadovą.

D.Trumpas politikoje tvarkosi kaip versle, yra tiesmukas ir diplomatinėmis savybėmis nepasižymi. Bet JAV ekonomika iki pandemijos vadovaujant D.Trumpui atrodė puikiai. Atlyginimai augo, didėjo nekilnojamo turto statybų skaičius, akcijų rinkos šturmavo rekordus.

Bet Pasaulis kovo mėnesį pasikeitė, kaip Donaldo Trumpo šansai būti perrinktu antrajai kadencijai.

Joe Bidenas (Demokratai)

J.Baidenas 1972 m. laimėjo Delavaro valstijos senato rinkimus ir tapo jaunausiu JAV senatoriumi, o dabar yra vyriausias kandidatas į Prezidento postą. Šis politikas nesėkmingai du kartus siekė iškelti savo kandidatūrą 1988 ir 2008 m., bet abu kartus pasitraukė. Vėliau B.Obama pasirinko D.Baideną  viceprezidentu ir tai jam kaip politikui pridėjo nemažai kredito.

jav rinkimu rezultatai prezidentas rinkimai 2016

Joe Baidenas gali susilaukti balsų iš empatiškų žmonių, nes šio politiko gyvenimas nebuvo lengvas. Pirmoji žmona su 1 m. dukra prieš 48 metus žuvo autoavarijoje, o 2015 m. sūnus mirė nuo vėžio. Saučian pandemijai JAV daugeliui amerikiečiu teko patirti artimo žmogaus netektį ir dėl to rinkėjai gali susitapatinti su J.Baidenu.

Šios politiko koeficientas laimėti JAV Prezidento rinkimus svyruoja visą rinkimų kompanija. Bukmekeriams gana sunku nustatyti jo galimybes. Prieš metus kai buvo siūloma pirminė pasiūla – J.Baideno koeficientas buvo 41.

Pagrindinis D.Trumpo priešininkų buvo įvardijamas B.Sandersas. Tačiau netikėtai demokratu kandidatu į Prezidento postą buvo pasirinktas 77 metų Joe Baidenas. Ir Amerikos Prezidento rinkimai pagrinde vyks tarp D.Trump ir J.Baideno.

jav prezidento rinkimų sistema rinkimai i prezidentus

Prognozės argumentai

Bendrai įvertinus Joe Baideno kampanija buvo prasta  ir D.Trumpas turėjo gerus šansus būti perrinktas ir šių metų JAV Prezidento rinkimai galėjo būti sėkmingi dabartiniam Prezidentui. Bet COVID19 pandemija sumaišė kortas, o šalyje prasidėja „Black Lives Matter” protestai supriešino žmones ir D.Trumpo reitingai apklausose ėmė smigti žemyn.

Būtent piliečių apklausos yra šios prognozės pagrindinis argumentas, kurios rodo ryškia persvara J.Baidenui. Jeigu bukmekeriai vadovautųsi šiais apklausų rezultatais, koeficientas už J.Baideno pergalę nesiektų 1.30. Bet lažybų bendrovės neužtikrintos dėl to kas atsitiko prieš 4 metus.

2016 m. rinkimų apklausos prognozavo H.Clinton pergalę, bet atsitiko atvirkščiai ir tai parodė, kad jomis pasitikėti negalima. Bet tada situacija buvo kitokia. Žmonės melavo kai gaudavo apklausa, jiems buvo gėda pripažinti, kad balsuos už tuomet žiniasklaidoje išjuokta D.Trumpa, bet vėliau prie balsadėžės šią nuomonę pakeitė.

Šiuose rinkimuose nemanau, kad žaibas gali trenkti du kartus į ta pačia vietą. Apklausų duomenys rodo, kad J.Baidenas kur kas didesne persvara pirmauja nei 2016 m. H.Clinton. Ir tas pirmavimas yra Viskonsino, Mičigano, Pensilvanijos valstijose, kur Hillary Clinton pralaimėjo.  Taip pat yra šansų laimėti D.Trumpo valstijose – Arizonoje, Džordžijoje ir Teksase, kurioje galima gauti 36 rinkikų balsus.

Kitas argumentas tai juodaodžių balsai, kurie tradiciškai visada palaiko demokratus, bet dažniausiai jie nebūna aktyvus rinkimuose, todėl jų balsai nieko daug nepakeičia. Bet šie Amerikos Prezidento rinkimai bus kitokie, nes juodaodžiai stipriai suaktyvėjo prasidėjus „Black Lives Matter” protestams ir per šiuos rinkimus nebus apatiški, o tai blogas ženklas D.Trumpui.

J.Baidena turėtu daugiau palaikyti ir jaunimo nes jis pasisako už planus kovoti su klimato kaita – visus automobilius pakeisti elektriniais ir vėl prisijungti prie Paryžiaus klimato kaitos susitarimo. Šios idėjos yra visiškai priešingos dabartiniam JAV Prezidentui.

Bendrai žiūrint Amerikiečiai balsuodami šiuose rinkimuose daugiau balsuos prieš D.Trumpą, nei už J.Baideną. Bet antrosios kadencijos JAV Prezidento rinkimai į Prezidentus dažniausiai ir būna kaip referendumas, kuriame įvertinamas tuometinis Prezidentas.

J.Baidenui tai palanku, šiuose rinkimuose jam tereikia būti ramiam kandidatui. D.Trumpas bandys bet kokia kaina juodinti savo konkurentą. O J.Baidenas raminamai veikiantis politikas, kuris nori grįžti prie mandagaus bendravimo, kurio dabar nori ne tik JAV piliečiai, bet ir Europos politikai.

Kaip ten bebūtų Prezidento rinkimai Amerikoje bus įdomus įvykis. Lažintis už J.Baideno pergalę yra vertės, jei koeficientas nenukris žemiau 1.65-1.75 ribos. Tikėkimės rinkimų rezultatai bus palankūs šiai politikos prognozei.

Ši politinė prognozė yra rekomendacinio pobūdžio ir LazybuGuru.lt neatsako už jūsų statymus.

Martynas Norvilas nuo jaunystės žavėjosi kazino ir sporto lažybomis, o bėgant metams tapo šios srities ekspertu. Dėl savo aistros statymams jis praleido daugybę valandų studijuodamas įvairias sporto šakas ir strategijas, analizuodamas tikimybes ir tobulindamas savo įgūdžius. Martyno didžiulis žinių bagažas ir patirtis pelnė jam lažybų žaidėjų ben ..