Ko tikėtis iš naujo NBA sezono?

Šiąnakt gruodžio 23 d. 02:05 prasideda naujas NBA sezonas, o pirmos dienos rungtynėse galėsime išvysti jau po traumų sugrįžusius K.Durant, K.Irving, S.Curry, o kitose rungtynėse tarpusavyje žais vienos iš pagrindinių pretendenčių patekti į NBA finalą – „Lakers“ prieš „Clippers.

Šiame straipsnyje rasite visą svarbiausią informaciją apie ateinantį sezoną, ko galima tikėtis iš lietuvių žaidžiančių NBA bei kokie yra prognozuojami rezultatai jų komandoms. Taip pat, rasite svarbiausią informaciją apie šiek tiek pasikeitusį sezoną, NBA favoritus ir į kitus įdomiausius faktus. Naujame sezone taip pat savo lankytojams toliau siūlysime išanalizuotas ir patikimas NBA prognozes.

📖 Turinys

Svarbiausia naujo NBA sezono informacija

Prieš pradedant kalbėti apie prasidedantį sezoną, pirmiausia reikėtų paminėti tai, kad šis NBA sezonas bus kitoks. Šis sezonas yra sutrumpintas iki 72 rungtynių, prie to prisidėjo virusas, todėl nėra aišku ar ateityje sezonas irgi bus trumpinamas (skaitykite – kur stebėti NBA tiesiogiai internetu?)

Svarbiausia naujo NBA sezono informacija

Taip pat, reguliaraus sezono pabaigoje išvysime mini turnyrus tarp 7-10 vietas užėmusių komandų, kurios susikaus dėl vietos atkrintamosiose. Apie tai jau buvo kalbėta ilgai, o praėjusį sezoną tokia taisyklė buvo pritaikyta pirmą kartą. Tokiame mini turnyre praeitą sezoną „Grizzlies“ su Jonu Valančiūnu turėjo galimybę patekti į atkrintamąsias, bet nepavyko. 

Taip pat, kitą sezoną nebus organizuojamas visų žvaigždžių savaitgalis, kuris turėjo įvykti D.Sabonio komandos atstovaujamame mieste – Indianoje. Visa tai irgi apsisaugant dėl viruso, kadangi didelė tikimybė, kad žiūrovams vis dar nebus galimybės eiti į arenas, o be žiūrovų toks visų žvaigždžių savaitgalis praranda visą prasmę.

Kitas įdomus faktas, kad dėl susidariusios viruso situacijos, Toronto komanda turėjo išsikelti iš Kanados ir dabar savo namų rungtynes žais Tampoje, Floridoje. NBA atkrintamosios prasidės gegužės 22 dieną, o finalai vėliausiai turėtų prasidėti liepos 7 dieną. 

NBA lietuviai ir jų komandos

NBA lietuviai ir jų komandos

Šį sezoną NBA lygoje išvysime net keturis lietuvius – Domantą Sabonį, Joną Valančiūną, Igną Brazdeikį ir Deividą Sirvydį. Su Domantu ir Jonu situacijos yra aiškios ir šį sezoną iš jų galima tikėtis panašių rezultatų kaip praeitą sezoną, tuo tarpu labai įdomu bus stebėti, ar Ignui pavyko dėti žingsnį į priekį ir jis gaus daugiau galimybių pasireikšti. Ne ką mažiau įdomu kaip seksis Deividui pritapti „Pistons“ komandoje ir ar tokį kontraktą pasirašęs žaidėjas liks sėdėti ant suolo ar vis tik bus suteikta galimybių pasirodyti aikštėje. 

Kalbant apie kiekvieną komandą atskirai, be jokių abejonių geriausių rezultatų galime laukti iš Domanto Sabonio atstovaujamos „Pacers“ komandos. Komanda tikrai turėtų patekti į atkrintamąsias ir tikslas bus jose sukovoti daug geriau nei tai pavyko padaryti praeitą sezoną.

Komandoje daug pasikeitimų nėra, tačiau pasikeitė treneris, kuris kalba, kad šiek tiek keis žaidimo stilių, įves daugiau tritaškių metimų, todėl galime šį sezoną matyti Domantą vis dažniau atakuojantį iš toli. „Pacers“ galimybėmis patekti į atkrintamąsias dvejoti nereikėtų, o tai rodo ir nedideli lažybų bendrovių duodami koeficientai (skaitykite – geriausios lažybų bendrovės internete 2024).

jonas valanciunas memphio grizzlies

Jonui Valančiūnui ir „Grizzlies“ komandai sezonas turėtų būti sudėtingesnis nei praeitais metais, kadangi komandai visų taip nustebinti antrą kartą sunku ar pavyks. Šiuo metu yra traumuotas vienas iš svarbiausių žaidėjų – JJ Jackson Jr. O kitiems komandos žaidėjams trūksta patirties, kad komandą būtų galima vesti stabiliai į pergales. Dabar dėl pasikeitusių taisyklių 10 vietą užėmusi komanda turės galimybių patekti į atkrintamąsias, tad „Grizzlies“ komanda gali taikytis nebent į šią 10 vietą itin stiprioje vakarų konferencijoje. 

Igno Brazdeikio ir Deivido Sirvydžio atstovaujamoms komandoms sezonai nusimato dar prastesni nei „Grizzlies“ komandai. Tiek „Knicks“, tiek „Pistons“ nepretenduoja patekti į atkrintamąsias, nors „Pistons“ komandoje galima išvysti gerai žinomų krepšininkų ir jų galimybės yra vertinamos aukščiau nei „Knicks“, vis tik atrodo, kad kol kas tai yra daugiau žaidėjų kratinys, o ne solidžiai sulipdyta komanda, kuri gali rinkti pergales. 

NBA favoritai

Šiuo metu lažybų bendrovėse galima matyti, kad favoritais laikomos tos pačios komandos kaip ir praeitais metais tik prie jų prisijungė dar „Nets“ komanda. Mažiausias koeficientas yra už praėjusiais metais NBA čempionais tapusiais „Lakers“ krepšininkus. Tuo tarpu už „Clippers“, „Bucks“ ir „Nets“ komandas koeficientai yra labai panašus ir ryškiai didesni už „Lakers“.

Mano nuomone, šiuo metu yra puiki galimybė pasinaudoti tokiais koeficientais, nes žvelgiant į NBA praėjusius sezonus, labai retai atsiranda komanda, kuri visai netikėtai patektų į finalą ir jį laimėtų. Galima kalbėti apie praeitų metų „Heat“ komandą arba užpraeitais metais NBA čempionais tapusius „Raptors“ krepšininkus, tačiau tai yra išimtys, kurias sezono eigoje buvo galima numatyti. 

Dabar atrodo, kad būtent šios keturios komandos yra pagrindinės favoritės ir atlikus už visas šias keturias komandas statymus, bet kurios komandos laimėjimo atveju vis tiek būtų galima likti pliuse. Sezono eigoje koeficientai keisis, todėl dabar tikrai puiki galimybė tuo pasinaudoti.

nba favoritai brooklyn nets durant irving

Mano nuomone, NBA finale iš vakarų konferencijos turėtų patekti čempionų titulą ginanti „Lakers“ komanda, kuri vasarą pasistiprino puikiais žaidėjais – daugybę metų patirties turinčiu M.Gasol, kuris bus naudingas atėjus svarbiausioms kovoms bei puikiai šiuo metu žaidžiančiais D.Schroder ir M.Harrell, šie žaidėjai daugiau naudos turėtų duoti reg.sezono metu. Vis tik, komandoje yra du vieni iš geriausių NBA lygos krepšininku – A.Davis ir L.James, kurie abu yra įvardijami kaip vieni iš favoritų laimėti MVP. 

Rytų konferencijoje turėti būti daug įdomiau, nes nors favoritais ir yra laikoma „Bucks“ komanda, ji jau ne pirmą sezoną atėjus svarbiausioms kovoms pralaimi, o viena iš to priežasčių, per atkrintamąsias G.Antetokounmpo nedemonstruoja tokio žaidimo kaip reguliaraus sezono metu.

Visus gali nustebinti „Nets“ komanda, nors daugumai ši komanda asocijuojasi su K.Durant ir K.Irving, reikia nepamiršti, kad šioje komandoje yra puikių lygos vidutiniokų, kurie sustiprintų bet kurią dėl NBA čempionų titulo kovojančią komandą – J.Harris, S.Dinwiddie, C.Levert, D.Jordan, J.Allen. Komanda turinti daug talento ir tuo pačiu kelis NBA čempionus, statymas, kad „Nets“ laimės rytus yra tikrai vertas rizikos. 

Antetokounmpo nba mvp

MVP favoritai

G.Antetokounmpo MVP laimėjo du metus iš eilės ir labai didelė tikimybė, kad laimėti gali ir trečią kartą, pagrindinės to priežastys – geri komandos rezultatai, nes rytuose ši komanda dažniausiai dominuoja ir tampa reguliaraus sezono nugalėtojais, o graiko statistika būna puiki.

Pagrindiniu priešininku laikomas L.Doncic, kuris šį sezoną turėtų rinkti dar įspūdingesnę statistiką nei praėjusį sezoną, tačiau labiausiai koją kišti MVP rinkimuose turėtų „Mavericks“ pozicija vakarų konferencijoje.

Sunku patikėti, kad „Mavericks“ tokioje konkurencingoje konferencijoje bus aukščiau nei 5-6 vieta, o komandai būnant taip žemai, triumfuoti MVP rinkimuose būtų labai sunku. Todėl, kad ir kaip viliojančiai atrodytų statymas už L.Doncic, tikrai nerekomenduočiau to daryti. 

Anthony Davis gali būti netikėtas pasirinkimas, jeigu „Lakers“ komandai pavyktų puikiai sužaisti reguliarųjį sezoną, o žaidėjo statistika turėtų būti dar geresnė nei praėjusį sezoną, todėl A.Davis gali būti rimtu pretendentu laimėti MVP. Ir žinoma, „Bucks“ lyderis nors ir laimėjęs du kartus iš eilės, jis yra vienas iš pagrindinių pretendentų dėl galimybės tapti reguliaraus sezono nugalėtojų ir įspūdingos statistikos. 

NBA Rezultatai

NBA

NBA Tvarkaraštis

NBA

Decimal

Aktualūs klausimai

🏀 Kada 2020-21 m. NBA sezonas prasidės ir kada pasibaigs?

2020-21m. NBA sezonas prasideda Gruodžio 22 diena ir baigsis Gegužės 16 d.

🏀 Kiek rungtynių reguliariajame 2020-21 m. sezone NBA komandos sužais?

Reguliariajame sezone bus sužaistos 72 rungtynes, tai 10 mažiau nei buvo įprasta.

🏀 Kiek lietuvių žais naujame NBA sezone?

2020-21m. NBA sezone Lietuvai atstovaus 4 lietuviai – D.Sabonis (Pacers), J.Valančiūnas (Raptors), I.Brazdeikis (Knicks), D.Sirvydis (Pistons).

🏀 Kas yra NBA peržaidimo turnyras?

Tai mini turnyrus tarp 7-10 vietas užėmusių komandų, kurios susikaus dėl vietos atkrintamosiose pasibaigus reguliariajam sezonui.

🏀 Kur šiame sezone žais Toronto Raptors?

Dėl pandemijos Toronto „Raptors” komanda negali žaisti Kanadoje, nes kiekvieną kartą kertant JAV sieną reikėtų karantinuotis 14 dienų. Dėl to „Raptors” persikraustė į Floridą ir namų rungtynes žais Tampos mieste.

🏀 Ar fanai galės stebėti NBA rungtynes arenose?

Kol kas sunku pasakyti ar fanai galės stebėti rungtynes, nes tai priklauso nuo kiekvienos NBA komandos sprendimo bei bendros pandemijos situacijos JAV.

🏀 Kas yra 2020-21m. sezono NBA favoritai?

Favoritais laikomos yra tos pačios komandos kaip ir praeitais metais – „Lakers“, „Clippers“, „Bucks“. Tik prie šių komandų dar prisijungė „Nets“ komanda.

Martynas Norvilas nuo jaunystės žavėjosi kazino ir sporto lažybomis, o bėgant metams tapo šios srities ekspertu. Dėl savo aistros statymams jis praleido daugybę valandų studijuodamas įvairias sporto šakas ir strategijas, analizuodamas tikimybes ir tobulindamas savo įgūdžius. Martyno didžiulis žinių bagažas ir patirtis pelnė jam lažybų žaidėjų ben ..