Lažybų „šakutės“ – garantuotas būdas užsidirbti

arbitrageApie lažybas išgirsite visko – tai yra kaip loterija, tai yra investavimas – ir dar daugybę nuomonių, tačiau galiausiai sužinosite, kad egzistuoja ir garantuotas būdas užsidirbti – lažybų „šakutės“ (angl. arbitrage).

Tikrai taip, lažybos neprivalo būti lošimu – tai gali būti visiškai apskaičiuota investicija su aiškia grąža.

Taigi kas tos lažybų „šakutės“? Paprastai sakant, tai yra koeficientų neatitikimai, lemiantys, kad Jūs visada galite tapti laimėtoju. Jūs nusiperkate visas įmanomas baigtis (X komandos pergalę, Y komandos pergalę, lygiąsias) ir dėl tuo metu žinomų koeficientų esate tikri, kad laimėjimas atneš didesnę pinigų sumą nei ji buvo pastatyta už visas baigtis.

Pavyzdžiui, turėdami 100 EUR biudžetą ir esant 2 įmanomoms baigtims, sumą skirstote ne po 50 EUR, o tik atsižvelgę į esamus koeficientus.

Svarbu žinoti tai, kad ne visuomet surasite „šakutę“. Dažnai jų tiesiog nebūna, o kitais atvejais – reikia lyginti koeficientus skirtingose bendrovėse. Neretai gali tekti statymą už vieną baigtį atlikti vienoje bendrovėje, o už kitą – kitoje.

Lažybų „šakučių“ formulė:

„Šakutės“ dydis = 1 / X Koeficientas + 1 / Y Koeficientas

(kai X ir Y yra dvi mačo baigtys).

arbitrage-sureBet

Pavyzdys:

Tenisas. Damiras Džumhuras prieš Richardą Gasquet („Bethard“ ir „Marathonbet“ kambariai).

1 / 3,75 + 1 /  1,36 = 0,266 + 0,735 = 1.

1 šiuo atveju reiškia 100%.

Jei gautas skaičius yra 100 proc. arba daugiau, tuomet galima teigti, jog „šakutės“ nėra. Kad būtų šakutė, reikia, jog gautas skaičius būtų kuo mažesnis (ir būtinai mažesnis nei 100).

Pavyzdyje šakutės iš tiesų nėra, todėl garantuoto statymo atlikti negalime.

Jei šakutė egzistuotų, jos galimą grąžą galėtume apskaičiuoti pagal formulę:

Numatomas laimėjimas = biudžetas (už X + Y įvykius statoma suma) / „šakutės“ dydis.

Kadangi pavyzdyje „šakutės“ dydį gavome 1, tai reiškia, kad tolimesnis skaičiavimas atrodytų taip (jei statymams skirtume 100 EUR sumą):

Numatomas laimėjimas = 100 EUR / 1 = 100 EUR. Tai reiškia, kad 100 eurų galėtume padalinti taip, jog bet kuriuo atveju susigrąžintume 100 EUR. Visgi tai mūsų netenkina, nes siekiame pelno.

Norėdami apskaičiuoti, kaip paskirstyti pinigus „šakutėms“, naudokitės šiomis formulėmis:

Statymas už X komandą = numatomas laimėjimas / koeficientas už X komandą;

  • Statymas už Y komandą = numatomas laimėjimas / koeficientas už Y komandą.

    Nors šie skaičiavimai yra ganėtinai paprasti ir įprasti tiems, kas taip yra pamėgę lažintis, kur kas paprasčiau būtų pasikliauti internetinėmis skaičiuoklėmis, kuriose formulės jau yra paruoštos ir Jums tereikia įrašyti skaičius.

    Visgi Jūsų darbą gerokai palengvinti ir supaprastinti gali ne tik internetinės skaičiuoklės, tačiau ir įvairios paslaugos, pačios atrenkančios geriausias „šakutes“. Įprastai šios paslaugos yra mokamos, tad, sprendžiant, ar naudotis jomis, Jums beliktų tik apsiskaičiuoti ar Jūsų turimas lažybų biudžetas yra pakankamas padengti šios paslaugos kainą bei dar pasiekti tenkinančią grąžą.

    Kitoje straipsnio dalyje pakalbėsime apie iškylančias rizikas bei reikmes, norint sėkmingai dalyvauti „šakučių“ lažybose.

    Martynas Norvilas nuo jaunystės žavėjosi kazino ir sporto lažybomis, o bėgant metams tapo šios srities ekspertu. Dėl savo aistros statymams jis praleido daugybę valandų studijuodamas įvairias sporto šakas ir strategijas, analizuodamas tikimybes ir tobulindamas savo įgūdžius. Martyno didžiulis žinių bagažas ir patirtis pelnė jam lažybų žaidėjų ben ..