NBA burbulas: ilgai lauktas sezonas sugrįžta

Ilgai lauktas NBA sezonas sugrįžta ir šiame straipsnyje aptarsime visą pagrindinę informaciją, kurią reikia žinoti apie prasitęsianti NBA sezoną. Oficialios sezono pratęsimo rungtynės prasideda liepos 30 dieną.

Sezono pratęsime dalyvaus 22 komandos: 16 komandų, kurios prieš sezono nutraukimą buvo tarp stipriausių aštuonių savo konferencijos komandų ir likusios 6 komandos, kurios dar turi šansų patekti į atkrintamąsias.

„Cavaliers“, „Hawks“, „Pistons“, „Knicks“, „Bulls“ ir „Hornets“ į NBA burbulą neatvyko ir jiems sezonas jau baigtas. Iš rytų konferencijos atvyko tik 9 komandos, nes vienintelė „Wizards“ komanda turi šansų patekti tarp aštuonių stipriausių.

Vakarų konferencijoje situacija yra visai kitokia. Čia kaip ir visada dėl patekimo į atkrintamąsias verda daug didesnė kova. Į sezono pratęsimą neatvyko tik „Warriors“ ir „Timberwolves“ komandos. „Suns“ esančią 13 vietoje vakarų konferencijoje nuo 8 vietoje esančios „Grizzlies“ komandos skiria 6 pralaimėjimai, tačiau dėl naujos taisyklės, kuri pristatyta šiame sezono pratęsime, „Suns“ turi vis tiek gerus šansus patekti į atkrintamąsias.

📖 Turinys

NBA Rezultatai

NBA

NBA Tvarkaraštis

NBA

Decimal

NBA sezono pratęsimo formatas

Taigi, kaip jau minėjome, į sezono pratęsimą atvyko tik 22 komandos ir tarpusavyje jos sužais po 8 rungtynes. Pagrindinė naujovė, kuri buvo pristatyta šiame sezono atnaujinime yra tai, kad jeigu 8 vietą ir 9 vietą užimančią komandą skiria mažiau nei 4 pralaimėjimai, jos tarpusavyje turės sužaisti trumpą seriją.

Aštuntoje vietoje esančiai komandai reikės laimėti vieną kartą, tuo tarpu devintoje vietoje esančioje komandoje reikės laimėti du kartus. Tai reiškia, kad jeigu „Grizzlies“ lieka 8, o „Trail Blazers“ lieka 9, bet turi 2 pralaimėjimais mažiau, šios komandos žaidžia tarpusavyje ir „Trail Blazers“ komandai laimėjus du kartus, ji patenka į atkrintamąsias.

Atkrintamųjų formatas nesikeičia, komandos žais iki keturių pergalių, o porų suskirstymas irgi lieka toks pats. Atkrintamosios rungtynės prasideda rugpjūčio 17 dieną ir šiuo metu yra nustatyta finalo pradžios data – rugsėjo 30 diena.

Lietuvių šansai NBA burbule

NBA sezono pratęsime išvysime ir vienintelius lietuvius rungtyniaujančius NBA lygoje. Nors tiek „Grizzlies“, tiek „Pacers“ šiuo metu yra tarp aštuonių stipriausių savo konferencijų komandų, situacija tarp komandų yra labai skirtinga ir ateinančios 8 reguliaraus sezono rungtynės daug svarbesnės yra Jono Valančiūno atstovaujamai „Grizzlies“ komandai.

„Pacers“ komanda su Domantu Saboniu šiuo metu yra penktoje vietoje rytų konferencijoje yra užsitikrinusi vietą atkrintamosiose. Taigi, net pralaimėjus visas aštuonias reguliaraus sezono rungtynes, „Pacers” išvysime atkrintamosiose. Vienintelis klaustukas „Pacers“ komandai yra, kurią vietą komanda užims, didžiausi šansai yra likti 4-6 vietoje. Kadangi namų aikštės pranašumo NBA burbule nėra, didelės vertės vieta nereiškia.

„Pacers“ komandai svarbiau yra įsivažiuoti į žaidybinį ritmą ir įgauti kuo geresnę formą. Šiuo metu dėl traumos D.Sabonis išvyko iš NBA burbulo ir greičiausiai Indianos komanda versis be jo. Taip pat dar nėra žinoma situacija dėl vieno iš komandos lyderių V.Oladipo. Todėl likusių aštuonių rungtynių komandos uždavinys turėtų būti išspręsti šias problemas ir žengti į atkrintamąsias geriausios formos.

Rytų konf. nugalėtojas Koef. Bendrovė
Milvokio „Bucks” 1.657 pinnacle lazybos
Toronto „Raptors” 9.00 1xbetukas
Bostono „Celtics” 9.00 888

Tuo tarpu „Grizzlies“ komanda ilsėtis neturi kada. Šiai komandai patekti į atkrintamąsias bus labai sunku, o tam gali prireikti ir papildomos serijos pasibaigus reguliaraus sezono kovoms. „Grizzlies“ dabar yra aštuntoje vietoje, tačiau „Spurs“, „Kings“, „Pelicans“, „Trail Blazers“ turi tik 3-4 pralaimėjimais mažiau, todėl per ateinančias aštuonias rungtynes situacija gali labai pasikeisti.

Didžiausias varžovas yra „Trail Blazers“ krepšininkai, ši komanda turi sukaupusi daugiausiai patirties, žaidėjai išsigydę traumas ir komandos žvaigždės į NBA burbulą neatvyko atostogauti.

„Grizzlies“ pakilti aukščiau nei 8 vieta šansų beveik neturi, todėl pagrindinis komandos tikslas turėtų būti kažkaip išsilaikyti aštuntuke. Bus tikrai labai įdomu stebėti, kaip sezono metu gerą ir kiek netikėta formą demonstravusi komanda susikaups svarbiausioms sezono kovoms.

Vakarų konf. nugalėtojas Koef. Bendrovė
Los Andželo „Lakers” 2.58 cloudbet naujas logo
Los Andželo „Clippers” 2.80 betsafe logotipas
Houstono „Rockets” 9.00 888

Žaidėjai, kurių neišvysime sezono pratęsime

Taigi didelė tikimybė, kad Lietuvos gerbėjai NBA burbule neišvys Domanto Sabonio, nors dar nėra žinoma kokia tiksliai traumą patyrė vienas geriausių Lietuvos krepšininku. NBA sezono pratęsime nematysime ir daug kitų lygos krepšininkų. Kai kurie žaidėjai pratęsime nedalyvaus dėl traumų patirtų dar sezono metu, kai kurie nusprendė netęsti sezono dėl covid-19 viruso.

Labiausiai nukentėjusi komanda yra „Nets“, šiai komandai jau buvo aišku, kad nepadės traumą besigydantis K.Durant, tačiau prie jo prisijungė ir K.Irving. Vis tik, sezono pratęsime nedalyvaus ir šie „Nets“ krepšininkai – T.Prince, S.Dinwiddie, D.Jordan, W.Chandler.

Kiti žaidėjai, kurių neišvysime šiame NBA sezone yra: Th.Sefolosha, D.Powell, W.Cauley-Stein, J.Lamb, A.Bradley, J.Winslow, T.Ariza, M.Bagley III, L.Aldridge, B.Bogdanovic, B.Beal, J.Wall, D.Bertans, R.Rondo šiuo metu gydosi traumą ir galima tikėtis jo sugrįžimo rugsėjo mėnesį.

Ilgalaikiai statymai – kas taps čempionais?

Prieš prasidedant NBA sezono atnaujinimui puiki proga pakalbėti apie ilgalaikius statymus, kurie yra verti dėmesio. Niekam nėra abejonių, kad didžiausi favoritai laimėti NBA lygą yra „Clippers“, „Lakers“ ir „Bucks“ krepšininkai.

Tokiame keistam sezono pratęsime daugiausiai nulems tai, kuri komanda turės daugiausiai motyvacijos. Už nugaros čia jau nebus fanų, nebus namų aikštės pranašumo, todėl reikia ieškoti žaidėjų, kurie turi daugiausiai patirties.

NBA Nugalėtojas Koef. Bendrovė
Los Andželo „Lakers” 3.50 optibet
Milvokio „Bucks” 3.94 betfair logo
Los Andželo „Clippers” 4.36 pinnacle lazybos

„Bucks“ mano manymu daugiausiai priklausoma nuo fanų, nes tai komanda, kuri dar nėra žaidusi NBA finale ir nors žaidėjai turi daugelio metų patirties atkrintamosiose, finale jie nėra žaidę ir nežino, ką reiškia jį laimėti.

„Bucks“ turėtų laimėti rytų konferenciją, tačiau reikia nepamiršti, kad dėl viruso iškritus vienam žaidėjui, viskas gali labai pasikeisti. Būtent E.Bledsoe su virusu turėjo problemų, todėl su „Bucks“ komanda reikia būti atsargiems.

„Lakers“ komanda turi daugiausiai patirties. L.James ir D.Green yra daugkartiniai NBA čempionai ir jiems mažiausią įtaką turėtų daryti tai, kad žaidžiama bus be žiūrovų. Komanda susilpnėjo dėl traumos praradusi R.Rondo, nors ant svarbiausių kovų yra tikimybė, kad jis sugrįš, tačiau sezono pratęsime nežais patikimas gynybos specialistas A.Bradley, o į jo vietą paimtas J.R.Smith. „Lakers“ komandos kitaip nei „Bucks“ laukia didžiausias iššūkis savo konferencijoje, tai dvikova prieš „Clippers“.

Apie „Clippers“ komandą kalbėti sunku, nes taip ir neaišku, kokios šios komandos galimybės. Sezono metu komanda nežaidė geriausio savo krepšinio, nes P.George buvo traumuotas, K.Leonard praleidinėjo rungtynes, todėl taip atrodo, kad komanda vis dar nežino pati, kokios yra jos galimybės.

nba statymai

Mano nuomone, jeigu „Lakers“ patenka į NBA finalą, jie taps čempionai, o šiuo metu koeficientą už šį statymą galima rasti tarp 3.20 ir 3.80. Jeigu „Clippers“ patenka į NBA finalą, tai čia jau visko gali būti. „Bucks“ į finalą turėtų žengti užtikrintai, tačiau šiuo metu duodamas koeficientas 1.65 yra per mažas investicijai, jeigu jis būtų apie 1.85-1.90, tada tikrai verta atlikti statymą.

Sunkiai tikėtina, kad NBA gali laimėti komanda ne iš šio trejeto, todėl rizikuoti su didesniais koeficientais nėra verta. Šioje sezono stadijoje viskas gali labai greitai keistis, o iki rugsėjo vidurio, kai jau artės finalai, daug kas gali pasikeisti tiek dėl traumų, tiek dėl viruso.

Geriausia stebėti situaciją ir investuoti į pavienius statymus. Mūsų prognozių puslapyje kiekvieną savaitę rasite po vieną rekomenduojamą NBA statymą, tikimės, kad rezultatai bus tokie pat geri kaip ir reguliaraus sezono metu.

Martynas Norvilas nuo jaunystės žavėjosi kazino ir sporto lažybomis, o bėgant metams tapo šios srities ekspertu. Dėl savo aistros statymams jis praleido daugybę valandų studijuodamas įvairias sporto šakas ir strategijas, analizuodamas tikimybes ir tobulindamas savo įgūdžius. Martyno didžiulis žinių bagažas ir patirtis pelnė jam lažybų žaidėjų ben ..