Pasaulio krepšinio čempionatas 2019

Pasaulio krepšinio čempionatas 2019

Dvi savaitės Lietuvoje bus tikra krepšinio šventė. Kinijoje rugpjūčio 31 – rugsėjo 15 dienomis vyks Pasaulio krepšinio čempionatas. LažybųGuru.lt komanda pristato visą svarbiausia informacija apie dalyvaujančias komandas. Anksčiau pristatėme straipsnį apie Pasaulio čempionatą, kuris jums taip pat gali būti įdomus – kaip uždirbti iš Pasaulio krepšinio čempionato lažybų.

📖 Turinys

Pasaulio krepšinio čempionatas 2019 Grupes

Taigi 32 krepšinio rinktinės yra suskirstytos į 8 grupes po keturias komandas:

GRUPĖ A: Dramblio Kaulo Krantas, Lenkija, Venesuela, Kinija.

GRUPĖ B:  Rusija, Argentina, Pietų Korėja, Nigerija.

GRUPĖ C: Ispanija, Iranas, Puerto Rikas, Tunisas.

GRUPĖ D: Angola, FIlipinai, Italija, Serbija

GRUPĖ E: Turkija, Čekija, JAV, Japonija

GRUPĖ F: Graikija, Naujoji Zelandija, Brazilija, Juodkalnija.

GRUPĖ G: Dominikos Respublika, Prancūzija, Vokietija, Jordanija.

GRUPĖ H: Kanada, Senegalas, Lietuva, Australija.

Pasaulio čempionatas

Pasaulio krepšinio čempionatas 2019 Tvarkaraštis

Lietuvos rinktinė Rugsėjo 1 dieną, 14:30 susitiks su Senegalo rinktinė, vėliau po dienos poilsio kausis labai svarbiose rungtynėse su Kanada, Rugsėjo 3d. 14:30 Lietuvos laiku. Ir paskutinės grupės rungtynės Rugsėjo 5 dieną, 14:30 susitiks su Australija.

Jeigu pavyks Lietuvai išeiti iš mirtininkų grupės, tai Rugsėjo 7-10 dienomis vyks antrojo etapo kovos. Atkrintamųjų etapas prasidės Rugsėjo 11d.

Visą tvarkaraštį galite pamatyti čia:

Pasaulio krepšinio čempionatas 2019 grupes

A grupė: Kaip seksis kaimynams lenkams ir šeimininkams kinams?

Žvelgiant į rinktines ant „popieriaus“ į akis krenta A ir B grupių konkurencija dėl silpniausios grupės titulo. Lažybų bendrovė „Betsafe“ A grupės favoritais laiko čempionato šeimininkus kinus ir Lenkijos rinktinę, abejų ekipų galimybės užimti pirmąją vietą grupėje vertinami vienodai – 2.20. Pasiūlymas yra logiškas. Pirmiausia Lenkijos komanda visiškai nerodo stabilumo draugiškų varžybų cikle. Sutriuškinta Jordanija, pralaimėjimai Tunisui, Vengrijai, Vokietijai, išvargta pergalė prieš Olandiją, tai rodo jog vienas komandos lyderių  Mateuszas Ponitka sunkiai gali ištempti komandą į pirmąją vietą grupėje. Kinai rungtyniaujantis namuose pasaulio čempionate dalyvaus 7 kartą, aukščiausias pasiekimas 8 vieta (1994 m.). Norint pagerinti pasiekimą, sąlyginai silpnoje grupėje atsiveria galimybė užimti pirmąją vietą.  Yi Jianliano vedami kinai turėtų susitvarkyti su Lenkijos ekipa kovoje dėl pirmosios vietos. Žvelgiant į kitas ekipas, galima teigti jog joms šiuo atveju ne krepšinis pirmoje vietoje. Venesuelos krepšinio rinktinės krepšininkai nusprendė streikuoti prieš rudens pradžioje vyksiantį pasaulio krepšinio čempionatą. Žaidėjai be pinigų, stiprūs nesutarimai tarp vyriausiojo trenerio Fernando Duro ir žaidėjų. Dramblio kaulo kranto komandoje analogiška situacija – krepšininkai paskelbė streiką prieš federaciją dėl jos nevykdomų įsipareigojimų. Neišmokėtos premijos, žaidėjai netgi neturi lėšų traumų gydymui. Buvęs žalgirietis Deon Thompson galimai pasirinko ne tą rinktinę, kurioje būtų galimybė uždirbti.

B grupė: Ar tai silpniausia turnyro grupė ir kaip seksis Rusijai?

Šios grupės favoritė yra Argentinos rinktinę, kurios galimybė užimti pirmąją vietą B grupėje prilygintos 1.72 koeficientui. Antrieji pagal pajėgumą laikomi Nigerijos atstovai (3,5 koeficientas), tretieji, nedaug atsiliekantys Rusijos krepšininkai. P. Korėjai pranašaujamas autsaiderio vaidmuo. Koeficientai manyčiau dėsningi. Argentinos komandos sudėtis turėtų tarti savo žodį. Nicolas Brussino, antrąją jaunystę išgyvenantis Luisas Scola, Nicolas Laprovittola, Facundo Campazzo turėtų vesti į pergales savo komandą šioje grupėje. Nigerijos ekipą, kaip ir dvi A grupės komandas kamavo finansinė krizė. Laimei pinigų dalyvavimui čempionate atsirado. Todėl Portlando „Trail Blazers“ puolėjas Al-Farouqo Aminuo vedami krepšininkai turėtų mesti rimtą išūkį Argentinai kovoje dėl pirmosios vietos. Kaip gi čempionate seksis Rusijai? Timofėjus Mozgovas, Aleksejus Švedas, turėjo būti čempionate komandos lyderiai, jų netektis prognozėse komandą nustumė į trečiąją vietą. Komandai netekus ir Joelio Bolomboy, bei Dmitrijaus Kulagino lyderio vaidmuo gali būti patikėtas veteranams Vitalijui Fridzonui, Nikitai Kurbanovui, Andrejui Vorontsevičiui, perspektyviam Sergejui Karasevui. Tai ne sudėtis, kuri gali kovoti dėl pirmos vietos grupėje ar netgi dėl išėjimo į kitą etapą. 2014 metų Azijos čempionė Pietų Korėja neturėtų iškovoti vietos kitame etape, šios komandos didelis pasiekimas būtų bent viena pergalė grupės varžybose.

Ar tai silpniausia čempionato grupė? Tikrai ne. Galbūt paskutiniu metu pasaulio krepšinio žemėlapyje nespindi Argentina, Rusija ar Nigerija, bet jeigu reiktų rinktis A arba B grupė silpnesnė, manyčiau visgi A grupė nusileidžia meistriškumu.

pasaulio krepsinio cempionatas

C grupė: Ispanai susilpnėjo ar sustiprėjo? Ar Ispanai liks be medalio?

Ispanijos rinktinės nors vienas pralaimėjimas šioje grupėje turėtų būti vertinamas kaip sensacija. Kadangi šioje grupėje Puerto Riko, Tuniso ir Irano rinktinės nėra ypatingai reikšmingos krepšinio žemėlapyje, panagrinėsime Ispanijos rinktinės sudėtį ir kiek ta sudėtis gali toli nukeliauti šiame čempionate. Prieš dvejus metus Ispanijos rinktinė Europos krepšinio čempionate užėmė 3 vietą įveikę Rusijos rinktinę. Jei Rusijos rinktinė nukraujavo dėl traumų, tuomet Ispanijos ekipoje vyksta dalinė kartų kaita. Komandoje nebus karjerą baigusio Juan Carlos Navarro, nenuilstančio Pau Gasol (pastarasis dar 2003 metais Europos krepšinio čempionato finale buvo lyderis kovoje dėl aukso prieš nugalėtoją Lietuvos rinktinę. Gal jau laikas poilsiui?), nebus šiemet komandoje ir Sergio Rodriguez. Už tai toliau matysime lyderį Marcą Gasolį, Ricardą Rubio, Rudy Fernandezą ir grįžtantį į rikiuotę Sergio Llullą. Žvelgiant į galutinį komandos dvyliktuką radikalaus susilpnėjimo neįžvelgčiau. Žinoma vyresnio brolio Gasolio netektis yra didelė, bet jau neišvengiama.

Ar Ispanai turi šansų laimėti medalius? Atsižvelgiant į varžovus, iš grupės privalo išeiti užimdami pirmąją vietą.  Antrojoje stadijoje bus sudarytos naujos 4 grupės (I-L), iš kurių į ketvirtfinalius taip pat žengs po dvi geriausias grupių ekipas. Taigi lauktų neišvengiamas susitikimas su Serbija ir viena iš komandų, kurios neturėtų tinkamai pasipriešinti. Tiek Italai, Angola ar Filipinai atsilieka savo meistriškumu. Užėmus bent antrąją vietą naujoje grupėje, jų lauktų įveikiami varžovai iš A ar B grupės. Peršasi išvada – savo kelyje iki pusfinalio galimai sutiks, tik vieną savęs vertą varžovą Serbijos rinktinę.

D grupė: Ar tai geriausia visų laikų Serbijos rinktinė?

Lažybų specialistai favoritais D grupėje iškovoti pirmąją vietą vertina serbus (1,15 koeficientas, 87%), italus – 4.50, Angolos bei Filipinų – 151.00. Serbija, nors ir be Milošo Teodosevičiaus, laikoma antrąją favorite, po JAV rinktinės laimėti trofėjų. Pagrindo tam yra nemažai. Serbijos rinktinė, draugiškose varžybose prieš artėjantį pasaulio čempionatą, toliau verčia kapituliuoti vieną varžovą po kito. Antrą kartą nugalėta Italijos komanda, du kartus Lietuvos rinktinė, Graikijos ekipa. Serbijos komandą galima įvardinti kaip darnų patyrusių žaidėjų ansamblį.

Ar tai geriausia visų laikų Serbijos rinktinė? Išgirdus šį klausimą, norisi prisiminti 95 metų tuometinę Jugoslavijos ekipą. Divacas, Danilovičius, Paspalis, žinoma Džordžovičius. Iš tiesų, tai retorinis klausimas, kaip ir kas geresnis ar Lebronas ar Džordonas. Komanda tikrai pajėgi popieriuje, pažiūrėsime kaip pavyks įgyvendinti tai ant parketo.

fiba reitingas

E grupė: Ar JAV tebe svajonių komanda? Kas gali nutraukti jų dominavimą?

E grupėje pirmosios vietos likimas dar aiškesnis – čia rungtyniaus viso čempionato favoritai Jungtinių Amerikos Valstijų krepšininkai, likusių trijų grupės ekipų tikimybės aplenkti JAV vertinamos labai atsargiai: Turkijos (13.00), Čekija (36.00), Japonija (151.00). Kalbėkime faktais, JAV komandos pasiekimai pasaulio krepšinio čempionate: 1998 – 3 vieta,  2002 – 6 vieta,  2006 – 3 vieta, 2010 – 1 vieta,  2014 – 1 vieta. Ei, ei, ei ar tai svajonių komanda? Dar 1996 metais Ch.Barkley paprašė tuomet JAV rinktinės nevadinti svajonių komanda. O galutinai šį teiginį įtvirtino Š.Jasikevičius ir kompanija 2000 metų Atlantos olimpiados pusfinalyje. JAV komanda 19 metų yra super komanda, bet ne svajonių komanda. Kai komandoje n lyderių, jos gyvavimo laikas yra trumpas. JAV komandoje nežais B.Bealas, A.Davisas, J.Hardenas, E.Gordonas ir C.J.McCollumas. PJ Tuckeris, K.Kuzma. Ar kiti ne tokie garsūs žaidėjai ištrauks komandą pasaulio krepšinio čempionate?

hellas

F grupė: Ar NBA MVP atves graikus ant pjedestalo?

F grupė turbūt yra pati konkurencingiausia po H, kurioje rungtyniaus Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė. Graikija, Brazilija, Juodkalnija, Naujoji Zelandija – komandų ketvertas sudarantis F grupę, būtent tokia tvarka kaip išvardinta vertinamos ir ekipų galimybės triumfuoti grupėje.

Logiškai mąstant ir atsižvelgiant į komandų sudėtį, turėtų grupėje pirmi būti Graikai, bet duotas koeficientas nėra vertas rizikos. Kai žaidžiamos vienos varžybos ir komandos panašaus pajėgumo, tai gali laimėti ir vieni, ir kiti. Kalbu apie Graikijos ir Brazilijos rinktines. Įdomus klausimas: ar NBA MVP atves graikus ant pjedestalo?. Giannis Antetokounmpo po labai ilgos pertraukos yra išreikštas komandos lyderis nuo N.Galio laikų. Taip, komanda turėjo P.Janakį, T.Papalouką, D. Diamantidį, V.Spanulį. Geri krepšininkai, bet ne tokio kalibro lyderiai kaip G. Antetokounmpo. Jau ne tie laikai, kai komandą tempdavo vienas lyderis, kaip D.Petrovičius, A.Sabonis, M.Džordonas, O.Šmitas. Ne dažnas atvejis kai vienas žaidėjas per vienas varžybas įmeta 40-50 taškų.  Dabar propoguojamas komandinis žaidimas. Todėl svarbu turėti pagalbininkų. O G.Antetokounmpo jų turi. N. Calathes, K.Sloukas, veteranai G. Printezis ir I.Bourousis, tai turėtų būti pagrindiniai talkininkai NBA MVP, kuris nori laimėti čempionatą.

Lažybininkai siūlo po JAV ir Serbijos, jog tai galimi čempionai su 11 koeficientu. Manyčiau visgi būtų realesnis statymas kaip ir Ispanijos komandai, jog pavyktų iškovoti medalį. Manyčiau Serbai ir JAV per stiprūs, o dar kovoti reikės ir su Ispanija, Prancūzija, Australija ir dar kaip visada atsiras komandų išsišokėlių. Auksas manau ne, o kitos prabos medaliai pasiekiami.

goberas

G grupė: Prancūzų galimybės čempionate

G grupėje, kurioje rungtyniaus Prancūzijos, Dominikos Respublikos, Vokietijos bei Jordanijos vyrų krepšinio rinktinės. Favorito statusas klijuojamas prancūzams, jų galimybė iškovoti pirmąją vietą grupėje lažybų specialistų vertinama 1.28 koeficientu. Antrąją vietą grupėje iškovoti turėtų vokiečiai,  Dominikos Respublikos bei Jordanijos šansai prastesni.

Galima daryti prielaidą jog būsimi Lietuvos rinktinės varžovai kitame etape (jei Lietuva ten pateks) bus Prancūzai ir Vokiečiai. Prancūzai nebus sotūs pasiekę aštunfinalį ar ketvirfinalį, jų tikslas būtų bent jau pusfinalis. Pažvelkime į pasirodymą pasaulio čempionatuose istoriją. 1990 m., 1994 m., 1998 m., 2002 m. – nepateko į pirmenybes. 2006 m. – 5 vieta, 2010 – 13 vieta, 2014 – 3 vieta, bronza. Jeigu Europos krepšinio čempionate per pastaruosius 8 metus iškovota visų prabų medaliai, tai pasaulio čempionate ar olimpiadoje (paskutinis medalis 2000 m. Olimpiada Sidnėjuje) praktiškai medalių sausra. Todėl galinga Prancūzijos ekipa vedama N. De Colo turi motyvą. Turi ir galingą atsarginių suolelį. Tik burtų liniją galimai jau aštunfinalyje pakvies į dvikovą su pajėgiais varžovais: Australija ar Kanada ar Lietuva. Įveikus aštunfinalį, būtina jame užimti pirmąją vietą, taip galimai jau ketvirfinalyje nesusitikti su JAV komanda. Užėmus antrąją vietą, vėl gi ne ką galimai silpnesnis varžovas Graikijos komanda. Iš kitos pusės pasaulio krepšinio čempionato ketvirfinalyje silpnų varžovų neturi būti.  

betsafe cempas

H grupė: Ar Lietuva išgyvens mirtininkų grupėje? Kokia tikimybė susidurti su JAV krepšininkais?

Susilpnėjus Kanados rinktinei, lažybininkai Lietuvos ekipą “pakėlė” į antrąją vietą. Tai teikia vilčių ir mums sirgaliams išgyventi mirtininkų grupėje. Išgyvenus, toliau kelias nebus rožėmis klotas. Patekus į kitą etapą, galimai reiktų įveikti (užėmus savo grupėje antrąją vietą), potencialius varžovus –  Prancūziją ir Vokietiją. O sėkmės atveju patekus į ketvirfinalį JAV arba Graikijos ekipa. Išvada paprasta, norint išvengti ketvirfinalyje JAV komandos, turime abiejuose etapuose savo grupėse būti pirmi ir mes ir JAV krepšininkai savo grupėje.

Pasaulio krepšinio čempionato lažybos

Stabiliausiai ir rezultatyviai draugiškose rungtynėse žaidę žaidėjai į kuriuos verta atkreipti dėmesį, mėgstantiems statyti už žaidėjų overius. Lažinantis svarbu turėti sąskaitas geriausiose krepšinio lažybų bendrovėse.

rusija

Nikita Kurbanov: Prieš Jordaniją 15tšk., prieš Iraną 10tšk., prieš Venesuelą 10tšk., prieš Italiją 16tšk., prieš Suomiją 15tšk. Nors šis puolėjas niekada nepasižymėjo itin dideliu rezultatyvumu, tačiau kuomet rinktinei padėti negali tokie žaidėjai kaip Švedas, Mozgovas ir Kulaginas, šis patyręs Eurolygos čempionas privalės būti vienu iš komandos lyderiu čempionate. Kadangi Kurbanovas prieš tai žaistuose čempionatuose neturėdavo didelio taškų vidurkio, galima tikėtis, kad lažybų kontoros bent jau čempionato pradžioje duos labai patrauklius pasiūlymus statant už šio žaidėjo „over“.

turkija

Cedi Osman: Prieš Prancūziją 19tšk., prieš Jordaniją 11tšk., prieš Serbiją 12tšk., prieš Graikiją 25tšk., prieš Italiją 20tšk., prieš Puerto Riką 12tšk., prieš Venesuelą 33tšk. Puikų sezoną NBA sužaidęs žaidėjas neabejotinai turi būti Turkijos rinktinės lyderis šiame čempionate. Lengvasis kraštas kol kas puikiai žaidžia draugiškose rungtynėse ir tikėtina, kad tokį žaidimo lygį perkels ir oficialias čempionato varžybas. Pirmosiose varžybose rungtynėse Turkijos rinktinės lauks akistata su Japonijos rinktine, kuri nepasižymi gera gynyba, todėl Osmano „overis“ itin gundantis variantas jau nuo pirmųjų šio žaidėjo rungtynių čempionate.

iranas

Hamed Haddadi – Prieš Rusiją 26tšk., prieš Graikiją 20tšk., prieš Graikiją 18tšk., prieš Lenkiją 17tšk. Nepaisant savo amžiaus, šis 34 metų milžinas vis dar išlieka akivaizdus Irano rinktinės lyderis. Buvęs NBA žaidėjas demonstruoja nuostabią sportinę formą draugiškose varžybose, kuriuose Irano krepšininkai kovojo su gana solidžiais varžovais, todėl tikėtina, kad vidurio puolėjas panašią statistiką demonstruos ir Pasaulio čempionato kovose.

jordanija

Dar Tucker –  Prieš Rusiją 15tšk., prieš Lenkiją 17tšk., prieš Turkiją 15tšk., prieš Graikiją 23tšk. Natūralizuotas amerikietis yra akivaizdus Jordanijos rinktinės lyderis, būdamas rezultatyviausiu ekipos žaidėju praktiškai kiekvienose šios rinktinės varžybose. Puikią sportinę formą draugiškose rungtynėse demonstruojantis ir daug laisvės komandoje gaunantis žaidėjas taip pat yra vienas iš svarstytinų variantų, renkantis žaidėjus, kurių „overius“ būtų galima statyti čempionate.

scola argentina

Luis Scola – Prieš Puerto Riką 24tšk., prieš USA 18tšk., prieš Puerto Riką 28tšk., prieš Braziliją 17tšk., prieš Prancūziją 16tšk., prieš Japoniją 20tšk., prieš Ispaniją 24tšk. Tiesiog neįtikėtina, kaip būdamas 39 metų šis žaidėjas vis dar sugeba demonstruoti tokią nuostabią formą. Draugiškose rungtynėse ši Argentinos legenda yra akivaizdus rinktinės lyderis ir labai tikėtina, kad tokiu ir išliks prasidėjus Pasaulio čempionato varžyboms. Reikia tik tikėtis, kad lažybų kontoros duodamas šio žaidėjo „overi“ atsižvelgs į jo amžių, nors panašu, kad pačiam žaidėjui amžius tikrai nėra riba.

japonija

Rui Hachimura – Prieš Naująją Zelandiją 35tšk., prieš Argentiną 23tšk., prieš Vokietiją 31tšk. Nors ir sužaidė vos 3 draugiškas rungtynes, tačiau 29.6tšk. vidurkis kalba pats už save. Devintasis šių metų NBA naujokų biržos šaukimas neabejotinai bus akivaizdžiu Japonijos rinktinės lyderiu šiame čempionate. Reikia sulaukti kokį „over“ taškų sumos statymą šiam žaidėjui paskirs lažybų bendrovės, tačiau jeigu ta suma nesieks net 20tšk., tuomet šio žaidėjo „overis“ atrodys tiesiog puikiu pasirinkimu.

FIBA reitingai. Kas nustebins, o kas nuvils?

Įvertinus visas komandas pagal jų draugiškų rungtynių rezultatus, fiba sudarė ekipų reitingą prieš prasidedant Pasaulio krepšinio čempionatui. Kiekviename čempionate būna sensacijų, tiek iš geros, tiek iš blogos pusės.

Taigi žiūrint į FIBA reitingą, bandome prognozuoti, kurios komandos patirs fiasko, o kurios nustebins. Ir rizikos zonoje yra JAV krepšininkai, kuriems bus tikrai sunku prisiderinti prie FIBA taisyklių, mažesnės erdvės bei aikštės gynybos.

power rankings

Kas gali maloniai nustebinti? Kadangi čempionatas vyksta Azijoje, tai turėtų būti viena iš Azijos komandų. Be abejo kinai, kurie žaidžia namie. Taip pat manau, kad gali nustebinti Filipinai arba Japonijos krepšininkai.

O kaip seksis Lietuvai? Lietuvai tarp tų komandų, kurios gali patirti fiasko, blogiausias scenarijus, jog net neišeisime iš grupės. Tikėkimės taip nebus, tačiau norint patekti į ketvirfinalį, kur galimai bus JAV krepšininkai, galima pralaimėti tik vieną kartą per 5 rungtynes. O varžovai per abu etapus bus galingi – Senegalas, Australija, Kanada, Prancūzija ir Vokietija. Misija tikrai sudėtinga, tačiau Lietuvos krepšininkai visada pasižymi labai dideliu kovingumu ir tikėkimės jį pademonstruos ateinančią savaitę.

Daugiau straipsnių Pasaulio krepšinio čempionato tema rasite mūsų statymų gide.

Martynas Norvilas nuo jaunystės žavėjosi kazino ir sporto lažybomis, o bėgant metams tapo šios srities ekspertu. Dėl savo aistros statymams jis praleido daugybę valandų studijuodamas įvairias sporto šakas ir strategijas, analizuodamas tikimybes ir tobulindamas savo įgūdžius. Martyno didžiulis žinių bagažas ir patirtis pelnė jam lažybų žaidėjų ben ..