Teisėjų reikšmė ir lažinimasis už kortelių skaičių. I-a dalis [FUTBOLAS]

Geltona kortelė

Šį kartą „LazybuGuru.lt“ su Jumis dalinasi mintimis ir patarimais apie futbolo lažybas.

Kaip ir kiekvienoje sporto šakoje, futbole pasiūla neapsiriboja tik pergalėmis, lygiosiomis, pralaimėjimais ir įvarčiais.

Nenuostabu, visgi futbolas – sporto karalius. Jo rungtynių ir įvykių pasiūla yra milžiniška. Tai mums suteikia galimybę atlikti statymus už tokius dalykus kaip kampiniai ar geltonas/raudonas korteles.

Kadangi geltonos kortelės futbole yra itin dažnas reiškinys, todėl statymai už jas yra panašūs į įvarčius – galime spėti, bus parodyta daugiau ar mažiau geltonų kortelių nei pateikta pasiūloje.

Raudonos kortelės, kita vertus, nėra tokios dažnos, tad neretai klausimas būna „ar bus parodyta raudona kortelė?“

Vis tik šis statymo tipas kartais nesulaukia didelės paklausos dėl galimos nemenkos variacijos. Nepaisant tokios paprastos ir visiems suprantamos priežasties, yra tam tikri veiksmai, galintys suteikti didelį pranašumą.

Žaidėjai

Vieni žaidėjai yra linkę prasižengti kiečiau, kiti švelniau. Vieni per sezoną užsidirba daugybę geltonų kortelių, kiti vos keletą. Todėl visuomet būna į naudą pažinti komandas. Jei žinai, kokie žaidėjai, žinai, kaip jie linkę elgtis.

Tas itin pravartu, žinant abi puses – ne tik besiginančius žaidėjus, tačiau ir varžovų puolimą:

  • Tie žaidėjai, kurie labiau linkę veržtis link vartų, gali sulaukti daugiau dėmesio ir būti „nugesinti“ skaudžia pražanga.
  • Kiti žaidėjai, kurie yra pasyvesni, bus dažnai išvengs situacijų, kuriose yra prasižengiama.
  • Dar trečia žaidėjų rūšis – tai žaidėjai, mėgstantys mesti fizinius ir psichologinius iššūkius. Tie žaidėjai kartais lygioje vietoje gali apsistumdyti, pasakyti varžovui keletą riebesnių žodžių. Toks psichologinis spaudimas gali baigtis pražangomis. Taip pat jomis gali baigtis ir žaidėjų kieta fizinė kova situacijose, kurioms dar toli iki realios įvarčio galimybės.

Komandos

Kiekviena komanda skirtinga – kaip ir jos žaidimo stilius. Verta atsižvelgti, kokia komanda aktyvi puolime ar gynyboje. Dažnai, kai susitinka dvi skirtingo lygio komandos, vienintelė išeitis silpnesniajai būna tik tvirta gynyba, dažnai pasibaigianti pražangomis.

Jei abi komandos propaguoja puolantį futbolą – pražangų gali būti ir mažiau. Kai kurių komandų žaidimo stilius yra nulemtas vietos kultūros, tad žinome, jog anglų, škotų ar lietuvių futbolas yra, kaip vadiname, „medkirčių žaidimas“ – pilnas kietos kovos. Tuo metu pietų šalių atstovai (ispanai, italai, portugalai) labiau remiasi ne jėga, o technika.

Svarbu yra ir žaidimo tempas, nuo kurio priklauso visas aštrumas, pražangų skaičius. Nepamirškite ir žaidėjų išsidėstymo.

Teisėjai

Vienas svarbiausių ir dažniausiai pamirštų faktorių – teisėjai. Ne kas kitas, o būtent jie priima sprendimus, nuo jų šiame kontekste priklauso daugiausiai. Nors stengiamasi suvienodinti teisėjų darbą pagal visus šiuolaikinius standartus, tačiau suprantama, kad egzistuoja žmogiškasis faktorius.

Teisėjas yra žmogus ir jis klysta, o jo klaida gali lemti Jūsų pralaimėjimą arba pergalę. Taip pat skiriasi ir teisėjų braižas – vieni teisėjai jautriau vertina fizinį kontaktą, kiti leidžia žaidėjams grumtis. Jei sektumėte tam tikrus teisėjus ir jų darbą, galėtumėte įžvelgi, kad jų skiriamų kortelių vidurkiai yra didesni ar mažesni už tam tikrų kitų kolegų.

Žinoma, tam įtakos daro ir kiti, anksčiau minėti faktoriai, tačiau faktas vienas, kad skirtumas yra ir į jį būtina atsižvelgti. Iš tiesų, kalbant apie kortelių statistiką, būtent reikėtų pradėti nuo tam tikrų teisėjų ir pasidomėti, kas teisėjaus Jus sudominusioms rungtynėms.

Jeigu patiko ši informacija, tai skaitykite mūsų paruoštą antrą bei trečią dalį.

Martynas Norvilas nuo jaunystės žavėjosi kazino ir sporto lažybomis, o bėgant metams tapo šios srities ekspertu. Dėl savo aistros statymams jis praleido daugybę valandų studijuodamas įvairias sporto šakas ir strategijas, analizuodamas tikimybes ir tobulindamas savo įgūdžius. Martyno didžiulis žinių bagažas ir patirtis pelnė jam lažybų žaidėjų ben ..