Vasaros statymų gidas

Žmogus Kinijoje suvalgė šikšnosparnį ar skujuotį ir šią vasarą nebeliko nei Europos futbolo čempionato, nei Olimpinių žaidynių. Bet tai kas liko pristatome šiame vasaros statymų gide – viską ką reikia žinoti jeigu būsite aktyvus šią vasarą sporto lažybose.

Šiame straipsyje rasite informacija ir sporto lažybų rekomendacijas krepšinio lygoms – Ispanijos ACB ir NBA, futbolo – Ispanijos, Italijos, Anglijos ir Vokietijos. Taip pat dėmėsys skirtas elektroniniui sportui ir CS:GO turnyrams.

📖 Turinys

ispanijos liga endesa

Ispanijos ACB lygoje taškų totalų statymų paieška

Krepšinio pasaulyje sulaukiame teigiamų žinių ir jau kelių savaičių bėgyje galėsime stebėti Izraelio, Vokietijos ir Ispanijos lygų pratęsimus. Įdomiausia turėtų būti Ispanijos lyga, kuri ne veltui yra laikoma stipriausia Europos šalių lyga.

Šios lygos pratęsimas įvyks Valensijos mieste, todėl daugiausiai dėmesio reikėtų atkreipti į tai, kad nebeliks namų aikštės pranašumo, o komandos ilgiau pasitreniravusios bei daugiau rungtynių sužaidusios arenoje susivienodins jėgas su arenos šeimininke – Valensijos komanda. Tai yra svarbus elementas atsižvelgiant į rungtynių statymus.

barcelona

Pirmose rungtynėse didelę vertę turės „suminiai mažiau” statymai, kadangi rungtynės bus žaidžiamos be žiūrovų, jos iš karto taps treniruočių pobūdžio rungtynėmis, tačiau su labai didele svarba. Nebus emocijų, nebus kas užveda žaidėjų, todėl sunku patikėti, kad pamatysime aukščiausio lygio rungtynes.

Nereikia pamiršti, kad žaidėjai ilgą laiką nesitreniravo bei nežaidė krepšinio rungtynių, todėl tai bus šiek tiek panašu į sezono pradžią, kurioje būna gausu netaiklių metimų. Prie suminių mažiau prisideda ir tai, kad pratęsus čempionatą kiekvienos rungtynės bus labai svarbios, o su rungtynių svarba ateina ir lėtesnis žaidimas bei susikaupimas. 

Sunku įsivaizduoti, kokios bus žaidėjų nuotaikos ir kiek daug koncentracijos bus žaidime. Pačios rungtynės turėtų būti panašios į tai, ką matėme paskutiniuose Eurolygos turuose, kai kelios komandos sužaidė jau tuščiose arenose. Atmosfera buvo tikrai liūdna, todėl būtent pirmos kelios rungtynės yra tas momentas, kai galima ieškoti klaidų iš bukmekerių.

Komandoms sužaidus bent po kelias rungtynes, galima pradėti ieškoti tendencijų, kadangi žaidėjai apsipras su aplinka, susitaikys su tuo, kad už nugaros nėra šėlstančios minios, todėl visas dėmesys bus skiriamas į aikštelę, o komandos draugai taps pagrindiniais emocinių proveržių užtaisais. 

nba lyga

NBA lygoje į kovą grįžta 22 komandos

Be sugrįžtančių Europos krepšinio lygų, labiausiai laukiama yra atnaujinto NBA sezono. Susirinkę komandų vadovai sutiko su sezono atnaujinimu, todėl nuo liepos mėnesio pabaigos galėsime vėl stebėti aukščiausio lygio krepšinį. Taip pat LazybuGuru.lt komanda vasarą grįš su NBA prognozėmis.

Šio sezono atnaujinime bus nemažai naujovių, todėl į tai reikėtų atkreipti dėmesį, nes galima atrasti itin vertingų statymų. Įdomu tai, kad sezoną pratęs 22 komandos, visos šios komandos turi šansų patekti į atkrintamąsias, todėl kiekviena komanda bus suinteresuota laimėti. Nebebus rungtynių, kai komandos galvos apie tai, kad pralaimėjimas jiems naudingiau nei laimėjimas dėl aukštesnio šaukimo, dabar visos komandos norės laimėti ir patekti tarp stipriausių

lakers lebron

Didesnio atsipalaidavimo reikėtų ieškoti tose komandose, kurios yra užsitikrinusios vietą atkrintamosiose ir jų tikslas yra žaidimą gerinti bei pasiekti aukščiausią formą būtent per atkrintamąsias. To galima tikėtis iš tokių komandų kaip „Lakers“, „Clippers“, „Bucks“, „Raptors“ kur yra patyrusių žaidėjų ir jie žino, kada pasitaupyti. Galima sakyti, kad kai kurioms komandoms atkrintamosios prasidės nuo pat sezono atnaujinimo, todėl tai puikus metas ieškoti vertės statymuose. 

Nemažas klaustukas kaip atrodys žaidimas ir kaip žaidėjai jausis aikštėje. Nereikia pamiršti, kad NBA lyga priklausoma nuo žiūrovų. Nors atmosfera ten neprilygsta Europos krepšinio rungtynėms, žaidėjai vis tiek mėgaujasi žaisdami prieš žiūrovus, o atkrintamosios yra būtent tas metas, kai NBA lygoje žiūrovai atgyja ir atmosfera neprilygsta reguliariajam sezonui. Pavyzdžiui, L.James yra ne kartą sakęs, kad labiau mėgsta žaisti išvykos rungtynėse ir turi galimybę nutildyti priešininkų komandų fanus. Dabar šios galimybės nebus, todėl nebūtų keista, jeigu tam tikrų žaidėjų asmeniniai rezultatai bus prastesni nei įprastai.

Su sezono atnaujinimų naujienomis susidursime ne tik mes, bet ir bukmekeriai (skaityk plačiau apie geriausius krepšinio lažybų bukmekerius 2024). To krepšinio pasaulyje dar nėra buvę, todėl dabar bus puikus metas pasinaudoti bukmekerių klaidomis bei tiesiogiai reaguoti į vaizdą krepšinio aikštelėse.

vokietijos bundesliga

Vokietijos Bundesligoje traumas jau patyrė 14 futbolininkų

Vokietijos Bundesliga gegužės 16 d. pirmoji, iš didžiųjų futbolo lygų, atnaujino savo pirmenybes. Rungtynės šioje valstybėje yra vykdomos be sirgalių ir per pirmuosius turus buvo galima pastebėti keletą tendencijų. 

Visų pirma – ypatingai sumažėjo namų aikštelės faktoriaus reikšmė rezultatams. Per daugiau, nei 40, sužaistų rungtynių, tik 10 iš jų laimėjo komandos, žaidusios namuose. To pasekoje, pasikeitė ir koeficientų sudarymo tendencijos. Komandoms, žaidžiančioms išvykoje, šiuo metu suteikiami apie 15-20% mažesni koeficientai, nei įprasta

Likus 4-iems turams iki pirmenybių pabaigos gana akivaizdu, kad čempionu taps Bayern Munich komanda (1.01 koeficientas). Nuo artimiausių persekiotojų Dortmund’o bavarai yra atitrūkę 7-iais taškais ir būtų labai sunku tikėtis, kad šis skirtumas gali būti panaikintas.

miuncheno bayern

Įdomiausia kova turėtų vykti dėl patekimo į Čempionų Lygą ir Europos lygą. Leipzig, Monchengladbach ir Bayer Leverkusen yra surinkusios panašų skaičių taškų ir panašu, kad intriga tarp šių komandų gali išlikti iki paskutiniojo turo. Bukmekeriai pranašauja, kad Monchengladbach komandai sezono pabaigoje vis dėl to pritrūks sėkmės ir ji liks 5-toje vietoje (koeficientas, kad šį komanda pateks į TOP4 – 2.30). 

Tuo tarpu dėl vieno kelialapio į Europos Lygą vis dar intensyviai kovoja 5-ios komandos: Wolfsburg, Hoffenheim, Freiburg, Hertha Berlin ir Schalke. Nors Wolfsburg atnaujinus pirmenybes atrodo labai gerai ir kol kas turi surinkusi daugiausiai taškų iš šių komandų, tačiau skirtumai yra nedideli ir kiekvienos likusios rungtynės bus itin didelės reikšmės. 

Vokietijos Bundeslygos turnyrinės lentelės apačioje irgi dar nėra viskas nuspręsta. Paskutinėje vietoje esanti Paderborn komanda yra daugiau, nei 10, taškų atsilikusi nuo “saugios” zonos ir nepanašu, kad turi realių šansų išlikti lygoje. Tuo tarpu 13-toje vietoje esančią Augsburg ir 17-tą vietą užimančią Werder Bremen komandą skiria tik 7-i taškai. Kova turnyrinės lentelės apačioje turėtų būti itin arši. 

augsburg

Paskutinės rungtynės šių metų Vokietijos Bundeslygos sezone turėtų būti sužaistos birželio 26-ą dieną, tačiau iki to laiko dar laukia nemažai įdomių susitikimų:

 • Birželio 13 d. Wolfsburg prieš Freiburg – kova, tarp dviejų į Europos lygą pretenduojančių patekti komandų;
 • Birželio 13 d. Bayern Munich prieš B. Monchengladbach – laukia gražios rungtynės tarp dviejų, labai gerai žaidžiančių, komandų;
 • Birželio 13 d. Paderborn prieš Werder Bremen – tai “mirk gyvenk” rungtynės Bremen komandai. Už jų pergalę siūlomas 2.28 koeficientas yra labai vertingas;
 • Birželio 20 d. RB Leipzig prieš Dortmund – galimai kova dėl 2-osios vietos;
 • Birželio 27 d. Bayer Leverkusen prieš Mainz – vienai komandai tai gali būti lemiamos rungtynės dėl patekimo į Čempionų lygą, o kitai – dėl išlikimo lygoje.
anglijos premier lyga

Anglijos Premier futbolo lygoje dar liko sužaisti 92 rungtynes

2019/2020 „Premier“ lygos sezonas atsinaujins birželio 17 d., trečiadienį. Anglijos „Premier“ lygos klubai pradėjo grįžti į treniruotes nuo gegužės 19 d. Tiesa, treniruotis iš pradžių buvo leista tik mažomis grupėmis.  Lyga, kurioje dar liko sužaisti 92 rungtynes, bus atnaujinta „Aston Villa“ prieš „Sheffield United“ ir „Manchester City“ prieš „Arsenal“ rungtynėmis.

southampton chelsea

Atsinaujinusiose pirmenybėse aikštės pranašumas nebenus jau toks svarbus. Taigi reikėtų atkreipti dėmesį, kurios komandos yra priklausomos nuo namų aikštės pranašumo mažiau, o kurios daugiau. Yra net gi tokių komandų, kurių laimėtų rungtynių santykis žaidžiant išvykoje yra didesnis negu žaidžiant namuose (Southampton, Chelsea, Wolves).

Tačiau siūlyčiau atkreipti dėmesį būtent į tas komandas, kurioms iki šiol namų aikštės pranašumas turėdavo didžiausią įtaką, kadangi būtent šioms komandoms žaidimas be sirgalių gali turėti didžiausią įtaką.

Anglijos „Premier“ lygos komandos, procentaliai iškovojančios daugiausiai taškų, žaidžiant namuose:„Norwich“, „Aston Villa“, „Everton“, „Tottenham“, „Watford“, „Bournemouth“.

ispanijos la liga

Ispanijos La Liga komandos turėjo tik savaitę pasiruošimui

Ispanijos klubai praėjusį pirmadienį atnaujino visas komandines treniruotes, pradėdami paskutinį pasirengimo grįžti į varžybas etapą. Klubai turės mažiau nei dvi savaites laiko pasiruošti, kol lyga atsinaujins birželio 11 d., praėjus beveik trims mėnesiams po jos sustabdymo dėl koronaviruso pandemijos.

sevilla real betis

Lyga atsinaujins derbiu tarp „Sevilla“ ir „Real Betis“ birželio 11 d. Lygos lyderiai „Barcelona“ sezoną pratęs Birželio 13., rungtynėse prieš „Mallorca“, o antroje vietoje esantys Madrido „Real“ Birželio 14 d., žais prieš „Eibar“.

Kadangi visos likusios lygos varžybos bus žaidžiamos be aistruolių, Madrido „Real“ nusprendė sezoną užbaigti žaidžiant Alfredo Di Stfano stadione, komandos treniruočių centre, tokiu būdu leisdamas tęsti atnaujinimo darbus „Santiago Bernabu“ vasarą, kaip buvo planuota iš pradžių.

Ispanijos aukščiausios futbolo lygos rungtynės taip pat bus žaidžiamos be žiūrovų. Komandos, žaidžiančios savo namų aikštėje, nebeturės tokio pranašumo, kokį turėdavo anksčiau. Taigi reiktu atkreipti dėmesį į tas komandas, kurios procentaliai iškovojo daugiausiai taškų žaidžiant namuose – „Barcelona“, „Deportivo Alaves“, „Levante UD“, „Valencia CF“, „Deportivo Mallorca“.

barcelona

Dar vienas svarbus faktorius, į kurį būtina atkreipti dėmesį, prieš pradedant statyti už pasirodysiančius sporto įvykius, tai komandų sportinė forma. Galime net neabejoti, kad nei viena iš komandų, nebus tokios sportinės formos, kokios buvo prieš sustabdant čempionatus

2 mėnesių pertrauką yra labai didelis laiko tarpas ir poros savaičių pasiruošimo tikrai neužteks norint sugrįžti į tą patį lygį, kuris buvo pasiektas sezonui jau gerokai įpusėjus. Ne vienas treneris minėjo, kad  vargu ar šiame sezone komandoms apskritai dar pavyks demonstruoti tokio lygio futbolą, koks buvo demonstruojamas prieš paskelbiant pandemiją. 

Patariame nepulti statyti už komandas jau pirmose rungtynėse tik prasidėjus čempionatų pratęsimui. Geriau palaukite ir po pirmojo turo po čempionatų pratęsimo susidaryti bent jau pirmąjį įspūdį kokios sportinės formos komandos sugrįžo į čempionatus. 

italijos serie a

Italijos Serie A – Juventus ir Lazio kovą dėl titulo

Italija buvo pirmoji valstybė Europoje, kuri ypatingai stipriai nukentėjo nuo koronaviruso. Ilgą laiką buvo neaišku ar futbolo pirmenybės šį sezoną bus atnaujintos ar ne. Visgi, Italijos futbolo federacija nutarė, kad didysis futbolas šioje valstybėje sugrįš jau birželio 12-ą dieną. Visų pirmą bus sužaisti Coppa Italia pusfinaliai tarp Juventus – AC Milan ir Napoli – Inter komandų, o birželio 20-ą dieną sugrįš ir Serie A varžybos. 

Atnaujinus Serie A pirmenybes futbolo gerbėjų laukia daugybė įdomių varžybų, kurios tęsis iki rugpjūčio 2-os dienos. Iki sezono pabaigos likus 13-ai turų lygoje pirmauja Juventus komanda, o nuo jos tik tašku atsilieka Lazio. Artimiausia persekiotojas, 3-ioje vietoje esantis Milan Inter, nuo 2-os vietos atsilieka 8-iais taškais, o 4-toje vietoje besirikiuojanti Atalanta – netgi 15-a taškų.

turino juventus

Panašų, kad dėl nugalėtojų titulo realiai kovos tik dvi komandos: Juventus ir Lazio. Tai iliustruoja ir futbolo bukmekerių siūlomi koeficientai už pirmenybių nugalėtoją:

Kita, įdomi kova laukia dėl 4-osios vietos. Kol kas ją užima Atalanta su 48-iais taškais ir vienomis rungtynėmis atsargoje, tačiau, nuo jos tik trimis taškais atsilieka AS Roma, o Napoli atsilikimas – 9 taškai. Bukmekeriai beveik neabejoja, kad Atalanta, pateks į TOP 4:

Komandoms teks sužaisti dar po 12-a rungtynių, per kurias potencialiai galima surinkti 36-is taškus, todėl, mėgstantys rizikingus variantus, tikrai gali pamėginti atlikti statymą už AC Milan arba Napoli TOP 4 finišą.

Ypač žinant, kad gali būti nemažai traumų, kas stipriai sumaišytų kortas pirmiaujančioms komandoms, jeigu šių komandų lyderiai gautų traumas. Tam puikus pavyzdys yra jau prasidėjusi „Bundesliga“, kurioje po pirmojo sužaisto turo po čempionato pratęsimo traumas patyrė net 14 lygos futbolininkų.

milan napoli

Serie A kovoje dėl išlikimo ganėtinai aišku, kad paskutinėse vietose esančios Brescia ir Spal kitą sezoną keliaus į žemesnį divizioną. Jos nuo “saugios zonos” atsilieka atitinkamai 9-iais ir 7-iais taškais, o prieš lygos suspendavimą demonstruotas žaidimas nekėlė didelio optimizmo.

Tuo tarpu likti 18-toje vietoje rizikuoja bent 5 komandos: Lecce, Genoa, Sampdoria, Torino ir Udinese. Iš šio sąrašo silpniausią sudėtį turi Lecce komandą ir labai realu, kad būtent jai šį sezoną teks atsisveikinti su Serie A.

Iki pirmenybių pabaigos bus sužaista dar virš 100-to rungtynių. Jums pateikiame keletą susitikimų, kurie turėtų sukelti itin didelį susidomėjimą:

 • Birželio 28 d. AC Milan prieš AS Roma;
 • Liepos 2 d. Atalanta prieš Napoli;
 • Liepos 6 d. Napoli prieš AS Roma;
 • Liepos 7 d. AC Milan prieš Juventus;
 • Liepos 20 d. Juventus prieš Lazio – tai bus pačios svarbiausios rungtynės kovoje dėl titulo;
 • Liepos 29 d. Inter prieš Napoli;

Rugpjūčio 2 d.  Juventus prieš AS Roma ir Napoli prieš Lazio – paskutinio turo rungtynėse laukia du susitikimai, kurie gali nulemti ir lygos nugalėtoją, ir tai, kas pateks į TOP 4.

esportas csgo

Esportas ir CS:GO turnyrai – kaip seksis komandos kovoti nuotoliniu rėžimu?

Neišvengė ir CSGO turnyrų tvarkaraštis pakeitimų dėl koronaviruso epidemijos – atšauktas vasarą turėjęs vykti vienas iš 2 Didžiojo Kirčio turnyrų – ESL One Rio 2020. Organizatoriai nenori tokio prestižinio turnyro rengti nuotoliniu būdu ir daro viską, kad pavyktų suorganizuoti pilnu paketu – gyvai su miniomis žiūrovų.

Didžiojo Kirčio turnyrai sutraukė milžiniškas CSGO gerbėjų auditorijas, o kas jau kas  Brazilija yra viena didžiausių šio žaidimo mylėtojų, turinti šiuo metu 2 elitines komandas – MIBR ir FURIA. Šios komandos sutraukia žiūrovų kaip futbolo rungtynėse. Nenori rengėjai prarasti milžiniškų pajamų ir nukėlė turnyrą į Lapkričio mėnesį.

Kitas Didžiojo Kirčio turnyras  ESL One Cologne 2020 ruošiasi eiti kitu keliu, nukeltas į Rugpjūčio pabaigą, tačiau Vokietijoje dar ilgai negalės vykti didelio masto renginiai su daug žiūrovų, dėl ko šio Didžiojo Kirčio rengėjai galvoja vykdyti turnyrą nuotoliniu būdu be žiūrovų nors ir neteks daug pajamų.

csgo turnyrai

Birželio mėnesį po DreamHack Masters Spring 2020 turnyro ir toliau tęsis aukščiausio lygio kovos. Spauskite čia jeigu norite sužinoti šio turnyro esporto prognozes. Nuo Birželio 15d. prasidės prestižinis BLAST Premier Spring 2020 finalinis turnyras, kur po atrankos turnyrų susirinks stipriausios 8 Europos komandos ir 4 Šiaurės Amerikos ekipos. Komandų laukia įspūdingi priziniai fondai – Europos regiono ekipos išsidalins 500 tūkst. JAV dolerių, o 4 Šiaurės Amerikos komandos – 250 tūkst. JAV dolerių.

Iškart po BLAST Premier Spring 2020 turnyro lauks kitas aukšto lygio turnyras, o komandos turės vos kelias dienas poilsio. Nuo Birželio 24d. startuoja cs_summit 6 turnyras, kuris bus suskirstytas į 2 regionus – Europos regione dalyvaus 16 ekipų, Šiaurės Amerikos – 8 komandos. Atskirai tuo pat metu startuos CIS regionui skirtas turnyras – WePlay! Clutch Island, kur susirinks 13 top CIS ekipų, tarp kurių bus ir numeris 1 reitinguose esantys Natus Vincere.

Taip pat Birželio mėnesį bus nemažai atrankinių turnyrų. Laukia atranka į aukšto lygio ESL Pro League Season 12 turnyras, kur vyks įvairių regionų kovos – Okeanijos, Azijos, Europos, Šiaurės Amerikos. Ekipos susigrums dėl patekimo į finalinį turnyrą. Liepos mėnesį vyks atranka į DreamHack Summer 2020, kuri bus padalinta į 2 regionus – 6 Europos ekipos ir 6 Šiaurės Amerikos komandos.

csgo turnyrai online

Verta atkreipti dėmesį, kad visi turnyrai iki rudens vyks nuotoliniu būdu. Dalyvaujant statymuose, reikia sekti, kaip komandoms sekasi žaisti būtent šiuo režimu. Beveik visos top komandos pripažįsta, kad joms žymiai labiau patinka žaisti Lan rėžimo turnyruose – su žiūrovais. Būti šalia vienas kito, nes dabar, žaidžiant nuotoliniu būdu nemažai žaidėjų žaidžia iš savo namų, atskirai nuo komandos, dėl blogėja komunikacijos lygis ir vienas kito supratimas.

Tai yra bene svarbiausi CSGO sėkmingų pasirodymų komponentai. Ypač patyrusios komandos, žaidėjai pripažįsta, kad labiau mėgsta žaisti prieš dideles auditorijas, nes jaučia daug mažiau spaudimo, nei jaunos komandos, mažai patyrę žaidėjai.

Žaidžiant nuotoliniu būdu, žemesnio lygio komandos jaučiasi gerokai drąsiau, priima rizikingus, netikėtus sprendimus, kuriuos dalyvaujant Lan rėžimu retai kada išdrįstų priimti – gerokai daugiau pasitikėjimo ir individualus žaidėjų meistriškumas labiau išsilygina rungtyniaujant nuotoliniu būdu.

esporto premijos

Reikia atkreipti dėmesį, kiek komandos dalyvaudavo turnyruose, rengiamuose nuotoliniu būdu dar prieš koronaviruso epidemiją. Geriausias pavyzdys – Natus Vincere ekipa, pries šią epidemiją NaVi 2 metus nė karto nedalyvavo nuotolinio režimo turnyre, dėl ko ilgą laiką labai strigo ši ekipa ir tik po kelių mėnesių dabar pradeda rodyti kiek solidesnį žaidimą. Nors ir užėmė reitinguose 1 vietą, tačiau rodoma forma buvo kaip 40 vietą užimančios komandos.

Jau praėjo nemažai laiko, kad susidaryti bendrą vaizdą, kaip komandos prisitaikė prie nuotolinio rėžimo ir galima rasti nemažai vertės autsaiderių koeficientuose, nes, pavyzdžiui, tokia top komanda, kaip mousesports, labai stringa net ir prieš ant popieriaus žymiai silpnesnes ekipas.

Martynas Norvilas nuo jaunystės žavėjosi kazino ir sporto lažybomis, o bėgant metams tapo šios srities ekspertu. Dėl savo aistros statymams jis praleido daugybę valandų studijuodamas įvairias sporto šakas ir strategijas, analizuodamas tikimybes ir tobulindamas savo įgūdžius. Martyno didžiulis žinių bagažas ir patirtis pelnė jam lažybų žaidėjų ben ..