ACB ir NBA krepšinio lygų skirtumai: atlikite statymus užtikrintai
NBA dažnai įvardijama kaip populiariausia krepšinio lyga pasaulyje. Šios kalbos nėra veltui – čia žaidžia geriausi pasaulio krepšininkai, o atkrintamosios pritraukia milijonus žiūrovų dėmesio.
Jeigu kalbėtume apie vietinius šalių čempionatus, galima neabejotinai sakyti, kad NBA yra populiariausias pasirinkimas, o antroje vietoje – Ispanijos ACB lyga.
Europoje ACB lyga užsitarnavusi didelę pagarbą, čia žaidžiančios komandos varžosi įvairiuose klubiniuose čempionatuose – Eurolyga, EuroCup, FIBA Čempionų lyga ir nuolat yra priskiriamos prie favoričių.
Tokias ekipas kaip „Real“, „FC Barcelona“, „Baskonia“, „Valencia“, „Unicaja“ žino kiekvienas Europos krepšiniu besidomintis žiūrovas.
FIBA krepšinis nuo NBA lygos skiriasi ne tik keliomis esminėmis taisyklėmis, bet ir rungtynių trukme, žaidimo stiliumi.
Jeigu žiūrėtume tik į Europą, čia ACB diktuoja madas – lygos taisyklės skiriasi nuo kitų vietinių čempionatų, konkurencingumas jaučiamas tarp daugumos komandų. Dažnai kalbama apie laisvą ir greitą ispanų krepšinį.
Ar galima sakyti, kad ACB yra labiausiai panašus Europos vietinis čempionatas į NBA? Galbūt taip, tačiau tarp ACB ir NBA vis tiek yra daug skirtumų. Būtent apie tai plačiau ir pakalbėkime. Pirmiausia, susipažinkime su lygų skirtumais, o tuomet pasižiūrėkime, kaip tai daro įtaką statymų atlikimui.
📖 Turinys
Pagrindiniai ACB ir NBA krepšinio lygų skirtumų aspektai
NBA yra populiariausia lyga pasaulyje, o ACB – garsiausia Europoje, kurioje žaidžia tokios stiprios komandos kaip Madrido „Real“ ir „Barcelona“.
Šių lygų taisyklės ir formatas skiriasi: NBA yra uždara lyga, kurioje nėra iškritimo į žemesnę lygą ir kurioje galioja „algų kepurė”, o ACB yra pakilimo ir iškritimo į žemesnę lygą sistema.
NBA rungtynės trunka ilgiau (48 minutes), o sezonas trunka 82 rungtynes, tuo tarpu ACB rungtynės trunka 40 minučių ir per sezoną sužaidžiamos 34 rungtynės.
NBA žaidžia daugiau individualiai, vienas prieš vieną, o ACB vyrauja komandinis ir taktinis žaidimo stilius.
ACB leidžiama neribota zoninė gynyba, o NBA ją riboja 3 sekundžių gynybos taisyklė.
ACB žaidėjai paprastai turi mažiau laiko individualiai treniruotis dėl trumpos tarpsezonio trukmės, palyginti su NBA.
ACB ir NBA krepšinio lygos
Jau užsiminėme, kad ACB ir NBA yra du populiariausi vietiniai čempionatai, jeigu NBA lygą su komanda iš Kanados, galėtume priskirti vietiniam čempionatui.
Be jokių abejonių skirtumas tarp lygų milžiniškas – tiek talento prasme, tiek finansinėmis galimybėmis, tiek įtaka krepšinio pasauliui. Tačiau, faktas, kad populiariausias vietinis Europos šalių čempionatas gali bent kažkiek lygiuotis į NBA. Susipažinkime su pačiomis lygomis iš arčiau.
Kas yra ACB
ACB (Asociacion de Clubes de Baloncesto) yra 1983 m. įkurta krepšinio lyga Ispanijoje. Nuo 2021 m. čia varžosi 18 komandų. Dvi paskutines vietas užėmusios komandos iškrenta į antrą lygą – „Primera FEB“, kurias pakeičia dvi pirmas vietas užėmę klubai.
Nuo lygos įkūrimo 1983 m. iš viso ACB varžėsi 52 skirtingos komandos. Septyni klubai yra tapę čempionais – „FC Barcelona“ laimėjusi daugiausiai kartų – 17, Madrido „Real“ – 15 kartų.
Kitos penkios komandos tapusios čempionėmis yra „Baskonia“, „Joventut“, Manresos „Basquet“, Malagos „Unicaja“ ir „Valencia Basket“.
Kas yra NBA
NBA (National Basketball Association) yra 1949 metais JAV įkurta krepšinio lyga, kurioje varžosi 29 komandos iš JAV ir 1 iš Kanados. Lyga susikūrė kuomet susijungė BAA (Basketball Association of America), įkurta 1946 m. ir NBL (National Basketball League).
1976 m. susijungė NBA ir ABA (American Basketball Association). Bent kartą NBA čempionais yra tapusios 18 organizacijų. Bostono „Celtics“ iki 2024 metų yra laimėjusi daugiausiai titulų – 18, antroje vietoje Los Andželo „Lakers“ – 17.
Krepšinio megėjus kviečiame skaityti mūsų paruoštas Eurolygos prognozes.
Taisyklių ir žaidimo stiliaus skirtumai
Lyginant NBA ir ACB krepšinio lygas, būtina atkreipti dėmesį į taisyklių skirtumus. Pradėti galima nuo to, kad čempionatuose naudojamas visai kitoks formatas. NBA išsiskiria tuo, kad yra uždara lyga, kurioje varžosi 30 komandų.
Čia yra įvesta „algų kepurė”, į kurią įeina daug kontraktų sąlygų, yra NBA naujokų birža ir t.t. Tuo tarpu ACB yra atvira lyga – komandos varžosi ne tik dėl patekimo į atkrintamąsias, bet ir dėl vietos išsaugojimo, nes kaip jau minėjome, dvi komandos kiekvienais metais iškrentą į antrą lygą.
Be formato skirtumų, NBA ir ACB lygose matome kiek kitokį žaidimo stilių, skiriasi rungtynių trukmė, kelios esminės taisyklės taip pat ir žaidėjų nusiteikimas. Jeigu ACB reguliariajame sezone komandos sužaidžia po 34 rungtynes, tai NBA lygoje po 82.
Dėl to, rungtynių svarba reguliaraus sezono metu Ispanijoje yra kur kas didesnė. Tuo pačiu skiriasi ir atkrintamosios – ACB lygoje nėra įkrintamųjų, ketvirtfinalis žaidžiamas iki dviejų pergalių, o pusfinalis ir finalas iki trijų.
Tuo tarpu NBA lygoje po įkrintamųjų prasideda atkrintamosios, kur žaidžiama net iki keturių laimėtų rungtynių.
Žaidimo stilius ACB ir NBA
Nors žaidimo stilius yra kaip vienas iš ACB ir NBA skirtumų, verta pripažinti, kad ACB iš visų Europos vietinių čempionatų labiausiai primena NBA. Ispanijoje žaidžiamas greitas ir laisvas krepšinis, čia galime matyti kur kas mažiau derinių.
Paskutiniais metais buvo pakeistos taisyklės, kurios dar labiau pagreitino žaidimą – nėra būtina, kad teisėjas paliestų kamuolį prieš jį išsimetant savo aikštės pusėje.
Tai reiškia, kad po varžovo klaidos, pavyzdžiui, sušvilptų žingsnių ar užribio, žaidėjai gali tiesiog patys išsimesti kamuolį ir bėgti į greitą puolimą. Ši taisyklė negalioja iki rungtynių pabaigos likus dvejoms minutėms.
Jeigu greitas ir laisvas krepšinis yra vienas iš lygų panašumų, tai kaip pagrindinius skirtumus galima išskirti rungtynių trukmę, pražangų taisykles, trenerių peržiūras ir kita.
Išskirtinės taisyklės ir nuostatai
Pirmiausia, reikia pradėti nuo to, kad ACB ir NBA taisyklės skiriasi todėl, kad Ispanijoje žaidžiama pagal FIBA taisykles. Dėl to, yra tokių skirtumų kaip – tritaškio linijos atstumas, aikštelės dydis, žaidimo laikas, trijų sekundžių taisyklė baudos aikštelėje.
Išskirti galima trenerio iššūkio taisyklę. NBA lygoje treneriai turi po vieną iššūkį, kurį išsaugo, jeigu jis buvo sėkmingas. Jeigu iššūkis buvo nesėkmingas, antras iššūkis nebėra suteikiamas, o tuo pačiu prarandama ir minutės pertraukėlė.
ACB lygoje treneriai turi po du iššūkius ir jeigu iššūkis buvo panaudotas sėkmingai, jis yra išsaugomas. Tokiu atveju treneriai per rungtynes gali panaudoti iššūkį mažiausiai kelis kartus.
Kaip vieną iš skirtumų galima paminėti jau aptartą kamuolio išsimetimo taisyklę, kuri šiuo metu taikoma tik Ispanijos ACB lygoje.
Kitas esminis lygų skirtumas – kamuolio numušimas nuo lanko. ACB lygoje galima numušti kamuolį, kuris palietė lanką, jeigu kamuolys nesileidžia į krepšį, tuo tarpu NBA lygoje kamuolio paliesti/numušti, kai jis palietė lanką negalima – reikia laukti, kol jis pilnai įkris į krepšį arba po netaiklaus metimo atšoks nuo lanko ir skries į aikštelės pusę.
Rungtynių trukmė ir žaidimo laikas
NBA lygos rungtynės trunka kur kas ilgiau nei ACB, dėl kelių esminių taisyklių. Pirmiausia, NBA žaidžiami keturi kėliniai po 12 minučių, tuo tarpu ACB – keturi kėliniai po 10 minučių. Tai reiškia, kad NBA lygoje prisideda 8 papildomos minutės, beveik penktas kėlinys ACB lygos atveju.
ACB pirmoje rungtynių pusėje treneriai turi po 2 minutės pertraukėles, antroje rungtynių pusėje po 3. NBA lygoje treneriai turi po 7 minutės pertraukėles, kurios trunka 75 sekundes, ACB – 60 sekundžių. |
Dar būna komercinės pertraukėlės, kurios ACB trunka po minutę, kaip ir visos kitos pertraukėlės, tuo tarpu NBA lygoje komercinė pertraukėlė trunka apie 2 minutes, kartais ir ilgiau. Tai taip pat prisideda prie bendros rungtynių trukmės.
Atakos laiko taisyklė
Nors FIBA taisyklės neretai daro pokyčius pagal NBA jau galiojančias taisykles, atakos laikas, pirmiausia, pakoreguotas buvo Europoje. ACB lygoje atakai skiriama 24 sekundės, o po atkovoto kamuolio puolime – 14 sekundžių.
NBA lygoje ilgą laiką atakai buvo skiriamos 24 sekundės, o po atkovoto kamuolio taip pat buvo pridedama 24 sekundės. Tai pasikeitė 2018 metais – dabar tiek ACB, tiek NBA rungtynėse po atkovoto kamuolio puolime suteikiama 14 sekundžių.
Pražangų taisyklės
Kadangi NBA lygoje žaidžiama po 12 minučių, nieko keisto, kad skiriasi ir pražangų limitas. Čia kiekvienas žaidėjas gali prasižengti po 5 kartus – gavęs šeštą pražangą, privalo būti pakeistas ir į rungtynes sugrįžti nebegali. ACB lygoje prasižengti galima 4 kartus – penktoji pražanga reiškia pasitraukimą iš rungtynių.
Kiek kitaip veikia ir komandinės pražangos. ACB lygoje gavus penktą komandinę pražangą viename kėlinyje, varžovų komandos žaidėjas stoja mesti dviejų baudos metimų, net jeigu nebuvo prasižengta metimo metu.
NBA – taip pat, tačiau, NBA lygoje iki kėlinuko pabaigos likus dvejoms minutėms, kiekviena pražanga siunčia žaidėją prie baudų metimo linijos, net jeigu tame kėlinyje komanda ir neturi pasiekusi keturių pražangų limito.
Derinių ir taktikų skirtumai
Be konkrečių taisyklių skirtumų, NBA ir ACB lygose skiriasi taktikos bei deriniai. Viena iš priežasčių – taisyklių ribojimai. ACB lygoje galima taikyti zoninę gynybą, tuo tarpu NBA lygoje ji galima iš dalies.
Jeigu anksčiau nebuvo galima gintis zona iš viso, tai dabar galima, tačiau tai tuo pačiu susiję su 3 sekundžių baudos aikštelėje taisykle. Besiginantis žaidėjas negali baudos aikštelėje stovėti 3 sekundes. Dėl šios taisyklės gali būti sunku taikyti zoninę gynybą.
Derinių ir taktikų skirtumą lemia ir tai, jog NBA lygoje yra kur kas daugiau žaidžiama vienas prieš vieną. Čia žaidėjų talentas puolime dažnai lenkia besiginančio žaidėjo sugebėjimus gynyboje, todėl žaidimas kur kas labiau paremtas puolimu. |
Tuo pačiu, žaidėjams nereikia sudėtingų schemų, kad susikurtų gerą metimą. Dėl to, galima sakyti, kad ACB lygoje taikoma kur kas daugiau derinių, daugiau dėmesio skiriama gynybai, kadangi žaidžia mažiau puolime talentingi žaidėjai.
ACB ir NBA žaidėjų dinamika
Žaidėjų dinamika ACB ir NBA lygose yra gana panaši, pagrindinis skirtumas – talentas puolime. Abejose lygose stengiamasi žaisti greitai, rungtynėse galime matyti didelį taškų skaičių, žaidėjai nebijo imtis iniciatyvos, neretai kamuolys išmetamas pirmomis atakos sekundėmis. Nors yra ir panašumų, tikrai šiuo klausimu galima rasti ir nemažai skirtumų.
ACB krepšininkų žaidimo stilius
Nors ACB lygoje ir bandoma greitinti rungtynių tempą, reikia nepamiršti, kad čia žaidžiama pagal FIBA taisykles – gynyboje galima stovėti baudos aikštelėje, pati aikštelė kiek mažesnė nei NBA.
Visa tai nesuteikia tiek daug galimybių puolime kaip NBA lygoje, kur žaidėjai turi kur kas daugiau erdvių žaisti vienas prieš vieną.
Tuo pačiu, talento ACB lygoje nors ir yra, jis tikrai neprilygsta NBA lygai, todėl nėra pamirštamas ir komandinis žaidimas. Pergalės čia labai svarbios, o norint laimėti, reikia griebtis pačių įvairiausių taktikų.
ACB lygoje dominuoja ispanai, čia yra ir amerikiečių, tačiau jų skaičius nėra toks didelis, kaip vietinių krepšininkų ar europiečių.
Pagrindinė to priežastis – lygos taisyklė, kuri neleidžia komandoms registruoti daugiau nei dviejų ne europiečių krepšininkų. Tai atsispindi ir žaidėjų pasiekimuose – nuo 2007-08 m. sezono, ACB finalo MVP nėra tapęs nei vienas amerikietis.
Reikia pažymėti, kad ACB dominuoja kur kas mažiau fiziškai stiprūs krepšininkai. Čia nėra tokių atletų kaip NBA lygoje, kur kiekvienose rungtynėse galima pamatyti įspūdingų dėjimų. ACB lygoje dominuoja plastika, tolimi metimai, tačiau nereiškia, kad nėra efektingų veiksmų.
NBA krepšininkų žaidimo stilius
NBA krepšininkų žaidimo stilių kur kas sunkiau apibrėžti nei ACB lygoje, kadangi NBA rungtyniauja žaidėjai iš viso pasaulio.
Europiečiai, tokie kaip Nikola Jokič ar Luka Dončič yra kur kas lėtesni nei vietiniai žaidėjai, jie nešoka taip aukštai, nėra tokie atletiški, tačiau įvardijami kaip vieni geriausių lygos krepšininkų. |
Šioje lygoje galima matyti tiek pačius geriausius europiečius, kurie įneša savitą žaidimo stilių, tiek geriausius amerikiečius bei kitų šalių atstovus.
Akivaizdu, kad čia dominuoja žaidimas vienas prieš vieną, todėl sunku lygoje įsitvirtinti tiems, kurie neturi geros gynybos, neišsiskiria individualiais įgūdžiais puolime arba neturi elitinio metimo. Čia galima stebėti žaidėjus su unikaliais sugebėjimais bei išsiskiriančiais fizinėmis galimybėmis.
Skaitykite mūsų straipsnį apie rezultatyviausius visų laikų NBA krepšininkus.
Treniruočių ir pasiruošimo įtaka
Verta pripažinti, kad tiek žaidimo stiliui, tiek rungtynių tempui įtakos turi ir pasiruošimas bei treniruotės. NBA lygoje ypač daug dėmesio skiriama individualioms treniruotėms.
Reguliaraus sezono metu tvarkaraštis labai įtemptas, kartais per savaitę tenka sužaisti 4 – 5 rungtynes, o pridėjus keliavimą, treniruotėms laiko beveik nelieka.
Tuo tarpu ACB lygoje ne visi 18 klubų žaidžia Europos turnyruose, tai reiškia, kad jie visą savaitę gali ruoštis artėjančioms savaitgalio rungtynėms.
Dėl to, čia kur kas daugiau dėmesio treniruočių metu skiriama kitos komandos analizei, ruošiamasi konkrečiam varžovui, daug taktinių aspektų. NBA panaši analizė vyksta prasidėjus atkrintamosioms, tačiau reguliaraus sezono metu daug laiko tam nėra.
Europoje sezonas trunka kur kas ilgiau nei NBA. Pavyzdžiui, NBA sezonas prasideda spalio gale, o į atkrintamąsias nepatekę žaidėjai jau gali ilsėtis jau nuo balandžio antros pusės.
Tai reiškia, kad iki kitos sezono pradžios turi kiek daugiau nei penkis mėnesius, kuriuos gali skirti individualiam tobulėjimui. Europoje vietiniai čempionatai prasideda rugsėjį, o baigiasi birželį. Tai reiškia, kad lieka vos du mėnesiai poilsiui ir treniruotėms, o dar pridėti galima įvairius rinktinių čempionatus.
Statymų strategijos pagal lygų skirtumus
Iš arčiau susipažinę su ACB ir NBA krepšinio lygomis, galite matyti, kad tiek žaidimo stilius, tiek taisyklės lygose yra kiek kitokios. Dėl to, atliekant krepšinio statymus, į tai irgi reikia atkreipti dėmesį.
Lažybos už reguliaraus sezono rungtynes ACB ir NBA stipriai skiriasi – reikia gerai suprasti ne tik taisyklių skirtumus, dėl kurių rezultatai NBA yra kur kas didesni nei ACB lygoje, bet ir žinoti rungtynių svarbą.
Kaip žaidimo stiliaus analizę panaudoti statymams
Mažiau patyrusiems lošėjams atsidarius NBA statymų pasiūlą gali pakilti antakiai pamačius, kad už rungtynių suminį daugiau duodamas 240 skaičius. Tačiau, tiems, kas domisi šia lyga, tokie skaičiai nekelia jokios nuostabos, o neretai netgi statoma, kad bus įmesta daugiau taškų.
Tuo tarpu ACB lygoje skaičiai kur kas mažesni ir atliekant statymus lažybų bendrovėse nereikia galvoti, kad jeigu NBA metama daug taškų, jų tiek pat bus metama ir ACB. Atliekant statymus skirtingose lygose, reikia pažinti ne tik taisykles, bet ir žaidimo stilių.
Tiek NBA, tiek ACB yra komandos, kurios meta daugiau taškų, kurios daugiau dėmesio skiria gynybai, kurios yra labiau priklausomos nuo vieno ar kito žaidėjo. Į visą tai reikia atsižvelgti ir kiekvienoms rungtynėms ruoštis atskirai. |
Pavyzdžiui, jeigu paimtume 2023-24 m. sezoną, NBA lygoje 16 komandų sužaidė rungtynes, kuriose buvo rečiau permetamas duodamas taškų skaičius nei permetamas. 10 komandų 52,6%+ rungtynių permetė mažiau taškų nei buvo duodama.
NBA titulą ginanti Denverio „Nuggets“ buvo komanda, kurios rungtynėse dažniausiai nebūdavo permeta duodama taškų suma – 58,5% visų rungtynių baigėsi su suminiu mažiau. Tokia pati situacija yra ir ACB lygoje – vienų komandų rungtynės dažniausiai baigiasi permetant duodamą taškų sumą, kitų rečiau.
Konkrečių taisyklių panaudojimas lažyboms
Kai NBA pristatė taisyklę, kad po atkovoto kamuolio yra pridedama 14 sekundžių, o ne 24, stipriai išaugo suminio daugiau skaičiai. Komandos tapo kiek rezultatyvesnės, kadangi padaugėjo atakų skaičius. Tas pats pasijautė ir ACB lygoje, prie didesnio rezultatyvumo prisidėjo ir įvesta kamuolio išmetimo taisyklė.
Šiuo metu atkreipti dėmesį reikia į tokias taisykles kaip asmeninės pražangos.
NBA lygoje žaidėjai beveik niekada neišsibauduoja, tuo tarpu Europoje kelios greitos pražangos gali stipriai sumažinti žaidimo laiką. Dėl to, atliekant statymus už asmeninę žaidėjo statistiką, saugiau statyti už NBA žaidėjus. |
Tai lemia ne tik rečiau susirenkamos pražangos, bet ir beveik niekada nesikeičianti rotacija rungtynių metu. NBA reguliariajame sezone dažniausiai taikomas tas pats žaidėjų keitimo modelis – nesvarbu prieš ką žaidžiama, rotacijos lieka nepakitusios.
Dar viena taisyklė, susijusi su pražangomis, gali būti naudinga atliekant statymus gyvai. Pavyzdžiui, įpusėjus kėliniui, galima statyti, kad bus įmesta daugiau taškų nei duodama, kadangi likus dvejoms minutėms, kiekviena pražanga žaidėją siųs prie baudų metimo linijos.
Įprastai dėl to kėlinių pabaigos būna rezultatyvesnės. Taip pat, dažniausiai kėlinius uždarinėja starto penketo žaidėjai.
Kada daugiausia vertės statyti tarptautinėse rungtynėse ir NBA
NBA statymai reguliaraus sezono metu ir atkrintamosiose skiriasi kaip diena ir naktis. Reguliaraus sezono metu bet kuri komanda gali įveikti bet kurią kitą, todėl statymai už favoritus yra ypač pavojingi.
Čia neretai įvyksta staigmenos, metimai paskutinėmis sekundėmis, todėl jeigu favoritai ir laimi, dažnai verta rinktis autsaiderio pliusinį pranašumą.
Toks didelis skirtumas yra todėl, kad rungtynių svarba reguliariajame sezone nėra tokia didelė. Daugiausiai vertės yra reguliaraus sezono pabaigoje, kuomet komandos varžosi dėl galutinių pozicijų prieš atkrintamąsias bei sezono pradžioje, kai dar visos komandos po vasaros žaidžia pilnu pajėgumu ir žaidėjai nėra pervargę.
Sezono vidurys yra tas metas, kai NBA reguliaraus sezono rungtynės sunkiausiai nuspėjamos. |
ACB lygoje reguliaraus sezono rungtynės turi visai kitą reikšmę. Pirmiausia, čia jų yra kur kas mažiau, antra, komandos turi daugiau dienų pasiruošti.
Atkreipti dėmesį reikia į tas komandas, kurios rungtyniauja Eurolygoje – ypač po dvigubų Eurolygos savaičių ACB lygoje neretai galime matyti kaip suklumpa didžiausi grandai – „Real“, „FC Barcelona“ ar „Baskonia“.
Patarimai saugiems statymams už ACB ir NBA rungtynes
Ieškantiems saugiausių statymų už ACB ir NBA rungtynes, reikia ieškoti tokių atvejų, kuomet rungtynės kažką lemia. Pavyzdžiui, viena komanda žaidžia dėl vietos atkrintamosiose. Galbūt yra kažkokia priešprieša tarp komandų ar žaidėjų.
NBA reguliaraus sezono pabaigose reikia stebėti tas komandas, kurioms geriau pralaimėti dėl tikimybės gauti aukštesnį šaukimą NBA naujokų biržoje. Dėl to, statymai už šių komandų pergalę visai neturi jokios vertės.
NBA lygoje Kalėdų rungtynės laikomos prestižinėmis, todėl, nors tai eiliniai reguliaraus sezono susitikimai, žaidėjai nori laimėti labiau nei paprastas rungtynes.
Tiek ACB, tiek NBA lygose reikia atkreipti dėmesį į komandų tvarkaraštį. ACB lygoje vienos komandos rungtynėms ruošiasi visą savaitę, o kitos rungtyniauja Europos turnyruose, todėl pasiruošimui būna turi vos kelias dienas.
Tai stipriai pasikeičia per atkrintamąsias, kadangi Europos turnyrai jau būna pasibaigę ir komandos gali koncentruotis tik į vietinį čempionatą. Dėl to, reguliariajame sezone reikėtų daugiau dėmesio skirti autsaideriams, atkrintamosiose – favoritams. Žinoma, pasitaiko ir išimčių.
Apibendrinimas
Žaidžiamas krepšinis NBA ir ACB lygose yra visai kitoks. Skirtumai prasideda paprastomis taisyklėmis ir aikštelės dydžiu, baigiasi žaidėjų talento kiekiu ir žaidimo stiliumi. Tiek vienoje, tiek kitoje lygoje galima rasti vertingų statymų, tačiau reikia skirti dėmesį įvairiems aspektams.
NBA lygoje reikia būti atsargiems reguliariajame sezone, stebėti komandų tvarkaraščius ir žaidėjų traumas.
ACB lygoje reguliarus sezonas turi kur kas didesnę reikšmę, nereikia nuvertinti paskutines vietas užimančių komandų, kadangi jos kitaip nei NBA lygoje, nori laimėti, kad išsaugotų vietą, tuo tarpu NBA lygoje paskutinės vietos laukia aukštesnio šaukimo NBA naujokų biržoje.
Aktualūs klausimai
🏀 Kaip namų ir išvykos rungtynės veikia ACB ir NBA lažybas?
Tiek NBA, tiek ACB lygų namų komandoms naudingas sirgalių palaikymas, aikštelės žinojimas ir mažesnis nuovargis nes nereikia keliaut. Teisėjai taip pat gali nesąmoningai teikti pirmenybę šeimininkų komandai dėl minios įtakos, o tai padidina jų šansus laimėti
🏀 Kokie konkurencijos lygio skirtumai tarp ACB ir NBA?
NBA yra laikoma talentingiausia lyga pasaulyje, kurioje rungtyniauja žaidėjai iš viso pasaulio, įskaitant geriausias Amerikos ir užsienio žvaigždes. ACB, nors ir konkurencinga Europoje, turi mažiau aukščiausio lygio talentų nei NBA.
🏀 Kokią įtaką lažyboms daro teisėjavimo stilius?
ACB rungtynėms taikomos FIBA taisyklės, kurios skiriasi nuo NBA taisyklių. ACB labiau paplitusi gynybos taktika, pavyzdžiui, zoninė gynyba, o NBA tam tikras gynybos strategijas riboja tokiomis taisyklėmis kaip 3 sekundžių taisyklė.
🏀 Ar skiriasi ACB ir NBA žaidėjų fizinis pasirengimas ir mityba?
NBA žaidėjai, palyginti su ACB žaidėjais, turi intensyvesnes individualias treniruočių ir fizinio pasirengimo programas dėl ilgesnio tarpsezonio.
🏀 Kokią įtaką tvarkaraščiai ir kelionės turi NBA komandų rezultatams, palyginti su ACB?
NBA komandų tvarkaraštis daug sudėtingesnis – per sezoną jos sužaidžia iki 82 rungtynių, dažnai keliauja po Jungtines Amerikos Valstijas ir Kanadą. Tai lemia nuovargį ir mažiau laiko pasiruošti tarp rungtynių.