„Eurovizijos“ prognozės 2025 – Statymai ir koeficientai

Šiais metais „Eurovizijos“ dainų konkursas vyks jau 69-ąjį kartą, po to, kai 2024 m. „Nemo“ su daina „ The Code“ triumfavo Bazelyje (Šveicarija).

Kaip manote, kas laimės „Euroviziją“ šiemet? Mūsų „Eurovizijos“ prognozės padės jums rasti atsakymą, įskaitant „Eurovizijos“ tikimybes ir favoritus.

📖 Turinys

Kas laimės 2025 m.? „Eurovizijos“ prognozės

2025 m. „Eurovizija“ – popmuzikos hitų, emocingų baladžių ir unikalių pasirodymų mišinys. Čia pateikiame keletą konkurentų ir jų naujausias „Eurovizijos“ laimėjimo tikimybes, į kurias verta atkreipti dėmesį.

Lietuva – „Katarsis“, 151.00 Koeficientas

Lietuvių kalba yra graži, todėl nuostabu ją parodyti didžiojoje „Eurovizijos“ scenoje. Tačiau tai gali apsunkinti dainos galimybes pasiekti aukštesnę vietą.

Apskritai šių metų Lietuvos pasirodymas greičiausiai gali būti prisimintas kaip vienas silpniausių istorijoje. Nors muzikos kokybė gera, jos gali nepakakti, kad patrauktų „Eurovizijos“ žiūrovų dėmesį, net jei komisija ir skirtų keletą balų.

Švedija – „KAJ“, 2.75 Koeficientas

Europoje prastėjant nuotaikoms, „Eurovizijos“ žiūrovai gali trokšti lengvesnio kūrinio, o būtent tokį siūlo Švedija. Nepaisant to, kad lažybų bendrovės Švedijai prognozuoja pergalę, manome, kad daina vargu ar patiks komisijai.

Daina apie pirtį neabejotinai sulauks didelio Šiaurės šalių palaikymo, tačiau ji gali neturėti tokio didelio atgarsio Pietų Europoje ar Balkanuose. Panašu, kad vargu ar Švedija šiemet laimės „Euroviziją“.

Austrija – JJ, 3.40 Koeficientas

Austrija turi didelius šansus šiemet laimėti „Euroviziją“. Įspūdingas atlikėjo balsas prikaustys žiūrovų ir komisijos dėmesį. Daina yra lyriška ir puikiai atspindi neaiškią nuotaiką Europoje.

Austrija atsiuntė išskirtinį kūrinį, kuriame susilieja įvairūs muzikos stiliai, o pabaigoje žiūrovus tikriausiai užplūs emocijos. Galima lažintis, kad Austrija pelnys daugiausiai komisijos balsų.

Prancūzija – Louane, 7.25 Koeficientas

Šių metų Prancūzijos atstovė turi realių šansų laimėti „Euroviziją“. Daina yra graži ir emocionali, turinti gilumo, kuris galėtų užmegzti ryšį ir su žiūrovais, ir su komisija. Nors atlikėja renkasi santūresnį požiūrį ir pasirodo solo, būtent dėl šio paprastumo pasirodymas iš tiesų gali išsiskirti.

Ekstravagantiškų pasirodymų kupiname konkurse tai gali būti sveikintinas pokytis. Atsižvelgiant į stiprią Prancūzijos „Eurovizijos“ istoriją ir šio įrašo kokybę, jie tikrai yra vieni iš pagrindinių pretendentų į pergalę.

Izraelis – Yuval Raphael, 13.00 Koeficientas

Izraelio kūrinys rodo, kad „Eurovizija“ – tai ne tik muzika, bet ir politika. Vien šis veiksnys gali užtikrinti aukštą vietą.

Tačiau ši daina yra stipri ir pati savaime – joje skamba prasminga ir lyriška žinutė, kurią lydi galingas vokalinis atlikimas. Izraelis turi tvirtą šansą patekti į geriausiųjų trejetuką.

Nyderlandai – Claude, 19.00 Koeficientas

Ši graži daina turi didelį potencialą šių metų „Eurovizijoje“. Iš pradžių atrodo, kad tai lyrinė baladė, tačiau jai įsibėgėjus ji įgauna pagreitį. Neaišku, kaip vyks pasirodymas, tačiau, remiantis vaizdo įrašu, atrodo, kad jame dalyvaus šokėjai, o tai turėtų padėti sukurti gerą įspūdį.

Jei repeticijos įrodys, kad pasirodymas bus dinamiškas, Nyderlandus nesunkiai būtų galima laikyti vienais iš favoritų. Jie neabejotinai turi galimybių patekti į geriausiųjų penketuką.

Suomija – Erika Vikman, 21.00 Koeficientas

Suomijos paraiškos minusas yra tas, kad atlikėja scenoje pasirodo viena ir neaišku, kaip jos pasirodymas klostysis Bazelyje. Nors daina atitinka tipišką „Eurovizijos“ standartą, jai trūksta jaudulio iki pat pabaigos, kur pasirodymas tampa įspūdingas.

Tačiau lieka neaišku, kiek žiūrovų išliks iki to momento. Vargu ar komisija bus sužavėta, ir Suomija gali nepatekti į dešimtuką.

Estija – Tommy Cash, 29.00 Koeficientas

Estijos įrašas puikiai tinka radijui, bet kaip jam seksis didžiojoje „Eurovizijos“ scenoje? Žiūrovai neabejotinai atkreips dėmesį, bet ar jis įtiks komisijai?

Tikriausiai ne, nes komisija pirmenybę teikia dainoms su stipriu vokalu, o šiam kūriniui to trūksta. Nepaisant to, Estija greičiausiai bus geriausiai pasirodžiusi Baltijos šalis.

Belgija – Red Sebastian, 34.00 Koeficientas

Dainoje šiuolaikiniai garsai susilieja su klasikine „Eurovizijos“ atmosfera. Viena aišku: ekstravagantiškas atlikėjo pasirodymas prikaustys žiūrovų dėmesį.

Belgijos vieta dešimtuke priklausys nuo pasirodymo ir gyvo vokalo. Jei vokalas išsilaikys, Belgija gali tvirtai tikėtis vietos dešimtuke.

Ukraina – „Ziferblat“, 41.00 Koeficientas

Žiūrovai neabejotinai palaikys Ukrainą, pirmiausia dėl solidarumo, tačiau tikrasis klausimas – kiek. Pati daina nėra itin įspūdinga.

Tačiau komisija greičiausiai pasiūlys tik nedidelį skaičių balsų, nes pagrindinio vokalisto balsas gana silpnas, o pritariantieji vokalai – paprastai skirti dainai sustiprinti – nelabai padeda. Verta pagalvoti, kad Ukraina gali nepatekti į dešimtuką.

Albanija – „Shkodra Elektronike“, 51.00 Koeficientas

Albanijos įrašas yra unikalus ir egzotiškas, todėl ekspertai prognozuoja, kad jis pateks į geriausiųjų dešimtuką ir gali aplenkti Ukrainą.

Balkanų šalys dažnai susivienija palaikydamos vieną šalį, o Albanijos daina greičiausiai bus stipriausia iš šių metų regiono.

Čekija – ADONXS, 126.00 Koeficientas

Tai puikus, modernus kūrinys, kuris puikiai veikia per radiją. Tačiau jo sėkmė didžiojoje „Eurovizijos“ scenoje labai priklauso nuo atlikimo. Tikėtina, kad Čekija pelnys daugiau žiūrovų nei komisijos balsų, nes atlikėjui trūksta stipraus vokalo.

Daina taip pat gana panaši į praėjusių metų nugalėtoją, o tai gali būti ne jos naudai. Tikėtina, kad Čekija nepateks į geriausiųjų dešimtuką.

Lenkija – Justyna Steczkowska, 151.00 Koeficientas

Lenkijos įrašas atrodo tarsi „Eurovizijos“ nugalėtojos Ruslanos kopija, tačiau jos šansai laimėti daug mažesni.

Pasirodymas greičiausiai bus energingas ir patrauks žiūrovų dėmesį, tačiau daina atliekama valstybine kalba, o tai paprastai sumažina sėkmės šansus „Eurovizijoje“.

Ispanija – Melody, 151.00 Koeficientas

Kaip ir įprasta, Ispanija siūlo pasirodymą, skirtą atkreipti dėmesį, tačiau jos šansai patekti į finalinį dešimtuką yra menki.

Atrodo, kad daina ir pasirodymu siekiama sudominti vyrus ir pademonstruoti aistrą, tačiau to neužteks aukštai vietai užimti. Ispanija tikriausiai finišuos prieš Portugaliją.

Jungtinė Karalystė – „Remember Monday“, 151.00 Koeficientas

Mažai tikėtina, kad Jungtinė Karalystė šiemet užims paskutinę vietą. Nors daina neabejotinai yra autsaiderė, jos 90-ųjų skambesys grįžta ir sulaukia populiarumo.

Be to, ji turi ABBA nuotaiką, kuri galėtų rasti atgarsį tarp Skandinavijos gerbėjų.

„Eurovizijos“ dainų konkursas – ne tik muzika

„Eurovizijos“ konkurse balus gali nulemti ne tik daina ir pats pasirodymas, bet ir kiti veiksniai.

Politika

Labai daug politikos šiame konkurse buvo 2016 m. kai „Euroviziją“ laimėjo Ukrainos atikėja Džamala, kurios daina „1944“ buvo apie Krymo Totorių deportaciją 1944 metais, kurią įvykdė Sovietų Sąjunga. Ši daina tiesiog idealiai tiko politiniams įvykiams kurie vyko Ukrainoje, kai Rusija neteisėtai aneksavo Krymą.

Todėl Europos žiūrovus papirko Džamalos jautrus pasirodymas ir jie skyrė aukščiausius balsus už šią dainą, kuri po „Eurovizijos“ greitai buvo pamiršta.

Keisčiausia buvo jog labiausiai politikavo komisijos nariai, kurie turi 50% balso teisę kiekvienoje šalyje. Lietuvos „Eurovizijos“ komisija, pagrindinei Ukrainos konkurentei Rusijai, skyrė vos 20 vietą iš 26 šalių. Tai buvo akivaizdžiai politinis sprendimas, po kurio komisijos nariai pareiškė jog neturime pataikauti Rusijai.

Rusijos daina nebuvo tokia prasta ir nebūtų jokio pataikavimo jei šiai dainai būtų skirta aukšta vieta. Rusijos delegacijai finale pritrūko keletos taškų ir ji liko antroje vietoje.

Taigi, kartais prognozuoti „Euroviziją“ gali būti sunku ir reikia numatyti ne tik Europos žiūrovų simpatijas, bet ir visų šalių komisijos sprendimus, kurių vertinimai kartais gali išeiti už dainos ir pasirodymo vertinimo ribų.

Sveikatos būklė

Kitas aspektas gali būti dainininko sveikatos būklė.  Salvadoras Sobralis, kuris su daina „Amar pelos dois“ laimėjo 2017 m. „Euroviziją“, pavergė Europą tikrai ne savo daina, kuri buvo nuobodi ir vėl gi po konkurso apleista Europos radijo didžėjų.

salvadoras-sobralis-eurovizijos-prognozes

Prieš „Eurovizijos“ konkursą pasklido naujiena, kad Salvadoro Sobralio laukia širdies operacija. Jis net gi  nedalyvavo repeticijose ir nebuvo aišku iki galo ar pasirodys finale. O kai pasirodė finale, taip graudžiai dainavo tarsi būtų jo laidotuvės, žiūrovus tas papirko ir portugalai laimėjo „Euroviziją“.

Gyvenimo misijos

Europos atlikėjai pastebėję, kad žmones veikia ne tik daina, o ir tai ką jie sako prieš lipdami į sceną. 2018 metų „Eurovizijos“ dainų konkursas Lisabonoje pasipylė atlikėjų deklaruojančių įvairių gyvenimo misijų, dėl ko jie dainuoja ir pan.

Tuometinės Lietuvos atstovės Ievos Zasimauskaitės misija buvo meilė iki grabo lentos, italų dainoje skambėjo pacifistinės idėjos. Seksualioji Kipro atstovė dainavo apie karštą meilę gyvenimui.

Bet konkursą laimėjo Izrealio atstovė Netta Barzilai, kuri pasinaudojo “Metoo“ skandalu ir kudakuodama scenoje kovojo už moterų teises.

Galime įžvelgti, kad dažnai laimi dainos, kurios turi tam tikrą potekstę. Galbūt tai atsitinka, kai konkurse trūksta tikrai stiprios dainos, tikro hito, kaip buvo 2012 metais, kai Europą ištiko euforija ir konkursą laimėjo Loreen. Ar kai 2015 metais Man Zelmerlow sutriuškino visus su „Heroes“ daina.

man-zelmerlow-statymai-uz-eurovizija

Statydami už „Euroviziją“ šiemet, nesilažinkite tik išklausę dainą, pasidomėkite atlikėjo istorija ir bandykite nuprognozuoti ne tik žiūrovų elgseną, bet ir kaip tą dainą įvertins komisija, kuri labiau atsižvelgia į atlikėjo balsą ir dainos kokybę. Pasirinkite savo statymo strategiją.

„Eurovizijos“ statymai: kaip pelningai lažintis už „Euroviziją“?

Visgi, pagrindinis dalykas, kurį reikia turėti norint sėkmingai prognozuoti, tai „Eurovizija“ turi jums patikti, t.y. bent pusė dainų jums tikrai patinka ir esate pop muzikos fanas. Kitu atveju „Euroviziją“ tikrai bus sunku prognozuoti pasikliaujant savo muzikiniu skoniu.

Pirmas įspūdis geriausias 

Jeigu nusprendėte lažintis už šių metų konkursą, tai pirmiausiai perklausykite visas dainas „Youtube” platformoje. Jeigu ieškote dainos laimėtojos, tai ta daina jums turi patikti iš pirmo perklausymo arba bent jau užkabinti.

Pirmas įspūdis yra geriausias, nes vėliau kai daug kartų tenka klausyti tą pačią dainą, ji jau prisijaukina ausį ir tampa gražesnė.

Bet reiktų atsiminti, kad dauguma „Eurovizijos“ žiūrovų balsuos už dainą, kurią išgirdo pirmą kartą, o jeigu ta daina pateks į finalą, tai geriausiu atveju balsuojant susidarys įspūdį iš dvejų pasirodymų.

Vyresnio amžiaus žiūrovai yra didžiausi „Eurovizijos“ fanai 

Kai kurie lažybų už „Euroviziją“ fanai „Youtube” peržiūras ar komentarus traktuoja kaip rimtą vertinimą, kas gali laimėti „Euroviziją“. Bet tie, kas turi daugiausiai peržiūrų dar nereiškia, kad laimės.

Pirmiausiai „Euroviziją“ žiūri daug ir vyresnio amžiaus žmonių, kurie nėra aktyvūs internete ir ką jie mano, sunku nuspėti.

Kitas dalykas, kad už kai kurių „Eurovizijos“ atlikėjų stovi stiprios prodiuserinės kompanijos, kurios meta daug pinigų reklamai ir visiems kitiems reikalams, kad tik būtų kuo dažniau pastebėti iki konkurso pradžios. Dažniausiai stiprų užnugarį turi skandinavų atstovai, Azerbaidžanas.

„Eurovizijos“ pasirodymai ir statymai už „Euroviziją“ gyvai 

Jeigu norite pelningai lažintis, geriausia pasikliauti savo intuicija, muzikos skoniu ir nedaryti stambių statymų kol nežinote, koks bus pasirodymas pagrindinėje „Eurovizijos“ scenoje.

2016 metais prancūzų atlikėjas Amir atliko dainą, kuri po konkurso tiesiog užkariavo Europos radijo topus ir buvo puikus radijo hitas. Tačiau atlikėjo pasirodymas per konkurso finalą buvo labai nykus ir paskendo tarp kitų atlikėjų pasirodymų, kurie naudojo daug fejerverkų ir LED ekranus.

amir-eurovizija-lazybos

Taigi prieš konkursą pasidarykite dainų analizę ir per 15 minučių pertrauką, per kurią balsuoja žiūrovai, galėsite statymus atlikti gyvai lažybų platformose, stebėdami Live „Eurovizijos“ transliaciją. 

2018 metais puikiai buvo vertinama Lenkijos atlikėjo daina „Light Me Up“, tačiau pasirodant pusfinalyje lenko balsas virpėjo ir atlikimas buvo prastas, dėl to daina net nepateko į finalą.

Todėl statydami gyvai apsidrausite nuo tokių netikėtų nutikimų. Taip pat žiūrėdami TV transliaciją, klausykite, ką sako komentatoriai. Dažnai jų nuomonė apie dalyvaujančias dainas atsispindi ir galutinėje konkurso lentelėje.

Repeticijos 

„Eurovizija“ patiems dalyviams prasideda savaite anksčiau, nes atlikėjai susirinkę iš visos Europos dar turi nemažai repeticijų, tam, kad kai renginį žiūrės milijoninė televizijos auditorija viskas būtų sklandu ir profesionalu. Jeigu norite pelningai lažintis už „Euroviziją“ turite stebėti repeticijas ir jūs.

Oficialiam „Eurovizijos“ „Youtube” kanale bus keliami video iš repeticijų. Be abejo, dauguma dalykų bus neatskleistų, fejerverkų nepamatysite, bet sužinoti kaip išdėstyta pati scena ir kaip atlikėjai planuoja joje judėti tikrai galėsite.

„Eurovizijos“ lažybų prognozių apibendrinimas

2025 m. „Eurovizija“ bus įdomus konkursas ne tik žiūrovams, bet ir tiems, kuriuos domina „Eurovizijos“ lažybos.

Remiantis „Eurovizijos“ prognozėmis, Švedija, Austrija ir Prancūzija yra didžiausios pretendentės: Švedijos kūrinys yra lengvesnis ir dėl to patrauklesnis vyraujant prastesnėm nuotaikom Europoje, dėl galingo Austrijos vokalo ir emocionalios dainos ji yra didelė favoritė, o gražus, santūrus Prancūzijos kūrinys gali įtikinti ir komisiją, ir žiūrovus.

Švedijos ir Suomijos pasirodymai gali būti įdomūs, tačiau jie gali turėti sunkumų su komisija. Ukraina, Belgija ir Izraelis galėtų sulaukti gero žiūrovų palaikymo, nors iš žiuri gali surinkti mažiau balų.

Deja, Lenkija, Ispanija ir Jungtinė Karalystė susiduria su didele konkurencija ir vargu ar pateks tarp geriausiųjų. Apskritai atrodo, kad 2025 m. laimėti gali Austrija, Prancūzija ar Švedija.

Aktualūs klausimai

🎶 Kas yra „Eurovizija“?

„Eurovizija“ – tai kasmetinis tarptautinis dainų konkursas, kuriame dalyvauja Europos (ir kai kurios ne Europos) šalys, atlikdamos originalias dainas. Jis garsėja ekstravagantiškais pasirodymais, muzikos stilių įvairove ir kultūrine reikšme visoje Europoje ir už jos ribų.

🎶 Kas prognozuojama jog bus 2025 m. „Eurovizijos“ nugalėtojas?

Didžiausi lažybų tarpininkai Švedijai prognozuoja 2,75 koeficientą.

🎶 Kurioje šalyje vyks 2025 m. „Eurovizija“?

2025 m. konkursas vyks Bazelyje, Šveicarijoje.

🎶 Kas atstovaus Italijai 2025 m. „Eurovizijoje“?

Lucio Corsi atstovaus Italijai 2025 m. „Eurovizijoje“.

🎶 Kas atstovaus Švedijai 2025 m. „Eurovizijoje“?

Kovo 8 d. Stokholme vykusiame 12 kandidatų finale triumfavo „KAJ“ ir užėmė pirmąją vietą.

🎶 Kurios šalys nedalyvaus 2025 m. „Eurovizijoje“?

2025 m. „Eurovizijoje“ nedalyvaus kelios šalys. Tai Baltarusija, Rusija, Andora, Slovakija, Bosnija ir Hercegovina, Moldova ir Latvija.

Martynas Norvilas

Sporto žurnalistas & Lažybų industrijos ekspertas

Martynas Norvilas - sporto žurnalistas ir lažybų industrijos ekspertas. Dėl savo aistros statymams jis praleido daugybę valandų studijuodamas įvairias sporto šakas ir strategijas, analizuodamas tikimybes ir tobulindamas savo įgūdžius. Martyno didžiulis žinių bagažas ir patirtis pelnė jam lažybų žaidėjų bendruomenės pagarbą, pastarieji dažnai jo p ..