FIBA Čempionų lyga – 1/8 etapo apžvalga

Kovo 3 dieną prasideda FIBA Čempionų lygos atkrintamosios. 16 komandų komandų pratęs sezoną aštuntfinalyje, kur komandos suskirstytos poromis po dvi sužais tarpusavyje iki dviejų pergalių.

Šiais metais tarp stipriausių turnyro komandų turėsime ir Lietuvos atstovę – Panevėžio „Lietkabelį“. Šiame straipsnyje aptarsime „Lietkabelio“ galimybes prieš R.Seibučio atstovaujamą Saragosos „CAI“ komandą. Taip pat, dėmesio skirsime toms rungtynėms, kur yra didžiausia vertė atlikti statymams.

📖 Turinys

Ankaros „Turk Telekom“ – Stambulo „Bešiktaš“

Ankaros „Turk Telekom“ – Stambulo „Bešiktaš“

Pranašumas
1.27 7.5 3.40

Dvi Turkijos komandos susitinka tarpusavyje, todėl abi komandos šiai serijai galės pasiruošti stipriau nei prieš kitų šalių komandas, nes tarpusavyje yra pažįstamos. Šį sezoną komandos tarpusavyje žaidė tik vieną kartą ir tada Stambulo komanda namuose laimėjo 4 taškais. Rezultatyviausias tų rungtynių žaidėjas buvo S.Mckissic. Deja, bet šio žaidėjo komanda nebeturi ir jis jau debiutavo Eurolygoje su „Olympiacos“ komandos marškinėliais.

Šios dvi Turkijos komandos šiuo metu yra skirtingose pusėse. Nors Turkijos lygos lentelėje jos yra kaimynės ir abi turi po 10 pergalių bei tiek pat pralaimėjų ir dalinasi 8-9 vietas, Čempionų Lygoje vaizdas visai kitoks. „Turk Telekom“ užėmė pirmą vietą grupėje, per 14 rungtynių patyrė tik 3 pralaimėjimus, o namuose pralaimėjo tik vieną kartą. Tuo tarpu „Bešiktaš“ užėmė 4 vietą grupėje, o artėjant svarbiausiomis sezono kovomis komanda dėl finansinių problemų buvo priversta paleisti savo komandos lyderį, jau minėtą S.Mckissic.

Šiuo metu lažybų bendrovės duoda 7.5 pranašumą. Dėl susidariusios situacijos, daugiau vertės galima įžvelgti „Turk Telekom“ komandos pusėje. Čia pergalė galima daugiau nei dviženkliu taškų skirtumu. „Bešiktaš“ komanda bus priversta žaisti be geriausio savo komandos žaidėjo, per paskutines trejas rungtynes patirti du pralaimėjimai ir abu jie triuškinami. Net 41 taškų skirtumu nusileida „Dijon“ komandai ir 21 taškų skirtumu pralaimėtos vietinės Turkijos rungtynės prieš „Bandirma“. Sunkius laikus išgyvenančiai Stambulo komandai, bus labai sunku pakovoti prieš labai gerus rezultatus Čempionų Lygoje demonstruojančią „Turk Telekom“.

fiba cempionu lyga krepsinis tvarkarastis
Dijon „JDA“ – BC Nizhniy Novgorod

Dijon „JDA“ – BC Nizhniy Novgorod

Pranašumas
1.30 6.50 3.20

Nuostabią formą demonstruojanti Prancūzijos komanda laukia į svečius atvykstančio Rusijos klubo. „JDA“ komanda Čempionų Lygoje reguliarųjį sezoną baigė 2 vietoje su 9 pergalėm ir 5 pralaimėjimais. Tačiau komandos forma visą sezono metu kilo į viršų ir dabar ji yra aukščiausiame taške. Komanda pasitinka atkrintamąsias būdama nuostabioje formoje. Šiuo metu komanda turi 7 pergalių seriją, o paskutinėse rungtynėse buvo žaistas finalas Prancūzijos taurėje, kur buvo nugalėta Eurolygoje žaidžianti „Asvel“ komanda.

BC Nizhniy Novgorod yra standartinis krepšinio klubas iš Rusijos. Žaidimas paremtas amerikiečiu individualiu žaidimu ir tikėtina, kad kitame sezone komandos lyderiai jau bus nauji amerikiečiai. Tokioms komandoms labai sunku atėjus svarbiausioms sezono kovoms, kadangi žaidžiant prieš kitas komandas, kurios turi gerą atmosferą bei komandos dvasią, dažniau pasiekia teigiamų rezultatų. Rusijos klube 5 žaidėjai renka daugiau nei 10 taškų per rungtynes ir visi jie yra amerikiečiai.

Šiuo metu lažybų bendroves duoda -6.5 taškų pranašumą. Atsižvelgiant į tai, kokią formą dabar demonstruoja Dijon komanda, prie kurios visai neseniai prisijungė ir lietuvis S.Kulvietis, vertę galima įžvelgti tik būtent namuose žaidžiančio Prancūzijos klubo. Eiti prieš komandą, kuri demonstruoja ne tik gerą žaidimo kokybę, bet ir yra emociniame pakilime būtų nenaudinga. Reikia naudotis puikia Prancūzijos komandos forma bei tikėtis, kad ne tik bus pratęsta pergalių serija, bet atkrintamosios bus pasiektos skambia pergale.

fiba cempionu lyga lietkabelis panevezys tiesiogiai
Nymburk – Bandirmos „Teksut“

Nymburk – Bandirmos „Teksut“

Pranašumas

Čekijos komanda išgyvena nuostabų sezoną. Čempionų Lygoje grupės etape užimta pirma vieta, komanda patyrė tik du pralaimėjimus – mažiausiai tarp viso turnyro komandų. Šiuo metu Čekijos čempionai turi net 23 pergalių seriją ir atkrintamąsias pasitinka tikrai pakilios nuotaikos. Šios komandos fenomenas – sudėtis. Komanda sudaryta tik čekų bei 4 amerikiečių. Komandoje žaidžia Čekijos rinktinės pagrindu sudaryti žaidėjai – M.Peterka, J.Bohačik, V.Hruban.

Bandirmos „Teksut“ komanda atėjus svarbiausioms sezono kovoms ištiko tai, ko nenorėtų jokia komanda. Dėl finansinių problemų komandą paliko visas branduolys – J.Smith, E.Terry, I.Hummer, O.Prewitt ir D.J.Shelton. Bandirmos komandoje Čempionų Lygoje penki žaidėjai rinko virš 10 taškų per rungtynes, keturių iš jų nebeliko. Šiai komandai galima sakyti, kad sezonas baigėsi anksčiau laiko.

Šiuo metu šioms rungtynėms fora nėra duodama. Dėl Turkijos komandą palikusių žaidėjų fora yra perskaičiuojama, tačiau kad ir kokia fora bebūtų, vertė yra tik Čekijos komandos pusėje. Čia galima tikėtis Nymburk komandos pergalės didesniu nei 20 taškų skirtumu. Bandirmos komandoje ne tik neliko 5 žaidėjų, kas iš karto sumažina rotaciją, bet ir tų žaidėjų, kurie ant savęs laikė visą komandos žaidimą. Sunku įsivaizduoti, kaip ši komanda išvis atrodys, tačiau Čekijos komandai tai turi būti lengvas apšilimas prieš kitą etapą.

sakic fiba krepsinis
Zaragoza „CAI“ – Panevėžio „Lietkabelis“

Zaragoza „CAI“ – Panevėžio „Lietkabelis“

Pranašumas
1.20 9.50 4.55

Pergalingai bei su didžiule sėkmės dėka išsigelbėjęs paskutinėse reguliaraus sezono rungtynėse, „Lietkabelis“ užėmė ketvirtą vietą grupėje ir gavo teisę pratęsti Čempionų lygos sezoną atkrintamosiose. „Lietkabelio“ priešininku bus Saragosos „CAI“ komanda, kuri pagal pirmas vietas užėmusias komandas patyrė daugiausiai pralaimėjimų grupės etape – 4.

Ispanijos klubas yra viena pavojingiausia turnyro komandų. Ji ne tik demonstravo gerus rezultatus Čempionų Lygoje, tačiau šiuo metu yra net trečioje vietoje Ispanijos čempionate. Ispanijos klubai, kurie žaidžia Europos turnyruose, dažnai kenčia dėl savo rezultatų Ispanijoje. Pavyzdžiui, „Baskonia“ yra šiuo metu tik 10 vietoje, „Unicaja“ – 8, „Valencia“ – 7.

Saragosos komanda nuo lapkričio 11 dienos iki vasario 4 per 19 rungtynių patyrė tik 3 pralaimėjimus. Šiuo metu komanda yra pralaimėjusi du kartus iš eilės, tačiau tai neatrodo, kad būtų galima pavadinti kažkokiu atsipalaidavimu ar formos kritimu.

„Lietkabelio“ klubui pasiekti pergalę Ispanijoje bus labai nelengvas iššūkis. Jeigu Panevėžio komandai pavyks laimėti namuose ir ištraukti trečias serijos rungtynes. „Lietkabelio“ žaidėjai nepasižymi tokiu meistriškumu ir neturi tokios patirties turinčių žaidėjų, kuriuos galime pamatyti Ispanijos klube. Vienas iš pagrindinių komandos žaidėjų yra gerai Lietuvoje žinomas DJ Seeley, praeitą sezoną žaidęs „Ryto“ gretose. Taip pat, sudėtyje yra tokie žaidėjai kaip R.Benzing, N.Radovič, N.Brussino.

Šiuo metu lažybų bendrovės duoda 9.5 taškų pranašumą. Ispanijos klubas Čempionų Lygoje per 7 rungtynes namuose pralaimėjo vieną kartą, o daugiau nei 10 taškų laimėjo 3 kartus, vieną kartą prieš „Neptūną“ 16 taškų skirtumu. Kadangi serija susideda iš pergalių, o ne iš pranašumo ir dviejų rungtynių, galima daugiau vertės įžvelgti didelėse forose, nes komandoms nebus motyvacijos siekti pergalės kuo didesniu skirtumu. Dėl to daugiau vertės galima įžvelgti „Lietkabelio“ pusėje, pralaimėjimas 9 taškais ir mažiau gali neatspindėti visų rungtynių, todėl jeigu „Lietkabelis“ bus triuškinamas, kelios minutės ketvirto kėlinio gale sumažinti skirtumą iki vienženklio.

cempionu lyga fiba
fiba čempionų lyga tvarkarastis astunfinalio etapas

FIBA Čempionų lyga tvarkaraštis

1/8 etape yra žaidžiama iki dvejų pergalių. Kovo 3-4 dienomis numatomi pirmieji susitikimai šiame etape, atsakomieji mačai bus po savaitės kovo 10-11 dienomis. Jeigu tarp komandų serija taps 1:1, trečiosios ir lemiamos tarpusavio rungtynėmis numatomos kovo 17-18 dienomis. Ketvirfinalio serija, kurioje žais geriausios 8 turnyro komandos, prasidės Kovo 24 d., o finalinis ketvertas gegužės 1 diena.

Data

Komandos
Kovo 3 d., 20:00 val. Nymburk – Bandirma
Kovo 3 d., 20:30 val. Tenerife – Oostende
Kovo 4 d., 20:15 val. Hapeol – Peristeri
Kovo 4 d., 21:00 val. Turk Telekom – Besiktas
Kovo 4 d., 21:00 val. Zaragoza – Lietkabelis
Kovo 4 d., 21:30 val. Sassari – Burgos
Kovo 4 d., 21:30 val. Dijon – Nizhny Novgorod
Kovo 4 d., 22:30 val. AEK – Telekom Baskets
Kovo 10 d., 20:00 val. Lietkabelis – Zaragoza
Kovo 10 d., 21:00 val. Bandirma – Nymburk
Kovo 10 d., 21:00 val. Oostende – Tenerife
Kovo 10 d., 21:00 val. Telekom Baskets – AEK
Kovo 10 d., 21:30 val. Burgos – Sassari
Kovo 11 d., 20:00 val. Nizhny Novgorod – Dijon
Kovo 11 d., 21:00 val. Besiktas – Telekom
Kovo 11 d., 22:30 val. Peristeri – Hapeol

FIBA Čempionų lyga tiesiogiai Lietuvoje transliuoja LRT Plius kanalas. Jeigu neturite lietuviškos kabelinės televizijos, tai FIBA tiesiogiai Lietkabelio kovas galima stebėti nemokamai Lrt.lt portale.

Taip pat yra keli mokami variantai stebėti, krepšinio klubo Lietkabelis tiesiogiai kovas, tai livebasketball.tv – mėnesinė narystė kainuoja 4,99€. Arba už 12,99€ imti Go3.lt platformos „viskas iškaičiuota” narystę ir ten galėsite stebėti ne tik Čempionų lyga FIBA rungtynes, bet ir „Žalgirio” kovas Eurolygoje, Anglijos ir Ispanijos aukščiausios futbolo lygos kovas bei naujausius serialus ir filmus.

Martynas Norvilas nuo jaunystės žavėjosi kazino ir sporto lažybomis, o bėgant metams tapo šios srities ekspertu. Dėl savo aistros statymams jis praleido daugybę valandų studijuodamas įvairias sporto šakas ir strategijas, analizuodamas tikimybes ir tobulindamas savo įgūdžius. Martyno didžiulis žinių bagažas ir patirtis pelnė jam lažybų žaidėjų ben ..