FIBA krepšinio jaunimo čempionatų apžvalga

krepsinis u18 u16 u19 u20

Kaip ir kiekvieną vasarą, taip ir šią, nuo krepšinio nenutolti mums leidžia įvairių amžiaus grupių jaunimo krepšinio čempionatai. Kol laukiame nacionalinės rinktinės mačų, į aikštę žengia jaunieji krepšininkai. Pirmieji šią vasarą tarptautinėmis kovomis pradėjo U-19 krepšininkai, kurie varžėsi pasaulio jaunių U-19 pasaulio krepšinio čempionate Graikijoje. Vėliau pasirodė U-20 jaunimo rinktinė treniruojama Donaldo Kairio, o šį savaitgalį startuoja Europos jaunimo iki 18 metų krepšinio čempionate Graikijoje. Paskutiniai iš jaunimo rinktinių ant parketo išbėgs U-16 rinktinės krepšininkai Europos čempionate, kuris vyks Italijoje.

Taigi LazybuGuru.lt apžvelgė jau pasibaigusius čempionatus ir kaip sekėsi juose Lietuvos krepšininkams bei pateikia visą svarbiausia informacija apie likusius Europos jaunimo FIBA turnyrus. Jeigu domina krepšinio lažybos, tai mes sudarėme geriausių krepšinio bendrovių 2024 reitingą.

📖 Turinys

U-19 vaikinų pasaulio krepšinio čempionato apžvalga

Pasaulio čempionatą lietuviai pradėjo varžydamiesi grupėje su Senegalo, JAV bei Naujosios Zelandijos krepšininkais.

Čempionato pradžia buvo sėkminga, kadangi be didesnio vargo, rezultatu 76:52, buvo įveikti Senegalo krepšininkai. Tuomet sekė niekam didelės nuostabos nesukėlęs, pralaimėjimas prieš akivaizdžius čempionato favoritus, Jungtinių Amerikos Valstijų krepšininkus, rezultatu 102:84. Situaciją lietuviai itin susikomplikavo paskutinėse grupės rungtynėse, kuomet netikėtai, rezultatu 77:75, pralaimėjo Naujosios Zelandijos krepšininkams, taip užleisdami juos į 2-ąją turnyrinės lentelės vietą, o patys nukrisdami į 3-ąją.

1 lentelė. Gedimino Petrausko treniruojamos U-19 rinktinės sudėtis.

Žaidėjas Atstovaujama komanda Pozicija Ūgis
Simas Jarumbauskas Vilniaus „Perlas“ atakuojantis gynėjas 198 cm
Klaidas Metrikis Klaipėdos „Neptūnas-Akvaservis“ sunkusis kraštas 202 cm
Domantas Vilys Vilniaus „Perlas“ gynėjas 188 cm
Erikas Venskus Kauno „Žalgiris“ vidurio puolėjas 205 cm
Justinas Ramanauskas Jonavos „Sintek-Jonava“ atakuojantis gynėjas 195 cm
Nojus Mineikis Klaipėdos „Neptūnas-Akvaservis“ lengvasis kraštas 200 cm
Matas Vaitkus Klaipėdos „VKKM-Neptūnas“ lengvasis kraštas 200 cm
Giedrius Bergaudas Kauno „Žalgiris-2“ vidurio puolėjas 210 cm
Martynas Arlauskas Kauno „Žalgiris-2“ sunkusis kraštas 200 cm
Gertautas Urbonavičius Rolio „Cardinal Gobbons“ lengvasis kraštas 198 cm
Dovydas Giedraitis Madrido „Estudiantes“ atakuojantis gynėjas 190 cm
Rokas Jokubaitis Kauno „Žalgiris“ gynėjas 192 cm

Po nesėkmingo grupių etapo, Lietuvos rinktinė, bei vyriausiasis jos treneris Gediminas Petrauskas susilaukė itin nemažai kritikos, tačiau vaikinams pavyko pataisyti situaciją, kuomet aštuntfinalyje gana užtikrintai pavyko nugalėti rungtynių favoritais laikytus Australijos krepšininkus. Lietuviai laimėjo rezultatu 91:74 bei žengė į ketvirtfinalį.

Ketvirtfinalyje lietuvių laukė labai grėsmingas varžovas – Serbijos U-19 rinktinė. Būtent serbai prieš čempionatą buvo įvardijami kaip realiausi favoritai galintys pasipriešinti JAV rinktinei, kadangi didžioji dalis šios komandos krepšininkų žaidė praėjusių metų Serbijos U-19 rinktinėje, kuri Europos jaunių u – 18 čempionate iškovojo aukso medalius.

Tačiau lietuviai dar kartą parodė charakterį ir po labai sunkios kovos, po pratęsimo įveikė, rungtynių favoritais laikytus, Serbijos krepšininkus. Lietuviai laimėjo rezultatu 92:85 bei žengė į turnyro pusfinalį. Tiesa pusfinalyje Lietuvos krepšininkams teko ir vėl susiremti su JAV krepšininkais, kurie be didesnio vargo, rezultatu 102:67 sutriuškino mūsų šalies jaunuosius krepšininkus.

Ir nors atkrintamąsias lietuviai pradėjo tiesiog puikiai, tačiau čempionato finišas nebuvo toks saldus, kadangi kovoje dėl 3 vietos taip pat buvo nusileista Prancūzijos jaunimo rinktinei, kuri lietuvius nugalėjo rezultatu 73:68 , taip palikdami mūsiškius be medalių.

Statyk dabar

Kaip ir buvo galima tikėtis, turnyrą laimėjo JAV krepšininkai, tačiau didžiausią turnyro sensaciją padarė, jų varžovai finale, Malio rinktinės krepšininkai. Vieni iš pagrindinių turnyro autsaiderių prieš čempionatą laikyti afrikiečiai, sukūrė istoriją bei pirmą kartą pateko į tokio mąsto turnyro finalą.

Turnyro MVP tapo Jungtinių Amerikos Valstijų krepšininkas Reggie Perry. Simbolinis turnyro geriausiųjų penketukas: Reggie Perry (JAV) , Tyrese Haliburton (JAV), Oumar Ballo (Malis), Siriman Kanoute (Malis) ir Joel Ayayi (Prancūzija).

2 lentelė. U-19 turnyro galutinė lentelė.

Vieta Komanda
1 JAV
2 Malis
3 Prancūzija
4 Lietuva
5 Rusija
6 Puerto Rikas
7 Serbija
8 Kanada
9 Australija
10 Graikija
11 Argentina
12 Latvija
13 Naujo Zelandija
14 Filipinai
15 Senegalas
16 Kinija

Krepšinio fanams turėtų būti įdomu, kas prieš tai vykusiuose jaunių U-19 čempionatuose yra tapę turnyro MVP: 1987 – Toni Kukoč (Jugoslavija); 1991 – Dejan Bodiroga (Jugoslavija); 1995 – Efthimios Rentzias (Graikija); 1999 – Andrei Kirilenko (Rusija); 2003 – Andrew Bogut (Australija); 2007 – Milan Mačvan (Serbija); 2009 – Mario Delaš (Kroatija); 2011 – Jonas Valančiūnas (Lietuva); 2013 – Aaron Gordon (JAV); 2015 – Jalen Brunson (JAV); 2017 – RJ Brarret (Kanad).

3 lentelė. Naudingiausi U-19 Lietuvos rinktinės krepšininkai:

Pagal naudingumo balo vidurkį

Pagal pelnomų taškų vidurkį

1. Erikas Venskus 15.4 1. Erikas Venskus 12.9
2. Rokas Jokubaitis 13.9 2. Rokas Jokubaitis 11.3
3. Dovydas Giedraitis 10.00 3. Klaidas Metrikis 10.4

Pagal atkovotų kamuolių vidurkį

Pagal rezultatyvių perdavimų vidurkį

1. Erikas Venskus 7.3 1. Rokas Jokubaitis 5.6
2. Simas Jarumbauskas 4.1 2. Dovydas Giedraitis 3.6
3. Giedrius Bergaudas 4.0 3. Domantas Vilys 2,6

Didžiausios U-19 turnyro sensacijos

Lažinantis jaunių čempionatuose reikia niekada nepamiršti, kad tokio rango varžybose labai trūksta pastovumo, todėl čia dažnai galime pamatyti ir netikėtų rezultatų, kuomet aiškūs rungtynių favoritai nusileidžia savo varžovams. Ne išimtis buvo ir šiais metais vykęs jaunių U-19 krepšinio čempionatas, kuriame taip pat buvo galima pamatyti daug netikėtų rezultatų:

4 lentelė. U-19 čempionato didžiausios sensacijos.

Rezultatas Koeficientas už nugalėtoja Bendrovė
Malis – Latvija 93:79 Malis 4.33 William-Hill_online-casino_logo_470x246
Kanada – Malis 70:71 Malis 9.20
Kinija – Puerto Rikas 99:94 Puerto Rikas 18.00
Argentina – Puerto Rikas 57:77 Puerto Rikas 7.00

Visas patikimiausias ir geriausias bendroves galite rasite mūsų sudarytame reitinge – geriausios lažybų bendrovės internete 2024.

U-20 vaikinų Europos čempionato apžvalga

Antroji rinktinė pradėjusi tarptautines kovas šią vasarą yra Lietuvos jaunių U20 rinktine. Donaldo Kairio treniruojama rinktinė varžėsi Europos jaunimo (U20) vaikinų A diviziono krepšinio čempionate Izraelyje.

5 lentelė. Galutinis U-20 Lietuvos rinktinės dvyliktukas.

Žaidėjas Atstovaujama komanda Pozicija Ūgis
Arnas Velička Kauno „Žalgiris“ gynėjas 196 cm
Tadas Vaičiūnas Vilniaus „Perlas“ atakuojantis gynėjas 200 cm
Justinas Leganovič Notingamo „West Nottingham Academy“ gynėjas 192 cm
Lukas Uleckas Kauno „Žalgiris“ lengvasis kraštas 199 cm
Ernestas Jonkus Gargždų sporto centras gynėjas 187 cm
Ignas Sargiūnas Kolorado universitetas atakuojantis gynėjas 194 cm
Vitalijus Kozys Kauno „Žalgiris“ lengvasis kraštas 201 cm
Paulius Poška Šilutės „Šilutė“ sunkusis kraštas 204 cm
Grantas Vasiliauskas Jonavos „Jonava“ sunkusis kraštas 204 cm
Danielius Lavrinovičius Kvakenbiurko „Artland Dragons“ vidurio puolėjas 207 cm
Justas Sakalauskas Šakių „Vytis“ sunkusis kraštas 201 cm
Marius Valinskas Kauno „Žalgiris“ atakuojantis gynėjas 189 cm

Europos čempionatą lietuviai pradėjo varžydamiesi grupėje su Lenkijos, Slovėnijos bei Graikijos krepšininkais.

Grupės favoritais laikyti lietuviai jau pirmose rungtynėse patvirtino savo statusą, 30 taškų persvara sutriuškinę Lenkijos jaunių rinktinę. Į pergalę lietuvius vedė net 7 iš 11 tritaškių pataikęs Lukas Uleckas.

Tiesa, puikus čempionato startas negarantavo sėkmės sekančiose rungtynėse, kur netikėtai, rezultatu 72:84, buvo nusileista visiškiems rungtynių autsaideriams Slovėnijos krepšininkams. Pergalei nepakako net ir nuostabaus Arno Veličkos žaidimo. Gynėjas pralaimėtose rungtynėse pelnė 26 taškus, atkovojo 9 kamuolius bei atliko 6 rezultatyvius perdavimus.

azuolas tubelis erikas venskus rokas jokubaitis

Tačiau reikalus į gerąją pusę lietuviai nusvėrė paskutinėse grupės rungtynėse, kurios apskritai buvo vienos įsimintiniausių rungtynių visame čempionate. Visas rungtynes taškas į tašką prieš Graikijos rinktinę kovoję krepšininkai per 40 minučių nesugebėjo išsiaiškinti rungtynių nugalėtojo, todėl rungtynėse prireikė pratęsimo. Pratęsimo pradžioje 3 tritaškius pataikę ir 9 taškų persvarą susikrovę graikai atrodė nužudė visas viltis lietuviams iškovoti pergalę , tačiau puikų charakterį parodę lietuviai sugrįžo į rungtynes, o Igno Sargiūno tritaškis paskutinę rungtynių sekundę išplėšė fantastišką pergalę Lietuvos U-20 rinktinei.

Paskutinėse grupės rungtynėse Lietuvos jaunių rinktinė tiesiog nušlavė kaimynus iš Latvijos rezultatu 114:75. Rezultatyviausias lietuvių gretose ir vėl buvo Arnas Velička, pelnęs 21 tašką bei atlikęs 5 rezultatyvius perdavimus.

Pirmąją vietą grupėje užėmę lietuviai, užtikrintai žengė į turnyro ketvirtfinalį, kur jų laukė čempionato šeimininkai Izraelio krepšininkai. Kaip ir buvo galima tikėtis, rungtynėse šeimininkus palaikė pilna arena, kas be abejo šias rungtynes mūsų jauniesiems krepšininkams padarė dar sudėtingesnes. Izraelio U-20 jau nuo pat rungtynių pradžios įsiveržė į priekį ir privertė mūsiškius vytis varžovus visas rungtynes. Ir nors po pertraukos mūsiškiams buvo pavykę prisivyti varžovus, tačiau po didelio spurto jie vėl atitrūko ir mūsiškiams teko pripažinti varžovų pranašumą bei baigti kovą dėl medalių. Lietuvos U-20 varžovams nusileido rezultatu 78:94. Rezultatyviausiai lietuvių gretose žaidė Lukas Uleckas, pelnęs 23 taškus, bei Vitalijus Kozys, pelnęs 18 taškų bei atkovojęs 8 kamuolius.

Ir nors kova dėl medalių baigėsi, tačiau lietuviams dar buvo likę sužaisti dvejas rungtynes kovoje dėl 5-8 vietų.

dovydas giedraitis simas jarumbauskas Domantas Vilys

Pirmosiose rungtynėse laukė Kroatijos jaunių rinktinė, kurie nuo pat rungtynių pradžios atsiplėšė į priekį ir jau 8-ąją mačo minutę turėjo aštuoniolikos taškų pranašumą. Ir nors lietuviams iki trečiojo kėlinio pabaigos pavyko prisivyti varžovus, tačiau kroatams vėl pavyko įsiveržti į priekį ir likus dviem minutėms iki dvikovos pabaigos varžovai jau turėjo devynių taškų persvarą. Situacija dar labiau beviltiškiau atrodė kuomet kroatai turėjo 7 taškų persvarą likus vos 34 sekundėms iki rungtynių pabaigos , tačiau lietuviai ne pirmą kartą šiame čempionate parodė tvirtą charakterį ir sugebėjo fantastiškai išsigelbėti , laimėdami rungtynes rezultatu 94:93. Rezultatyviausiai mūsiškių gretose žaidė Grantas Vasiliauskas ir Vitalijus Kozys, pelnę po 17 taškų, bei Arnas Velička pridėjęs 15 taškų bei 6 rezultatyvius perdavimus.

Paskutinėse čempionato rungtynėse, kovoje dėl 5 vietos, lietuviams teko susidurti su Turkijos U-20 rinktine. Ir nors pirmus du kėlinius abi rinktinės kovojo taškas į tašką, tačiau keli spurtai antroje rungtynių pusėje, leido lietuviams įsiveržti į priekį ir iškovoti gana užtikrinta pergalę, rezultatu 89:73. Rezultatyviausi mūsiškių gretose ir vėl buvo Grantas Vasiliauskas bei Vitalijos Kozys, atitinkamai pelnę 14 ir 13 taškų.

Turnyro nugalėtojais tapo, Lietuvos kovą dėl medalių nutraukę, turnyro šeimininkai,  Izraelio U-20 rinktinės krepšininkai. Žydai po sunkios kovos finale, rezultatu 92:84 įveikė Ispanijos krepšininkus. Kovojo dėl trečiosios vietos susitiko Prancūzijos bei Vokietijos rinktinė. Rezultatu 65:73 pergalę šventė vokiečiai.

Statyk dabar

Turnyro MVP tapo Izraelio rinktinės super talentas – Deni Avdija. Dvejais metais už varžovus jaunesnis 18 – metis buvo rezultatyviausias komandoje tiek finale, tiek ir visame turnyre. Tel Avivo „Maccabi“ klube žaidžiantis krepšininkas viso čempionato metu vidutiniškai pelnė po 18,4 taško, atkovojo po 8,3 kamuolio, atliko po 5,3 rezultatyvaus perdavimo, blokavo po 2,4 metimo ir rinko po 22,6 naudingumo balo.

Simbolinis turnyro geriausiųjų penketukas: Deni Avdija (Izraelis) , Yam Madar (Izraelis) , Carlos Alocen (Ispanija) , Sergi Martinez (Ispanija) , Philipp Herkenhoff (Vokietija).

6 lentelė. U-20 turnyro galutinė lentelė.

Vieta Komanda
1 Izraelis
2 Ispanija
3 Vokietija
4 Prancūzija
5 Lietuva
6 Turkija
7 Kroatija
8 Didžioji Britanija
9 Graikija
10 Ukraina
11 Slovėnija
12 Juodkalnija
13 Italija
14 Lenkija
15 Serbija
16 Latvija

Prieš tai vykusių jaunių U-20 Europos čempionatų naudingiausi turnyro žaidėjai (MVP): 1996 – Rasho Nesterovič (Slovėnija); 1998 – Ignor Rakočevič (Jugoslavija); 2000 – Sani Bečirovič (Slovėnija); 2002 – Nikoz Zisis (Graikija); 2004 – Erazem Lorbek (Slovėnija); 2005 – Nikita Kurbanov (Rusija); 2006 – Ersan İlyasova (Turkija); 2007 – Miloš Teodosič (Serbija); 2008 – Miroslav Raduljica (Serbija); 2009 – Kostas Papanikolaou (Graikija); 2010 – Andrew Albicy (Prancūzija); 2011 – Nikola Mirotič (Ispanija); 2012 – Leo Westermann (Prancūzija); 2013 – Amedeo Della Valle (Italija); 2014 – Cedi Osman (Turkij); 2015 – Marko Gudurič (Serbija); 2016 – Marc Garcia (Ispanija); 2017 – Vassilis Charalampopoulos (Graikija); 2018 – Yovel Zoosman (Izraelis).

7 lentelė. Naudingiausiu U-20 Lietuvos rinktinės krepšininkai:

Pagal naudingumo balo vidurkį

Pagal pelnomų taškų vidurkį

1. Arnas Velička 18.3 1. Arnas Velicka 16.4
2. Lukas Uleckas 15.4 2. Lukas Uleckas 14.6
3. Vitalijus Kozys 14.0 3. Vitalijus Kozys 13.0

Pagal atkovotų kamuolių vidurkį

Pagal rezultatyvių perdavimų vidurkį

1. Vitalijus Kozys 6.6 1. Arnas Velicka 6
2. Grantas Vasiliauskas 6.1 2. Ignas Sargiunas 4
3. Lukas Uleckas 5.7 3. Vitalijus Kozys 2.1

Didžiausios U-20 turnyro sensacijos

Kaip ir visuose čempionatuose, taip ir šiame, buvo nemažai netikėtų rezultatų. Tiesa, galime pastebėti, kad vyresnių amžiaus grupių čempionatuose, tų netikėtų rezultatų dažniausiai galime išvysti mažiau, lyginant su jaunesnių amžiaus grupių čempionatais. Įtakos tam turi tai, kad vyresnio amžiaus žaidėjams, lengviau pavyksta susitvarkyti su rungtynių keliama įtampa.

8 lentelė. Netikėčiausi U-20 turnyro rezultatai.

Rezultatas Koeficientas už nugalėtoja Bendrovė
Slovėnija – Lietuva 84:72 Slovėnija 11.00 William-Hill_online-casino_logo_470x246
Ukraina – Serbija 68:63 Ukraina 17.00

William-Hill_online-casino_logo_470x246

Lenkija – Slovėnija 80:77 Lenkija 9.50

Didžioji Britanija – Serbija 77:72 Didžioji Britanija 9.25

Slovėnija – Italija 74:64 Slovėnija 4.98

Visas patikimiausias ir geriausias bendroves galite rasite mūsų sudarytame reitinge – geriausios lažybų bendrovės internete 2024.

U-18 vaikinų Europos čempionatas

Jau šį šeštadienį į tarptautines kovas stos dar viena jaunimo rinktinė. Lietuvos U-18 jaunimo rinktinė varžysis Europos jaunimo iki 18 metų krepšinio čempionate Graikijoje. Lietuvių grupėje lauks Juodkalnijos, Italijos bei Rusijos jaunimo rinktinės. Visa informacija apie šį čempionatą rasite oficialiame U-18 Europos čempionato tinklapyje.

Tomo Galdamavičiaus treniruojamos rinktinės sudėtis (kandidatai): Oskaras Pleikys (V.Knašiaus KM), Laurynas Vaištaras (Plungės SRC), Augustas Marčiulionis (Š.Marčiulionio KA), Adas Šimonis (Š.Marčiulionio KA), Nojus Pankratjevas (Jonavos KKSC), Henrikas Alekna (KM „Perkūnas”), Gabrielius Čelka (A.Sabonio KC), Ąžuolas Tubelis (Vilniaus KM), Adomas Sidarevičius (KM „Perkūnas”), Gytis Mačionis (KM „Tornado“), Dovydas Rimkus (Šilutės SM), Erikas Jermolajevas (Š.Marčiulionio KA), Edgaras Preibys (Mažeikių SM), Ernestas Naruševičius (Sostinės KM), Modestas Kancleris (Sabonio KC), Lukas Kreišmontas (Plungės SRC).

Pasak vyriausiojo rinktinės trenerio į rinktinę atvyko visi kviesti krepšininkai, išskyrus traumą patyrusį, Mareką Blaževičių, kuris bus privertas praleisti šį turnyrą.

Tačiau Blazevičiaus praradimas vis gi bus labai didelis praradimas aštuoniolikmečių rinktinei, kadangi prieš 2 metus vykusiame Europos jaunučių FIBA U16 čempionate, kuriame žaidė net 8 šių metų rinktinės sąraše esantys krepšininkai, būtent Blazevičius buvo pats naudingiausias bei rezultatyviausias. Vidurio puolėjas prieš 2 metus vykusiame turnyre vidutiniškai rinko po 16 taškų, 10.6 atkovoto kamuolio bei atlikdavo po 2.1 rezultatyvaus perdavimo.

Iškritus Blazevičiui, kaip talentingiausi šios rinktinės krepšininkai yra įvardijami „Lietuvos Ryto“ komandai priklausantys Ąžuolas Tubelis bei Augustas Marčiulionis. Įdomu, kad abiems krepšininkams vis dar yra po 17 metų.

5 įdomiausi U-18 turnyro žaidėjai

Atrinkome penkis įdomiausius U-18 Europos jaunimo čempionato žaidėjus, kuriuos galite stebėti įdėmiau, nes galbūt tai bus naujos Europos krepšinio žvaigždės. Tarp jų ir vienas lietuvis – Ąžuolas Tubelis, atstovaujantis sostinės krepšinio mokyklą.

martynas arlauskas dovydas giedraitis arnas velicka

Usman Garuba, Ispanija. Garuba įvardijamas kaip vienas talentingiausiu turnyro žaidėju, kadangi prieš 2 metus vykusiame Europos U-16 jaunių čempionate, jis savo komandai padėjo laimėti turnyro čempionų titulą bei tapti turnyro MVP, finale surinkdamas trigubą dublį, būdamas vos 14 metų amžiaus(!). 2002 metais gimęs žaidėjas, Europos jaunių U-16 čempionate dalyvavo ir praeitą vasarą, tuomet jo vedama Ispanijos rinktinė iškovojo trečiąją vietą, o Garubos statistika ir vėl buvo įspūdinga: Ispanas vidutiniškai rinko po 16.3 taško, atkovojo po 12.3 kamuolio, atliko po 2.9 rezultatyvius perdavimus, perimdavo po 1.7 kamuolio bei blokuodavo po 1.6 varžovų metimo. Praėjusį sezoną šis talentas praleido antrojoje Madrido „Real“ komandoje, kur per sezoną vidutiniškai rinko po 14.6 taško, 12.0 atkovotų kamuolių, 2.1 rezultatyvių perdavimų bei 1.5 blokuotų metimų vidurkius. Garuba neabejotinai bus vienas įdomiausių žaidėjų stebėti šiame čempionate.

krepsinis jauniai ignas sargiunas

Jovan Kljajic, Juodkalnija. Kljajiciui tai bus antrasis FIBA U18 čempionatas, po praeito tokio pat čempionato praėjusią vasarą Latvijoje, kuomet žaidėjas vidutiniškai rinko po 13.9 taško, atkovodavo 3.4 kamuolio, bei atlikdavo po 4.0 rezultatyvius perdavimus, o jo vedama Juodkalnijos rinktine užėmė 8 – ąją vietą. Tai buvo antrasis šio žaidėjo jaunimo čempionato tais pačiais metais, kadangi jis dar spėjo sudalyvauti ir U-17 jaunių Pasaulio čempionate, kuriame vidutiniškai rinko po 15.9 taško, atkovodavo 6,1 kamuolio, bei atlikdavo po 4.3 rezultatyvius perdavimus.  Praėjusiame klubiniame sezono šis talentas iš Juodkalnijos žaidė už antrąją „Gran Canaria“ ekipą, kur vidutiniškai rinko po 12.5 taško, atkovodavo 3.5 kamuolio, bei atlikdavo po 2.4 rezultatyvaus perdavimo. Kljajicius taip pat jau spėjo debiutuoti ir už Nacionalinę Juodkalnijos vyrų rinktinę bei sužaisti vienerias rungtynes „EurocCup“ turnyre, vilkint pagrindinės „Gran Canaria“ ekipos marškinėlius. Galima net neabejoti, kad patirties ir vyrų krepšinyje turintis Kljajic bus viena ryškiausių figūrų turnyre.

fiba u16 u18

Nikos Rogkavopoulos, Graikija. Savų sirgalių akivaizdoje žaisiantis graikas yra neabejotinas ryškiausias talentas savo komandoje. Nepaisant labai prasto šios rinktinės pasirodymo praėjusiais metais vykusiame čempionate, kuriame graikai užėmė 14-tą vietą, Rogkavopoulos sužaidė puikų čempionatą fiksuodamas 19.7 taškų, 6.6 atkovotų kamuolių bei 2.1 rezultatyvių perdavimų vidurkius, būdamas vieneriais metais jaunesnis už daugelį savo oponentų. Graikas jau spėjo sužaisti šią vasara vykusiame U-19 jaunių pasaulio čempionate, kuriame vidutiniškai rinko po 13.7 taško, atkovodavo po 4.6 kamuolio bei atlikdavo po 2.4 rezultatyvaus perdavimo.  Jono Mačiulio komandos draugas Atėnų „AEK“ ekipoje, taip pat turėtų būti vienas ryškiausių turnyro žaidėju.

u20 rinktine

Ąžuolas Tubelis, Lietuva. Prieš tai dvi iš eilės vasaras jaunių U-16 rinktinėms atstovavęs lietuvis šiemet žengia į aukštesnį lygį. Praėjusią vasara vykusiame čempionate lietuvis vidutiniškai rinko po 14.3 taško, atkovodavo 10.4 kamuolio, atlikdavo po 2.7 rezultatyvius perdavimus bei blokuodavo net po 2.7 varžovų metimo, o jo atstovaujama Lietuvos rinktinė užėmė šeštąją vietą. Praėjusiame sezone lietuvis žaidė antrojoje pagal pajėgumą krepšinio lygoje Lietuvoje, NKL, kurioje atstovaudamas „Perlo“ ekipą vidutiniškai rinko po 9.5 taško, 3.8 atkovoto kamuolio bei 0.9 bloko vidurkius.

u16 rinktine margiris normantas

Franz Wagner, Vokietija. Wagneris yra laikomas vienu talentingiausių žaidėju Vokietijoje. Nepaisant savo jauno amžiaus, 17-metis jau dabar užima ne statisto vaidmenį pagrindinėje Berlyno „Alba“ komandoje. Rokio Giedraičio komandos draugas, praėjųsį sezoną Vokietijos čempionate vidutiniškai rinko po 4.6 taško ir 1.3 atkovoto kamuolio vidurkius, aikštelė vidutiniškai praleisdamas po 11.9 minutes. Šis jaunas žaidėjas taip pat spėjo sužaisti ir 21 rungtynes „Eurocup“ turnyre, kuriame vidutiniškai per 9.5 minutes rinko po 2.7 taškus bei atkovodavo po 1.3 kamuolio. Tokio jauno amžiaus žaidėjas jau turi nemažai patirties vytų krepšinyje, todėl galima neabejoti, kad jis bus viena pagrindinių Vokietijos rinktinės figūrų artėjančiame U-19 jaunių Europos čempionate.

Prieš tai vykusių jaunių U-18 čempionatų turnyro MVP: 1998 – Sani Bečirovič (Slovėnija); 2000 – France Tony Parker (Prancūzija); 2002 – Erzazem Lorbek (Slovėnija); 2004 – Sergio Rodriguez (Ispanija); 2005 – Dragan Labovič (Serbija ir Juodkalnija); 2006 – Nicolas Batum (Prancūzija); 2007 – Kosta Koufos (Graikija); 2008 – Donatas Motiejūnas (Lietuva); 2009 – Enes Kanter (Turkija); 2010 – Jonas Valančiūnas (Lietuva); 2011 – Alex Abrines (Ispanija); 2012- Dario Šarič (Kroatija) ; 2013 – Kenan Sipahi (Turkija); 2014 – Egemen Güven (Turkija); 2015 – Vassilis Charalampopoulos (Graikija); 2016 – Frank Ntilikina (Prancūzija); 2017 – Nikola Miškovič (Serbija); 2018 – Marko Pecarski (Serbija).

U-16 vaikinų Europos čempionatas

Šios vasaros jaunimo rinktinių ciklą užbaigs jaunučių U-16 krepšinio čempionatas, kuris vyks Italijoje, rugpjūčio 9-17 dienomis. Lietuviai turnyrą pradės C grupėje drauge su Slovėnijos, Estijos ir Turkijos bendraamžiais.

Grantas Vasiliauskas Marius Valinskas

Rolando Rakučio treniruojamas dvyliktukas,  U16 rinktine: Vitas Sargiūnas (185 cm), Radvilas Kneižys (185 cm), Dominykas Butka (175 cm), Liutauras Lelevičius (197 cm), Emilis Butkus (192 cm), Lukas Gudavičius (200 cm), Tautvydas Baltrušaitis (200 cm), Paulius Murauskas (198 cm), Gabrielius Mažeika (202 cm), Ugnius Jaruševičius (205 cm), Matas Mikėnas (185 cm) ir Olegas Kojenetsas (210 cm).

Pastarųjų metų turnyro čempionai: 2010 – Kroatija U-16; 2011 – Kroatija U-16; 2012 – Turkija U-16; 2013 – Ispanija U-16; 2014 – Prancūzija U-16; 2015 – Bosnija ir Hercogovina U-16; 2016 – Ispanija U-16; 2017 – Prancūzija U-16; 2018 – Kroatija U-16.

Prieš tai vykusių jaunių U-20 Europos čempionatų naudingiausi turnyro žaidėjai (MVP): 1999 – Aleksandar Gajič (Jugoslavija); 2001 – Veljko Tomovič (Jugoslavija); 2003 – Nemanja Aleksandrov (Jugoslavija); 2004 – Vitaly Kuznetsov (Rusija) ; 2005 – Antoine Diot (Prancūzija); 2006 – Ricky Rubio (Ispanija); 2007 – Dejan Musli (Serbija); 2008 – Jonas Valančiūnas (Lietuva); 2009 – Tauras Jogėla (Lietuva); 2010 – Dario Šarič (Kroatija); 2011 – Mario Hezonja (Kroatija); 2012 – Okben Ulubay (Turkija); 2013 – Stefan Peno (Serbija); 2014 – Killian Tillie (Prancūzija); 2015 – Džanan Musa (Bosnija ir Hercogovina); 2016 – Usman Garuba (Ispanija); 2017 – Killian Hayes (Prancūzija); 2018 – Roko Prkačin (Kroatija).

vilniaus sostines krepsinio mokykla steponas babrauskas

Vilniaus krepšinio mokykla ir jos garsiausi auklėtiniai

Vilniaus krepšinio mokykla švenčia garbingą 50-ies metų jubiliejų! Šis penkiasdešimtmetis nenuėjo veltui. Mokyklos auklėtiniai – krepšininkai pelnę ne vieną olimpinių žaidynių, Europos ir pasaulio čempionatų apdovanojimą. Žymiausi jų – Angelė Rupšienė, Vida Beselienė, Zita Kuzminskienė, Mykolas Karnišovas, Eduardas Kairys, Rolandas Knyza, Martynas Purlys, Rimantas Kaukėnas, Povilas Čukinas, Aivaras Kiaušas, broliai Lavrinovičiai. 

Vienas ryškiausių paskutinio šimtmečio mokyklos auklėtinių Artūras Karnišovas, Lietuvos rinktinės sudėtyje Barselonos ir Atlantos olimpinėse žaidynėse iškovojo bronzos medalius, o 1995 metų Europos čempionate Atėnuose iškovojo sidabro medalį.

Nuo šio šimtmečio pradžios, mokyklos auklėtiniai paliko ryškesnį pėdsaką jaunimo krepšinio čempionatuose. Susipažinkime su jais.

antanas kavaliauskas jonas valančiūnas evaldas kairys

Steponas Babrauskas – 2003 m. pasaulio jaunių čempionato vicečempionas, 2004 m. Europos iki 20 m. čempionato bronzos medalio laimėtojas, kovotojas iki paskutinio kamuolio.

Antanas Kavaliauskas – 2005 m. Pasaulio jaunimo čempionas, solidžiai karjerą užbaigęs krepšininkas žaidęs abiejose LKL granduose – Vilniaus „Ryte“ ir Kauno „Žalgiryje“. Atstovavo ir vyrų rinktinei.

Ryškiausias auklėtinis Jonas Valančiūnas! 2008 m. Europos jaunučių (iki 16 metų) čempionas ir naudingiausias čempionato žaidėjas. 2009 m. Eurolygos jaunimo turnyro vicečempionas. 2010 m. Europos vaikinų (iki 18 metų) čempionas ir naudingiausias čempionato žaidėjas. 2011 m. pasaulio jaunimo (iki 19 metų) čempionas ir vėl naudingiausias čempionate. O kur dar aibė apdovanojimų LKL čempionate, sėkmingas žaidimas NBA. Jis yra ir vienas Lietuvos vyrų rinktinės lyderių.

Ąžuolas Tubelis – 2018 m. atstovavo Lietuvos jaunučių rinktinę, buvo vienas komandos lyderių, o 2019 m. buvo jaunių rinktinės narys. Šiuo metu Tubelis yra Arizonos universiteto komandos narys.

augustas marciulionis marekas blaževičius

Evaldas Kairys – 2008 m. Lietuvos jaunių rinktinės narys, o 2010 m. – jaunimo rinktinės narys. Per FIBA atrankos langus atstovavo Lietuvos vyrų rinktinei.

Margiris Normantas – 2014 m. atstovavo Lietuvos jaunių rinktinei.

Augustas Marčiulionis – vienas iš trijų mokyklos absolventų, Lietuvos krepšinio ateitis. 2018 m. kartu su Ąžuolu Tubeliu buvo vienas lyderių 2018 m jaunučių čempionate. 2019 m. atstovavo jaunių rinktinei, kuriai vėl nepavyko įveikti ketvirtfinalio. Šį sezoną rungtyniaus Vilniaus „Ryto“ komandoje.

Deividas Sirvydis – 2018 m. Lietuvos jaunių rinktinės narys. 2019 m. jis buvo pašauktas NBA naujokų biržoje – Detroit „Pistons“ komandos. Šį sezoną Sirvydis rungtyniaus Jeruzalės „Hapoel“ komandoje.

Marekas Blaževičius – krepšininko karjerą pradėjo 2017 m. Lietuvos jaunučių rinktinėje, o jau 2020 m. atstovavo vyrų rinktinei. Šį sezoną Blaževičius yra Kauno „Žalgirio“ ekipos narys.

Čia rasite daugiau informacijos apie krepšinio statymus.

Martynas Norvilas nuo jaunystės žavėjosi kazino ir sporto lažybomis, o bėgant metams tapo šios srities ekspertu. Dėl savo aistros statymams jis praleido daugybę valandų studijuodamas įvairias sporto šakas ir strategijas, analizuodamas tikimybes ir tobulindamas savo įgūdžius. Martyno didžiulis žinių bagažas ir patirtis pelnė jam lažybų žaidėjų ben ..