Įdomiausiais pusfinalis French open istorijoje

Roland garros pusfinalis be Federrer’io ir Djokovic’iaus, su praktiškai ant grunto nepralaiminčiu Nadaliu, tačiau tai bus vienas įdomiausių pusfinalių istorijoje! 

Bet pirmą pradėkime nuo to, kas išvis tas Roland Garros ir French open? Kodėl tai kelia tokį didžiulį susidomėjimą?  Ir kuo jis išskirtinis? Gi tiek daug turnyrų,  o pusfinaliai būna praktiškai kiekvieną savaitgalį.  Tai kodėl būtent šitas turnyras?

Visų pirmą,  tai vienas iš keturių didžiausių turnyrų teniso sezone. Laimėk jį! Ir visus metus tu garantuotai top 25 tenisininkas pasaulyje! Toks statusas tau leistų dalyvauti visuose turnyruose kuriuos rengia teniso federacija.  Na išskyrus paskutinį top 8 turnyrą.  Laimėk jį!  Ir tu tampi dar vienu milijonieriumi šiame pasaulyje! Nes už pirmą vietą tau bus įteikta 2100000 eurų. Taip pat dar bent pusę milijono už kitus turnyrus į kuriuos būsi įleidžiamas. Tau jie mokės pinigus, net nelaimėjus daugiau nei vieno mačo.  Bet ne viskas taip taip lengva… Visų pirmą reiktų būti top 100 pasaulio tenisininku, kad garantuotai galėtum dalyvauti jame. Arba bent top 230 ir bandyti įveikti 3 etapų kvalifikaciją.  Mūsų antroji Lietuvos raketė Laurynas Grigelis, nei karto nėra žaidęs French Open turnyre,  ar kitame didžiojo kirčio (grand slam) turnyre.  Jei pavyktų laimėti visus 4 didžiojo kirčio turnyrus, jau būtum garantuotai antra pasaulio raketė. Visi pasaulio tenisininkai, kuriems tik leidžia galimybės,  stengiasi nepraleisi šių turnyrų.  Vien už dalyvavimą čia tenisininkai gauna daugiau nei 35000 eurų.  Be viso šito tai vienintelis didžiojo kirčio turnyras ant grunto (clay). Tad jei tai tenisininkų pagrindinė danga, tai šis turnyras jiems yra centrinis metų turnyras.

Rod Laver laimėjas 1968 Wibbledon taurė, vienintelis laimėjas Grand Slam serija du kartus Rod Laver laimėjas 1968 Wibbledon taurė, vienintelis laimėjęs Grand Slam serija du kartus

Bet grįžkime dabar į pusfinalį,  pakalbėkime apie keturis likusius tenisininkus,  kurie bandys laimėti Roland Garros trofėjų. Šis turnyras pavadintas prancūzų aviatoriaus vardu,  kuris pirmas perskrido Viduržemio jūrą ir buvo numuštas pirmajame pasauliniame kare. Vienas iš jų badys laimėti šį turnyrą jau dešimtą kartą!  Taip tikrai, nemeluoju, šį turnyrą,  kuris laikomas pačiu sunkiausių pasaulyje turnyru,  nes paskutiniajame sete nėra tie break,  ir čia gali slidinėti ant šių dulkių daugiau nei penkias valandas, o po dviejų dienų vėl tas pats! Tačiau tik ne Nadaliui, tik ne grunto guru. Buvę sezonų,  kad jis išvis ant grunto nepralaimėdavo! Šiame turnyre jis nėra atidavęs nei vieno seto! Degančiomis akim ir žudančiu forhandu jis nesustabdomai žygiuoja link savo dešimtojo titulo. Per visą teniso istoriją  tik aštuoniems tenisininkams yra pavykę laimėti didžiojo kirčio turnyrą daugiau nei 10 kartų!  Jis planuoja laimėti French open dešimt kartų.  Laimėdamas jį,  jis taptų antruoju tenisininkų po Federer’io, pagal iškovotų didžiojo kirčio turnyrų skaičių.  Tai būtų šešioliktasis titulas.

Rafaelis Nadalis bandys laimėti 10 Roland Garros teniso turnyrą Rafaelis Nadalis bandys laimėti 10 Roland Garros teniso turnyrą

Tai tik dėl to jis įdomus? Teks žiūrėti,  kaip jis daužo visus? Ir tai geriausi pusfinaliai? Ne! Kitoje tinklo pusėje stovės jaunasis austras Dominik Theim. Taip čia tas pats kuris ketvirtfinalyje įstatė baronką Novakui Djokovič’iui! ( Trečiame sete 6-0) Be viso šito jis šį teniso vunderkindą sutvarkė per 3 setus. Neužteko?  Ok… Jis vienintelis kuris šiemet įveikė Rafaelį Nadalį. Taip čia tą,  kuris ant grunto neįveikiamas. Theimas šiemet žygiuoja top 5 tenisininko ritmu. Ir dabar pagal live race reitingą jis yra trečias pasaulyje.

Dominik Theim Dominik Theim

Kitas pusfinalis nusimato ne ką prastesnis.  Vienoje tinklo pusėje pirmoji pasaulio raketė Andy Murray. Nors sezono startas buvo labai nesėkmingas,  tačiau jis vis dar pirma pasaulio raketė,  o patekdamas čia,  rodo, kad jo sportinė forma grįžta ir jis alkanas pergalių. Tačiau jis net ne favoritas laimėti šį mačą. Nes kitoje tinklo pusėje Šveicaras!  Ne, ne Roger’is Federrer’is. Jis nusprendė praleisti šį negailestingą sveikatai grunto sezoną. Ten stovės Stan the Man! Tai jo pravardė,  gauta už įspūdingas pergales ir taškus lemiamomis akimirkomis. Stanislas Wawrinka kaip niekas kitas susikoncentruoja žūtbūtiniams mačams. Jis prieš du metus finale įveikė tuo metu neįveikiama Novak’ą Djokovič’ių. Savo aštriu backhandu varantis į neviltį visus geriausius pasaulio tenisininkus. Jis jau laimėjęs 3 didžiojo kirčio turnyrus ir nei karto nepralaimėjęs finale.  Vienas iš trofėjų prieš metus šiame turnyre. Lyg to būtų mažai, pernai French Open pusfinalis buvo identiškas, kuriame pergalę šventė puikią sportinę formą demonstravęs Andy Murray. Todėl jaučiasi papildoma intriga šiame mače.

Šiuose pusfinaliuose gali būti visko, jie praktiškai nenuspėjami. O kas tikrai bus, tai intriga ir nuostabūs taškai.  Ant grunto vyksta ilgiausi taškų žaidimai, todėl čia įvyksta gražiausi taškai. O kai tokie pusfinaliai, gražūs taškai tiesiog neišvengiami!

Bet net ir tokiuose pusfinaliuose galima pasvarstyti, kaip galėtume jais pasinaudoti statymų prasme. Andy Murray kelionė į pusfinalį nebuvo pati sunkiausia. Varžovai dažniausiai ryškiai silpnesnio meistriškumo, traumuoti ar net ne grunto srities profesionalai. O Stanislo Wawrinkos priešininkai visi mokėjo puikiai žaisti ant grunto, o daugumos jų buvo pagrindinė danga. Tačiau jis juos įveikė nepalikdamas vilčių.  Nors statyti prieš pirmąją pasaulio raketę,  kai jo koeficientas didesnis už varžovo, būtų kaip ir  –ev sprendimas, tačiau tikiu Stan the man! Pinnacle.com duoda 1,75 koeficientą. Todėl manau, kad verta pastatyti 2% savo biudžeto ir stebėti nuostabų reginį.

Statyti už Nadalio pergalę su koeficientu 1,20 butų neprofesionalu. Todėl reikia nuspręsti, kas galėtų būti naudinga. Dažniausiai kalbant apie over arba under, arba foras, pirma pats pasakau sau kiek game galėtų būti. Rašydamas tai,  nežinau pasiūlos. Kadangi Nadalis jau du kartus pralaimėjęs Dominic’kui, turės papildomos motyvacijos. Jei pranašumas būtų -6,5 už Nadalio pergalę imam! Jei Theimas laimi vieną setą, kažkuriame tikrai atiduos daug.  Prognozuoju 63 67 62 64. Pasižiūriu ir matau, kad pinnacle.com siūlo Nadaliui -6 su 1,9  koeficientu!

Martynas Norvilas nuo jaunystės žavėjosi kazino ir sporto lažybomis, o bėgant metams tapo šios srities ekspertu. Dėl savo aistros statymams jis praleido daugybę valandų studijuodamas įvairias sporto šakas ir strategijas, analizuodamas tikimybes ir tobulindamas savo įgūdžius. Martyno didžiulis žinių bagažas ir patirtis pelnė jam lažybų žaidėjų ben ..