Pandemija stabdo sportą (atnaujinta 04.09)

Lietuvą kaip ir visas kitas pasaulio šalis paveikė šiuo metu vis besiplečiantis koronavirusas. Labiausiai tai suparalyžiavo turizmo ir sporto sektorius. Atšaukiami skrydžiai, uždaromos valstybių sienos, atšaukiami beveik visi sporto renginiai Europoje.

Šiame straipsnyje apžvelgsime naujienas iš sporto pasaulio, kurios lygos jau pilnai nutrauktos, kurios dar tik sustabdytos. Paieškosime lygų, kurios toliau vyksta ir kur galima atlikti statymų bei visą kitą svarbiausia informaciją.

Atnaujinta (2020-04-09). Nors Lietuvoje koronaviruso epidemija šiek tiek suvaldyta, bet baiminantis per Velykas aktyvaus žmonių judėjimo, karantinas pratęstas dar iki balandžio 27d (imtinai). Kol nevyksta tiesioginių sporto transliacijų, savo lankytojams siūlome pažiūrėti filmus apie lažybas.

Šiuo metu tai kas vyksta Lietuvoje atrodo kaip filmas, bet tai yra realybė. Nuo penktadienio bus blokuojami keliai, miestai uždaromi, o į gatves budėti bus pasiųstos gausios Policijos ir Lietuvos kariuomenės pajėgos. O sporto pasaulyje toliau atšaukinėjami turnyrai, stambdomos olimpinės atrankos, bokso varžybos. Nežinia yra dėl Lietuvoje turėjusi vyksti Pasaulio salės futbolo čempionato.

Nepasaint epidemijos – Baltarursijos, Nikaragvos ir Tadžikistano futbolo čempionatai toliau vyksta. Krepšinio aistruoliams beliko lažintis tik už Taivano SBL krepšinio lygos rungtynes arba kažką rinktis iš e-sporto pasiūlos.

📖 Turinys

Sporto lygų ir lažybų punktų situacija Lietuvoje

Lietuvoje iki kovo 30 dienos paskelbus karantiną, nustojo veikti lažybų punktai. Šiuo metu nėra galimybės atsiimti laimėjimų, todėl nėra jokios kitos išeities kaip tik laukti, kol valstybė leis vėl atidaryti lažybų punktus. Bilietėliai (lažybų kortelės, čekiai), kurių galiojimas pasibaigs dar karantino metu, bus individualiai pratęsti po karantino.

Kadangi galimybės išmokėti bilietėlių bei aptarnauti žmonių nėra, lažybų bendrovės atstovai prašo palaukti tol, kol Lietuvoje pasibaigs karantinas ir visi sugrįš į savo darbo vietas. Dėl susiklosčiusių aplinkybių šiuo metu jokios išeities nėra. Dėl staigaus karantino paskelbimo, nebuvo laiko numatyti įvairių situacijų ir užsidaryti buvo privaloma, todėl kai tik bus leista atsidaryti, visos klientų problemos bus stengiamasi išspręsti kliento naudai.

Klausimų gali kilti dėl LKL čempionais tapusių „Žalgirio“ komandos ilgalaikių statymų. Tie, kurie lažinosi, kad „Žalgiris” taps LKL čempionais, ar statymas bus užskaitytas? Lažybų bedrovės konsultavosi su lošimų priežiūros komisija ir ji rekomendavo užskaityti rezultatus. Todėl ilgalaikiai statymai, kurie susiję su LKL yra laikomi oficialiais ir laimėjimai bus išmokėti.

Sustabdyta lyga I vieta II vieta III vieta
LKL Kauno „Žalgiris“ Vilniaus „Rytas“ Panevėžio „Lietkabelis“
NKL Marijampolės „Sūduva“ Telšių „Telšiai“ Šilutės „Šilutė“
LMKL Vilniaus „Kibirkštis-MRU“ Kauno „Aistės-LSMU“ Klaipėdos „Neptūnas“

LKL pavyzdžiu pasekė ir dukterinė NKL lyga, jos čempionais tapo Marijampolės „Sudūvos“ krepšininkai. Taigi jeigu lažinotės, kad marijampoliečiai laimės NKL, laimėjimus atgausit. „Sūduva” pirmą vietą užėmė turėdami vienu pralaimėjimu mažiau nei puikiai šį sezoną žaidusi Telšių komanda. Trečioji Lietuvos krepšinio lyga RKL nėra nutraukusi sezono ir jis šiuo metu yra sustabdytas. Nutrauktas ir Lietuvos moterų krepšinio čempionatas, čempionėmis tapo Vilniaus „Kibirkštis-MRU“ krepšininkės.

Neseniai sezoną pradėjusi Lietuvos futbolo lyga kurį laiką planavo žaisti be žiūrovų, tačiau galiausiai buvo nuspręsta sustabdyti ir šią lygą. Kuriam laikui tiksliai nėra aišku, tačiau kol Lietuvoje bus karantinas, lygos dvikovos tikrai nesugrįš į futbolo aikšteles.

Toks drastiškas ir staigus čempionato atšaukimas susijęs su žaidėjų išlaikymais. Nemaža Lietuvos lygos komandų dalis turi finansinių problemų, todėl išlaikyti žaidėjus komandoje ir mokėti jiems atlyginimą, kol čempionatas yra sustabdytas būtų buvę labai nuostolinga. Dėl šios priežasties nemažai žaidėjų kreipėsi į agentus, kad jie padėtų išsiaiškinti šitą susiklosčiusią situaciją ir kad būtų kuo mažiau nepatenkintų žaidėjų bei komandų atstovų.

Atšauktos bei sustabdytos lygos ir čempionatai

Atšauktos bei sustabdytos lygos ir čempionatai

Atnaujinta (2020-04-02). Atidėtas ir pirmą kartą neįvyks legendinis „Wimbledon” teniso turnyras.  UEFA nusprendė atidėti visas birželio mėnesį turėjusias vykti rungtynes, tai nebus vykdomi jaunių čempionatai – U-17 Europos vyrų čempionatas, U-19 Europos moterų ir vyrų čempionatai. Tarptautinė lengvosios atletikos federacija pranešė, kad planetos pirmenybės kitąmet neįvyks – jos keliamos į 2022 metus. Pasaulio čempionatas turėjo vykti tik 2021 metais, tačiau šio turnyro organizavimo planus sujaukė jau anksčiau perkeltos Tokijo Olimpinės žaidynės, kurios vyks 2021 m. vasarą.

Jeigu dėl daugumos čempionatų dar kyla klausimų ir neaišku, kada sportininkai sugrįš į aikšteles bei stadionus, tai didžiausias artėjantis vasaros renginys – EURO20 buvo nukeltas į 2021 metų birželį. Šis jubiliejinis renginys turėjo vykti per 12 Europos šalių, todėl nieko keisto, kad siaučiant COVID-19 virusui, buvo nuspręsta čempionatą perkelti į kitus metus.

Sporto šaka Lyga Situacija
Krepšinis Eurolyga Sustabdyta iki 04.30
Krepšinis NBA Sustabdyta iki 06.01
Krepšinis Eurocup, FIBA Čempionų, VTB, Adrijos lygos Sustabdytos neterminuotai
Krepšinis Lietuvos, Ukrainos, Belgijos lygos Atšauktos
Krepšinis Ispanijos, Vokietijos, Lenkijos, Izraelis, Graikijos lygos Sustabdytos iki 04.30
Futbolas EURO 2020, COPA America Nukelta į 2021 m., birželio mėn.
Futbolas UEFA Čempionų, Europos lyga. U-17 ir U-19 jaunių turnyrai Sustabdytos neterminuotai
Futbolas Anglijos, Vokietijos, Italijos, Ispanijos, Prancūzijos Sustabdyta iki 04.30
Tenisas ATP, WTA turnyrai Sustabdyta iki 04.30
Ledo ritulys NHL Sustabdyta neterminuotai
Moto sportas Formulė-1 Sustabdyta iki 05.03
Moto sportas Moto GP Sustabdyta iki 05.07
MMA UFC Sustabdytos neterminuotai
Tokijo Olimpinės žaidynės Perkeltos į 2021 m.
Ledo ritulys IIHF Pasaulio čempionatas Atšauktas
Rankinis Pasaulio čempionato atranka (dalyvauja Lietuvos vyrų ir moterų rinktinės). Lietuvos lyga Atšaukta
Tenisas Wimbledono tunryras Atšauktas
Lengvoji atletika Pasaulio čempionatas Perkeltas į 2022 m., rugpjūčio mėn.

Šiuo metu beveik visos pagrindinės lygos yra sustabdytos iki balandžio pradžios, nes daugumoje šalių būtent iki kovo pabaigos yra karantinas. Jeigu COVID-19 viruso plėtra nebus sumažinta, galima tikėtis, kad čempionatai bus nukelti dar ilgesniam laikui, o kai kurie pasielgs taip, kaip įvyko Lietuvoje – čempionatai bus atšaukti. Dėl viruso buvo atšauktos visos teniso varžybos, artėjančios MMA dvikovos bei Formulės-1 lenktynės.

kevinas durantas korona virusas

Užsikrėtę garsiausi sportininkai

Atnaujinta (2020-04-02). Bruklino „Nets” generalinis direktorius pranešė džiugias naujienas, kad nuo koronaviruso pasveiko visi 4 užsikrėtę šios komandos krepšininkai, tarp kurių buvo ir K.Durantas. Kitų trijų sportininkų pavardės viešai nėra atskleistos. Geros žinios ir iš „Jazz” komandos stovyklos – D.Mitchell ir R.Gorbert taip pat pasveiko.

Didžiausias bumas COVID-19 viruso prasidėjo tuomet, kai NBA lyga paskelbė, kad R.Gobert yra pirmasis krepšininkas, kuris apsikrėtė šiuo virusu. Neužilgo buvo patvirtinta, kad apsikrėtė ir R.Gobert bendraklubis Utah „Jazz“ klube – D.Mitchell. Po kurio laiko patvirtinta, kad korona virusas rastas ir C.Wood puolėjui iš Detroito „Pistons“ komandos.  Šiandien paaiškėjo, kad koronavirusu užsikrėtė 4 Bruklyno „Nets” krepšininkai, tarp kurių ir K.Durantas.

Sportas Užsikrėtę atletai (atnaujinta 2020-04-02)
Futbolas M.Fellaini (Luneng), P.Maldini (AC Milan), P.Dybala (Juventus), J.Gaya (Valencia), E.Mangala (Valencia), B.Matuidi (Juventus), B.Bereszynski (Sampdoria), O.Colley (Sampdoria), E.Garay (Valencia), M.Arteta (Arsenal), T.Hubers (Hannover 96), D.Rugani (Juventus), C.Hudson-Odoi (Chelsea), A.Ekdal (Sampdoria), M.Gabbiadini (Sampdoria), G.Pazzella (Fiorentina), D.Vlahovic (Fiorentina), A. Gumina (Sampdoria), M.Thorsby (Sampdoria), P.Cutrone (Fiorentina).
Krepšinis S.Wiese (LA Sparks), M.Smart (Celtics), K.Durant (Nets), C.Wood (Pistons), D.Mitchell (Jazz), R.Gobert (Jazz).
Dviračių sportas F.Gaviria (Emirates komanda)
Plaukimas Dominik Kozma (Vengrija), Richard Bohus (Vengrija), David Horvath (Vengrija)

Europos krepšininkų gretose virusas patvirtintas Madrido „Real“ žaidėjui T.Thompkinsui. Daugiau patvirtintų atveju nėra, tačiau nemaža dalis žaidėjų yra uždaryti karantine.

Futbolo pasaulyje virusu apsikrėtė Turino „Juventus“ gynėjas Daniele Rugani. Futbolo komandos „Valencia“ žaidėjai bei kiti komandos nariai irgi serga šiuo virusu. Kol kas nėra įvardijamos tikslios pavardės, tačiau apie 30% komandos serga. Deja, bet futbolo pasaulyje yra ir pirmoji auka nuo COVID-19 viruso, Malagoje mire 21 metų vaikų treneriu dirbęs Francisco Garcia.

Besitęsiančios lygos bei čempionatai

Nors beveik visas pasaulis užsidarė ir atšaukė tiek sporto, tiek kultūrinius ir kitus renginius, vis dar yra šalių, kur sporto renginiai vyksta. Turkijoje šiuo metu vis dar vyksta aukščiausios krepšinio lygos rungtynės. Nors rungtynės vyksta be žiūrovų, galimybė stebėti bei atlikti statymus vis dar yra.

Veiksmo šiuo metu galima rasti Pietų ir Centrinėje Amerikoje. Čia vis dar vyksta Argentinos, Panamos futbolo čempionatai. Keletas Afrikos šalių taip pat nėra susistabdę vietinių lygų. Siera Leone, Nigerija, Mauritanija, Malavis – tai Afrikos šalys, kuriose futbolas toliau žaidžiamas.

Sporto šakos Valstybės, kuriose čempionatai vyksta įprastai
Futbolas Angola, Australija, Brazilija, Beninas, Baltarusija, Burundis, Čilė, Haitis, Honkongas, JAE, Mauritanija, Nigerija, Palestina, Siera Leonė, Singapūras, Škotija, Turkija, Turkmėnistanas
Krepšinis Rusija, Turkija, Kinija (nuo 04.15)
Ledo ritulys Baltarusija, Rusija
Rankinis Baltarusija
Tinklinis Baltarusija, Rusija

Artimesnėse šalyse taip pat galima rasti vis dar vykstančių futbolo rungtynių. Turkijoje žaidžiamas futbolas įvairiose lygose, Ukrainoje bei Kirgizijoje. Statymus šiuo metu galima atlikti daug egzotiškesnėse šalyse nei įprastai, tačiau tai puiki proga praplėsti futbolo akiratį. Jamaikoje futbolas irgi nėra sustabdytas.

Įdomu tai, kad viruso tėvynė Kinija planuoja tęsti krepšinio čempionatą. Pasak įvairių šaltinių, lyga pradės žaisti rungtynes uždarose salėse nuo balandžio vidurio, o legionieriai, kurie neatvyks į savo komandas bus griežtai baudžiami. Tarp bausmių yra draudimas, kuris neleis žaidėjams žaisti Kinijos lygoje net trejus ateinančius metus.

koronavirusas kas tai zemelapis lietuvoje ir pasaulyje Koronavirusas Pasaulyje. Koronavirusas žemėlapis

Kuomet pagrindinės lygos bei čempionatai yra uždaryti, yra puiki proga susipažinti ne tik su egzotinėmis lygomis, kurios dar šiuo metu vyksta, tačiau pasižvalgyti ir į kitas sporto šakas. Šiuo metu daug dėmesio turėtų sulaukti e-sportas, kuris nors ir yra šiek tiek pristabdytas dėl siaučiančio viruso, nemažai turnyrų vis tiek vyksta. Žinant e-sporto perspektyvas, dabar puiki proga susipažinti su komandomis, turnyrais bei išbandyti sėkmę statymuose.

Jeigu turite klausimų, kurie iškilo jūsų lažybų statymams dėl atidėtų rungtynių ar čempionatų ir dėl to neužskaitytų statymų, rašykite mums – [email protected].

Aktualūs klausimai

Koronavirusas kas tai?

Kinijoje protrūkius sukėlęs koronavirusas (2019-nCoV) yra naujos struktūros koronavirusas, kuris spėjama greičiausiai perėjo iš užkrėsto gyvūno skujuočio į žmogų, laukinių gyvų turguje Uhane.

Kada užfiksuotas pirmas koronavirusas Lietuvoje atvejis?

Vasario 28 dieną Lietuvos Vyrausybė pranešė apie pirmąjį koronaviruso atvejį Lietuvoje. Atlikus tyrimus infekcija nustatyta 39 metų pacientei iš Šiaulių, kuri vasario 24 dieną grįžo iš Veronos.

Ar bus atidėtos Olimpinės žaidynės Tokijuje?

Olimpinės žaidynės Tokijuje atidėtos į 2021m.

Ar bus atidėta Eurovizija Roterdame?

Pirmakart per 64 metus Eurovizijos konkuras yra atšaukiamas ir greičiausiai Roterdame jis bus surengtas tik 2021 metais.

Martynas Norvilas nuo jaunystės žavėjosi kazino ir sporto lažybomis, o bėgant metams tapo šios srities ekspertu. Dėl savo aistros statymams jis praleido daugybę valandų studijuodamas įvairias sporto šakas ir strategijas, analizuodamas tikimybes ir tobulindamas savo įgūdžius. Martyno didžiulis žinių bagažas ir patirtis pelnė jam lažybų žaidėjų ben ..