Lažybų birža – kitoks būdas lažintis

Lažybose yra įprasta užsidirbti iš koeficientų svyravimų, tačiau vis dar nedaugelis yra susidūrę su lažybų birža.

Lažybų birža, kitaip žinoma kaip sporto prekyba, yra akcijų ir valiutų biržos atitikmuo sporto ir lažybų srityje. Nesigilinant į detales ir techninius apibrėžimus, šią sritį būtų galima trumpai apibūdinti kaip statymo pirkimą su aukštesniu koeficientu ir pardavimą mažesniu.

Tie, kas yra susidūrę su akcijų pirkimu, pardavimu, spekuliacijomis, gali greitai perprasti ir lažybų biržos paslaptis.

Didžiausia ir populiariausia lažybų biržos kompanija yra BetFair. Ji jau ilgą laiką neužleidžia savo pozicijų ir visiems yra labiausiai žinoma būtent dėl savo biržos, o ne įprastų lažybų.

Pradmenys

Užsiregistravę aukščiau pateikta nuoroda į BetFair ir pasipildę savo sąskaitą, iškart galite pradėti prekiauti.

Pagrindinės dvi sąvokos, su kuriomis susidursite – back ir lay.

Back reiškia paprastą statymą už norimą įvykio baigtį. Šalia vieno įvykio galite matyti pakankamą koeficientų margumyną – tai yra dėl to, kad kiti lay‘ina tą baigtį su didesniu koeficientu (leidžia Jums atlikti statymą su aukštesniu koeficientu ir, jei pralaimite, gauna Jūsų pastatytą sumą).

Įdomu tai, kad pats galite siūlyti koeficientą, jei esami netenkina – atlikdami statymą, tiesiog parenkate norimą koeficientą. Jei kažkuriam biržos dalyviui tiks Jūsų siūlomas koeficientas, statymas bus priimtas. Visgi gali nutikti ir taip, kad statymas taip ir liktų nepriimtas (ypač jei norėsite neadekvataus koeficiento savo statymui).

Svarbu: back‘inant nuo laimėtos sumos įprastai reikia sumokėti komisinius.

Lay sąvoka reiškia visišką priešingybę back – Jūs atliekate statymą už tai, kad ši baigtis neįvyks. Kitaip sakant, esate bukmekerio vaidmenyje. Neįprasta tai, kad laimėjimo atveju (jei kitas asmuo priima Jūsų lay), gausite būtent tokią sumą, kurią lay‘inote.

Vis dėlto pralaimėjimo atveju gali netekti daug. Įprastai BetFair rodo liability (rizikos) sumą.

Lay‘inant neapsigaukite žvelgdami į koeficientus, kadangi aukštas koeficientas reiškia, kad Jūs turėtumėte išmokėti didelę sumą, o laimėti galėtumėte gerokai mažesnę.

Lažybų biržoje Jums tikrai prireiks kur kas daugiau matematikos bei atidumo, jei nenorite prisižaisti.

Plačiau…

Lažybų birža įprastai reikalauja dalyvaujančio lošėjo didelio įsitraukimo, aktyvaus naujienų sekimo ir sporto šakos supratimo.

Susidūrę su įprastu lažybų būdu žinote, kad koeficientai kinta, reaguojant į įvykius sporto pasaulyje – koeficientai gali pasikeisti dėl komandų sudėčių kaitos, traumų ar rinkai signalą duodančių didelių piniginių operacijų (pastatytų didelių sumų už X baigtį). Taigi, jei jau atsiduriate bukmekerio kailyje, turite į visus šiuos faktorius reaguoti kaip bukmekeris.

Taip pat be šių su sportu įprastų niuansų, turėtumėte savo strategiją grįsti ir technine analize. Reikiami duomenys jai atlikti (pinigų kiekio ir koeficientų pokyčiai per tam tikrą laikotarpį) yra prieinami biržos tinklalapyje.

Iš pirmo žvilgsnio lažybų birža gali pasirodyti sudėtinga ir rizikinga. Galbūt iš dalies taip ir yra, tačiau neprireikia daug laiko suprasti visos šios sistemos veikimą.

LazybuGuru.lt“ rekomenduoja pradėti prekiauti mažomis sumomis ir tik už tuos įvykius, kuriuos gerai suprantate. Su laiku perprasite prekybos principus ir stebėsitės, kodėl su lažybų birža nesusidūrėte anksčiau.

Tikėtina, kad tuo metu ateis laikas susipažinti su BetFair programėlių gausa.

Tarp jų yra ir botų – automatiškai užduotis atliekančių programėlių – kad galėtumėte automatizuoti daugelį savo veiksmų. Visai kaip akcijų biržose!

Martynas Norvilas nuo jaunystės žavėjosi kazino ir sporto lažybomis, o bėgant metams tapo šios srities ekspertu. Dėl savo aistros statymams jis praleido daugybę valandų studijuodamas įvairias sporto šakas ir strategijas, analizuodamas tikimybes ir tobulindamas savo įgūdžius. Martyno didžiulis žinių bagažas ir patirtis pelnė jam lažybų žaidėjų ben ..