Statymų psichologija – pažink save

Pažink save

Sporto lažybose, taip pat kaip ir gyvenime yra svarbu nusistatyti tikslą. Jeigu neturi tikslo, dalyvaudamas čia, gali skaudžiai nudegti. Gali pradėti statyti kasdien, gali statyti daugiau, kad atsiloštum ankstesnius pralaimėjimus, staiga pradedi daryti impulsyvius sprendimus ir visa tai nebeteiks tokio malonumo, kaip anksčiau.

Rizika

Nėra vienos taisyklės, kaip statyti, kad užsidirbtum pinigų. Daug kas priklauso ir nuo to, kaip tu reaguoji į riziką. Atsakymą rasi, kai išsiaiškinsi savo pasiryžimą prisiimti atsakomybę už rizikas. Žaidėjas, kuris nori laimėti daug pinigų greitai, visada stato rizikingiau. Atvirkštinis variantas yra, kai žaidėjas stato ramiau ir gauna 5 %pelno nuo savo statymų. Mūsų rekomenduojamas rizikos valdymo metodas: Statymai pagal Kelly kriterijų.

Ilgasis / trumpasis periodas

Tai yra vienas iš svarbesnių sprendimų. Statydamas galvosi apie trumpąjį ar apie ilgąjį periodą? Jei koncentruosiesi į ilgąjį periodą, tikriausiai dažniau statysi už autsaiderius su mažais matematiniais šansais laimėti. Pasirinkęs šį kelią, tu neprivalai laimėti visada, bet kai laimėsi, laimėsi daug, kadangi autsaiderių koeficientai yra didesni. Klausimas, ar tu esi pasiruošęs laukti? Ar turėsi kantrybės išlaikyti savo strategiją?

Žaidėjas pasirinkęs trumpąjį periodą, dažniausia statys už rungtynių favoritus, su žemu koeficientu. Jis jausis laimintis, bet jo laimėjimas toks mažas,kad vienas pralaimėjimas nubrauks iki tol išloštus pinigus ir viskas prasidės iš pradžių.

statymu psichologija pazink save
Sporto statymų psichologija pažink save

“Modus operandi”

Kaikuriems žmonėms patinka statyti tik tam, kad būtų daugiau azarto žiūrint futbolo varžybas. Jie nekreipia didelio dėmesio, laimės ar praloš. Tokie žmonės dalyvauja lažybose tik kartais. Bet yra tam tikra kategorija žmonių, kurie lošia dažnai ir stato ant žemomis kainomis įkainotų varžybų, kurioms lažybų bendrovės specialiai sumažino koeficientus, kadangi beveik tiksliai žino jų baigtį. Žaidėjai, mėgstantys tokius pasiūlymus, retai kada patiria, ką reiškia ilgojo periodo teikiamas pelnas. Tačiau įdomus trumpojo periodo momentas, kai toks lošėjas staiga pradeda laimėti? Taip, dažniasiai atsitinka taip, kad jis pradeda didinti savo statymus, nes pasijaučia labai protingas. Jis pradeda statyti dar dažniau negu visada ir staiga pastebi, kad pinigų išvis nebeliko. Toks jau tas žmogiškasis elgesys. Kartais atrodo, kad mes, dėl kažkokios nežinomos priežasties, norime pralošti visus laimėtus pinigus. Kai laimime niekada nesakome: “ Viskas, aš patenkintas, man gana.” Ne, mes pakeliame limitus aukščiau ir staiga pradedame pralošti. Ir kai peržengiame limitus, mes net nepastebime, nes bandome atsigriebti dėl to ką pralošėme. Ir tada pradedame ristis žemyn. Jei pradėjai su 100$, tai laimėjęs 500$ jau turi neblogą pelną. Vietoj to, kad pasiimtų uždarbį, dažniausiai žaidėjas padidina limitus ir staiga turimi pinigai sumažėja iki 300$. Vis dar yra 200% pelnas, bet turėti 300$ kai pelnas sumažėjo ir turėti 300$ kai pelnas padidėjo yra skirtingi dalykai. Yra nemaži šansai, kad viską prarasi greičiau negu spėsi sureaguoti, kas ką tik įvyko. Visus šiuos veiksmus galima suvaldyti, tik reikia išmokti save stebėti.

Disciplina

Kai laimi, nepradėk pūstis ir jaustis nenugalimas, nepradėk didinti statymų. Tęsk tai, ką pradėjai ir atsimink, kad nors ir lengvai laimėjai, viską pralošti yra nepalyginamai paprasčiau. Žinoma, turėtum išnaudoti savo šansus, kai esi laimėjimų laikotarpyje, bet turėk mintį, kad viskas labai greitai gali pasikeisti. Kai prasideda pralaimėjimų periodas, nepasiduok pagundai priiminėti neapgalvotus sprendimus. Jei tavo strategija veikė prieš tai, ji suveiks ir vėl, tik turėk kantrybės. Periodas kuriuo nesiseka pareikalaus disciplinos. Gali padaryti kelių savaičių pertrauką ir tuo laiku užsiimti kažkuo kitu.

Laikas

Ar tu turėsi pakankamai laiko surinkti visą informaciją apie varžybų dalyvius ar tiesiog statysi, kaip tuo metu šaus į galvą? Išsiaiškink kiek laiko skirsi šiam užsiėmimui ir elkis atitinkamai.

Pinigai

Kiek pinigų tam skirsi? Kiek gali sau leisti pralošti? Niekada nežaisk iš pasiskolintų pinigų. Taip pat nenaudok pinigų, kurie skirti namų išlaikymui ar pragyvenimui. Visada turėk omenyje, kad tu gali pralošti visus pinigus. Nusistatyk sau tikslą ir jį pasiekęs išsiimk pelną. Tada pradėk iš pradžių.

Pvz.: Jei pradėjai su 100$ ir nusistatei 500$ tikslą, pasiekęs 500$, išsiimk 400$ ir tada vėl žaisk su 100$. Tik taip tu pamatysi kiek uždirbi.

Susidomėjimas

Ar tu tikrai domiesi sportu, ar tik bandai surasti galimybę užsidirbti? Jei tikrai domiesi sportu, bus daug paprasčiau sekti, kas vyksta. Jei pradedi jausti, kad darosi nuobodu ar kad nebėra smagu, tada laikas pasiimti laisvadienį. Nedaryk statymų tik tam, kad statyti. Kai dingsta motyvacija, yra didelė galimybė, kad prarasi kantrybę, susidomėjimą, o galiausiai ir pinigus.