Lietuvos futbolą purto sutartų lažybų skandalas

Reikia įdėti nemažai darbo, kad pavyktų iš sporto lažybų uždirbti, o pačios lažybų bendrovės deda labai daug pastangų, kad kuo greičiau atpažintų laiminčius ar logiškai statančius žaidėjus ir neleistų jiems daug laimėti – sumažina limitus ar koeficientus (dėl to svarbu turėti lažybų sąskaitą ne vienoje bendrovėje). O jeigu dar vyksta nelegalios lažybos ir iš anksto yra sutariama dėl galutinio rungtynių rezultato – sporto mėgėjams tampa ypatingai sunku prognozuoti.

Vakar pristatėme straipsnį apie NKL sutartas lažybas, o dabar pasigirdo ir kitas sutartų lažybų skandalas. Policija pranešė, kad atlieka du ikiteisiminius tyrimus dėl A lygos futbolo rungtynių klastojimo ir sutartų lažybų.

Lietuvos futbolo federacija šalina iš A lygos Klaipėdos „Atlantą” ir Palangos „Palanga” komandas. Šioms komandoms kitame sezone teks pradėti trečioje pagal stiprumą futbolo lygoje, o kai kuriems žaidėjams yra iškeltos baudžiamosios bylos.

Per šiuos metus Lietuvos futbolo federacijos vadovybė gavo 25 pranešimus apie sutartas rungtynes. Klaipėdos „Atantas” buvo minimas 9 atvejuose, o „Palangos” klubas – 8-iuose. Klaipėdos „Atlantui” yra skiriama 30 tūkst. eurų bauda, „Palangos” klubui – 42 tūkst. eurų bauda. Ant „Palangos” komandos įtarimų šešėlis krito kai pajūrio atstovai netikėtai LFF taurės rungtynėse 0:2 nusileido Gargždų „Bangos” komandai.

palangos futbolo klubas

Abejų pajūrio klubų žaidėjams yra skirtos nuo 6 iki 12 mėnesių diskvalifikacijos bei piniginės baudos. Tačiau, LFF darbuotojai siekia, kad tokių nesąžiningų žaidėjų futbolo karjera baigtųsi visiems laikams ir po diskvalifikacijos laikotarpio pasibaigimo jie nei viename futbolo klube negautų darbo.

Daugiausiai šiose nelegaliose lažybose dalyvavo iš užsienio atvažiavę futbolininkai bei keli lietuviai. Statymai buvo atliekami Azijos rinkose ir laimėjimai už vieną statymą siekdavo 11-12 tūkst. eurų. Kiek tokių statymų buvo atlikta, neatskleidžiama. Tai kyla įtarimas, kad šioms sutartoms lažyboms vadovauja kokia nors tarptautinė nusikalstama grupuotė. Tačiau, LFF prezidentas T.Danilevičius to nenorėjo atskleisti, nes nenori pakenkti tolimesniam tyrimui.

2015 metais LFF buvo gavusi 38 pranešimus apie įtartinas rungtynes. Vėliau šis skaičius susitraukė ir nebuvo gauta daugiau nei 10 pranešimų. Šiais metais Lietuvos futbolo pūlinys pratrūko ir labai skausmingai, nes dabar, diskvalifikavus dvi komandas, A lygoje lieka 5 klubai. Norint Lietuvos klubams dalyvauti Čempionų ar Europos lygų atrankose, nacionalinėse pirmenybėse turi žaisti bent 6 klubai.

Nuo 2017 metų buvo papildytas baudžiamasis kodeksas, kuriame numatyta atsakomybė už nesąžiningą manipuliavimą sporto rezultatais. Šiuo metu yra trys ikiteisminiai tyrimai, iš kurių vienas buvo nutrauktas, nes nepasitvirtino. Bendrai žiūrint, dar niekas Lietuvoje už tokį nusikaltimą nebuvo nubaustas.

LazybuGuru.lt savo lankytojus įspėja, kad tokios žinios yra palankios sukčiams, kurie bandys naiviems sporto lažybų mėgėjams parduoti garantuotus statymus socialiniuose tinkluose ar forumuose. Taigi nebūkite naivūs – iki jūsų tikrai neateis tokie statymai, jeigu jie ir būtų. Nors sutartos rungtynės gali vykti ir mūsų šalyje, šią veiklą vykdo gerai organizuojamos tarptautinės grupuotės, kurios stengiasi užtikrinti, kad šią nelegalią informaciją žinotų kuo mažiau žmonių. Mąstykite logiškai – jeigu jūs gautumėt 100% statymą, ar dalintumėtės su kitais už papildomą 50-100 eurų uždarbį, ar lėktumėt lažintis iš visų savo pinigų į lažybų punktą?

A Lyga Rezultatai

A Lyga

A Lyga Tvarkaraštis

A Lyga

Decimal
Martynas Norvilas nuo jaunystės žavėjosi kazino ir sporto lažybomis, o bėgant metams tapo šios srities ekspertu. Dėl savo aistros statymams jis praleido daugybę valandų studijuodamas įvairias sporto šakas ir strategijas, analizuodamas tikimybes ir tobulindamas savo įgūdžius. Martyno didžiulis žinių bagažas ir patirtis pelnė jam lažybų žaidėjų ben ..