NBA Metų naujoko apdovanojimo koeficientai 2024

Chet Holmgren buvo vienas iš pagrindinių favoritų laimėti 2023 m. NBA metų naujoko apdovanojimą. Tačiau, aukštaūgis patyrė traumą dar nedebiutavęs NBA lygoje ir praleidęs visus praėjusius metus, šiais metais lygoje žaidžia kaip naujokas.

Apie prancūzą Victor Wembanyama daug kalbėti tikriausiai nereikia – praėjusiais metais matėme itin daug NBA komandų, kurios siekė padidinti savo šansus gauti pirmąjį šaukimą. 

Nors prancūzo debiutas NBA lygoje tikrai solidus ir šiuo metu krepšinio bukmekeriai jį vertina kaip gana ryškų favoritą laimėti NBA metų naujoko apdovanojimą – 1,65 koeficientas, kur kas didesnę konkurenciją, nei buvo galima tikėtis, meta Chet Holmgren – 1,94 koeficientas.

Prieš 2023-24 m. NBA sezono pradžią daugiausiai kalbų susilaukdavo trys lygoje debiutuojantys krepšininkai – jau minėti C. Holmgren ir V. Wembanyama bei praėjusį sezoną NBA G lygoje žaidęs Scoot Henderson.

Trečiuoju šaukimu gynėją pakvietė „Trail Blazers“, kurie tuo pačiu pradėjo atsinaujinimo procesą ir iškeitė Damian Lillard. S. Henderson tarp kitų jaunų žaidėjų išsiskyrė savo fizinėmis savybėmis, o koeficientas, kad jis laimės NBA metų naujoko apdovanojimą sezono pradžioje siekė 4,00 – 5,00. 

Vis tik, pirmoje sezono pusėje S. Henderson kol kas yra didelis nusivylimas. Ne todėl, kad žaidžia prastai, bet todėl, kad sužaidęs penkias rungtynes patyrė traumą ir nežaidė beveik visą lapkričio mėnesį. Sugrįžęs po traumos amerikietis pelnė 3, 13 ir 13 taškų.

nba-metu-naujoko-apdovanojimo-koeficientai-victor-wembanyama

O šiuo metu konkuruoti įžaidėjo pozicijoje tenka su solidžiai atrodančiu Malcolm Brogdon. Sudėjus viską į vieną vietą – sunkią sezono pradžią, praleistas rungtynes ir puikiai atrodančius kitus naujokus, šiuo metu, kad S. Henderson taps NBA metų naujoku duodamas net 150,00 koeficientas. 

📖 Turinys

Chet Holmgren 

2022 m. NBA naujokų biržoje antruoju šaukimu pakviestas Chet Holmgren buvo vienas iš pagrindinių favoritų laimėti praėjusio sezono NBA metų naujoko apdovanojimą.

Prieš NBA vasaros lygą už amerikietį koeficientas siekė apie 6,00, o vasaros lygoje sužaidęs puikias rungtynes, per kurias pelnė 23 taškus ir įmetė 4 tritaškius, stipriai padidino savo šansus.

Nepaisant to, amerikiečio koeficientas nukrito iki 4,60 bei buvo mažesnis už pirmojo šaukimo Paolo Banchero, kurio koeficientas siekė 5,40.

Nenumatyti pokyčiai

Vis tik, situacija greitai pasikeitė C. Holmgrenui gavus traumą – 2022 m. rugpjūčio mėnesio pabaigoje buvo pranešta, kad aukštaūgis praleis visą artėjantį sezoną. Tai iš karto stipriai padidino Paolo Banchero šansus laimėti NBA metų naujoko titulą, kurį jis vėliau ir laimėjo. 

Kad Chet Holmgren taps NBA metu naujoku yra duodamas 1,94 koeficientas

Nors C. Holmgrenas praėjusį sezoną lygoje nedebiutavo, jis turėjo galimybę iš arti susipažinti su pačia lyga. Išsigydęs traumą galėjo keliauti su komanda, daugiau dėmesio skirti individualioms treniruotėms, kur kas daugiau laiko praleisti su komandos draugais.

Prasidėjus šiam sezonui C. Holmgren „Thunder“ komandoje nesijaučia kaip naujokas, o tai lemia ir geresnį žaidimą. 

Esama situacija

Kol kas per 16 sužaistų rungtynių C. Holmgren vidutiniškai per rungtynes renka po 18,1 taško, atkovoja po 8 kamuolius, atlieka po 2,5 rezultatyvius perdavimus bei blokuoja po 2,3 metimus. Visa tai renka per 29,9 minutes per rungtynes. 

chet-holmgren

Palyginimui Victor Wembanyama žaidžia beveik tiek pat – po 30,1 minutes. Asmeninė statistikoje skirtumų beveik nėra, tik C. Holmgren šiuos skaičius susirenka su įspūdingu pataikymu. Visus metimus meta 56,4%, tritaškius 43,8%, o baudas 88,1%.

Naujokas turi šansų sezoną užbaigti elitiniais 50-40-90 skaičiais. Tuo tarpu V. Wembanyama visus metimus meta 43%, tritaškius 27,5%, o baudas 82,4%.

C. Holmgren 1,94 koeficientas yra nukritęs, jeigu lygintume su sezono pradžia. Dar vasarą amerikiečiui buvo suteikiamas 6,00 – 8,00 koeficientas, kuris buvo didesnis net ir už minėto S. Henderson. 

Šiuo metu tokį nukritusį koeficientą matome dėl dviejų priežasčių – statistiškai prancūzui Victor Wembanyama nusileidžia labai nedaug, o pagal efektyvumą yra netgi naudingesnis. Taip pat, jo komandos rezultatai yra daug geresni lyginant su „Spurs“. 

Aktualūs klausimai

🏀 Kas yra NBA metų naujoko apdovanojimas?

NBA metų naujoko apdovanojimas – tai kasmetinis apdovanojimas, skiriamas geriausiam NBA reguliariojo sezono naujokui (pirmųjų metų žaidėjui).

🏀 Kas šį sezoną yra pagrindiniai pretendentai į NBA metų naujoko titulą?

Šį sezoną pagrindiniai pretendentai į NBA metų naujoko titulą yra Chet Holmgren, Victor Wembanyama, Ausar Thompson, Brandon Miller.

🏀 Ar tarptautiniai žaidėjai gali laimėti NBA metų naujoko apdovanojimą?

Taip, tarptautiniai žaidėjai gali pretenduoti į šį apdovanojimą, ir keli iš jų jau yra jį laimėję.

🏀 Kada skelbiamas NBA metų naujokų biržos nugalėtojas?

NBA metų naujoko apdovanojimas paprastai skelbiamas pasibaigus reguliariajam sezonui ir prasidėjus atkrintamosioms varžyboms. 2023-2024 m. paskelbimo data dar nėra nustatyta. 2023 m. apdovanojimas buvo paskelbtas balandžio 25 d.

🏀 Į kokius kriterijus atsižvelgiama vertinant kandidatus į Metų naujoko titulą?

Vertinant kandidatus į Metų naujoko apdovanojimą dažnai atsižvelgiama į tokius veiksnius kaip taškų rinkimas, rezultatyvūs perdavimai, atkovoti kamuoliai, atkovotų kamuolių procentas ir bendra įtaka komandai.

Taip pat skaitykite mūsų paruoštą NBA atkrintamųjų koeficientų straipsnį.

Victor Wembanyama 

Jau dabar aukštaūgis susilaukė pagyrų iš kitų lygos žvaigždžių ir belieka tik mėgautis neeiliniu talentu. nepaisant to, šiuo metu duodamas 1,65 koeficientas už tai, kad V. Wembanyama bus NBA metų naujoku.

Kad Victor Wembanyama taps NBA metu naujoku yra duodamas 1,65 koeficientas

Pažvelkime į tai, kokios yra pagrindinės priežastys, kad V. Wembanyamai vis dar duodamas gana solidus koeficientas.

Priežastys lemiančios esamą koeficientą

Kol kas prancūzas sužaidė visas 17 rungtynių NBA lygoje, per kurias vidutiniškai renka po 19,2 taškus, atkovoja po 9,5 kamuolius, atlieka po 2,5 rezultatyvius perdavimus bei blokuoja po 2,6 metimus. 

Statistika tikrai įspūdinga, tačiau atkreipti dėmesį galima į tai, kad „Spurs“ komanda šiuo metu yra iškovojusi vos 3 pergales ir patyrusi net 14 pralaimėjimų. Su tokiu rezultatu „Spurs“ kartu su „Grizzlies“ dalinasi paskutines vietas vakarų konferencijoje. 

Nors renkant metų naujoką dažniausiai į komandos rezultatus nėra atsižvelgiama, šiais metais gali būti kiek kitaip. Pagrindinis prancūzo konkurentas C. Holmgren žaidžia „Thunder“ komandoje, kuri šiuo metu vakarų konferencijoje užima antrą vietą. 

Išsilaikyti viršuje bus tikrai nelengva, tačiau į atkrintamąsias ši komanda tikrai gali papulti. Turint omenyje, kad C. Holmgren žaidžia laiminčioje komandoje ir visas dėmesys nėra nukreiptas į jį, kaip į V. Wembanyama „Spurs“ komandoje, matome 1,65, o ne 1,20 ar dar mažesnį koeficientą. 

Kiti lygos naujokai ir jų koeficientai

Jeigu Scoot Henderson sezono pradžia nustebino iš neigiamos pusės, tai žvelgiant į pozityvius, galima atkreipti dėmesį į Ausar Thompson – 40,00 koeficientas ir Brandon Miller – 120,00 koeficientas. 

ausar-thompson

Ausar Thompson

A. Thompson 2023 m. NBA naujokų biržoje buvo pakviestas penktuoju šaukimu, iš karto po brolio, kurį ketvirtuoju šaukimu pakvietė „Rockets“. A. Thompson žaidžia „Pistons“ komandoje, kur turi gana nemažą laisvę. 

Žaisdamas po 30,3 minutes per rungtynes, vidutiniškai renka po 11,4 taško, atkovoja net po 9,5 kamuolius ir atlieka po 3,1 rezultatyvius perdavimus. 40 koeficientas yra tikrai didelis ir šiuo metu pagal koeficientą amerikietis yra trečioje vietoje.

Brandon Miller

2023 m. NBA naujokų biržos antrasis, Brandon Miller, „Hornets“ komandoje vidutiniškai aikštėje praleidžia po 30,3 minutes, per kurias renka po 14,1 taško, atkovoja po 4,1 kamuolį bei atlieka po 1,9 rezultatyvius perdavimus. 

Statistika nusileidžia kitiems trims geriausiems lygos naujokams, o tai ir yra pagrindinė priežastis, kodėl šiuo metu amerikiečiui suteikiamas 120 koeficientas, kad bus išrinktas NBA metų naujoku. 

Martynas Norvilas nuo jaunystės žavėjosi kazino ir sporto lažybomis, o bėgant metams tapo šios srities ekspertu. Dėl savo aistros statymams jis praleido daugybę valandų studijuodamas įvairias sporto šakas ir strategijas, analizuodamas tikimybes ir tobulindamas savo įgūdžius. Martyno didžiulis žinių bagažas ir patirtis pelnė jam lažybų žaidėjų ben ..