Pasaulio krepšinio čempionato pusfinalio prognozės

fiba world cup

2019 metų Pasaulio krepšinio čempionatas jau pasiekė finišo tiesiąją. Kovoti dėl nugalėtojo vardo jau liko tik 4 stipriausios turnyro komandos – Ispanija, Australija, Prancūzija ir Argentina. Favoritais laimėti čempionato yra laikomi Prancūzijos krepšininkai, už juo betsafe siūlo 2.85 koeficientą. Antroje vietoje pagal betsafe.lt bukmekerius yra Ispanija su 2.90 koeficientu. Australijai siūlomas 4.25, o autsaideriai šiame ketvertuke yra Argentinos krepšininkai – 8.50 koeficientas už triumfą Pasaulio krepšinio čempionate.

LazybuGuru.lt nesiryž spėti kas bus naujieji Pasaulio čempionai, tačiau pateikiame kelias prognozes rytojaus pusfinalio kovoms. Primename, kad norint pelningai lažintis krepšinyje, svarbu žinote geriausias lažybų bendroves krepšiniui.

📖 Turinys

Pirmasis pusfinalis: Ispanija – Australija

Šiame pusfinalyje susikaus abi ekipos, kurios dar nepatyrė nei vieno pralaimėjimo. Tiesa, galime drąsiai teigti, kad australų kelias pusfinalio link buvo gerokai sunkesnis nei ispanų. Ispanai visiškai neturėjo vargo grupės varžybose, kur nesunkiai buvo įveiktos Tuniso, Puerto Riko ir Irano rinktinės. Antrajame grupių etape ispanų laukė kur kas rimtesni varžovai, tačiau ir ten po atkaklios kovos buvo įveikta Italijos rinktinė, bei daug kam netikėtai įveikti vieni čempionato favoritų serbai. Tačiau aštuntfinalyje ispanams ir vėl atiteko turbūt lengviausias galimas varžovas – Lenkijos rinktinė, kuri taip pat buvo nugalėta, taip užsitikrinant vietą pusfinalyje.

Tuo tarpu Australijos rinktinei stipriai paplušėti reikėjo jau nuo pat pirmo grupių etapo kovų. Į mirtininkų grupę patekusiems australams dvikovos nebuvo lengvos tiek prieš Senegalą, tiek prieš Kanadą, o rungtynėse prieš Lietuvą rungtynių baigtis apskritai sprendėsi tik pačioje dvikovos pabaigoje. Lygiai taip pat ir antrajame grupių etape, prieš Dominykos Respubliką buvo laimėta vos 6 taškų skirtumu, o prieš prancūzus tik sėkmingos paskutinės atakos dėka, kuomet varžovai buvo įveikti vos 2 taškų persvara. Tiesa aštuntfinalyje australams nereikėjo kovoti su vienais iš turnyro grandų, kadangi jų laukė prieš tai puikią formą turnyre demonstravę čekai, kuriuos australams pavyko įveikti kiek lengviau, po puikiai sužaisto trečiojo kėlinio.

australijos krepsinis

Lažybų prognozė: Australija nepralaimės daugiau nei 3.5 taško 

Nepaisant to, kad lažybų kontoros rungtynių favoritais laiko Ispanijos rinktinę, aš neišskirčiau jų pranašumo prieš australus. Abi komandos kol kas žengia be pralaimėjimų šiame turnyre, tačiau Australijos puikų žaidimą galime vertinti pagal tai kokius stiprius varžovus jiems jau teko įveikti. Tuo tarpu ispanai nors ir nepralaimėjo, tačiau jų gerą žaidimą vertinti gerokai sunkiau, kadangi jų kelias link pusfinalio buvo akivaizdžiai lengvesnis.

Rimčiausias Ispanijos varžovas be abejo buvo Serbijos rinktinė, tačiau reikia pripažinti ir tai, kad serbai toli gražu nežaidė taip kaip iš jų buvo tikimasi prieš čempionatą, tą puikiai atspindi ir pralaimėta dvikova prieš Argentiną. Daug kas šioje dvikovoje priklausys ir nuo to, kokį žaidimą leis žaisti teisėjai. Jeigu teisėjai australams leis žaisti kietą žaidimą, kaip, kad leido tai daryti dvikovoje prieš lietuvius, tuomet ispanams gali būti velniškai sunku, kadangi kontaktinis žaidimas toli gražu ne stiprioji ispanų pusė. Kaip saugiklis yra siūlomas 3.5 taško pranašumas, kadangi labai tikėtina, kad šioje dvikovoje viskas spręsis paskutiniu metimu, todėl statymas gali būti laimėtas net ir pergalę minimaliu skirtumu iškovojus Ispanijos rinktinės krepšininkams.

gobert prancuzija

Antrasis pusfinalis: Argentina – Prancūzija

Šiame pusfinalyje susitiks rinktinės, kurios aštuntfinalyje iš čempionato pašalino turnyro favoritais laikytas komandas.Argentina yra dar viena komanda šiame turnyre nepatyrusi pralaimėjimo kartėlio. Tiesa, kelias iki aštuntfinalio Argentinai buvo toks, kuriame jie ir privalėjo įveikti visus varžovus prieš kuriuos teko žaisti. Grupės varžybose Argentina gan nesunkiai susitvarkė su Nigerijos, Rusijos ir Pietų Korėjos rinktinėmis, o antrajame grupių etape tiek Venesuelos, tiek Lenkijos rinktinės taip pat neturėjo jokių šansų prieš puikų krepšinį demonstravusius Argentinos krepšininkus.

Nepaisant lengvo pasivaikščiojimo grupių etape, didžioji dalis krepšinio aistruolių net neabejojo, kad Argentinos žygis turnyre baigsis jau aštuntfinalyje, kur jų laukė vieni furnyro favoritų, pilną žvaigždžių Serbijos rinktinė. Tačiau fantastines rungtynes sužaidę, kamuolio burtininko Campazzo bei 39 metų legendos Scola vedami krepšininkai sugebėjo sukurti vieną didžiausių turnyro sensacijų įveikdami serbus bei pašalindami juos iš kovos dėl čempionato aukso.

Prancūzijos rinktinė yra vienintelė turnyro pusfinalio dalyvė, jau spėjusi patirti pralaimėjimą šiame turnyre.Prancūzai turėjo vieną rimtą varžovą ir grupių etape, kuomet tik po labai atkaklios kovos, pačioje rungtynių pabaigoje buvo įveikta Vokietijos rinktinė. Vėliau sekė du labai lengvi pasivaikščiojimai prieš Jordanijos ir Dominykos Respublikos krepšininkus, kur varžovai buvo tiesiog sutriuškinti.

Tikras išbandymas prancūzams laukė jau antrajame grupių etape, kur jau pirmose rungtynėse jų laukė puikų žaidimą demonstravę lietuviai. Po labai įnirtingos kovos, bei po palankaus prancūzams teisėjų sprendimo, mėlynieji iškovojo labai svarbią pergalę, kuri kaip paaiškėjo vėliau jiems buvo lemtinga, kadangi sekančioje dvikovoje po taip pat atkaklios kovos buvo nusileista australams, tačiau nepaisant to, prancūzai vis tiek pateko tarp 8 stipriausių turnyro komandų. Tiesa aštuntfinalyje prancūzų laukė ne bet kas, o vienas grėsmingiausių įmanomų varžovų – JAV krepšininkai. Nors ir be būrio garsiausių šalies krepšininkų JAV vis tiek buvo laikomi kaip pagrindiniai favoritai laimėti šį čempionatą, tačiau puikiai rungtynėms pasiruošę ir puikiai varžovų silpnybes išnaudoję prancūzai sukūrė dar vieną sensaciją turnyre, po atkaklios kovos įveikę amerikiečius.

scola argentina

Lažybų prognozė: Luis Scola įmes mažiau negu  +/− 17 taškų

Pasak lažybų kontorų, antrajame pusfinalyje intrigos gali būti mažiau. Favoritais šiose rungtynėse yra laikomi Prancūzijos krepšininkai.

39 metų veteranas demonstruoja kol kas nuostabią formą čempionate bei nusipelno pačios didžiausios pagarbos. Argentinietis šiame čempionate kol kas vidutiniškai pelno po 17.8 taško bei yra pats rezultatyviausias žaidėjas savo komandoje. Nors toks statymas galbūt ir atrodytų kiek nelogiškas, kuomet siūloma statyti, kad mažiau vidurkio įmes žaidėjas, demonstruojantis puikią sportinę formą, tačiau priežastis tam yra viena – Rudy Gobertas. Ne ką mažiau įspūdinga formą, ypač gynyboje demonstruojantis žaidėjas gali būti sunkiai pralaužiama siena argentiniečiui. Rudy Gobertas apskritai yra laikomas kaip geriausiai besiginantis žaidėjas visame pasaulyje, ne veltui 2 kartus tokiu jis ir buvo išrinktas NBA lygoje. Kaip sunku pralaužti Goberto gynyba po krepšiu puikiai atvaizduoja vakarykštės rungtynės tarp Prancūzijos ir JAV, kuomet tiesioginiai Goberto oponentai Turneris ir Lopezas atitinkamai pelnė 2 ir 0 taškų. Be abejo tokių mažų skaičių tikėtis iš Scola neverta, kadangi jis yra viena pagrindinių Argentinos opcijų puolime, tačiau lygiai taip pat neverta tikėtis daug Scola taškų ypač iš po krepšio. Labai daug kas priklausys nuo to ir argentiniečiui pavyks sumesti savo metimus iš 3 taškų zonos.

Martynas Norvilas nuo jaunystės žavėjosi kazino ir sporto lažybomis, o bėgant metams tapo šios srities ekspertu. Dėl savo aistros statymams jis praleido daugybę valandų studijuodamas įvairias sporto šakas ir strategijas, analizuodamas tikimybes ir tobulindamas savo įgūdžius. Martyno didžiulis žinių bagažas ir patirtis pelnė jam lažybų žaidėjų ben ..