Paslaptingasis Senegalas ir pirmos čempionato dienos lažybų analizė

Šiame straipsnyje apžvelgiame ir pateikiama lažybų analizė iš pirmos dienos (šeštadienio) rungtynių. Galbūt mūsų įžvalgos jums padės uždirbti iš krepšinio statymų bei Pasaulio krepšinio čempionato, jas rengsime viso čempionato metu. Taip pat pristatome pirmąjį Lietuvos rinktinės varžovą – Senegalo rinktinę.

Paslaptingasis Senegalas

Senegalo dalyvavimas pasaulio čempionate: 1978 – 14 vieta, 1998 – 15 vieta, 2006 – 22 vieta,  2014 – 16 vieta. Atsižvelgiant į bukmekerių pasiūlymus ir šiame pasaulio čempionate Senegalo komanda neturėtų pasiekti aukštos vietos. Tapti čempione Senegalo komandos šansai lyginant su kitomis komandomis yra priešpaskutinėje vietoje. Prasčiau įvertintos, tik Dramblio kaulo komandos galimybės.

Priežasčių galimam autsaiderių vaidmenų yra daug. Pirmiausia kaip sąlyginai silpniausia komanda pakliuvusi į mirtininkų grupę. Netgi nukraujavę Kanados ar Australijos krepšininkai, nekalbant apie Lietuvos rinktine, savo meistriškumu atrodo tikrai solidžiau. Prielaidos netgi vienai pergalei H grupėje nėra.

Tai pat komandos organizacinės bėdos. Šalies federacijos vadovai ilgai nepaskyrė rinktinės trenerio. Tik liepos 31 dieną paskirtas treneris Moustapha Gaye. Specialistui skubiai reikėjo sudaryti kandidatų sąrašą, nederinus su pačiais krepšininkais. Tuomet paaiškėjo jog daugelis krepšininkų  nežada atvykti į treniruočių stovyklą. Pirmiausia tarp atsisakiusių praėjusį sezoną NBA žaidęs 211 cm ūgio Gorgui Diengas , kuris pastaruosius šešerius metus rungtyniavusio „Minnesota Timberwolves“ gretose. Tai pat neatvyks ir 231 cm ūgio šiais metais NBA debiutuoti Boston Celtics“ planuojantis Tacko Fallis. Nebus Baskonia“ klubui priklausančio 220 cm ūgio Youssoupha Fallo. Komandoje nebus ir lietuviškų akcentų turinčio Clevino Hannah pavardės iš Palmaso „Gran Canaria“. Šis gynėjas 2017-siais atstovavo Vilniaus „Rytui“ .

Specialistų vertinimu, Senegalas atsiuntė– net silpnesnę komandą, negu tą kurį žaidė atrankos turnyre. Draugiškose varžybose, vienintelė pergalė, kuri tikrai nustebino buvo prieš Puerto Riko komandą, o kiti pralaimėjimai arba pergalės nedideliu tašku skirtumu prieš silpnas komandas, neduoda daug vilčių sėkmingam pasirodymui pirmenybėse.

Komandos lyderių turėtų tapti 27-erių 206 cm ūgio Kazanės „Uniks“ (Rusija) klubo žaidėjas Maurice'as Ndouras. Žaidėjas žaidęs NBA komandose, Japonijoje, svajoja apie Tokijo olimpiadą.

Senegalo rinktinės dvyliktukas: Xanas Dalmeida Djibrilas, Thiamas Moustaph,  Diopas Lamine, Sambe Mouhammadas, Faye Momaras Ndoye, Maurice Ndouras, Ibrahima Fall, Faye Mactaras, Gueye Hamady Ndiaye, Youssoupha Ndoye, Babacaras Toure.

Pirmos dienos čempionato rungtynių lažybų analizė

Angola 59:105 Serbija. Moneyline 25.00 ir 1.001. Pranašumas -29,50. Pirmos pusės pranašumas -16,00. Totalas bendras 156,5. Komandų totalai: Angola 64,5 tšk, Serbija 94 tšk.

Lažybininkai tikėjosi ir prognozavo triuškinama pergalę Serbijai duodami apie 30 taškų pranašumą. Tačiau Serbai viršijo stipriai jiems duota prognozę ir įveikė Angola net 46 taškų skirtumu. Taip pat serbų dėka bendras totalas taip pat buvo viršytas, kaip ir serbų taškų suminis 94 taškai.

Kas tai lėmė? Ar serbai gerai atrodė ar Angola prastai? Ir tas, ir tas. Angola matėsi jau nuo pirmų rungtynių minučių išėjo į aikštelę nuleidę rankas – prasta gynyba, nebuvo drausmės aikštėje, serbams leido išmesti daug lengvų metimų. O Serbai atrodė puikiai – gerai judėjo kamuolys, žaidėjai demonstravo puikų komandinį žaidimą, tai leido susikurti lengvas progas metimams ir juos realizuoti.

Sekančios Serbų rungtynės su Filipinais, tad galima tikėtis vėl serbiško uragano tęsinio. Angolos laukia italai, kurie irgi pademonstravo puikų puolimą pirmose rungtynėse. Šįkart Angolai reikės rimčiau nusiteikti kovai ir pagerinti gynybą, kitaip vėl gresia „prasileisti“ 100 taškų.

Lenkija 80:69 Venesuela. Moneyline 1.18 ir 4.90. Pranašumas -10,50. Pirmos pusės pranašumas -5.5. Totalas bendras 146. Komandų totalai: Lenkija 78 tšk, Venesuela 68 tšk.

Šioje poroje neįvyko nieko netikėto. Lažybininkai viską tiksliai nuprognuozavo – pranašumas pataikytas 0,5 taškelio, bendras totalas turi tik 3 taškų paklaidą, komandų totalai 1-2 taškų paklaida.

Venesuela pirmavo tik pirmajame kėlinyje, kai šios komandos krepšininkams puikiai sekėsi pataikyti iš toli. Vėliau į priekį įsiveržė kaimynai lenkai ir tą išlaikė visas rungtynes.

Lenkija draugiškose rungtynėse neatrodė labai užtikrintai, tačiau pirmas blynas Kinijoje neprisivilo ir dabar kelyje laukia šeimininkai kinai ir mūšis dėl pirmos vietos grupėje. O Venesuelos laukia Afrikos žemyno komandos iššūkis – Dramblio Kaulo Krantas.

Iranas 81:83 Puerto Riko. Moneyline 2,05 ir 1,77. Pranašumas -2,00. Pirmos pusės pranašumas -1. Totalas bendras 149. Komandų totalai: Iranas 73,50 tšk, Puerto Rikas 75,50 tšk.

Šios rungtynės buvo pačios įdomiausios šeštadienį. Jeigu žiūrint tik į statistikos protokolus, atrodo kaip ir nieko netikėto neįvyko. Laimėjo rungtynes nežymus favoritas – Puerto Rikas, kaip ir prognozuota lažybų bendrovių.

Tie kas mate rungtynes, sutiks jog Iranas pasirodė puikiai ir dominavo prieš Puerto Riką visas rungtynes. Iranas po dvejų kėlinių pirmavo 18 taškų, likus 5 minutėms iki rungtynių pabaigos, dar turėjo 15 taškų pranašumą. Netikėtai Puerto Rikas sugebėjo sukurti stebuklą ir įdomu kaip tai interpretuos lažybininkai kitose rungtynėse, kai Iranas žais su Tunisu. Man ameniškai Iranas paliko gerą įspūdį, tik įdomu ar šis pralaimėjimas jų nepalauš pichologiškai.  Kitas momentas, kad Iranas puikiai išnaudojo savo priekinės linijos pranašumą prieš Puerto Riką. Žaidžiant su Tunisu tą padaryti bus kur kas sunkiau, nes prieš Hadadi stos į kova Mejri.

Žiūrint į lažybų pasiūla, tai šiose rungtynėse buvo net 15 taškų viršytas bendras totalas ir manau prie to prisidėjo netikėtai geras Irano žaidimas. Abi komandos savo duodamas totalus prieš runtynes viršijo 7,5 taško. Taigi buvo kur kas rezultatyvesnis krepšinis nei prognozuota.

Taigi apibendrinus galima sakyti, kad Puerto Rikas nors ir sukūrė stebuklą, bet gero įspūdžio nepaliko ir sekančiose rungtynėse turėtų Ispanijos krepšininkai pademonstruoti šios komandos bejėgiškumą.

Rusija 82:77 Nigerija. Moneyline 2,45 ir 1,55. Pranašumas -4,00. Pirmos pusės pranašumas -2.5. Totalas bendras 152. Komandų totalai: Rusija 74 tšk, Nigerija 78 tšk.

Šios rungtynės taip pat buvo įdomios, nes panašu, kad lažybininkai padarė klaidą nustatydami šios poros favorite – Nigerija. Kai dar tik prasidėjo komandų pasiruošimas Pasaulio krepšinio čempionatui poros favorite buvo laikoma Rusija. Bet prasidėjus draugiškoms rungtynėms išryškėjo rusų bėdos puolime ir nelabai matėsi kaip Rusija gali rinkti taškus puolime. Tuo tarpu Nigerija pasiruošime demonstravų gražų ir labai fiziška krepšinį. Taigi lažybininkai apsigalvojo ir pakeitė koeficientus į Nigerijos pusę.

O galutinis rezultatas Rusijos pergalė, nors ji buvo iškovota paskutinėmis sekundėmis, geresnį įspūdį paliko Sergėjau Bazarevičiaus auklėtiniai. Nigerijos krepšininkai nors ir turėjo fizinį pranašumą, bet jiems sunkiai sekėsi sustyguoti komandinį krepšinį ir išnaudoti savo stipriąsias savybes.

Lažybų bendrovės tiksliai nuprognuozavo tiktai Nigerijos totalą. Prieš rungtynes siūlė 78 taškus, o Nigerija įmetė 77 tšk. Rusija nustebino ir dėl jų kaltės bendras totalas buvo viršytas 7 taškais, o Rusijos suminis viršytas 8 tšk.

Kitose rungtynėse Rusija susitiks su Pietų Korėja ir bus ryškus šios poros favoritai. Įdomios rungtynės laukia tarp Nigerijos ir Argentinos. Nes Nigerija dar tikrai nepademonstravo viso savo potencialo ir su Argentina laukia išgyvenimo rungtynės. Galbūt verta surizikuoti Nigerijos pirmos pusės pranašumą, nes pietų amerikiečiai po Pietų Korėjos sutriuškinimo gali pradėti rungtynes atsipalaidavę.

Filipinai 62:108 Italija. Moneyline 10 ir 1,05. Pranašumas -17,00. Pirmos pusės pranašumas -9.5. Totalas bendras 155,5. Komandų totalai: Filipinai 69,50 tšk, Italija 86 tšk.

Italai sužaidė idealiai pirmą rungtynių kėlinį, pataikydami 15 iš 18 metimų ir laimėdami jį 37-8. Toliau galėjo žaisti atsipalaidavę  ir laikyti vadžias savo rankose iki pat rungtynių pabaigos. Filipinų krepšininkų taiklumas iš 3 taškų zonos siekė vos 13% (3 iš 23). Todėl italų pergalės 46 taškų skirtumu nevertinčiau rimtai, tiesiog varžovas buvo bedantis.

Pažiūrėkime ką prieš rungtynes prognozavo lažybų bendrovės. Italams buvo prognozuota pergalė 17 tšk. skirtumu, jie stipriai viršijo laimėdami 46 taškais. Stipriai viršytas buvo ir bendras totalas – prognozuota 155.5 įmesta 170 tšk. Filipinai įmetė 7 taškais mažiau nei prognozuota, tuo tarpu Italai įmetė net 22 taškais.

Kitose italų rungtynėse su Angola, greičiausiai totalas bus daugiau pakeltas ir tai logiška, nes italai įmetė net 108 taškus, o Angola demonstravo prastą gynybą prieš Serbiją ir praleido 105 tšk. Bet mano manymu italai sužaidė tik viena gerą kėlinį, todėl kitose rungtynėse su Angola rezultatyvumas turėtų kristi, išlaikyti tokį gerą pataikymą antras rungtynes iš eilės sudėtinga.

O Filipinų laukia susidūrimas su serbais ir jeigu Filipinai nieko žaidime nepakeis, pasikartos tokia pati istorija, kuri nutiko su italais.

Dramblio Kaulo Krantas 55:70 Kinija. Moneyline 5,50 ir 1,15. Pranašumas -11,00. Pirmos pusės pranašumas -6. Totalas bendras 144,5. Komandų totalai: Dramblio Kaulo Krantas 67 tšk, Kinija 77.5 tšk.

Šiose rungtynėse lažybų bendrovės ne visai tiksliai nuprognuozavo rungtynes. Ir dėl to kalti tikrai ne Dramblio Kaulo Kranto krepšininkai, o su įtampa nesusitvarkę kinai. Pastarieji rungtyniauja namie, žiūrovai tikisi gerų rezultatų, nes puikiai susidėliojo čempionato burtai. Todėl pirmose rungtynėse tas matėsi, ypač pirmojoje rungtynių pusėje, kuri baigėsi lygiai – 29:29. Dramblio Kaulo Krantas įklampino į negražų, gynybinį krepšinį. Vėliau per didžiąja pertrauka padarę išvadas ir susitvarkę su įtampa kiniečiai nutolo ir išsaugoję persvara šventė pirmąja pergalę.

Ši pergalė nepaliko gero įspūdžio apie Kinija, kuri sugebėjo sukrapštyti vos 70 taškų, kai jai buvo prognozuotas 77,5 tšk. Totalas. Dramblio Kaulo Krantas dar tragiškiau atrodė gynyboje, pelnę vos 55 taškus (prognozuotas totalas 67 tšk.). Logiška, kad bendras suminis totalas siūlytas prieš rungtynes 144,5, nepasiektas net 19,5 taškais.

Sekančiose rungtynėse Kinija susitinka su Lenkija ir kaimynus laikyčiau šios poros favoritais, nepaisant, kad kiniečiai žaidžia namie. Sprendžiant iš pirmų rungtynių geriau atrodo Lenkija, Kinija neįtikino.

Dramblio Kaulo Krantas susitiks su Venesuela ir greičiausiai neatlaikys Pietų Amerikos komandos paruošto rungtynių tempo. Klausimas kaip puolime seksis afrikos komandai, galbūt verta pagalvoti imti komandos totalo underį.

Argentina 95:69 Pietų Korėja. Moneyline 1,03 ir 12,00. Pranašumas -19,50. PIrmos pusės pranašumas -10,50. Totalas bendras 169,5. Komandų totalai: Argentina 94,5 tšk, Pietų Korėja 75 tšk.

Argentina nuo pat pirmų minučių kibo į atlapus Pietų Korėjos krepšininkams. Jau pirmajame kėlinyje susikrovė 11 taškų persvarą, po dvejų kėlinių pirmavo 15 taškų skirtumų, po trijų jau triuškino 28 taškų skirtumu. Paskutiniajame kėlinyje šiek tiek atsipalaidavo, bet vis tiek šventė pergalę 26 taškų persvara. Pietų Korėja tiesiog nieko negalėjo prilygti puikiai puolime pasirodžiusiems Argentinos krepšininkams.

Lažybų bendrovės beveik tiksliai nuprognuozavo bendrą ir komandų totalus. Ypač taikliai numatė Argentinos 94,5 totalą, nes Argentina pelnė 95 taškus. 6 taškų paklaida su Pietų Korėjos totalu, prieš rungtynės buvo duodamas 75 tšk. Bendras totalas buvo duotas 169.5, o komandos surinko 164 taškus. Taigi lažybininkai pakankamai tiksliai viska nuprognuozavo ir jokių sensacijų nėra. Tik Argentina net 8,5 taško viršijo duodama pranašumą prieš rungtynes.

Pirmadienio rungtynėse Argentina susikaus su Nigerija. Čia laukia įdomi kova, nes Nigerijai tai išgyvenimo rungtynės. Prognozuočiau, kad Nigerija primes gynybinį krepšinį, bet tai yra labai rizikingas spėjimas.

Pietų Korėjai laukia susitikimas su Rusijos krepšininkais. Galima tikėtis dar vienos gero Rusijos pasirodymo, nes Pietų Korėjiečiams trūksta meistriškumo konkurencingai varžytis šiame čempionate. 

Ispanija 101:62 Tunisas. Moneyline 1,001 ir 25,00. Pranašumas -27,50. PIrmos pusės pranašumas -15. Totalas bendras 147. Komandų totalai: Ispanija 87,5 tšk, Tunisas 59,5 tšk.

Tunisas nustebino, jog sugebėjo pasipriešinti ispanams du kėlinius. Pirmoji rungtynių pusė baigėsi tik 3 tašklų Ispanijos rinktinės persvara. Bet tai daugiau buvo atsipalaidavimas iš ispanų, kurie gavo lengva grupę, kartu su Iranu ir Puerto Riku. Ir į šias rungtynes išbėgo nesusikaupę. gavę per pertrauką trenerio S.Scariolo pastabų, po pertraukos tiesiog nušlavė Tunisą su Mejri priešakį.

Tuniso totalas lažybininkų buvo atspėtas pakankamai tiksliai. Visas prognozes sugadino ispanų sutriuškinimas 39 taškų persvara. Tokios pergalės lažybų bendrovės nesitikėjo, žinant kaip ispanai gan neužtikrintai atrodė draugiškose rungtynėse. Bet tai yra pamoka, kad iš draugiškų rezultatų didelių išvadų daryti nereikia.

Kitose rungtynėse Ispanija susitinks su Puerto Riku. Puerto Rikas gali būti pervertintas dėl pergalės prieš Iraną. Matau verta surizikuoti ir paimti ispanų pirmos pusės pranašumą, nes šį kartą komanda turėtų išeiti susikaupus nuo pat pirmų rungtynių minučių. Labai įdomi laukia Tuniso ir Irano dvikova. Į kovą stos du dideli žmonės – Hadadi ir Mejri. 

Martynas Norvilas nuo jaunystės žavėjosi kazino ir sporto lažybomis, o bėgant metams tapo šios srities ekspertu. Dėl savo aistros statymams jis praleido daugybę valandų studijuodamas įvairias sporto šakas ir strategijas, analizuodamas tikimybes ir tobulindamas savo įgūdžius. Martyno didžiulis žinių bagažas ir patirtis pelnė jam lažybų žaidėjų ben ..