Pasvalio “Pieno žvaigždės“ stabilumo vertė
Tai atrodytų nieko iš kitų neišsiskirianti komanda. Klubas įkurtas 1999 metais. Pirmajį sezoną žaidė tuometinėje Lietuvos krepšinio C lygoje. Po dviejų metų 2001 m. iškovojo teisę žaisti Lietuvos krepšinio B lygoje. Vėl po dviejų metų 2003 m. tapus LKBL nugalėtoju, įgijo teisę žaisti LKAL (dabartinėje Lietuvos krepšinio nacionalinėje lygoje). 2011 metais tapus šios lygos nugalėtojais, įgyjo teisę žaisti LKL. O čia jau galima įvardinti kaip stabilią ekipą.
Per visus LKL sezonus, reguliariajame sezone pavyksta užimti 5-8 vietas, bet visada iškrentama ketvirfinalyje. Žvelgiant į statistinius duomenis galima drąsiai teigti, jog sėkmingiausias sezonas 2010-2011 metų. Iškovota 1 vieta NKL reguliariajame sezone (27 pergalės -1 pralaimėjimas), finale įveiktas Mažeikių klubas. Kadangi eilę metų komanda yra LKL vidutiniokė, o į europos vandenis apart BBL nebuvo toliau išplaukta, tai vienintelis rimtas apdovanojimas išlieka 2011 metų NKL čempionų titulas.
📖 Turinys
Įdomiausi žaidėjai
Jeigu reiktų klasifikuoti žaidėjus, kurie priklauso LKL vidutiniokams ar autsaideriams. Galima būtų suskirstyti į tris grupes: pirma – žaidėjai, kurie geriausi metai jau praeityje, antrą – žaidėjai kuriems dar viskas prieš akis ir trečia – žaidėjai, kurie yra vidutinės klasės, dažnai keičiantis LKL ekipas vidutiniokes. Todėl apžvelgus buvusių žaidėjų sąrašą galima išvysti visoms grupėms priklausančių asmenybių. O jų šioje komandoje per visą gyvavimą LKL nestigo.
Pirmiausia Evaldas Kairys (2011-2015). Prieš atvykdamas į Pasvalį, buvo tuometinio “Lietuvos ryto” jaunimo komandos dalis. Tikrąją brandą įgavo būtent Pasvalio ekipoje, kurį davė neblogą postumį į aukščiausiąją Turkijos krepšinio lygą, vėliau sėkmingas grįžimas į Vilniaus “Lietuvos rytą” ir debiutas Lietuvos rinktinėje.
Nors ir labai trumpai, dalį 2011-2012 metų sezono komandoje rungtyniavo kitas dabartinis “Ryto” žaidėjas ir kapitonas Eimantas Bendžius. Komandoje tai pat žaidė ir NKL veidas Aurimas Kieža. O dabar laikas atspėti krepšinio protmūšio klausimą: “Kas 2012-2013 metais rungtyniavo Pasvalyje, o šiuo metu daug metų vilki eurolygos vidutiniokės marškinėlius?”. Iš karto galvojame apie užsienietį, bet ne. Tai lietuvis – Edgaras Ulanovas.
O dabar metas pristatyti dar vieną žaidėjas, kuris dažnai būna prie Lietuvos krepšinio rinktinės slenksčio ir kartais peržengia ir jį, tai yra Šarūnas Vasiliauskas. Komandoje rungtyniavęs 2012-2013 metų sezone. Atvykęs po 6 sezonų “Žalgirio” komandoje, tiksliau tiek metų priklausė komandai ir buvo dažnai skolinamas. Po Pasvalio, rungtyniavo Lenkijoje, Prienuose, Badalonos “Juventut” komandoje, o nuo 2016 metų įvairiose komandose rungtyniauja Turkijos krepšinio lygoje.
O dabar žaidėjas skandalų karalius – Dovydas Redikas, komandoje rungtyniavęs 2013-2014 ir 2015-2016 metų sezonuose. Žaidėjas, kurio nemalonumai prasidėjo po muštynių per LKL krepšinio rungtynes dar rungtyniaujant Vilniaus “Lietuvos ryte”. Iš komandos buvo pašalintas ir tuomet persikelęs į Pasvalį. Toliau jo karjeroje buvo įvairiausių atspalvių: skandalingos skyrybos su Asta Valentaite, žinios apie netikras tėvo laidotuves rungtyniaujant Latvijoje “Jekabpils” krepšinio klube. Paskui įtarimai dėl įvairių vagysčių. Labai perspektyviu laikytas žaidėjas, šiuo metu pastaruosius krepšinio sezonus bando atgauti pasitikėjimą silpnoje Kipro krepšinio lygoje.
Kita skandalinga asmenybė – Rolandas Alijevas. Krepšininko karjeroje išmaišytos įvairios LKL ekipos nuo “Žalgirio” iki “Šiaulių”. Išmaišyta ir dalis Europos: Rusija, Slovėnija, Graikija, Ukraina. O karjera pradėjo griūti rungtyniaujant Utenos “Juventus” ekipoje. Krepšininkas buvo įtariamas dalyvavęs nesažininguose lažybose. Skandalai tuom dar nesibaigė. Vyksta nemalonios skyrybos ir įtarimai dėl neteisėtų duomenų panaudojimo.
Komandoje tai pat buvo tikrieji kovotojai: Egidijus Dimša, Artūras Jomantas, Gytis Sirutavičius, Steponas Babrauskas. Kovotojų komandoje netrūksta ir šiais metais: po ilgos pertraukos grįžo Laimonas Kisielius ir Arvydas Šikšnius.
Užsieniečių komanda turėjo įvairių. Įdomiausia asmenybė Derikas Low, prieš tai rungtyniavęs „Šiaulių“ komandoje ir laimėjęs LKL snaiperio konkursą. Tai pat tris sezonus su pertraukomis rungtyniavo Trevonas Hughesas. Bendrai amerikiečiai komandoje visa buvo labai mėgstami, nes kiti ryškesnį pėdsaką palikę komandoje irgi amerikos tautybės krepšininkai. Sylvesteras Morganas, Tyrellas Biggsas, Yancy Gates, Darrelas Mitchellas, Derrickas Caracteris, Michaelas Dixonas, Alexas Oriakhi, Ramone Moore. Gal todėl praktiškai visą laikotarpį komanda garsėja kaip greito ir rezultatyvaus žaidimo šalininkė.
Garsiausi treneriai
Pradėti reiktų nuo legendinio Vilniaus “Statybos” trenerio Rimanto Endrijaičio. Nuo 1975 net 12 metų treniravo sostinės klubą. Vėliau Saratovo „Avodor“ (Rusija), paskui vėl Vilnius. Tada kelionė link Žemaitijos – Plungės “Olimpas”, tada vėl sugrįžimas į Saratovą ir vėl į Žemaitija – Šilutės “Šilutė”, tada vėl Rusija – Sankt Petersburgo „Spartak“ Rusija vyr. treneris ir kitą sezoną vėl Saratovo „Avtodor“ vyr. treneris.
Šio trenerio karjeros vingiai tarsi linksmieji kalneliai. Paskui nuo 2001 metų tris sezonai Lietuvoje. Vilniaus „Lietuvos ryto“ trenerio asistentas, Alytaus „Alita“ vyr. Treneris, Žiemgalos „Šiaurės Vilko“ (LKAL) vyr. Treneris. Tuomet išvyka į Ukrainą 2004–2009: Sumų „Sumykhiprom“ (Ukraina) vyr. Treneris ir galiausiai trenerio karjera baigta Pasvalio “Pieno žvaigždėse” (2010-2011 metai).
O R.Endrijaičio laimėjimai jo šlovingoje karjeroje tikrai nemaži. Verta išskirti: 1979 metais su Vilniaus „Statyba“ laimėjo TSRS čempionato bronzos medalį, 1994, 1995, 2003 metų LKL bronzos medalio laimėtojas, 1996–1998 metų Rusijos vicečempionas ir karjera apvainikuota 2011 metų kartu su Pasvalio “Pieno žvaigždėmis” laimėtas NKL čempionatas ir patekimas į LKL.
Rimantas Grigas. Spalvingas treneris, bet jau iš kitos barikadų pusės. Jei Rimas Endrijaitis labiau asocijuojasi su Vilniumi, tai R.Grigas Kauno žmogus. Nuo 1988 metų Kauno „Žalgirio“ dublerių treneris, po 5 metų treniravo Kauno „Atleto“ komandą, tada vėl 1999-2006 metais grįžo prie dublerių komandos vairo. 2006 metais sezoną pradėjęs kaip trenerio asistentas, bet pasitraukus Ainarui Bagatskiui turėjo perimti vyr. trenerio vairą. Nors ir laimėjęs tuometinį LKL čempionatą, spaudos konferencijos metu kalbėjo apie mielesnį asistento darbą. 2008 metais „Žalgirį“ apėmė stipri finansinė krizė. Klubas balansavo ties galimu išnykimu. Treneris spalio mėnesį paliko postą ir kitame sezone treniravo Kijevo Budivelnik (Ukraina) ekipą. 2010-2011: gruodį tapo Kauno Žalgirio (LKL) vyriausiuoju treneriu, sausį grįžo į klubo sporto direktoriaus pareigas.
Pasvalio „Pieno žvaigždėse“ dirbo du kartus 2013-2014 metų reguliariajame sezone užimdamas 5 vietą. 2017-2018 metais: Pasvalio Pieno žvaigždės (LKL) vyriausiasis treneris, gruodžio 1-ąją sutartis nutraukta abipusiu susitarimu. Šis keitimas prilygo nedideliam skandalui. Pasvalio komanda LKL čempionate žygiavo praktiškai maksimaliai pasiekiamoje 5 vietoje. Tas keitimas buvo tarsi perkūnas iš giedro dangaus. Tuometiniai vadovai negalėjo pateikti konkrečių argumentų, kodėl treneris keičiamas į 32 metų G. Petrauską, kuris tuometinį sezoną pradėjo Utenos „Juventus“ gretose, tačiau pasitraukė iš pareigų, kai komanda „Betsafe–LKL“ pirmenybėse startavo 7 pralaimėjimais iš eilės.
Užkulsiuose nedrąsiai kalbama jog šis keitimas buvo būtinas dėl klubą iškilusių finansinių sunkumų ir trenerio keitimas padėjo pritraukti rėmėjų. Šiame sezone R.Grigas dirba NKL – Jonavos Sintek-Jonava (NKL) vyr. treneriu. Aukščiausi pasiekimai LKL čempionas (2007, 2008 metais), LKAL čempionas (2003 metai), LKF taurės laimėtojas (2007, 2008 metai), BBL čempionas (2008 metai).
Gediminas Petrauskas. Jaunas treneris. Karjerą pradėjo vos 2010 metais Palangos Naglio (LKL) ekipoje. Po metų treniravo Kėdainių Triobet (LKL). Paskui 2012-2016 metais Šiaulių „Šiauliai“ vyriausias treneris. Pirmoji išvyka į užsienį 2016-2017: Pakšo Atomeromu (Vengrija) vyr treneris. Grįžus į Lietuvą dirbo Utenos „Juventus“ komandoje, po nesėkmingos sezono pradžios pasitraukė iš pareigų.
Nuo 2017 metų gruodžio 1 dienos dirba Pasvalio „Pieno žvaigdžių“ vyr. treneriu. BBL čempionas (2014, 2015, 2016 m.) ir LKF taurės bronzos medalio laimėtojas (2012, 2016 m.). Įdomus faktas, G.Petrauskas dar pats žaisdamas krepšinį Arvydo Sabonio krepšinio mokykloje jau tada didelį dėmesį skyrė mąstymui apie taktines subtilybes. Labiau norėjo būti treneriu, nei žaidėju. Treneris visas 24 valandas skiria krepšiniui, jei lieka kokia valanda mielai mėgsta žiūrėti aukšto lygio futbolo varžybas.