Tekstinės sporto duomenų bazės: rungtynių apžvalga

hawkmagic

Pristatome antrąją straipsnio dalį, pristatančią Sporto duomenų bazę, profesionalų naudojamą lažybose.

Pirmąją dalį galite perskaityti čia: Pradžiamokslis, kaip naudotis tekstinėmis užklausomis sporto duomenų bazėje

Kaip jau rašėme anksčiau, „SportsDatabase.com“ naudoja SDQL – The Sport Data Query Language. Turintys bent kiek minimalios programavimo patirties, supras, kad tai yra įrankis, kurio pagalba, pačiam tereikia suvesti tekstinę užklausą ir prieš savo akis išvysi jos rezultatus. Panašiai daugelis internetinių tinklalapių naudoja MySQL duomenų bazę.

Pagrindinės nuorodos:

Šį kartą pateiksime realų pavyzdį, kaip ištraukti mus dominančią informaciją.

Pirmas žingsnis – išsirinkti rungtynes. Tam pasinaudojame jau aptartais ESPN tvarkaraščio pranešimais. Pasak jų, naktį iš šeštadienio į sekmadienį įvyks rungtynės tarp Orlando „Magic“ ir Atlantos „Hawks“. Pasak ESPN, Tai bus trečiasis Orlando ekipos mačas per keturias dienas. Spėjama, kad tokį krūvį patyrusi ekipa galiausiai pralaimės.

Šios dvi komandos jau buvo susitikusios visai neseniai – tuomet mačas vyko Orlande ir „Magic“ laimėjo tik po pratęsimo (110:106). Visgi dabar „burtininkai“ bus kur kas labiau išsekę plius žais išvykoje. Prie nuovargio stipriai prisidės tai, kad šią naktį jie namuose priims Denverio „Nuggets“, o po to iškart išvyks į Atlantą.

Kitas etapas – pasitikriname informaciją, ar komandoms kliudys žaidėjų traumos. „Hawks“ negalės verstis Johnu Collinsonu ir DeWayne'u Dedmonu. Taip pat dar nežinoma, ar galės rungtyniauti Mike'as Muscala.

„Magic“ situacija ne ką geresnė – tikrai žaisti negalės ilgam traumuoti Terrence'as Rossas ir Adreianas Payne'as. Taip pat didelė tikimybė, kad nerungtyniaus Evanas Fournier ir Jonathanas Isaacas. Jei taip nutiks, tai tik bus pranašumas „Hawks“.

Tik primename, kad „Hawks“ šį sezoną pasiekė 5 pergales ir patyrė 19 pralaimėjimų, o „Magic“ rezultatas yra 11-15.

Šiuo konkrečiu atveju susiduriame su problema, kad nežinome dar tikslių rungtynių koeficientų, tad pabandykime apžvelgti pagrindinius dalykus su SDQL pagalba.

***

A(points), A(assists), A(three pointers made) @ team and team in [Magic,Hawks] and season=2017

Su tokia paprasta užklausa per akimirksnį pasižiūrime šiais laikais vienus svarbiausių statistinių duomenų – rezultatyvumą, rezultatyvių perdavimų vidurkius ir pataikytų tritaškių skaičiaus vidurkius.

Hawks Magic stats avg

Įsidėmėkite šią užklausos dalį: @ team and team in [Magic,Hawks] and season=2017. Ja mes nurodome, kad norime šių dviejų komandų statistikos iš šių metų sezono. Taigi, norėdami greitai gauti informaciją apie šias komandas, naudosime būtent tokią eilutę.

Taip pat pravartu susipažinti su tinklalapio apačioje pateiktų parametrų reikšmėmis. Parametrai yra skirstomi į žaidimo (komandų) ir žaidėjų parametrus. Dauguma jų iš pradžių gali atrodyti sudėtingi, tačiau, pripratus prie SDQL sintaksės, viskas tampa kur kas paprasčiau.

Žiūrint į tokią pliką statistiką (ir į pakankamai mažai rodiklių), matome, kad skaičiai yra gana panašūs, bet „Magic“ visur turi pranašumą.

Palyginame ankstesnes komandų akistatas šiame sezone:

date,team,o:team,points,o:points@team=Hawks and o:team=Magic and season=2017

Hawks Magic matchup

Taip greitai pamatome, kad komandos šį sezoną susitiko tik vieną sykį ir mačas baigėsi jau minėti rezultatu 106:110 Orlando naudai.

O dabar pabandykime ištraukti kuo daugiau informacijos apie praėjusio mačo atkaklumą.

date,team,lead changes, times tied, margin after the first, margin after the third, margin at the half, points in the paint, points@team=Hawks and o:team=Magic and season=2017

Hawks Magic comparison

Ši didelė užklausa mums parodo, kad galutinis mačo rezultatas buvo dėsningas ir komandos apylygiai žaidė ilgą laiką – pirmaujanti komanda keitėsi 9 kartus, rezultatas buvo lygus 10 sykių. Po pirmojo kėlinio Atlantos ekipa atsiliko 8 taškais, po trečio kėlinio jau pirmavo 8.

Taip pat buvo įdomu, kiek taškų „Hawks“ pelnė iš baudos aikštelės, mat panašu, jog jie ir toliau žais be vienų pagrindinių savo aukštaūgių.

Tuo metu galima atkreipti dėmesį (ne šioje lentelėje, o tradicinėje statistikoje), kad E.Fournier buvo ryškiausias komandos žaidėjas. Be jo ir su dideliu nuovargiu „Hawks“ turėtų tapti favoritais, tad, jei pasiūlą pateiktų už jų pergalę bent 1.85 koeficiento, tai būtų milžiniška vertė.

Jei dėl kažkokiu aplinkybių „Magic“ būtų laikomi favoritais, tuomet vienas saugesnių pasirinkimų būtų „Hawks“ +6.

Taip labi neišsamiai pažvelgėme į SDQL galimybes. Sužinoti šią informaciją, susipažinus su sistema, užtruktų tik keletą minučių, tad galime teigti, jog tai paspartina analizės procesą. O kuo geriau pažįstama ši platforma, tuo jos galimybės tampa didesnės.

Martynas Norvilas nuo jaunystės žavėjosi kazino ir sporto lažybomis, o bėgant metams tapo šios srities ekspertu. Dėl savo aistros statymams jis praleido daugybę valandų studijuodamas įvairias sporto šakas ir strategijas, analizuodamas tikimybes ir tobulindamas savo įgūdžius. Martyno didžiulis žinių bagažas ir patirtis pelnė jam lažybų žaidėjų ben ..