Vilniaus burbulas ir Lietuvos rinktinės kovos

Šiandien startuoja Vilniaus krepšinio burbulas į kurį suvažiavo Lietuvos, Belgijos, Čekijos bei Danijos rinktinės. Tai bus 2022 metų Europos pirmenybių C grupės kovos, kuriose, visoms rinktinėms sužaidus po du mačus, pirmauja pralaimėjimo dar nepatyrusi Belgija, lietuviai ir čekai dalinasi po vieną pergalę ir vieną nesėkmę, o danai pergalės skonio dar neragavo.

Iš kiekvienos keturių komandų grupės į Europos čempionato finalinį etapą pateks po 3 geriausias komandas. Tokio tipo „burbulai“ – beprecedentis atvejis krepšinio istorijoje, tad bus įdomu stebėti, kaip jam pasiruošė tiek dalyviai, tiek organizatoriai.

Pieš atvykdami į Vilniuje įsikūrusį „ Radisson Blu“ viešbutį, kiekvienos iš šalių delegacijos dalyviai turėjo pereiti griežtą patikros sistemą, susidedančią iš dviejų pakartotinių Covid-19 testų. Jei jau pirmasis testas pasirodo teigiamas, pakartotinio testo net nėra – asmuo iš karto diskvalifikuojamas. Tik gavus neigiamus rezultatus po dviejų testavimų buvo uždegta žalia šviesa kelionei į Vilnių, kur atvykus laukė dar viena patikra.

Tokios pačios testavimo procedūros atliktos ir viešbučio darbuotojams. Netoli Neries įsikūrę krepšininkai gyvena atskiruose kambariuose, kiekvienai rinktinei skirtas atskiras aukštas. Karidoriuose privaloma dėvėti apsaugines kaukes, o palikti „Radisson Blu“ viešbutį yra griežtai draudžiama. Sąlygos griežtos ir bekompromisės, bet visa tai yra tam, kad būtų užtikrintas maksimalus sveikatos saugumas pandemijos metu.

Lietuvos krepšinio rinktinės sudėtis
Mantas Kalnietis (Krasnodaro „Lokomotiv-Kuban“)
Augustas Marčiulionis (Vilniaus „Rytas“)
Šarūnas Vasiliauskas (Izmiro „Aliaga Petkimspor“)
Tomas Dimša (Las Palmo „Gran Canaria Herbalife“)
Paulius Valinskas (Panevėžio „Lietkabelis“)
Jonas Mačiulis (Atėnų „AEK“)
Mindaugas Kuzminskas (Krasnodaro „Lokomotiv-Kuban“)
Deividas Gailius (Bonos „Telekom Baskets“)
Eimantas Bendžius (Sasario „Dinamo“)
Gytis Masiulis (Panevėžio „Lietkabelis“)
Laurynas Birutis („Obradoiro CAB“)
Martynas Echodas (Vilniaus „Rytas“)
Regimantas Miniotas (Prienų „Cbet“)

Šiame lange mūsų šalies krepšininkai sužais dvejas rungtynes. Šiandien Lietuvos rinktinės laukia mačas su pavojinga Belgija, o lapkričio 29 dieną varžovais bus danai. C grupėje lietuviai su danais ginklų dar nebuvo surėmę, užtat šių metų vasario 21 dieną Monse belgai baltams smogė tiek skaudžiai, tiek netikėtai, nušluodami rinktinės vyrausiojo trenerio poste debiutavusio Dariaus Maskoliūno kariauną 86:65.

Nėra abejonės, kad lietuviai norės nuplauti Monso gėdą, bet tai padaryti penktadienio mače lengva nebus, kadangi varžovai remsis net 8 iš 12 krepšininkų, vasarį davusių įsimintiną krepšinio pamoka baltams. Kita vertus, veikiausiai D. Maskoliūnas ir jo trenerių štabas šįsyk į varžovus pažvelgs kur kas rimčiau, tad pergalę iškovoti turėtų. Sekmadienio varžovai danai yra ryškūs grupės autsaideriai, tad vargu ar šiame mače išvysime intrigą. Labai tikėtina, kad Lietuva iškovos dvi pergales.

Vis dėlto, daugumai mūsų sirgalių didžiausią susidomėjimą turbūt kelia ne pergalių prieš varžovus iš Vakarų Europos laukimas, o galimybė po ilgos pertraukos vėl pamatyti rungtyniaujančią vyrų rinktinę. Tiesa, tai bus toli gražu ne pati stipriausia rinktinės versija, kadangi Eurolygos varžybos nebus stabdomos Europos čempionato atrankos metu, tad šiame turnyre žaidžiantys žalgiriečiai ir kiti lietuviai prie nacionalinės komandos prisijungti negalėjo.

Nebus ir NBA bokštų Domanto Sabonio bei Jono Valančiūno, kurių į Lietuvą neišleido jų klubai. Kita vertus, tokia situacija yra gera galimybė pasireikšti tiems krepšininkams, kuriems į finalinio Europos čempionato pagrindinio turnyro dvyliktuką prasimušti būtų itin sunku. Tarp tokių – Šarūnas Vasiliauskas, Tomas Dimša, Paulius Valinskas, taipogi du rinktinės debiutantai Augustas Marčiulionis bei Regimantas Miniotas.

Šarūno Marčiulionio sūnus į rinktinę pateko su šiokiu tokiu avansu kaip vienas perspektyviausių jaunųjų Lietuvos krepšininkų, o R.Miniotui duris atvėrė nuostabus pasirodymas LKL pirmenybėse, kur atstovaudamas Prienų „Cbet“ kėdainiškis pirmauja visoje lygoje pagal naudingumą. Išvysime ir rinktinės senbuvius Eimantą Bendžių, Deividą Gailių, Mantą Kalnietį, Joną Mačiulį bei Mindaugą Kuzminską, kitus žinomus veidus.

Šios Vilniaus burbulo rinktinės stiprioji vieta bus puolimas, kadangi komandoje daug jaunų, energingų, į greitas atakas galinčių ir norinčių bėgti, iš vidutinių ir tolimų distancijų galinčių pataikyti krepšininkų. Tai bus komanda, kurios žaidėjų individualios sąvybės, jų universalumas ir pastaruoju metu demonstruojamas žaidimas byloja apie didžiulį atakuojantį, bet ne tokį didžiulį gynybinį potencialą.

Vilniaus burbulo tvarkaraštis
Lapkričio 27 d. 16:30 val. Čekija – Belgija
Lapkričio 29 d. 16:30 val. Danija – Čekija
Lapkričio 29 d. 19:30 val. Lietuva – Belgija
Lapkričio 27 d. 19:30 val. Lietuva – Danija

Tokia rinktinė kaip Belgija, kuri yra neblogai susižaidusi ir visada žaidžia drausmingai, ramiai bei protingai, lietuvių gynybai bus sudėtinga mįslė, bet puolimo galia mus turėtų išgelbėti. Juo labiau mače su skandinavų šalies atstovais – belgais. Galima tikėtis gražaus jaunos ir ambicingos Lietuvos rinktinės žaidimo.

Martynas Norvilas nuo jaunystės žavėjosi kazino ir sporto lažybomis, o bėgant metams tapo šios srities ekspertu. Dėl savo aistros statymams jis praleido daugybę valandų studijuodamas įvairias sporto šakas ir strategijas, analizuodamas tikimybes ir tobulindamas savo įgūdžius. Martyno didžiulis žinių bagažas ir patirtis pelnė jam lažybų žaidėjų ben ..